Özlem Türeci

Özlem Türeci

Son dakika Özlem Türeci haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Özlem Türeci ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Özlem Türeci haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Özlem Türeci

haberleri sayfasında son dakika yaşanan özlem türeci gelişmeleri de dahil olmak üzere 110 özlem türeci haberi bulunmuştur. Tüm özlem türeci haberleri aşağıda listelenmiştir.
Mrna kanser aşısı nedir, ne zaman çıkacak? Kanser aşısı tarihi…
Mrna kanser aşısı nedir, ne zaman çıkacak? Kanser aşısı tarihi…Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci çifti kanser çalışmalarında geldikleri son durumu açıkladı. Koronavirüse karşı geliştirdikleri Biontech aşısıyla tarihe geçen Türk bilim insanları Özlem Türeci’yle Uğur Şahin, BBC’ye yeni bir röportaj verdi ve kanser aşısı tarihini açıkladı. Söz konusu açıklamanın ardından “Mrna kanser aşısı nedir, ne zaman çıkacak?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Kanser aşısı tarihi…
17.10.2022Sağlık
Aşıda yeni dönem! BioNTech’ten flaş açıklama geldi, bu ay başlıyor
Aşıda yeni dönem! BioNTech’ten flaş açıklama geldi, bu ay başlıyor2 yılı aşkın süredir koronavirüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Omicron alt varyantı BA.4 ve BA.5 için alarma geçmiş durumda. Dünya genelinde vaka sayıları artmaya devam ederken Özlem Türeci ile Uğur Şahin’in sahibi olduğu BioNTech’ten beklenen açıklama geldi.
9.08.2022Dünya
Prof.Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülü
Prof.Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülüKoronavirüs salgınında ilk aşıyı duyuran ve geliştiren Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e Vehbi Koç Vakfı tarafından 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülü verildi.
25.06.2022Gündem
Kanser aşısı ile kanseri yenmek mümkün mü? Kanser aşısı kaç doz yapıldı? Birinci aşama sonuçları ortaya çıktı!
Kanser aşısı ile kanseri yenmek mümkün mü? Kanser aşısı kaç doz yapıldı? Birinci aşama sonuçları ortaya çıktı!Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci tarafından geliştirilen kanser aşısının ilk sonuçları ortaya çıktı. Yapılan çalışmada kanser aşısının ilk sonuçları başarılı çıktı. Ayrıca, kanser aşısının da hastalığı başarılı bir şekilde uzak tutabildiği belirtildi. Peki, Kanser aşısı ile kanseri yenmek mümkün mü? Kanser aşısı kaç doz yapıldı? Birinci aşama sonuçları ne? Biontech kanser aşısı ne zaman çıkacak? İşte detaylar…
8.06.2022Sağlık
Koronavirüs aşısının mucitlerinden dünyayı yerinden oynatacak bir başarı daha!
Koronavirüs aşısının mucitlerinden dünyayı yerinden oynatacak bir başarı daha!Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını bitirmek için yapılan aşı çalışmalarında çok önemli rol oynayan ve Biontech/Pfizer aşısının mucitleri Özlem Türeci ve Uğur Şahin, bir kez daha tüm dünyaya umut aşıladı. Ülkemizin gurur kaynağı bilim insanları bu kez de kanseri alt edecek bir başarıya imza attı.
8.06.2022Sağlık
Bakan Varank: Uzaya gidecek Türk vatandaşını testlerden geçireceğiz
Bakan Varank: Uzaya gidecek Türk vatandaşını testlerden geçireceğizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bilimleri Üniversitesi “Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane” ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Yeni Aziz Sancar'lar, Özlem Türeci'ler, Uğur Şahin'ler bu salondan, sizlerin arasından çıkacak. Gençlerin varlığı geleceğin aydınlık Türkiye’sinin en büyük teminatıdır” dedi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2022 yılı “Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane” ödülleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katıldığı törenle sahiplerini buldu. Bakan Varank "Yakın bir zamanda Türkiye'nin uzaya göndereceği insanları seçmek üzere duyuruya çıkacağız" dedi.
Scholz ilk kez Türkiye'ye geldi! İki liderden önemli mesajlar: 50 milyar dolara taşıyacağız!
Scholz ilk kez Türkiye'ye geldi! İki liderden önemli mesajlar: 50 milyar dolara taşıyacağız!Almanya Şansölyesi Scholz, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Scholz'u resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Scholz daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Scholz basın toplantısında, Ukrayna'da kalıcı ateşkesi vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gayretlerimiz sonucu Rus ve Ukrayna Dışişleri Bakanları Dışişleri Bakanımın da katılımıyla Antalya’da bir araya geldi. Savaşın devam ettiği bir ortamda bu toplantının düzenlenmesi bile diplomasinin hanesine kaydedilmiş önemli bir başarıdır. Kalıcı ateşkesin tesisi konusundaki çabalarımızı yılmadan sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
14.03.2022Siyaset
Almanya'da Steinmeier, ikinci kez cumhurbaşkanı seçildi
Almanya'da Steinmeier, ikinci kez cumhurbaşkanı seçildiAlmanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’ın bugün yapılan Federal Seçiciler Kurulu'nun oturumunda yeniden seçilerek, ikinci dönem Cumhurbaşkanı oldu.
13.02.2022Dünya
Kanser hastalarına umut veren gelişme! Uğur Şahin mRNA yönteminin detayları paylaştı: Kolon kanseri...
Kanser hastalarına umut veren gelişme! Uğur Şahin mRNA yönteminin detayları paylaştı: Kolon kanseri...Kanser tedavisi gören milyonlarca insana umut olacak gelişme! Koronavirüs aşı ile pandeminin seyrini değiştiren Prof. Dr. Uğur Şahin, mRNA yöntemiyle kolon kanserinin tedavisi için yürüttüğü çalışmanın detaylarını paylaştı. BioNTech'in kurucu ortağı Şahin, "mRNA tedavisinin zamanında kullanılmasıyla ilk etapta metastazların gelişmemesini ve kanserin tekrar ortaya çıkmamasını sağlamak istiyoruz. Şu anda klinik çalışmalarda bunu araştırıyoruz" dedi.
Pfizer-BioNTech'ten 5 yaş altı çocuklara özel aşı geliyor
Pfizer-BioNTech'ten 5 yaş altı çocuklara özel aşı geliyorKoronavirüs salgınında ağır hastalık ve ölüm riskini düşürerek milyonlarca hayatın kurtarılmasını sağlayan Kovid-19 aşıları tüm dünyada uygulanmaya devam ediyor. Çocukların aşılanması ile ilgili çalışmalar da salgının devreye girmesinden bir yıl sonra başlamış, yaş gruplarına göre birçok ülke yetişkinlerle birlikte çocukları da virüse karşı aşılamaya başlamıştı. Pfizer-BioNTech'ten yapılan açıklamaya göre ise artık 5 yaş altı çocuklar için özel bir aşı üretilmeye başlanacak.
1.02.2022Dünya
Koronavirüs ile ilgili kötü haber! Pfizer CEO'su duyurdu
Koronavirüs ile ilgili kötü haber! Pfizer CEO'su duyurdu ABD'li ilaç şirketi Pfizer'ın CEO'su Albert Bourla, Covid-19'un daha uzun yıllar devam edeceğini ancak Omicron'un bu denli kısıtlamalara gidilen son dalga olduğunu söyledi.
18.01.2022Gündem
BioNTech'ten flaş hamle! Erken uyarı sistemi geliştiriyor
BioNTech'ten flaş hamle! Erken uyarı sistemi geliştiriyorBioNTech ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu BioNTech'ten yeni varyantlar ile mücadele kapsamında çok önemli bir adım geldi. InstaDeep isimli yapay zeka şirketi ile güçlerini birleştiren BioNTech, yeni varyantlara karşı erken uyarı sistemi geliştiriyor.
16.01.2022Gündem
Omicron aşısı var mı? Omicron aşıya dirençli mi?
Omicron aşısı var mı? Omicron aşıya dirençli mi?Omicron aşısı var mı? Koronavirüs salgını yeni varyantlarla sürerken, iki doz aşısının omicron varyantına karşı direnç sağlamadığı vurgulanıyor. 3. Doz aşının mutlaka yapılması gerektiği ifade edilirken, ABD'li Pfizer ile bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in Almanya'da kurduğu BioNTech, Omicron varyantına karşı bir aşı için kolları sıvadı.
11.01.2022Sağlık
'Euro'ya Türeci ve Şahin'in resimleri basılsın' önerisi
'Euro'ya Türeci ve Şahin'in resimleri basılsın' önerisiTedavüle sürülüşünün 20’inci yılında yeniden tasarlanmasına karar verilen euro banknotlarından birinde BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin fotoğrafının yer alması istendi.
1.01.2022Dünya
BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve ‎Özlem Türeci Alman şehrinin kaderini değiştirdiler! Matbaanın icadından sonra...
BioNTech kurucuları Uğur Şahin ve ‎Özlem Türeci Alman şehrinin kaderini değiştirdiler! Matbaanın icadından sonra...Uğur Şahin ve ‎Özlem Türeci'nin kurucuları olduğu BioNTech borç içinde yüzünden Alman şehrinin kaderini değiştirdi. İngiliz Guardian'ın haberine göre, Pfizer/BioNTech aşısı, bilim insanlarının aşıyı ilk geliştirdiği Alman kenti üzerinde beklenmedik bir yan etkiye sahip: Mainz şehri, şirketin küresel başarısından elde edilen vergi gelirleri sayesinde 30 yıldan beri ilk kez borçsuz olmayı umuyor. Alman siyasetçiler ise, bu etkinin diğer kentler üzerinde baskı yaratabilecek olmasından endişeli.
28.12.2021Dünya
Omicron ile ilgili Bilim Kurulu üyesinden açıklama! 'Hücreye daha kolay girebiliyor'
Omicron ile ilgili Bilim Kurulu üyesinden açıklama! 'Hücreye daha kolay girebiliyor'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Omicron varyantının hücreye girmesinin daha kolay olabildiğini ancak Güney Afrika'dan gelen verilere göre hastalığın çok ağır seyretmediğini söyledi.
13.12.2021Gündem
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den flaş Omicron açıklaması: Çok farklı...
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den flaş Omicron açıklaması: Çok farklı...Dünya omicron varyantıyla ilgili gelişmeleri anbean takip ediyor. Pfizer/BioNTech aşısını geliştiren bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin İngiliz Times gazetesine koronavirüs süreci ve Omciron varyantıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
11.12.2021Dünya
Dünyanın en güçlü kadınları belli oldu! Türkiye’den de o isim var
Dünyanın en güçlü kadınları belli oldu! Türkiye’den de o isim varForbes dergisi dünyanın en güçlü 100 kadınını duyurdu. Listede Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un eski eşi yazar ve hayırsever MacKenzie Scott’tan ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’e kadar pek çok isim yer aldı. Listeye; Beyonce, Taylor Swift ve Rihanna gibi dünyaca ünlü starlar da girdi. Koronavirüs pandemisi sürecinde dünyaya damga vuran bir Türk bilim insanının da yer aldığı listeye Türkiye’den de o isim girdi.
10.12.2021Ekonomi
Her yıl koronavirüs aşısı olacak mıyız? Pfizer'dan açıklama geldi
Her yıl koronavirüs aşısı olacak mıyız? Pfizer'dan açıklama geldiBioNTech ile birlikte koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten Pfizer'dan yeni açıklamalar geldi. Şirketin CEO'su önümüzdeki yıllarda da takviye dozların gerekli olabileceğini belirtti.
2.12.2021Dünya
Omicron Türkiye’de var mı? Omicron varyantı aşı karşısında dirençli mi? Sağlık Bakanı ve Uğur Şahin’den yeni açıklama!
Omicron Türkiye’de var mı? Omicron varyantı aşı karşısında dirençli mi? Sağlık Bakanı ve Uğur Şahin’den yeni açıklama!Corona virüsün şimdiye kadar en çok mutasyona uğrayan varyantı omicron varyantı endişesi tüm dünyada devam ediyor. Aşıların yeni varyanta karşı etkileri incelenme başlandı, Türkiye’nin de aralarında olduğu 70’ten fazla ülke sınırlarını kapattı. Yeni varyant omicronun duyurulmasının ardından en çok merak edilen ise bu varyantın Türkiye’de olup olmadığı ve aşıların yeni varyanta karşı etili olup olmadığı oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Biontech aşısının kurucularından Uğur Şahin merak edilen sorulara yanıt veren açıklamalar yaptı. Peki, Omicron Türkiye’de var mı? Omicron varyantı aşı karşısında dirençli mi, aşılar yeni varyanttan koruyor mu?
1.12.2021Sağlık
BioNTech aşısıyla ilgili flaş açıklama! Her yıl aşı olacağız
BioNTech aşısıyla ilgili flaş açıklama! Her yıl aşı olacağızBioNTech aşısıyla ilgili son dakika açıklaması! Koronavirüse karşı Pfizer ile birlikte aşı geliştiren BioNTech şirketinin kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, salgınla mücadelede aşının önemini belirtirken, her yıl bir doz hatırlatıcı aşıya ihtiyaç olabileceğini söyledi.
21.11.2021Yaşam
25. Alman Gelecek Ödülü Kovid-19 aşısını geliştiren BioNTech kurucularına verildi
25. Alman Gelecek Ödülü Kovid-19 aşısını geliştiren BioNTech kurucularına verildiBu yıl 25'incisi verilen Alman Gelecek Ödülü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını geliştiren Uğur Şahin, Özlem Türeci, Christoph Huber ve Katalin Kariko'nun oldu.
17.11.2021Dünya
Koronavirüs salgını ile ilgili flaş açıklama: Grip statüsüne geçecek!
Koronavirüs salgını ile ilgili flaş açıklama: Grip statüsüne geçecek!Onaylanan ilk koronavirüs aşısını geliştiren Alman şirketi BioNTech'in kurucuları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, salgının geleceğine ve varyant aşılarına dair açıklamalarda bulundu. Covid-19’un ve pandeminin ne zaman biteceği ile ilgili Türeci, "Birkaç yıl daha virüsle uğraşacağız. Koronavirüs daha yönetilebilir bir virüs olacak" dedi. Mutasyonlar için geliştirilen aşı üzerine konuşan Şahin, "Şu anda mevcut aşıyı değiştirmeye gerek yok" diye konuştu.
1.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erdoğan: Almanya'ya her türlü desteği veriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erdoğan: Almanya'ya her türlü desteği veriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Salgın ile beraber yükselişe geçen kültürel ırkçılık ve İslam düşmanlığı gibi tehditlerin önüne geçilmesinde müttefikimiz Almanya'ya gereken her türlü desteği veriyoruz. Sadece Almanya'daki Türk toplumunun değil tüm Avrupa'nın hatta tüm insanlığın huzuruna kasteden bu şer akımlara karşı Alman makamların da bizimle aynı hassasiyetleri taşıdıklarını biliyoruz. Alman dostlarımız ile dayanışma içinde hareket ederek, inşallah bu sıkıntıların üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyoruz" dedi.
30.10.2021Gündem
Üçüncü doz Biontech için flaş açıklama! 6 ay dolmadan...
Üçüncü doz Biontech için flaş açıklama! 6 ay dolmadan...Koronavirüsle mücadelede aşılama süreci güçlü bir şekilde devam ediyor. Delta ve diğer varyantlar yayılmaya devam ederken, son günlerde üçüncü doz aşı tartışma konusu oldu. “İçeriği daha farklı ve güçlü olur mu?” sorusunu merak edilirken, Bilim Kurulu toplantısı öncesi, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
27.10.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Özlem Türeci ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki özlem türeci haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.