Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk

Son dakika mustafa kemal atatürk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mustafa kemal atatürk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mustafa kemal atatürk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mustafa kemal atatürk gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.312 mustafa kemal atatürk haberi bulunmuştur. Tüm mustafa kemal atatürk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Atatürk'e hakaret eden liseli için istenen ceza belli oldu!
Atatürk'e hakaret eden liseli için istenen ceza belli oldu!İstanbul'da, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik tepki çeken hareketlerde bulunan ve tutuklanan lise öğrencisi A.E.S. hakkında 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.
28.09.2023Gündem
Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST açıklaması: Yarışmalara 1 milyon öğrenci başvurdu
Selçuk Bayraktar'dan TEKNOFEST açıklaması: Yarışmalara 1 milyon öğrenci başvurduBAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir'deki TEKNOFEST alanından katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bayraktar "Burası dünyanın en büyük etkinliği. 1 milyon öğrencinin başvurması ve bu kadar geniş yarışma alanlarının olması anlamında dünyanın en büyük etkinliği. TEKNOFEST, kendi rekorlarını kırıyor." ifadelerini kullandı.
27.09.2023Gündem
Atatürk'e hakaret etmişti! İfadesi pes dedirtti: Oyun oynuyorduk, Atatürk olduğunu bilmiyordum
Atatürk'e hakaret etmişti! İfadesi pes dedirtti: Oyun oynuyorduk, Atatürk olduğunu bilmiyordumİstanbul Üsküdar'da lise öğrencisi 17 yaşındaki A.E.S., Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik tepki çeken hareketlerde bulunmaktan tutuklandı. Lise öğrencisi A.E.S.'in ifadesi ortaya çıktı. A.E.S.'nin ifadesinde oyun oynadıklarını belirtirken, “Ben hareketi yaptığım sırada fotoğrafın Mustafa Kemal Atatürk olduğunu bilmiyordum. Pişmanım. Bu şekilde başkaca fotoğraflarda video alınan birçok arkadaşımın görüntüleri vardır. Bu da bana denk geldi. Tekrar pişmanım. Yaptığımın ne kadar ayıp olduğunun farkındayım" dedi.
22.09.2023Yaşam
Atatürk'e hakaret eden lise öğrencisi tutuklandı
Atatürk'e hakaret eden lise öğrencisi tutuklandıİstanbul'da bir lise öğrencisinin Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik tepki çeken hareketlerini içeren sosyal medya videosu üzerine polis harekete geçti. Videodaki A.E.S (17) yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli A.E.S (17) , çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
20.09.2023Gündem
Kuveytli yazar Atatürk için ne dedi, Abdulaziz Ramih kimdir? Kuveytli yazar Abdulaziz Ramih tutuklandı mı?
Kuveytli yazar Atatürk için ne dedi, Abdulaziz Ramih kimdir? Kuveytli yazar Abdulaziz Ramih tutuklandı mı? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna ve Atatürk'e hakaretlerde bulunan Kuveytli yazar Abdulaziz Ramih hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Peki, Kuveytli yazar Atatürk için ne dedi, Abdulaziz Ramih kimdir? Kuveytli yazar Abdulaziz Ramih tutuklandı mı?
20.09.2023Gündem
Sosyal medyada Atatürk'e hakarete tepki yağdı! İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi
Sosyal medyada Atatürk'e hakarete tepki yağdı! İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği'nden açıklama geldiİstanbul'da bir lise öğrencisinin Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına yönelik tepki çeken hareketlerini içeren sosyal medya videosu üzerine polis harekete geçti. Videodaki A.E.S (17) yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli hakkında adli ve idari süreç başlatıldığı kaydedildi.
20.09.2023Gündem
Atatürk'e hakaret eden şahıs gözaltına alındı
Atatürk'e hakaret eden şahıs gözaltına alındı İçişleri Bakanlığı, Atatürk'ün okul kitabındaki fotoğrafına hakarette bulunan lise öğrencisi A.E.S.'nin gözaltına alındığını duyurdu.
20.09.2023Gündem
19 Eylül Gaziler günü resimli mesajları 2023 ve 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili güzel sözler! Kısa, anlamlı, en güzel Gaziler Günü mesajı burada! 19 Eylül Gaziler Günü mesajı
19 Eylül Gaziler günü resimli mesajları 2023 ve 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili güzel sözler! Kısa, anlamlı, en güzel Gaziler Günü mesajı burada! 19 Eylül Gaziler Günü mesajıHer yıl 19 Eylül'de kutlanan Gaziler Günü, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde mareşallik unvanı ve gazilik rütbesi ile ödüllendirilmesinin anısına düzenlenir. Bu özel günü anlamlı kılmak, Gazilerin gününü kutlamak isteyenler ise Gaziler Günü resimli mesajlar, sözleri ve şiirleri arayarak WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi platformlarda paylaşmak için araştırma yapıyor. Biz de günün anlam ve önemine istinaden Gaziler Günü mesajları derledik. İşte 2023 kısa, anlamlı resimli Gaziler Günü kutlama mesajı ile Sakarya Meydan Muharebesi gazileri…
19.09.2023Gündem
Bakan Güler: Azerbaycan'ı desteklemeye devam ediyoruz
Bakan Güler: Azerbaycan'ı desteklemeye devam ediyoruzMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kafkasya'daki istikrara büyük önem verdiklerini belirterek, "Bölgede bir an evvel kalıcı barışın tesis edilmesi için büyük gayret sarf ediyor, can kardeşimiz Azerbaycan'ı 'iki devlet, tek millet' anlayışıyla desteklemeye devam ediyoruz" dedi.
15.09.2023Gündem
Sevr Antlaşması Özeti Ve Önemi... Sevr Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Sevr Antlaşması Özeti Ve Önemi... Sevr Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Sevr antlaşması Osmanlı devletine dayatılan sözde barış antlaşması olarak tanımlanabilir. Sevr antlaşması aynı zamanda İstanbul hükümeti tarafından imzalanan ancak askıda kalan bir antlaşma olarak da bilinmektedir. Bu antlaşmaya bakıldığında Anadolu'daki birçok bölge diğer Avrupalı devletler tarafınca paylaşılacaktır. Milli mücadelenin doğmasına neden olarak geçen Sevr antlaşması büyük ölçüde önemli maddeler içeren bir anlaşmadır.
14.09.2023Eğitim
Moskova Antlaşması Özeti Ve Önemi... Moskova Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
Moskova Antlaşması Özeti Ve Önemi... Moskova Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri... Moskova Antlaşması; 16 Mart 1921 tarihinde imzalanmıştır. Bu antlaşma Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Sovyet Rusya arasında imzalanmıştır. TBMM’nin Kurtuluş Savaşı’nda elde ettiği başarıların da etkisiyle iki ülke arasında yakınlaşma başlandı. Bunun sonucunda Moskova antlaşması imzalanmıştır.
12.09.2023Eğitim
1926 Ankara Antlaşması Özeti Ve Önemi... 1926 Ankara Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...
1926 Ankara Antlaşması Özeti Ve Önemi... 1926 Ankara Antlaşması Tarihi Ve Maddeleri...Osmanlı tarihinde gerçekleştirilen pek çok antlaşma bulunur. Fransa ve TBMM arasında imzalanan Ankara antlaşması, yeni kurulacak olan devletin temellerini de atan bir antlaşma olarak bilinir. Ankara antlaşması, önemli maddeleri ve tarihi nedeni ile çok fazla araştırılır. Ankara antlaşması, Türk ve Fransız cephesinde gerçekleştirilen önemli antlaşmalardan birisidir. Ankara antlaşması, son zamanlarda en fazla araştırılan antlaşmalar arasında yer alır.
1.09.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı! Depremzede balıkçılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı! Depremzede balıkçılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığı ile Hava Harp Okulu Komutanlığı'nın diploma ve sancak devir teslim töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurla cumhuriyeti buluşturan ve kaynaştıran bir yönetim olarak 2023 senesini hak ettiği şekilde idrak etmenin gayretindeyiz" dedi. Erdoğan, "Ordumuz ile halkımızın arasını açmayı hedefleyen 15 Temmuz ihaneti, bu açıdan da başarısız olmuştur. İnşallah bundan sonra da sinsi niyetleri boşa düşürmeye devam edeceğiz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu Komutanlığı Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde yaptığı açıklamada, "Kendi savaş uçaklarını geliştiren üretebilen ülke haline geldik." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz'da 2023-2024 yılı Su Ürünleri Av Sezonu Açılışı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yarın itibarıyla gemi başına 3 bin 500 ila 60 bin lira arasında desteği depremzede balıkçılarımızın hesaplarına yatırıyoruz." ifadelerini kullandı.
31.08.2023Gündem
Mansur Yavaş belediye başkanlığı için adaylığını açıkladı
Mansur Yavaş belediye başkanlığı için adaylığını açıkladıAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeniden aday olacağını duyurdu.
30.08.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölgedeki tüm krizlerin çözümü Türkiye
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölgedeki tüm krizlerin çözümü TürkiyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki programda konuştu. Türkiye hakkında sahte bir imaj ifade edildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Gerçek öyle değil. Sıkıntılarımız elbette vardır. Bunlar yarın da olacak. Son iki asrımızın en avantajlı dönemini yaşıyoruz. Bölgede tüm krizlerin çözümü Türkiye" dedi.
30.08.2023Gündem
Atatürk'ün büyük zafer sonrası görüntüleri paylaşıldı
Atatürk'ün büyük zafer sonrası görüntüleri paylaşıldı Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün, 30 Ağustos Zaferi'nin ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelişine ilişkin görüntüler, restore edilerek Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Film Mirasım' web sitesinde yayınlandı.
30.08.2023Gündem
Atatürk'ün büyük zafer sonrası görüntüleri paylaşıldı
Atatürk'ün büyük zafer sonrası görüntüleri paylaşıldıBaşkumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün, 30 Ağustos Zaferi'nin ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelişine ilişkin görüntüler, restore edilerek Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Film Mirasım' web sitesinde yayınlandı.
30.08.2023Haber
Emine Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı
Emine Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaşan Emine Erdoğan, "Bu zaferin ışığı altında, milletimizin yarınlara güvenle yürüyeceğine inanıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum." dedi.
30.08.2023Gündem
MHP lideri Bahçeli': 30 Ağustos Milli Mücadele'nin kati ve kesin hükmüdür
MHP lideri Bahçeli': 30 Ağustos Milli Mücadele'nin kati ve kesin hükmüdür30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Özellikle bilinmesini arzu ederim ki; 30 Ağustos Milli Mücadele’nin kati ve kesin hükmüdür. 30 Ağustos milli iradenin köpürerek taşması, dahası geçmiş ile gelecek arasına kurulan zafer köprüsüdür." dedi.
30.08.2023Gündem
Zafer Zafer Benimdir Diyebilenindir (30 Ağustos) sözü ne zaman söylenmiştir, Zafer Zafer Benimdir Diyebilenindir sözü kime ait?
Zafer Zafer Benimdir Diyebilenindir (30 Ağustos) sözü ne zaman söylenmiştir, Zafer Zafer Benimdir Diyebilenindir sözü kime ait?30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle gündemde yer alan 30 Ağustos özlü, anlamlı sözlerden birisi de 'Zafer, zafer benimdir diyebilenindir' oldu. Sözün kime ait olduğu ise merak ediliyor. Peki, Zafer, zafer benimdir diyebilenindir sözünü kim söylemiştir? Zafer, zafer benimdir diyebilenindir sözü kime ait, ne zaman söylenmiş, ne anlama geliyor?
30.08.2023Gündem
Kapadokya'da balonlar, Türk bayraklarıyla havalandı
Kapadokya'da balonlar, Türk bayraklarıyla havalandı Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonları, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Türk bayrakları ile havalandı.
30.08.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük Zafer'in 101'inci yıl dönümüne ulaştığımız bu gurur günümüzde, aziz milletimizin, Kıbrıs Türkü'nün ve dünyanın dört bir yanındaki 7 milyonu aşkın vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyorum.
30.08.2023Gündem
Zaferin simgesi haline gelen fotoğraf: 'Geceler süren yorgunluğuna rağmen ayaktaydı'
Zaferin simgesi haline gelen fotoğraf: 'Geceler süren yorgunluğuna rağmen ayaktaydı'Etem Tem, Afyon Kocatepe'de yarattığı "Anıt Fotoğrafı" nasıl çektiğini, ülkenin kaderini belirleyen o sabahı ve ardından gelen günlerde neler yaşandığını Fikret Otyam ile 1960 yılında yaptığı söyleşide anlatıyor...
30.08.2023Gündem
Zafer Bayramı'nın kaçıncı yılı 2023? Bu yıl 30 Ağustos’un kaçıncı yılı kutlanacak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kaçıncı yılını kutluyoruz?
Zafer Bayramı'nın kaçıncı yılı 2023? Bu yıl 30 Ağustos’un kaçıncı yılı kutlanacak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kaçıncı yılını kutluyoruz?30 Ağustos Zafer Bayramı kaçıncı yılı 2023, Zafer Bayramı'nın tarihi nedir? 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak isteyenler anma alanlarına akın edecek. Peki, Zafer Bayramı'nın Türk devleti için önemi nedir ve bu yıl zaferin kaçıncı yılı kutlanacak? Zafer Bayramı'nın kaçıncı yılı 2023?
29.08.2023Gündem
Bakan Güler'den flaş BM Barış Gücü açıklaması: Tek taraflı tutumu kabul edilemez
Bakan Güler'den flaş BM Barış Gücü açıklaması: Tek taraflı tutumu kabul edilemezMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, “Ada’daki Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü, her iki tarafa da eşit yaklaşarak anlaşmazlıklara çözüm bulmak maksadıyla kurulmuş olmasına rağmen, öyle çalışmamaktadır. Tarafgir Birleşmiş Milletler, 2012 yılında Kıbrıslı Rumların ara bölgede üniversite kampüsü kurmalarına ve 2020 yılında yine ara bölgede açık hava sineması inşasına sessiz kalırken; bugün aynı Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nün, Pile köyünde yaşayan yurttaşlarımız için insani ihtiyaçlarla yapımına başlanan yol inşasına yönelik engelleme girişimi ve tek taraflı tutumu asla kabul edilemez. Temennimiz; Barış Gücü’nün Ada'da bulunma misyonuna uygun hareket etmesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin egemenlik haklarına saygı göstermesidir” dedi.
22.08.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mustafa kemal atatürk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.