Aşı

Aşı

Son dakika aşı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan aşı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını aşı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aşı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aşı gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.114 aşı haberi bulunmuştur. Tüm aşı haberleri aşağıda listelenmiştir.
28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayıları patladı, sınır aşıldı
28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayıları patladı, sınır aşıldıSağlık Bakanlığı tarafından 28 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 438 bin 252 Kovid-19 testi yapıldı, 93 bin 586 kişinin testi pozitif çıktı, 210 kişi yaşamını yitirdi.
28.01.2022Gündem
Amansız hastalığa aşı mucizesi! mRNA teknolojisi ile üretildi, insan testleri başladı
Amansız hastalığa aşı mucizesi! mRNA teknolojisi ile üretildi, insan testleri başladıKoronavirüsle mücadele Omicron ve diğer varyantlarla ilgili endişe devam ederken, tüm mutasyonlarda etkili olacak aşı çalışmaları da sürüyor. Dünya pandemi ile yatıp kalkarken ABD’li ilaç şirketi Moderna ve Uluslararası AIDS Aşısı Girişimi’nden sürpriz bir hamle geldi. Açıklamada, mRNA teknolojisini kullanan HIV aşısının insanlarda test edilmeye başlandığı resmen ilan edildi.
28.01.2022Sağlık
Bedelli askerlik yerleri sorgulama 2022 e devlet ekranı ve MSB bedelli askerlik sevk tarihleri!
Bedelli askerlik yerleri sorgulama 2022 e devlet ekranı ve MSB bedelli askerlik sevk tarihleri!Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı, nasıl sorgulanır? Bedelli askerlik yerleri merakla bekleniyor. Başvuru işlemlerini tamamlayan asker adayları şimdi gözlerini Milli Savunma Bakanlığı'na çevirdi. MSB yaptığı açıklamada celp ve sevk tarihlerini duyurmuş, ilk sevk tarihinin 3 Şubat 2022 olduğunu aktarmıştı. Peki, Bedelli askerlik yerleri nereler, hangi iller? Bedelli askerlik yerleri e devlet sorgulama ekranı
28.01.2022Gündem
e devlet bedelli askerlik sorgulama! Bedelli askerlik yerleri açıklandıktan sonra ne yapılır, bedelli askerlik yerleri açıklandı mı 2022?
e devlet bedelli askerlik sorgulama! Bedelli askerlik yerleri açıklandıktan sonra ne yapılır, bedelli askerlik yerleri açıklandı mı 2022?Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı 2022, sorusu yanıt buldu. 2022 yılı celp dönemleri için bedelli askerlik, er ve yedek subay askerlik yerleri açıklandı. Peki, Bedelli askerlik yerleri açıklandıktan sonra ne yapılır, bedelli askerlik sonuçları nasıl öğrenilir?
28.01.2022Gündem
Bedelli askerlik yerleri açıklandı! E Devlet Bedelli askerlik yerleri sorgulama!
Bedelli askerlik yerleri açıklandı! E Devlet Bedelli askerlik yerleri sorgulama!Bedelli askerlik yerleri yerleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik yerlerinin açıklandığını duyurdu. Askerlik yerleri e-Devlet üzerinden ve askerlik şubelerinden öğrenilebilecek. İşte bedelli askerlik yerleri sorgulama ekranı…
28.01.2022Gündem
27 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
27 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 424 bin 164 Kovid-19 testi yapıldı, 82 bin 180 kişinin testi pozitif çıktı, 174 kişi yaşamını yitirdi.
27.01.2022Gündem
1 dozu 2 yıl etkili olacak Covid-19 aşısının Faz-1 çalışması başladı
1 dozu 2 yıl etkili olacak Covid-19 aşısının Faz-1 çalışması başladıAnkara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü'nce Covid-19'a karşı 'adenovirüs' yöntemiyle geliştirilen, ağız ve burundan da uygulanabilen yerli aşının Faz-1 çalışmaları Ankara Şehir Hastanesi'nde başladı. Aşıyı geliştiren Enstitü Müdürü Prof. Dr. Hakan Akbulut, "Aşının uzun süreli bir bağışıklık oluşturmasını bekliyoruz. Yani 3-4 ayda bir tekrar doz yapmak yerine aşılandıktan sonra ortalama 2 yıl kadar etkili olmasını tasarladık" dedi.
27.01.2022Gündem
Omicron ve tüm varyantlarda etkili yerli aşı geliyor! Adenoviral Vektör tabanlı...
Omicron ve tüm varyantlarda etkili yerli aşı geliyor! Adenoviral Vektör tabanlı...Koronavirüsle mücadele devam ediyor, Omicron varyantı ve diğer mutasyonlara karşı uyarılar art arda geliyor. Yetkililer artan vakalar karşısında sık sık üçüncü doz vurgusu yaparken, aşı ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ankara Üniversitesi, TÜBİTAK’ın desteğiyle geliştirdiği Adenoviral Vektör tabanlı yerli Kovid-19 aşısında Faz-1 aşamasına geçti. Prof. Dr. Hakan Akbulut, “Aşımızın Omicron da dahil tüm varyantlara etkili olmasını bekliyoruz” dedi.
27.01.2022Gündem
Necip Hablemitoğlu suikasti nasıl oldu? Necip Hablemitoğlu kimdir, aslen nereli, ölümü?
Necip Hablemitoğlu suikasti nasıl oldu? Necip Hablemitoğlu kimdir, aslen nereli, ölümü?Necip Hablemitoğlu suikastinin katil zanlılarından kırmızı bültenle aranan Nuri Gökhan Bozkır, MİT tarafından yurt dışından Türkiye'ye getirilerek Emniyet'e teslim edildi. Söz konusu gelişme sonrası Necip Hablemitoğlu kimdir? Necip Hablemitoğlu suikasti nasıl oldu? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
27.01.2022Gündem
Facebook temsilcilerinden açıklama! 'Facebook'u güvenli yer haline getirmeye kararlıyız'
Facebook temsilcilerinden açıklama! 'Facebook'u güvenli yer haline getirmeye kararlıyız'Sosyal medya platformlarından Facebook temsilcilerinin TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'na gönderdikleri raporda, "Şu anda Facebook'ta, ekiplerimizin içerik değerlendirme çabalarını destekleyen Türkçe konuşan büyük bir ekibimiz var. Facebook'u güvenli bir yer haline getirmeye kararlıyız. Facebook'ta insanları tehdit eden, başkalarını dışlayan veya susturan içeriklere izin verilmez" denildi.
Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Flaş değişiklik, artık HES kodu...
Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Flaş değişiklik, artık HES kodu...Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Değiştirildi. Güncelleme yapıldı. Sağlık Bakanlığı 'Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon' rehberini güncelledi. Rehberdeki değişikliğe göre; en az iki doz aşısını yaptırmış veya son 6 ay içerisinde Kovid-19 geçirmiş kişiler, pozitif biriyle temas ettiğinde, HES kodu riskli görünmeyecek ancak Vaka Takip Modülü'ne temaslı olarak kaydedilecek.
27.01.2022Gündem
26 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...
26 Ocak koronavirüs tablosu! İşte yeni vaka ve vefat sayısı...Sağlık Bakanlığı tarafından 26 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre; 77 bin 434 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 188 kişi hayatını kaybetti.
26.01.2022Gündem
Aşı karşıtlarından Başbakan'a tepki! Nazi diye bağırıp, arabayı üstüne sürdüler
Aşı karşıtlarından Başbakan'a tepki! Nazi diye bağırıp, arabayı üstüne sürdülerKoronavirüsle mücadele tüm dünyada devam ederken, Omicron varyantı endişeleri giderek artıyor. Uzmanlar sık sık aşı çağrısı yaparken, aşı karşıtlarının her geçen gün farklı tepkiler geliyor. Son olarak Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'i taşıyan bir minibüs, ülke çapında yeni Kovid-19 kısıtlamalarının yürürlüğe girmesinin ardından, aşı karşıtları tarafından kovalandı ve yoldan sürüldü.
26.01.2022Dünya
Omicron araştırmasında şaşırtan sonuç! Omicron kapanların çoğu koronavirüs geçirmiş kişiler...
Omicron araştırmasında şaşırtan sonuç! Omicron kapanların çoğu koronavirüs geçirmiş kişiler...Omicron varyantıyla ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İngiltere'de bu yeni varyantla ilgili olarak yeni yapılan bir araştırmanın sonuçları ise oldukça şaşırtıcı... Omicron'a yakalanan kişilerin büyük bir çoğunluğunun daha önce koronavirüs enfeksiyonu geçirmiş kişiler olduğu ortaya çıktı.
26.01.2022Gündem
Ekrem İmamoğlu'na tepkiler peş peşe geldi! 'İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların halini gördük'
Ekrem İmamoğlu'na tepkiler peş peşe geldi! 'İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların halini gördük'Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Büyük laflar ederek İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların düştükleri hali gördük. Onların halkımızın en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak kadar acze düştüklerini, bu anlamda eser siyasetini, hizmet belediyeciliğini dahi yerine getiremeyecek bir vizyonu olduklarını gördük" dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Dünya şehri diye bir İstanbul’umuz var. Megakent oldu, megaköy. Yazık değil mi? 3 gün önce 'afet var' uyarısı yapıldı. Buna rağmen Sayın Başkan’ı balıkçıda gördük. Bakınız, kimin ne yediğiyle işimiz yok. Ama İstanbullu kar altındayken, bir balıkçıda ve İngiliz Büyükelçisi ile 3 saat ne görüştüğünü o başkan kamuoyuna açıklamak zorunda" açıklamasını yaptı.
26.01.2022Gündem
25 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte yeni vaka ve hayatını kaybeden sayısı
25 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte yeni vaka ve hayatını kaybeden sayısıTürkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre; 76 bin 341 kişinin PCR testi pozitif çıktı, 174 kişi hayatını kaybetti.
25.01.2022Gündem
Turkovac aşısı ile ilgili sevindiren gelişme! İki varyanta karşı etkili
Turkovac aşısı ile ilgili sevindiren gelişme! İki varyanta karşı etkiliKoronavirüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, "Varyantlarlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Alfa ve delta virüsüne karşı Turkovac'ın koruyuculuğunu tespit ettik. Şimdi de Omicron varyantı ile ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi.
25.01.2022Gündem
Pfizer ve BioNTech’ten Omicron'a özel aşı geliyor! Çalışmalar başladı!
Pfizer ve BioNTech’ten Omicron'a özel aşı geliyor! Çalışmalar başladı!Pfizer ve BioNTech, Omicron’a özgü geliştirdikleri yeni aşı için klinik çalışmaların 18-55 yaş grubundaki gönüllü kişilerle birlikte başladığını duyurdu.
25.01.2022Sağlık
Erken teşhis hayat kurtarıyor
Erken teşhis hayat kurtarıyorKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gamze Keleş, “Human papilloma virüsün(HPV) yol açtığı anüs rektum ve ağız içi kanserlerinin önlenmesi, siğil oluşumunun engellenmesi ve HPV bulaşını azaltmak için aşı oldukça önemlidir. HPV aşısının uygulandığı kız çocuklarında kanser türlerini yüzde 86 oranında, genç yetişkinlerde ise yüzde 71 oranında azalttığı tespit edilmiştir” dedi.
25.01.2022Sağlık
Bulgarlar Türkiye'den vazgeçmiyor! PCR testini 530 lira daha ucuza yaptırıyorlar
Bulgarlar Türkiye'den vazgeçmiyor! PCR testini 530 lira daha ucuza yaptırıyorlarBulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın Edirne'ye günübirlik alışverişe gelen Bulgar turistlerden dönüşte istenen PCR testi Bulgaristan’da 600-700 lira arasında değişiyor. Bulgar turistler ülkelerinin çıkışta istemediği PCR testlerini Edirne'de Sağlık Bakanlığı'nın onayladığı sağlık kuruluşlarında 170 liraya yaptırmaya başladı. Hastane başhekimi Bülent Havza, "Özellikle ayın 20'sinden sonra ciddi yoğunluk kazandı testler. Özellikle Bulgarlar çok talepte bulunmaya başladı, çünkü testlerimiz Bulgaristan'dakine göre çok ucuz yapılmakta" dedi.
25.01.2022Yaşam
İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında yoğunluk
İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında yoğunlukİstanbul'da iş çıkış saatlerinde kar yağışı nedeniyle toplu ulaşım araçlarında aşırı yoğunluk oluştu. Öte yandan metro seferleri saat 02.00'ye kadar uzatıldı
24.01.2022Gündem
İzmir'de vapur seferleri iptal edildi!
İzmir'de vapur seferleri iptal edildi!İzmir’de, olumsuz hava koşulları nedeniyle yolcu vapuru ve arabalı vapur seferlerinin iptal edildiği duyuruldu.
24.01.2022Gündem
24 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte aşı haritası ve yeni vaka sayısı
24 Ocak 2022 koronavirüs tablosu belli oldu! İşte aşı haritası ve yeni vaka sayısıSağlık Bakanlığı, 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerini açıkladı. Son 24 saatte yapılan 401 bin 636 testte 67 bin 23 vaka tespit edildi. 156 kişi hayatını kaybederken, 78 bin 362 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi. Bakan Koca yaptığı açıklamada aşı çağrısı yaparak, "Omicron varyantı salgının son bulmasının umudu olabilir." dedi.
24.01.2022Gündem
Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te vakalar arttı
Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te vakalar arttıSağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında Eskişehir'in yanı sıra komşu iller Kütahya ve Bilecik'te de vakalar arttı. Eskişehir, Türkiye'de en çok vaka sayısına sahip İstanbul'dan sonra ikinci şehir oldu.
24.01.2022Gündem
BioNTech ve TURKOVAC ile ilgili flaş açıklama!
BioNTech ve TURKOVAC ile ilgili flaş açıklama!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da açıkladığı gibi 2 doz Biontech aşısı olmuş vatandaşlar istemeleri halinde Türkiye’deki 5 merkezde hatırlatma dozlarını TURKOVAC ile olabilecekler.
24.01.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsomicronaşıSağlık Bakanlığıvaka sayısı

Aşı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aşı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.