Musul

Musul

Son dakika musul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan musul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını musul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Musul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan musul gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.419 musul haberi bulunmuştur. Tüm musul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Irak'ta yangın faciası: 115 kişi öldü, 200 kişi de yaralandı
Irak'ta yangın faciası: 115 kişi öldü, 200 kişi de yaralandıIrak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangında 115 kişi hayatını kaybederken, en az 200 kişi de yaralandı.
27.09.2023Dünya
Sevr Antlaşması Özeti Ve Önemi... Sevr Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Sevr Antlaşması Özeti Ve Önemi... Sevr Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Sevr antlaşması Osmanlı devletine dayatılan sözde barış antlaşması olarak tanımlanabilir. Sevr antlaşması aynı zamanda İstanbul hükümeti tarafından imzalanan ancak askıda kalan bir antlaşma olarak da bilinmektedir. Bu antlaşmaya bakıldığında Anadolu'daki birçok bölge diğer Avrupalı devletler tarafınca paylaşılacaktır. Milli mücadelenin doğmasına neden olarak geçen Sevr antlaşması büyük ölçüde önemli maddeler içeren bir anlaşmadır.
14.09.2023Eğitim
Mondros Ateşkes Antlaşması Özeti Ve Önemi... Mondros Ateşkes Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Mondros Ateşkes Antlaşması Özeti Ve Önemi... Mondros Ateşkes Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Osmanlı İmparatorluğu, Trablusgarp ile 1. Balkan Savaşı'nda kayıplar yaşamıştı. Bu kayıplar özellikle askeri, siyasi ve ekonomik alanında olmuştu. Tabi Rusya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerin gözü Osmanlı'nın üzerinde olmaya devam ediyordu. Almanya ise Osmanlı Devleti'ni yanında görmek istiyordu. Böyle bir ortamda 1. Dünya Savaşı kaçınılmaz olmuştur. 1914 yılında başlayan savaş 1918 yılında Mondros Ateşkes Antlaşması ile son bulmuştur.
12.09.2023Eğitim
Lozan Antlaşması Özeti Ve Önemi... Lozan Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Lozan Antlaşması Özeti Ve Önemi... Lozan Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...24 Temmuz 1923'te Türkiye ile İtilaf devletleri arasında İsviçre'nin aynı adlı kasabasında Lozan Antlaşması imzalandı. Bu anlaşma Yunan-Türk ihtilafını sona erdirir ve Türkiye için bugün hala sahip olduğu sınırları oluşturur.
11.09.2023Eğitim
Kritik isim Esenyurt'ta yakalandı! Çapraz sorguda gerçeği itiraf etti
Kritik isim Esenyurt'ta yakalandı! Çapraz sorguda gerçeği itiraf ettiKüresel terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün sözde “Ninova (Musul) Bölgesi Kadısı” Iraklı terörist İstanbul’da yakalandı. Çapraz sorguda çözülen hücre sorumlusu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
10.06.2023Gündem
CNN Türk'te açıkladı: Türkiye'nin kaderinin değiştiği gün
CNN Türk'te açıkladı: Türkiye'nin kaderinin değiştiği günKaradeniz doğal gazı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Filyos'taki törende yaktığı meşale ile karaya ulaştırılmaya başladı. Gazeteciler CNN TÜRK'te tarihi adımı değerlendirdi.
20.04.2023Ekonomi
‘Çeko Pir’ kod adlı Saad Ali Bedel öldürüldü!
‘Çeko Pir’ kod adlı Saad Ali Bedel öldürüldü!Milli İstihbarat Teşkilatı'nca (MİT) Irak'ın Sincar bölgesinde düzenlenen operasyonda, PKK/KCK-YBŞ sözde Sincar askeri kanat sorumlusu, 'Çeko Pir' kod adlı Saad Ali Bedel, etkisiz hale getirildi.
3.03.2023Gündem
Öztürk Yılmaz kimdir? Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz kaç yaşında ve nereli?
Öztürk Yılmaz kimdir? Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz kaç yaşında ve nereli? Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz saldırıya uğradı. Ankara'daki ofisinde bıçaklı saldırıya Öztürk Yılmaz hastaneye kaldırıldı. Peki, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz kimdir? Öztürk Yılmaz’ın sağlık durumu nasıl? Öztürk Yılmaz’a kim saldırdı, neden? Öztürk Yılmaz biyografisi!
7.12.2022Gündem
Nizamiye Medresesi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nizamiye Medresesi Ne Zaman, Nerede Kuruldu?
Nizamiye Medresesi Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nizamiye Medresesi Ne Zaman, Nerede Kuruldu?Büyük Selçuklu döneminde kurulan Nizamiye medreseleri, aynı zamanda Vezir Nizamülmülk’ün ismi ile bilinen önemli medreseler olarak öne çıkar. Birçok farklı bölgede olması ile beraber en büyük medreseler, bu konuda Bağdat'ta yer alır. Aynı zamanda Musul, Nişabur, Basra ve Amul olduğu gibi daha birçok farklı yerde bulunur.
17.11.2022Eğitim
Misak-I Milli Nedir? Misak-I Milli Sınırları Ve Kararları Nelerdir?
Misak-I Milli Nedir? Misak-I Milli Sınırları Ve Kararları Nelerdir?Misak-ı milli, I. dünya savaşı sonrasında Türklerin yaşaması için belirlenen sınırlardır. Son Osmanlı Mebusan Meclisi 17 Şubat 1920 senesinde misak-ı milli sınırlarını açıklamıştır.
17.11.2022Eğitim
PKK/KCK'nın suikast biriminde sözde komutanı Burhan Picak yakalandı
PKK/KCK'nın suikast biriminde sözde komutanı Burhan Picak yakalandıMİT, düzenlediği operasyonla Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da PKK/KCK'nın suikast biriminde sözde komutan olarak faaliyet yürüten Burhan Piçak'ı Türkiye'ye getirdi.
21.10.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü dikkat çeken KPSS açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü dikkat çeken KPSS açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentindeki ziyareti dönüşü KPSS'nin iptali ve yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in davetine icabetle Soçi’ye yaptığımız çalışma ziyaretini olumlu, başarılı bir şekilde tamamladık. Sayın Putin’le 19 Temmuz’da Tahran’da bir araya gelmemizin ardından Soçi’de ikili ilişkilerimizi ve uluslararası meseleleri etraflıca değerlendirdik" dedi. KPSS'nin iptali hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik" açıklamasında bulundu.
6.08.2022Siyaset
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Zaho’da masumların canına kasteden saldırı bir terör eylemidir
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Zaho’da masumların canına kasteden saldırı bir terör eylemidirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, "Zaho’da masumların canına kasteden saldırı bir terör eylemidir. Tertipçileri ve tetikçileri Türkiye’nin hem terörle mücadelesinden hem de bölgesel güç ve küresel aktör olarak sivrilmesinden keyfi kaçan terör, silah ve savaş baronlarıdır." dedi.
28.07.2022Siyaset
ABD Büyükelçiliği'nden flaş açıklama: Türkiye'nin yanındayız
ABD Büyükelçiliği'nden flaş açıklama: Türkiye'nin yanındayızABD Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada "ABD Büyükelçiliği olarak, son dönemde terörle mücadele operasyonlarında hayatını kaybeden Türk askerlerinin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi iletiyoruz. Terörle mücadelede NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız." denildi.
27.07.2022Gündem
Irak’ta Sadr yanlısı grup parlamentoyu bastı
Irak’ta Sadr yanlısı grup parlamentoyu bastıIrak’ta Koordinasyon Grubu’nun Muhammed Şiya el-Sudani’yi başbakan adayı göstermesine itiraz eden Mukteda Sadr liderliğindeki Sadr Grubu destekçileri, Yeşil Bölge’deki parlamento binasına bastı. İlerleyen saatlerde Mukteda Sadr liderliğindeki Sadr Grubu destekçileri, Sadr’ın çağırısı üzerine Yeşil Bölge ve parlamento binasından geri çekildi.
27.07.2022Dünya
Musul saldırısı! Milli Savunma Bakanlığı'ndan sert tepki: Teröristleri kazdıkları hendeklere gömeceğiz!
Musul saldırısı! Milli Savunma Bakanlığı'ndan sert tepki: Teröristleri kazdıkları hendeklere gömeceğiz!Irak'taki Musul Başkonsolosluğumuza yapılan saldırıya Milli Savunma Bakanlığı çok sert tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden de er ya da geç diğer teröristler gibi hesap sorulacaktır. Teröristlerin tuzaklarını başlarına yıkacak, bölgeyi kana boğma hayalleriyle birlikte onları kazdıkları hendeklere gömeceğiz" denildi.
27.07.2022Gündem
Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna saldırı! Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki...
Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna saldırı! Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki...Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna yapılan saldırıyı kınayan Dışişleri Bakanlığı sorumluların bir an önce adalet önüne çıkarılması gerektiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Can kaybı yaşanmayan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve sorumluların bir an önce adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz. Irak makamlarını diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz" denildi.
27.07.2022Gündem
Çavuşoğlu, Şehit Başkomiser Akbaş'ın ailesini kabul etti
Çavuşoğlu, Şehit Başkomiser Akbaş'ın ailesini kabul ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak’ın Musul kentinde şehit olan Başkomiser Nihat Akbaş'ın ailesini kabul etti.
26.07.2022Siyaset
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?İsviçre'nin Lozan şehrinde 99 yıl önce imzalanan Lozan antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu belgesi kabul ediliyor. Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması'nın imzalanmasının üzerinden 99 yıl geçti. Etkilerini bugüne dek devam ettiren Lozan Antlaşması’nın yıldönümü nedeniyle pek çok kişi maddelerini ve anlaşmanın öndemini araştırıyor. Peki, Lozan antlaşması nedir? Lozan nerede, kim tarafından imzalandı? Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması süresi ne? Lozan anlaşması tarihi ne? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne? İşte bilmeniz gerekenler…
24.07.2022Gündem
IKBY duyurdu: PKK/YPG’li teröristler İHA ile vuruldu
IKBY duyurdu: PKK/YPG’li teröristler İHA ile vurulduIrak’ın kuzeyindeki Musul kentinde insansız hava aracı (İHA) ile düzenlenen saldırıda terör örgütü PKK/YPG üyesi 1’i kadın toplam 5 terörist etkisiz hale getirildi.
17.07.2022Dünya
Toplantı halindeki teröristler öldürüldü! MİT'ten Sincar'da nokta operasyon
Toplantı halindeki teröristler öldürüldü! MİT'ten Sincar'da nokta operasyonMilli İstihbarat Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesindeki nokta operasyonları devam ediyor. Sincar'da teröristlerin toplantı halinde olduğu ve sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu 6 terörist etkisiz hale getirildi.
16.06.2022Gündem
Irak’ta maymun çiçeği virüsü önlemi: Bazı kentlere maymun getirilmesi yasaklandı
Irak’ta maymun çiçeği virüsü önlemi: Bazı kentlere maymun getirilmesi yasaklandıIrak’ta maymun çiçeği virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla Zikar ve Musul kentlerine maymun getirilmesi yasaklanırken, Basra kentinde ise özel bir komisyon kuruldu.
25.05.2022Dünya
PKK'lı terörist Mehmet Erdoğan öldürüldü
PKK'lı terörist Mehmet Erdoğan öldürüldüMİT operasyonuyla, terör örgütü PKK/HPG'nin sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu terörist Mehmet Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki Musul'da etkisiz hale getirildi.
23.05.2022Gündem
IKBY’deki petrol rafinerisi 3 roketle hedef alındı
IKBY’deki petrol rafinerisi 3 roketle hedef alındıIrak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı Terörle Mücadele Birimi, Erbil’in güneyindeki Habat ilçesinde petrol rafinesini hedef alan saldırıda 3 adet katyuşa roketi kullanıldığını açıkladı.
6.04.2022Dünya
Brent Renaud kimdir, kaç yaşında ve nasıl öldü? New York Times muhabirinin Rusya ile Ukrayna savaşında öldüğü duyuruldu!
Brent Renaud kimdir, kaç yaşında ve nasıl öldü? New York Times muhabirinin Rusya ile Ukrayna savaşında öldüğü duyuruldu!Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 18'inci gününde ödüllü gazeteci ve yapımcı Brent Renaud'un öldüğü açıklandı. Peki, Brent Renaud kimdir, kaç yaşında ve nasıl öldü?
13.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Musul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki musul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.