Koronavirüs

Koronavirüs

Son dakika koronavirüs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan koronavirüs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını koronavirüs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Koronavirüs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan koronavirüs gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.686 koronavirüs haberi bulunmuştur. Tüm koronavirüs haberleri aşağıda listelenmiştir.
24 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
24 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu paylaştı. Buna göre Türkiye'de son 24 saatte bin 304 kişinin testi pozitif çıktı, 6 kişi ise hayatını kaybetti. Günlük Kovid-19 vaka sayısı iki yıl sonra ilk kez pazar günü binin altına inmiş, Bakan Koca, vaka sayısı 3 gün üst üste binin altında olduğunda, toplu taşımadaki maske zorunluluğunun kaldırılacağını açıklamıştı. Ancak son verilerde vaka sayısının yeniden binin üzerine çıkması nedeniyle toplu taşımada maske şartı sürüyor.
24.05.2022Gündem
Pandeminin lokomotifi hastanede 120 koronavirüs hastası kaldı
Pandeminin lokomotifi hastanede 120 koronavirüs hastası kaldıKoronavirüs salgını sürecinde lokomotif görevi üstlenen ve hastalığın pik yaptığı dönemde 1000'den fazla Covid-19 hastası bulunan Ankara Şehir Hastanesi'nde 30'u yoğun bakımda olmak üzere toplam 120 kişi kaldı.
24.05.2022Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları Yunanistan'da depreme yol açtı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları Yunanistan'da depreme yol açtı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunan Başbakan Miçotakis hakkındaki açıklamaları Yunanistan'da deprem etkisi yarattı. Medyada 'Türk lider karşı saldırıya geçti', 'Zehir zemberek açıklamalar', 'Erdoğan Miçotakis'e karşı öfkeli, denizde ve havada gerginlik' ve Erdoğan: Miçotakis'in silinişi' gibi başlıklar kullanıldı.
24.05.2022Dünya
Koronavirüsü hafif atlatanlar dikkat! Ortaya çıktı, bu belirtiler varsa...
Koronavirüsü hafif atlatanlar dikkat! Ortaya çıktı, bu belirtiler varsa...Eskişehir Şehir Hastanesi Covid-19 Sonrası İzlem Merkezi'nde koronavirüsü atlatan 2 bin 500 hasta kontrolden geçirildi. Merkezde görevli Dr. Melek Demircan, koronavirüsü hafif atlatanlarda en sık görülen şikayetlerin başında nefes darlığı olduğunu belirterek, "Hastalığı hafif geçirseler de kas ve eklem ağrıları, unutkanlık, halsizlik, çabuk yorulma gibi şikayetleri hastalarımızda görüyoruz. Özellikle en sık karşılaştığımız problemlerden birisi nefes darlığı" dedi.
24.05.2022Gündem
Maymun çiçeği virüsü yayılıyor! ABD'de vaka sayıları artınca CDC aşı kararı verdi...
Maymun çiçeği virüsü yayılıyor! ABD'de vaka sayıları artınca CDC aşı kararı verdi...Koronavirüs salgını 2 yılı aşkın süredir dünyayı kasıp kavurmuştu. Şimdi de Maymun çiçeği virüsü için alarma geçmiş durumda. Salgın konusunda ABD'nin en yetkili kurumu CDC'den beklenen açıklama geldi. Kurum aşı kararını kamuoyu ile paylaştı.
24.05.2022Dünya
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Kabine Toplantısıyla cezaevi izinleri ne kadar uzatıldı, 2023 mü, ne zaman bitecek?
Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Kabine Toplantısıyla cezaevi izinleri ne kadar uzatıldı, 2023 mü, ne zaman bitecek?Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitecek? 23 Mayıs Pazartesi gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında açık cezaevi izinleri ile ilgili yeni bir karar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüs pandemisi nedeniyle covid 19 izni kapsamında evlerine gönderilen mahkumlar ve yakınlarını ilgilendiren bir kararı açıkladı. Böylece açık cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmayacağı yönündeki merak edilenler yanıt bulmuş oldu.  İşte Açık cezaevi izinleri Kabine Toplantısı kararı…
24.05.2022Gündem
İngiltere bu skandalla çalkalanıyor! Başbakan Boris Johnson'ın fotoğrafları basına sızdı...
İngiltere bu skandalla çalkalanıyor! Başbakan Boris Johnson'ın fotoğrafları basına sızdı...İngiltere'de parti skandalı. İngiliz televizyon kanalı ITV tarafından yayınlanan dört fotoğrafta Johnson, Downing Street'teki başbakanlık ofisinde düzenlenen bir etkinlikte kadeh kaldırırken görüntülendi.
24.05.2022Dünya
MHP'li başkanın evlat acısı! Elif Su hayatını kaybetti
MHP'li başkanın evlat acısı! Elif Su hayatını kaybettiAdana'da MHP'li Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın kansere yakalanan kızı 11 yaşındaki Elif Su, hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.
23.05.2022Gündem
23 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte yeni hasta ve ölü sayısı...
23 Mayıs 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte yeni hasta ve ölü sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. İki gündür vaka sayısı binin altında. Bakan Koca dün yaptığı açıklamada, "Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak." demişti.
23.05.2022Gündem
THY'den Belçika uçuşlarıyla ilgili PCR testi açıklaması!
THY'den Belçika uçuşlarıyla ilgili PCR testi açıklaması!Türk Hava Yolları (THY), koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye'den gelen yolculara aşı veya negatif PCR test ibrazı zorunluğu isteyen Belçika’nın bu tedbirleri kaldırdığını duyurdu.
23.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı!
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı!Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.
23.05.2022Siyaset
Açık cezaevi izinleri uzatılacak mı, Adalet Bakanlığı cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Gözler Kabine Toplantısı’nda!
Açık cezaevi izinleri uzatılacak mı, Adalet Bakanlığı cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Gözler Kabine Toplantısı’nda!Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Açık cezaevi izinleri ile ilgili alınan son kararlar yakından takip ediliyor. Pandemi nedeniyle 15 Nisan 2020'de mahkûmlara verilen covid 19 izninde sona yaklaşıldı. Açık cezaevlerinden evlerine gönderilen mahkum ve mahkum yakınları “Açık cezaevi izinleri uzatılacak mı, ne zaman bitecek?” sorularına yanıt arıyor.
23.05.2022Gündem
Maymun çiçeği virüsü nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, Türkiye’de var mı, öldürür mü? İşte Maymun çiçeği hastalığı hakkında merak edilenler...
Maymun çiçeği virüsü nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, Türkiye’de var mı, öldürür mü? İşte Maymun çiçeği hastalığı hakkında merak edilenler...Maymun çiçeği virüsü dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. Virüs Avusturya ve Arjantin'e de sıçradı, böylece virüsün görüldüğü ülke sayısı 15'e çıktı. İlk olarak 1970'lerde Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde kaydedilen ve son 10 yılda artış gösteren maymun çiçeğinin belirtileri, yüzde başlayan ve vücudun geri kalanına yayılan ateş, baş ağrısı ve deri döküntüleri şeklinde ortaya çıkıyor. Peki, Maymun çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır, Türkiye’de var mı? Maymun çiçeği hastalığı belirtileri nelerdir, öldürür mü?
23.05.2022Sağlık
Maymun çiçeği salgını Güney Amerika'ya sıçradı! Dünya Sağlık Örgütü: 'Korkunç' bir meydan okuma
Maymun çiçeği salgını Güney Amerika'ya sıçradı! Dünya Sağlık Örgütü: 'Korkunç' bir meydan okumaMaymun çiçeği virüsü tün dünyaya yayılıyor. Hafta sonu birçok ülkeden pozitif test sonucu haberleri geldi, virüsün yayılma hızı bilim insanları için de sürpriz oldu. Bütün ülkeleri uyaran Dünya Sağlık Örgütü, Covid-19, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve peşinden gelen maymun çiçeği virüsünü saydı.
23.05.2022Dünya
Otobüslerde maske yasağı kalktı mı, toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Otobüs, metro, marmaray, metrobüs…
Otobüslerde maske yasağı kalktı mı, toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Otobüs, metro, marmaray, metrobüs…Otobüslerde maske kalktı mı, toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Toplu ulaşım araçlarında maske kullanımı zorunluluğu ile ilgili aramalar devam ediyor. Vaka sayılarının 2 bin civarına inmesi ile kapalı alanlarda maske kullanımı kaldırılmıştı. 9 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılmıştı. Peki, Otobüslerde maske yasağı kalktı mı, toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Toplu taşımada maske zorunluluğu var mı? Toplu taşımada maske takmak zorunlu mu? İşte Otobüs, metro, marmaray, metrobüs için son durum…
23.05.2022Gündem
Hastanede maske takmak zorunlu mu? Hastanelerde maske yasağı kalktı mı, hastanelerde maske zorunluluğu var mı?
Hastanede maske takmak zorunlu mu? Hastanelerde maske yasağı kalktı mı, hastanelerde maske zorunluluğu var mı?Hastanelerde maske kalktı mı, hastanelerde maske yasağı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunmuş, Erdoğan, "Kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulaması vakalar 1000'in altına düşene kadar devam edecektir" ifadelerini kullanmıştı. 22 Mayıs itibariyle Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 852 test yapılırken 905 vaka belirlendi. Söz konusu gelişmelerin ardından, Hastanede maske takmak zorunlu mu? Hastanelerde maske zorunlu mu, hastanelerde maske zorunluluğu var mı, hastanelerde maske yasağı kalktı mı?
23.05.2022Gündem
Fahiş fiyatlar, enflasyon, hükümlü izinleri, NATO... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor!
Fahiş fiyatlar, enflasyon, hükümlü izinleri, NATO... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor!Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yoğun bir gündem ile toplanacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında açık cezaevlerinde kalan hükümlülerin izinlerinin uzatılması, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri ve fahiş fiyat artışlarının gündeme gelmesi bekleniyor.
23.05.2022Gündem
Maske yasaklarıyla ilgili son dakika kararı! Bakan Koca duyurdu: Toplu taşımada artık...
Maske yasaklarıyla ilgili son dakika kararı! Bakan Koca duyurdu: Toplu taşımada artık...Maske yasaklarıyla ilgili son dakika kararı. Bakan Koca resmen açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vaka sayısının binin altında düştüğünü açıklayarak, "Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak." dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
22.05.2022Gündem
Okullar ne zaman kapanacak? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? Yaz tatili ne zaman başlıyor?
Okullar ne zaman kapanacak? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? Yaz tatili ne zaman başlıyor? Yazın gelmesiyle birlikte, milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmen yaz tatili planlarına başladı. Uzun bir aranın ardından Normalleşme süreciyle birlikte yaz tatili bu yıl biraz daha rahat geçecek. Pek çok önemli sınava da az kaldı. Öğrenciler okulların kapanacağı tarihi araştırırken, aileler ve öğretmenler de yazı en iyi şekilde değerlendirmek için tatil rotalarını belirlemeye başladı bile. Peki, Okullar ne zaman kapanacak? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? Yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte detaylar…
22.05.2022Eğitim
Maymun çiçeği virüsü Türkiye’de var mı? Maymun çiçeği virüsü nasıl yayılır?
Maymun çiçeği virüsü Türkiye’de var mı? Maymun çiçeği virüsü nasıl yayılır? Koronavirüs salgının ardından dünyayı şimdi de maymun çiçeği virüsü korkusu sardı. Bilim insanları bulaşıcılığı ile ilgili uyarılar yaparken, gözler hastalığın ilk çıktığı yer olan Afrika’ya çevrildi. Son olarak ABD ve Avrupa'da görülen maymun çiçeği virüsünün, yayılması durumunda korkunç sonuçları olabileceği endişesi hakim. Gelen haberler pek çok kişiyi kaygılandırırken hastalık ile ilgili tüm bilgiler araştırılıyor. Peki, Maymun çiçeği virüsü Türkiye’de var mı? Maymun çiçeği virüsü nasıl yayılır? İşte tüm detaylar…
22.05.2022Sağlık
Davos Zirvesi ne zaman başlayacak? Davos Zirvesi nerede? Rusya Davos Zirvesi’ne katılacak mı?
Davos Zirvesi ne zaman başlayacak? Davos Zirvesi nerede? Rusya Davos Zirvesi’ne katılacak mı? Davos Zirvesi başlıyor! Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır çevrimiçi olarak yapılıyordu. 2 yılın ardından Davos Zirvesi olarak bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) devlet başkanlarının katılımı ile yeniden toplanacak. Peki, Davos Zirvesi ne zaman başlayacak? Davos Zirvesi nerede? Rusya Davos Zirvesi’ne katılacak mı? İşte Davos Zirvesi programı!
22.05.2022Ekonomi
Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor? Açık cezaevi izinleri uzatılacak mı?
Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor? Açık cezaevi izinleri uzatılacak mı? Koronavirüs salgını nedeniyle, yaklaşık 2 yılı aşkın bir sürede 12 kez uzatılan açık cezaevi izinleri ile ilgili son durum mahkum ve mahkum yakınlarının gündeminde yer alıyor. Salgınla mücadelede normalleşme sürecinde Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından açık cezaevi izinleri ile ilgili açıklama yapıldı. Peki, Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor? Açık cezaevi izinleri uzatılacak mı? İşte detaylar…
22.05.2022Gündem
Kabine toplantısı ne zaman? Kabine saat kaçta toplanacak? İşte Kabine’nin gündemi!
Kabine toplantısı ne zaman? Kabine saat kaçta toplanacak? İşte Kabine’nin gündemi!Yeni haftaya girilirken milyonlarca kişinin gözü kulağı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne çevrildi. Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Alınacak yeni kararlar beklenirken, gündem, dış siyaset, koronavirüs salgınında gelinen son durum ve ekonomideki gelişmeler olacak. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak? Toplu taşıma ve hastanelerde maske zorunluluğu kalkacak mı? İşte Kabine’nin gündemi!
22.05.2022Gündem
Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri ne? Maymun çiçeği virüsü bulaşıcı mı?
Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri ne? Maymun çiçeği virüsü bulaşıcı mı? Dünyada yeni virüs paniği! Koronavirüs salgınının etkileri henüz atlatılamamışken, yeni virüs maymun çiçeği hastalığı ile ilgili endişe yaşanıyor. Daha önce Afrika’da görülen maymun çiçeği virüsü, bugünlerde Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya dahil 12 ülkede görüldü. Daha önce hastalık üzerinde çalışan Afrikalı bilim insanları, vaka yayılımı karşısında şaşkın. Peki, Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri ne? Maymun çiçeği virüsü bulaşıcı mı? Maymun çiçeği virüsü nasıl bulaşır? Maymun çiçeği virüsü öldürür mü? İşte yeni virüs hakkında merak edilenler…
22.05.2022Sağlık
21 Mayıs koronavirüs tablosu belli oldu! İşte vaka ve vefat sayısı...
21 Mayıs koronavirüs tablosu belli oldu! İşte vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 21 Mayıs koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Tabloya göre son 24 saatte 138 bin 386 test yapıldı, bin 264 vaka belirlendi. Tabloda günlük vefat 3 olarak açıklandı.
21.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Koronavirüs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki koronavirüs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.