Öğretmenlik Meslek Kanunu Nedir

Öğretmenlik Meslek Kanunu Nedir

Son dakika Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğretmenlik Meslek Kanunu Nedir

haberleri sayfasında son dakika yaşanan öğretmenlik meslek kanunu nedir gelişmeleri de dahil olmak üzere 15 öğretmenlik meslek kanunu nedir haberi bulunmuştur. Tüm öğretmenlik meslek kanunu nedir haberleri aşağıda listelenmiştir.
Maaşlar 2.000 TL artacak! MEB harekete geçti, Meclis'te kabul edildi, tamamen değişiyor
Maaşlar 2.000 TL artacak! MEB harekete geçti, Meclis'te kabul edildi, tamamen değişiyorMaaşlarda 1.000 ile 2.000 lira arasında artış olacak. TBMM'de kabul edildi. Detaylar belli oldu. Binlerce kişi bekliyordu. MEB harekete geçti. Tüm öğretmenleri çok yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişiyor. Meclis Komisyonu’ndan geçen Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi’ne göre öğretmenlik, öğretmen, uzman ve başöğretmen olmak üzere üç kariyer basamağına ayrılacak. Her unvan için ayrı ayrı derece verilecek.
Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman yürürlüğe girecek? Öğretmen meslek kanunu teklifi içeriği nedir, taslağı?
Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman yürürlüğe girecek? Öğretmen meslek kanunu teklifi içeriği nedir, taslağı?Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi ne içeriyor, meslek kanunun içeriği ne? Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, ne zaman çıkar?
31.12.2021Memur
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Meclis’e sunulan kanunun içeriği ve taslağı ne, öğretmen meslek kanunu ne zaman çıkacak?
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Meclis’e sunulan kanunun içeriği ve taslağı ne, öğretmen meslek kanunu ne zaman çıkacak?Öğretmenlik Meslek Kanunun içeriği ve taslağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, öğretmenlerin merakla beklediği teklifle ilgili "Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir" sözlerine yer vererek kanunun Meclis’e geldiğini aktardı. Söz konusu gelişmenin ardından öğretmen meslek kanunu nedir, ne demek? Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman çıkacak? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı. İşte TBMM’ye sunulan Öğretmenlik Meslek Kanunu içeriği ve taslağı ile yeni öğretmenlik kararları…
30.12.2021Eğitim
Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman Meclis'e gelecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda neler var?
Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman Meclis'e gelecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda neler var? Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyor! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Öğretmenlerin mesleki gelişimlerini destekleyecek. Bakan Özer, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada eğitimde pek çok yeniliğin ve öğretmenlere destekleri de içeren Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi ile Türkiye eğitim tarihinde öğretmenlerin, ilk kez kapsamlı ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacağını dile getirdi. Peki, Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman Meclis'e gelecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda neler var? Öğretmenlik Meslek Kanunu ne getirecek? Öğretmenlik Meslek Kanunu içeriği!
13.12.2021Eğitim
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yıl sonra düzenlenen Milli Eğitim Şurası'nın açılışında, çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'e sunacağını aktararak, “Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımı ortadan kalkacak. 10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanıyla görev yapacaklardır'' dedi. Yapılan açıklamanın ardından öğretmenlik meslek kanununun detayları sorgulanmaya başlandı. Öğretmenleri, Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Öğretmenlik meslek kanunu ne getirecek, öğretmenlik meslek kanunu ne zaman çıkacak? gibi soruların yanıtlarını sorguluyor.
2.12.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu 906 lira fark...
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu 906 lira fark...Milyonlarca kişi merakla bekliyordu ve belli oldu. Peş peşe açıklamalar geldi. 3600 ek göstergenin ilk müjdesi açıklandı.950 bin öğretmenin maaş ve ikramiyesi artacak. Memurların 3600 ek göstergesi konusunda çalışma devam ederken kapsamı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri bu anlamda öne çıkıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlerle bir araya geldiği toplantıda 3600 ek gösterge müjdesini verdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de hem 3600 ek gösterge hem de meslek kanunu için önemli bilgileri paylaştı...
25.11.2021Eğitim
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmen meslek kanununda neler var, meslek kanunu ne zaman çıkacak? İçeriği ve taslağı merak ediliyor!
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmen meslek kanununda neler var, meslek kanunu ne zaman çıkacak? İçeriği ve taslağı merak ediliyor!Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, ne zaman çıkacak? Öğretmenler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından öğretmenlik meslek kanunu hakkında aramaları hızlandırdı. Öğretmenler günü vesilesiyle 81 ilden 81 öğretmenle bir araya gelen Erdoğan, "Öğretmenlik Meslek Kanunu" müjdesini verdi. Peki, Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmen meslek kanununda neler var, meslek kanunu ne zaman çıkacak? Öğretmenlik Meslek Kanunu tasarımı ve içeriği merak ediliyor.
24.11.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, uzaktan eğitim...
MEB resmen duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması, uzaktan eğitim...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim ile ilgili yeni açıklama geldi. MEB resmen duyurdu. Bakan Özer milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren gelişmeleri tek tek sıraladı. Koronavirüs salgınında yeni varyantların ortaya çıkmasının ardından birçok üniversite belirli bir süre için online eğitim kararı almıştı. Benzer bir uygulamanın ilkokul, ortaokul ve liseler içinde uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Özer yüz yüze eğitim ile ilgili merak edilen detaylara açıklık getirdi. Özer şu anda okullarda yüz yüze eğitime ara verilip yeniden uzaktan eğitime geçilmesinin gündemde olmadığını açıkladı. Öte yandan yardımcı kaynak sorunun çözüldüğünün altını çizen Özer, "Sadece öğrenme kayıpları değil, öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik kapsamlı psikososyal eğitim destek programlarını da hayata geçirdik. Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarını aktif hale getirdik. Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıflara ve lise 10, 11 ve 12. sınıflara yönelik bu kurslar başarılı bir şekilde devam ediyor. Diğer taraftan ilkokul 3 ve 4. sınıflara yönelik telafi destek programı İYEP’i başlattık. İnşallah ikinci dönemde bu kapsama ilkokul ikinci sınıfları da almayı planlıyoruz. Ve en önemlisi yardımcı kaynak destek programı başlattık." diye konuştu.
3.01.2022Eğitim
MEB harekete geçti ve resmen duyurdu, değişiyor! Tarihte bir ilk, 2000 lira fark...
MEB harekete geçti ve resmen duyurdu, değişiyor! Tarihte bir ilk, 2000 lira fark...Yüz binler merakla bekliyordu Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti ve güzel haber geldi. Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. Tarihte bir ilk olacak. Meclis'e geliyor. 10 yıl çalışan öğretmenler uzman olacak ve 1000 TL maaşlarında artış olacak. Uzman öğretmenler sınava girerek başöğretmen olabilecek. Bu durumda da maaşları 2 bin TL artacak. Kadrolu, sözleşmeli öğretmen ayrımını da ortadan kaldırılıyor...
1.12.2021Eğitim
Maaşlar zam yapılmadan yüzde 20 artacak! Milyonlarca çalışan için geçerli, öğretmen, polis, hemşire ve...
Maaşlar zam yapılmadan yüzde 20 artacak! Milyonlarca çalışan için geçerli, öğretmen, polis, hemşire ve...Milyonlarca kişinin maaşı değişecek. Zam dışında yüzde 20 artış görülecek. Sadece maaşlar değil emekli ikramiyelerinde de ciddi artış olacak. Başta öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri olmak üzere kamu çalışanlarının beklediği ek gösterge düzenlemesi için kapsamlı çalışmalar devam ediyor. Düzenlemenin hayata geçirilmesi ile birlikte maaşlarda yüzde 20'lik bir artış görülecek. Öğretmenliğe yeni başlayan bir kişi şu anda 5.100 lira maaş alıyor. Bu maaş 3600 ek gösterge sonrası 6.120 lira olacak.
24.11.2021Memur
Bakan Selçuk'tan sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin açıklama geldi
Bakan Selçuk'tan sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin açıklama geldiCNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün açıklanan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
21.12.2019Eğitim
Milli Eğitim Bakan Selçuk: Okulların tatil süresi...
Milli Eğitim Bakan Selçuk: Okulların tatil süresi...CNN TÜRK'te Buket Aydın ile 40'ın bu haftaki konuğu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Bakan Selçuk, öğretmen maaşlarından, okulların yaz tatili dönemlerine ilişkin çök önemli açıklamalarda bulundu.
19.04.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Öğretmen maaşı en az 6 bin TL olmalı
Kılıçdaroğlu: Öğretmen maaşı en az 6 bin TL olmalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, öğretmen maaşının en az 6 bin TL olması gerektiğini söyledi.
27.11.2018Siyaset
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan öğretmenlere ikramiye sözü!
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'dan öğretmenlere ikramiye sözü!Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu,"Öğretmeni toplumda saygın kılmak için, öğretmenin bütün bilgisini ve birikimini çocuklarımıza vermesini sağlamak için mutlaka Öğretmenler Meslek Kanunu çıkarmalıyız. Öğretmenlere 3600 ek gösterge mutlaka verilmelidir. Bu sağlanırsa emekli olduğunda maaş farkı olmaz. Öğretmen bunu hak eder. Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü birer maaş ikramiye verilebilir" dedi.
24.11.2018Siyaset
Formasyon konusunda kafalar karışık!
Formasyon konusunda kafalar karışık!‘2023 Eğitim Vizyonu’nda öğretmenlerle ilgili düzenlemeler neydi, kısaca bir hatırlayalım...
28.10.2018Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

öğretmenlik meslek kanunu nedirÖğretmenÖğretmenlik Meslek Kanunu içeriğiöğretmenlik meslek kanunuÖğretmenlik Meslek Kanunu taslağı

Öğretmenlik Meslek Kanunu Nedir ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki öğretmenlik meslek kanunu nedir haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.