3600 Ek Gösterge

3600 Ek Gösterge

Son dakika 3600 ek gösterge haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 3600 ek gösterge ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 3600 ek gösterge haber sayfamızda bulabilirsiniz.

3600 Ek Gösterge

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 3600 ek gösterge gelişmeleri de dahil olmak üzere 598 3600 ek gösterge haberi bulunmuştur. Tüm 3600 ek gösterge haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kamu personellerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür
Kamu personellerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TeşekkürCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla programında geçeceği güzergahta kamu çalışanları tarafından teşekkür mesajlı pankart açıldı.
14.01.2023Gündem
Memura ikramiye müjdesi! Memur maaşlarına yansıyacak, tek tek açıklandı
Memura ikramiye müjdesi! Memur maaşlarına yansıyacak, tek tek açıklandıMemur ikramiyeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Memurların maaşı 1 Ocak itibarıyla yüzde 30 artacak. Yine bu ay itibarıyla 3600 ek gösterge düzenlemesi de devreye girecek. Ek gösterge ilk 6 ayda emekli olacak memurun ikramiyesinde 92 bin liraya varan artışları beraberinde getirecek. Bu kişiler görev ve çalışma yılına göre emekli olduklarında fazla maaş almaya başlayacak. İşte unvan ve çalışma yılına göre ek göstergesi 3600'e çıkanların emeklim maaşı ve ikramiyeleri.
13.01.2023Memur
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurdu
Yüz binlerce işçiye müjde, yeni düzenleme geliyor! Bakan Bilgin tarihi duyurduGeçici işçilere kadro verilmesine yönelik düzenleme için çalışmalar devam ediyor. Yüz binlerin beklediği çalışma hakkında tarih ise belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin düzenlemenin ay sonuna doğru Meclis'e geleceğini açıkladı. Peki geçici işçiye kadro düzenlemesi ne getirecek? Geriden gelen haklar ne olacak? Çalışma ekonomisti Tarkan Zengin, tüm bu merak edilen soruları tek tek yanıtladı. İşte haberin ayrıntıları...
Emekliye ödenecek 3600 ek gösterge farkı belli oldu
Emekliye ödenecek 3600 ek gösterge farkı belli oldu2022'de emekli olan kamu görevlilerine 3600 ek gösterge düzenlemesinden gelen yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek.
10.01.2023Ekonomi
3600 ek gösterge ile ilgili flaş detay! Fark alamayacaklar
3600 ek gösterge ile ilgili flaş detay! Fark alamayacaklarMemur maaş zammı 2023 ocak ayında yüzde 30 olarak belirlendi. Maaş zammının açıklanmasının ardından gözler 3600 ek göstergenin ne zaman ödeneceğine çevrildi. Ek gösterge düzenlemesi 15 Ocak'ta yürürlüğe giriyor. Peki ek gösterge maaşlara nasıl yansıyacak, hangi memur ne kadarlık bir fark alacak?
Emekli promosyonunda rakamlar değişiyor! Bekleyen karlı çıkacak
Emekli promosyonunda rakamlar değişiyor! Bekleyen karlı çıkacakEmeklilerin maaşlarındaki yüzde 30 artış ve yaklaşık 2.5 milyon EYT'linin emekli olması nedeniyle bankalar, yeni 'maaş müşterisi' bulmak ve var olanları muhafaza edebilmek için emeklilere ödeyecekleri promosyonlar için çalışma yapmaya başladı. TÜKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Hüseyin Ölmez, promosyon rakamı ile ilgili sektörde konuşulan ve dikkat çeken rakamı da açıkladı. İşte detaylar...
9.01.2023Emekli
Prens Harry'den olay itiraf: Sünnet oldum
Prens Harry'den olay itiraf: Sünnet oldumKraliyet görevlerini terk ettiğinden beri Prens Harry'nin kraliyet ailesi üyeleri hakkında yaptığı açıklamalar gündemden düşmüyor. Sussex Dükü Prens Harry yeni çıkan kitabında, kendisinin ve abisi Prens William’ın sünnet olduğunu yazdı. Harry’nin babası Kral Charles ile iki amcasının da sünnetli olduğu belirtiliyor.
8.01.2023 Dünya
Emekli, memur, dul ve yetim maaşlarına büyük zam! Taban hesap değişti
Emekli, memur, dul ve yetim maaşlarına büyük zam! Taban hesap değiştiEmekli aylıkları ve memur maaşları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına ek zam geliyor. Emekliler için taban maaş 5.500 TL’ye çıkartıldı. Peki bu nasıl uygulanacak? Hesap nasıl yapılacak? Dul yetim maaşı alanlar bundan nasıl yararlanacak? Milyonlarca vatandaş bu soruların yanıtını merak ederken, 3600 ek gösterge sonrası yeni memur ve emekli maaşları ortaya çıktı. Ek gösterge artışı, mevcut emeklilerin aylıklarına yansıyacak. Ek gösterge artışından yararlanan emekliler, şubat ayından itibaren yeni ek gösterge üzerinden emekli aylığı almaya başlayacaklar.
8.01.2023Emekli
Hastanede uygunsuz ilişki iddiası sonrası işten çıkarıldı! Yargıtay'dan flaş karar
Hastanede uygunsuz ilişki iddiası sonrası işten çıkarıldı! Yargıtay'dan flaş kararTemizlik görevlisi olarak çalıştığı hastanede bir kadınla evlilik dışı ilişki yaşadığı iddia edilen gencin uygunsuz görüntüleri odadaki gizli kameraya takıldı. Yıllar süren davada son noktayı koyan Yargıtay, gizli kamera takarak temizlikçinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğu öne sürülen hastane yöneticilerini manevi tazminata mahkum etti.
7.01.2023Gündem
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklama
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklamaİşyerlerine yapılacak kira artışı yüzde 72’yi aşarak zirveyi gördü. Kimi mal sahipleri ise yüzde 200’ün üzerinde zam talep ediyor. “Esnaf kira sorununa çözüm bekliyor” diyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Konutta olduğu gibi işyerinde de kira artışına bir süreliğine zam sınırı getirelim. Bu yüzde 25 değil, yüzde 30 da olabilir. Aksi takdirde esnaf bu yükü kaldıramaz” şeklinde konuştu.
7.01.2023Ekonomi
Metamfetamin tehlikesi Türkiye'yi tehdit ediyor
Metamfetamin tehlikesi Türkiye'yi tehdit ediyorEmniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan “2022 Türkiye Uyuşturucu Raporu”nda eroin ve metamfetamin zehrinin yapımında kullanılan asetik anhidrit kimyasalının 2011-2020 döneminde dünyada toplam 1 milyon 195 ele geçirildiğini ortaya koyarken, “Türkiye’de 100 bin litre ele geçirilmiştir” deniliyor.
7.01.2023Gündem
Dul ve yetim aylıkları yüzde 30 arttı! İşte yeni aylıklar
Dul ve yetim aylıkları yüzde 30 arttı! İşte yeni aylıklarDul ve yetim aylığı alanların maaşları Ocak 2023’te yüzde 30 artacak. Ayrıca yeni senede en düşük emekli aylığının 5.500 liraya çıkarılmış olması en düşük dul ve yetim aylığı alanların da maaşlarını artırmış oldu.
7.01.2023Ekonomi
Emekli ve memura ek zam! 3600 ek gösterge sonrası yeni emekli ve memur maaşları tek tek hesaplandı
Emekli ve memura ek zam! 3600 ek gösterge sonrası yeni emekli ve memur maaşları tek tek hesaplandıEmekli aylıkları ve memur maaşları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına ek zam geliyor. 3600 ek gösterge sonrası yeni memur ve emekli maaşları ortaya çıktı. Ek gösterge artışı, mevcut emeklilerin aylıklarına yansıyacak. Ek gösterge artışından yararlanan emekliler, şubat ayından itibaren yeni ek gösterge üzerinden emekli aylığı almaya başlayacaklar. Söz konusu düzenleme ile 1. dereceye kadar yükselen tüm çalışanların ek göstergesi 600 puan artırıldı. Öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi, avukat, müdür gibi bazı meslek gruplarında ise 2200 veya 3000’den 3600’e çıkartıldı. İşte emekli ve memur maaşlarıyla ilgili tüm detaylar...
7.01.2023Emekli
3600 ek gösterge ne zaman verilecek, yürürlüğe ne zaman girecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi, ek gösterge ne kadar olacak?
3600 ek gösterge ne zaman verilecek, yürürlüğe ne zaman girecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi, ek gösterge ne kadar olacak?Memur ve memur emeklisi yüzde 30'luk ocak zammının üzerine ek gösterge ödemelerinden de yararlanacak. 5 milyon 300 bin kamu çalışanının ek göstergeleri 3600 seviyesine çıkarılacak. Öğretmen, polis, avukat, hemşire, din görevlisi emeklisi olanlardan daha önce birinci derece 2200 veya 3000 üzerinden emekli olan kişilerin 2200 veya 3000 göstergesi 15 Ocak tarihinde kendiliğinden 3600'e yükselecek. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman verilecek, 3600 ek gösterge ne zaman yürürlüğe girecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi, ek gösterge ne kadar olacak?
6.01.2023Memur
Maaş ve ikramiyeler artıyor! 3600 ek göstergede detaylar belli oldu
Maaş ve ikramiyeler artıyor! 3600 ek göstergede detaylar belli oldu3600 ek gösterge emekli maaşı hesaplama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memur ve emekli zammını yüzde 30'a çıkarmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. Hemşire, öğretmen, polis, doktor dahil milyonlarca kamu çalışanı ve emekliyi ilgilendiriyor. 3600 ek gösterge yasasının uygulanmasında detaylar belli oldu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
En düşük memur maaş ne kadar 2023? Güncellenen zam oranına göre memurlar ne kadar maaş alacak? Zam sonrası yeni memur maaşları!
En düşük memur maaş ne kadar 2023? Güncellenen zam oranına göre memurlar ne kadar maaş alacak? Zam sonrası yeni memur maaşları!6 aylık enflasyon oranlarına göre ilave yüzde 8,48 artış ile birlikte memur ve emeklilerine yüzde 16.48 oranında SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 15,40 oranında artış yapılacaktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla zam oranları yenilendi ve yüzde 30’a yükseltildi. Peki, En düşük memur maaş 2023 ne kadar oldu? Zamlar güncellendi! Memur zammı ne kadar oldu?
5.01.2023Memur
Yeni konut kampanyası! Bakan Nebati: Kredi faiz oranı yüzde 1’in altında olacak
Yeni konut kampanyası! Bakan Nebati: Kredi faiz oranı yüzde 1’in altında olacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati enflasyon rakamları hakkında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, Orta Gelirliye Konut Projesi'nin detaylarını paylaşarak, "Son hazırlıklarımızı yaptık. Oldukça güçlü bir kampanya olacak. Kredi faiz oranı yüzde 1'in altında olacağını söyleyeyim" ifadelerini kullandı.
3.01.2023Ekonomi
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Ek zam yapılması zaruret olmuştur
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Ek zam yapılması zaruret olmuşturMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "İstiyoruz ki kamu görevlilerinin durumu görülsün. Ocakta enflasyon farkıyla beraber ek bir zammın yapılması artık zaruret olmuştur. Bunu bir kez daha ifade ettik" dedi.
27.12.2022Ekonomi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş EYT açıklaması
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş EYT açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kamu çalışanlarını 3600 ek gösterge düzenlemesiyle yaklaşık 6 milyonu kapsayan bir düzenlemeyle onların hayatlarında ve emeklilik süreçlerinde karışılacakları sorunları çözecek bir uygulamayı gündeme getirdik. Biliyorsunuz Emeklilikte yaşı bekleyenlerle ilgili yaptığımız çok yakında bu ay içerisinde meclise sunabileceğimiz bir uygulamamız var. Ekonomide sorunlar var, ekonominin sosyal yansımaları var, sosyal problemlere dönüşü var onları biz teker teker çözerek ilerleyeceğiz" dedi.
19.12.2022Ekonomi
Hemşire Maaşları 2023 zammı: En yüksek, en düşük hemşire maaşı ne kadar? Hemşireler ne kadar maaş alıyor?
Hemşire Maaşları 2023 zammı: En yüksek, en düşük hemşire maaşı ne kadar? Hemşireler ne kadar maaş alıyor?Milyonlarca hemşireyi ilgilendiriyor! 2023 yılına kısa bir süre kala hemşire maaşları ve yapılacak zam oranı merak ediliyor. Aralık ayı enflasyonu için ocak ayı beklenirken memur zam oranları da enflasyon verilerinin açıklanmasıyla netlik kazanacak. Kamuda görev yapan hemşirelerin maaşlarına memur zammı, enflasyon farkı ve ek gösterge zammı yansıtılacak. Bunlara ek olarak refah payının da eklenmesi beklentiler arasında yer alıyor. Peki, En yüksek, en düşük hemşire maaşı ne kadar? Hemşireler ne kadar maaş alıyor? Yeni atanan hemşire maaşı ne kadar? Yeni hemşire maaşları ne kadar olacak? İşte hemşire maaşı hesaplama ve 2023 zam oranı!
3600 ek göstergede yeni gelişme! Kapsam genişliyor
3600 ek göstergede yeni gelişme! Kapsam genişliyorMemur emeklileri 2023’ün başından itibaren ek gösterge artışından yararlanacak. 3600 ek gösterge için yasa Meclis’ten geçerek yasalaşmıştı. Ancak uygulama içinse 2023 Ocak ayı bekleniyor. Bu tarihten sonra memur emeklilerinin enflasyon farklı zamlı maaşların üzerine ek göstergeden kaynaklanan fark da eklenecek. En köklü sosyal düzenleme olan 3600 ek göstergede kapsam genişliyor. Öte yandan Bakan Bilgin, "Bu konuda bir çalışma yapıyoruz" dedi.
Polis Maaşları 2023: En yüksek, en düşük polis maaşı ne kadar? Polisler ne kadar maaş alıyor? Polis maaşı 2023 zam ve ek gösterge hesaplama!
Polis Maaşları 2023: En yüksek, en düşük polis maaşı ne kadar? Polisler ne kadar maaş alıyor? Polis maaşı 2023 zam ve ek gösterge hesaplama!2022’nin son 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı aralık ayı enflasyonu ile birlikte ortaya çıkacak. Ocak ile Temmuz aralığında geçerli olacak memur zam oranları da enflasyon verilerinin açıklanmasıyla netlik kazanacak. Memur zammı, enflasyon farkı ve ek gösterge 2023 ocak ayı itibariyle polislerin maaşlara yansıyacak. Peki, En yüksek, en düşük polis maaşı ne kadar? Polisler ne kadar maaş alıyor? Polis maaşı 2023 zam ve ek gösterge hesaplama!
AK Parti'den 'EYT' açıklaması!
AK Parti'den 'EYT' açıklaması!AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, "EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçilmesine ilişkin düzenlemeleri Aralık ayı içinde yapmayı planlıyoruz. En kötü ihtimal 2023 yılı başında yasalaşmasına şahit olacağız." dedi.
Maaş, izin, tazminat ile ilgili flaş açıklama! Ve değişiyor, yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor
Maaş, izin, tazminat ile ilgili flaş açıklama! Ve değişiyor, yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyorMaaş, izin tazminat ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Çalışan yüz birlerce kişiyi ilgilendiriyor. Asgari ücrete ara zam, emeklinin taban maaşında artış, memura ve memur emeklisine 3600 ek gösterge, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), dar gelirliye daha çok destek. Bu yıl milyonları ilgilendiren önemli düzenlemelere imza atıldı ve atılıyor. Şimdi sıra kamudaki sözleşmeli personele geldi. Kamuda sözleşmeli çalışan yüz binlerce kişiyi ilgilendiren detaylar belli oldu. İşte tüm gelişmeler...
15.10.2022Ekonomi
Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT ile ilgili son dakika açıklaması
Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT ile ilgili son dakika açıklamasıMilyonlarca kişi asgari ücret zammı ve EYT düzenlemesi için gözünü Aralık ayına çevirmişken Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den flaş bir açıklama geldi. Bakan Bilgin asgari ücrete yapılacak olan zamma ilişkin,' Aralık'ta asgari ücret komisyonunun alacağı kararla emekçinin üzerindeki tahribatı ortadan kaldıracağız' dedi. Öte yandan EYT ile ilgili düzenlemenin bütün sorunları aşmaya dönük ve kapsamlı olacağını bildirdi.

Benzer Haber Etiketleri

3600 Ek Gösterge ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 3600 ek gösterge haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.