Memur Emekli Maaşı

Memur Emekli Maaşı

Son dakika memur emekli maaşı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan memur emekli maaşı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını memur emekli maaşı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Memur Emekli Maaşı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan memur emekli maaşı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.172 memur emekli maaşı haberi bulunmuştur. Tüm memur emekli maaşı haberleri aşağıda listelenmiştir.
En düşük memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte memur emeklisi temmuz zammı ve maaşlara yansımaları!
En düşük memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte memur emeklisi temmuz zammı ve maaşlara yansımaları!Milyonların gözü kulağı TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verilerindeydi. Ve belli oldu! Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte 2022 yılının ilk 6 ayını kapsayan enflasyon oranı belli oldu! 6 aylık enflasyon oranının ortaya çıkmasıyla birlikte memur, memur emeklisi, sözleşmeli personel işçi ve bağkur emeklilerinin alacakları zam oranları da ortaya çıktı. Özellikle memur emeklileri en düşük memur emeklisi maaşının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki, Memur emeklisi ne kadar maaş alacak? En düşük memur emeklisi maaşı ne kadar oldu? İşte memur emeklisi temmuz zammı ve maaşlara yansımaları!
4.07.2022Emekli
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zam! Oranlar netleşiyor, paraların hesaplara yatırılacağı tarih...
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zam! Oranlar netleşiyor, paraların hesaplara yatırılacağı tarih...Emekli aylıkları ve memur maaşları ilgili son dakika gelişmesi! Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına büyük zam geliyor. Memur ve emekli milyonların beklediği tarih ve oranlar netleşiyor. Yeni maaşlar kuruşu kuruşuna hesaplandı. Tahminlere paralel nisan enflasyonu yüzde 6 çıkarsa ilk 4 aylık enflasyon yüzde 30 olacak. Bu durumda memur ve memur emeklisinin alacağı zam yüzde 29.5’e çıkmış olacak. Eğer mayıs ve haziran aylarında enflasyon düşmekle birlikte eksi çıkmazsa memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisi en az yüzde 30 maaş zammını garantilemiş olacak. Mayıs ve haziranda yüzde 2-3 civarı kısmi bir artış olması durumunda ise ilk 6 aylık enflasyon yüzde 35’leri görebilecek. Bu durumda da emekli ve memur yüzde 35’e yakın zammı cebine koyacak. Nisan, mayıs ve haziranda enflasyon öngörüleri aşarsa zam oranı da yükselecek. Memur ve emekliler sadece temmuz zammını beklemiyor. Milyonların gözü 3600 ek gösterge düzenlemesinde. Düzenlemenin hayata geçirilmesi durumunda hem memur maaşları hem de emekli maaş ve ikramiyeleri artacak. 3600 ek gösterge düzenlemesinde de geri sayım başladı. Milyonlarca memur ve memur emeklisi, gözünü 3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 10 Mayıs'ta gerçekleşecek olan üçüncü toplantısına çevirdi. Çalışma yaşamında 2022 ile birlikte birçok değişiklik gündeme geldi. Hükümet önemi adımlar atıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT ile ilgili de bir açıklama yaptı. İşte temmuz zammı, 3600 ek gösterge ve ETY ile ilgili son dakika gelişmeleri...
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına zam geliyor! Oran verildi tarih belli oldu! Tek tek hesaplandı! 6 bin 650 lira...
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına zam geliyor! Oran verildi tarih belli oldu! Tek tek hesaplandı! 6 bin 650 lira...Memur maaşları ve emekli aylıklarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına zam geliyor. Memur ve emekli milyonların beklediği tarih ve oran açıklandı. Yene maaşlar tek tek hesaplandı. Tahminlere paralel nisan enflasyonu yüzde 6 çıkarsa ilk 4 aylık enflasyon yüzde 30 olacak. Bu durumda memur ve memur emeklisinin alacağı zam yüzde 29.5’e çıkmış olacak. Merkez Bankası enflasyonda mayıs itibarıyla düşüş bekliyor. Eğer mayıs ve haziran aylarında enflasyon düşmekle birlikte eksi çıkmazsa memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisi en az yüzde 30 maaş zammını garantilemiş olacak. Mayıs ve haziranda yüzde 2-3 civarı kısmi bir artış olması durumunda ise ilk 6 aylık enflasyon yüzde 35’leri görebilecek. Bu durumda da emekli ve memur yüzde 35’e yakın zammı cebine koyacak. Nisan, mayıs ve haziranda enflasyon öngörüleri aşarsa zam oranı da yükselecek. Ocak-şubat-martta açıklanan mevcut rakamlara göre (yüzde 22.80); en düşük SSK (2000 öncesi) emekli maaşı 3 bin 293 liradan 4 bin 43 liraya, en düşük Bağkur esnaf emekli maaşı 2 bin 399 liradan 2 bin 945 liraya, en düşük Bağkur tarım emeklisinin maaşı 2 bin 261 liradan 2 bin 776 liraya yükselecek. En düşük memur emekli maaşı ise şu anda oluşan enflasyon farkıyla 4 bin 176 liradan 5 bin 228 liraya, en düşük memur maaşı da 5 bin 220 liradan 6 bin 550 liraya çıkacak. Ayrıca 65 yaş aylığı da şu anki rakamlara göre 1.084 liradan 1.325 liraya yükselecek. Perşembe itibarıyla bu rakamlar daha yukarı çıkmış olacak.
3.05.2022Memur
Emekli zammında yeni gelişme! Yüzde 22.81 kesinleşti, ek zam ise...
Emekli zammında yeni gelişme! Yüzde 22.81 kesinleşti, ek zam ise...Milyonlarca emekliyi doğrudan ilgilendiriyor. Temmuz zammı ile ilgili flaş gelişme! Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından zam oranları netleşmeye başladı. Emeklilerin yüzde 22.81 zam alması kesinleşti. Peki emekliler ek zam da alacak mı? Ocak ayında düşük emekli aylığı alan vatandaşlar için 2.500 liralık taban belirlendi. Böylece en düşük emekli aylığı 2.500 lira oldu. Ancak bu rakamın temmuz ayında yeniden belirlenmesi gündeme gelebilir.
5.04.2022Emekli
İllerin çıkaracağı milletvekili sayıları belli oldu! 2 il birer vekil kaybetti...
İllerin çıkaracağı milletvekili sayıları belli oldu! 2 il birer vekil kaybetti...Son nüfus sayımı illerin milletvekili sayısını değiştirdi. İstanbul ve Bayburt’un vekil sayıları bir artarken, Muş ve Eskişehir’in vekil sayısı 1’er azaldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) milletvekillerinin illere göre dağılımını belirleyen kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
5.04.2022Siyaset
Temmuz zammı 2022! Memur zammı ne kadar olacak, memur emekli maaşı zammı yüzde kaç?
Temmuz zammı 2022! Memur zammı ne kadar olacak, memur emekli maaşı zammı yüzde kaç?Emekli, memur ve işçinin gündeminde olan birçok konunun yasak düzenlemesi ete kemiğe bürünmeye başlandı. Yılbaşında asgari ücrete yapılan zamla birlikte başlayan süreç Temmuz ayı ile birlikte olgunlaşacak ve beklentilerin çoğu karşınmış olacak gözüküyor. Peki, Memur zammı ne kadar olacak, memur emekli maaşı zammı yüzde kaç? İşte Temmuz zammı 2022…
31.03.2022Memur
3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge kimlere verilecek?
3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge kimlere verilecek? Memur ve emeklilerin dört gözle beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde kritik viraja girildi. 3600 ek göstergede son durum merak edilirken ilk aşamada hemşire, öğretmen, polis ve din görevlilerini ilgilendiren düzenlemenin kapsamının genişletilip genişletilmeyeceği de merak konusu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den beklentileri karşılayacak düzenlemenin yapılacağı sinyali gelmişti. Son olarak Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 Ek Gösterge Komisyonu'nun 3. Toplantısı için tarih verdi. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne? 3600 ek gösterge kimlere verilecek? 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? 3600 ek gösterge nasıl çıkacak? İşte tüm detayları ile 3600 ek gösterge ile ilgili merak edilenler…
20.03.2022Memur
Emekli zammında son dakika gelişmesi! Flaş 'ek madde' hamlesi
Emekli zammında son dakika gelişmesi! Flaş 'ek madde' hamlesiEmekli vatandaşlar uzun süredir zam oranlarının netleşmesini bekliyordu. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emekli zammı da netleşti. SSK ve Bağ-Kur mensubu emeklilerin maaşlarına ocak ayında, yılın ilk yarısı için yüzde 23,65 oranında zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en düşük emekli maaşının 1500 lira yerine 2500 lira olduğunu duyurdu. Böylece en düşük emekli maaşı yüzde 66 artmış oldu. Emekliler ile dul ve yetim aylığı alanlar zamdan nasıl yararlanacaklarını merak ediyor. Emekli aylığına yapılan bu iyileştirme ile ilgili merak edilen detaylar netleşti . Öte yandan Ak Parti de emekli maaşlarına yapılacak zam ile ilgili harekete geçti. TBMM'de AK Parti grubu, muhalefet partilerini ziyaret ederek, emekli maaşlarının en az 2 bin 500 TL olmasıyla alakalı yasal düzenlemenin, bugün Genel Kurul'da görüşmelerine başlanacak olan teklife madde eklenmesini görüşecek.
4.01.2022Emekli
Yüzde 30 zam ne kadar? Memur ve memur emeklisi maaşları ne kadar oldu? Yüzde 30 memur maaşı hesaplama!
Yüzde 30 zam ne kadar? Memur ve memur emeklisi maaşları ne kadar oldu? Yüzde 30 memur maaşı hesaplama!Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda memurlara ek zammı yüzde 7.5 olarak açıklarken, en düşük emekli maaşını ise 2500 lira olarak duyurdu. Memur maaş artış oranını yüzde 30.5'e çıktı. Peki, Yüzde 30 zam ne kadar? Memur ve memur emeklisi maaşları ne kadar oldu? İşte Yüzde 30 memur maaşı hesaplama ile memur ve memur emekli maaşı 2022
3.01.2022Memur
2022 SSK ve Bağkur emeklisi ile dul-yetim maaşı ne kadar oldu? İşte Dul yetim, Bağkur, işçi emekli maaşları 2022 zamları!
2022 SSK ve Bağkur emeklisi ile dul-yetim maaşı ne kadar oldu? İşte Dul yetim, Bağkur, işçi emekli maaşları 2022 zamları!Yaklaşık 8,5 milyon emekli ile dul ve yetim aylığı alanları ilgilendiriyor. TÜİK, aralık ayı enflasyonunu açıkladı. Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte ikinci 6 aylık enflasyon oranı da ortaya çıktı. Son verilerle birlikte emeklinin beklediği zam oranı da belli oldu. Memur ve memur emeklisinin yanı sıra SSK ve Bağkur emeklisi ile dul-yetim aylığı alanların da maaşları artacak. Peki, 2022 SSK ve Bağkur emeklisi ile dul-yetim maaşı ne kadar oldu? İşte Dul yetim, Bağkur, işçi emekli maaşları 2022 zamları!
3.01.2022Emekli
En düşük memur emekli maaşı ne kadar oldu? En düşük memur maaşı ne kadar? İşte 2022 Memur ve emekli maaşları!
En düşük memur emekli maaşı ne kadar oldu? En düşük memur maaşı ne kadar? İşte 2022 Memur ve emekli maaşları!4 milyon memur ile 2 milyon memur emeklisinin 2022 maaşları belli oldu. TÜİK açıkladı! Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte 2021 yılı ikinci 6 aylık döneminin enflasyonu 36,08 oldu. Memur ve memur emeklisi için yüzde 22.46 enflasyon farkı oluştu. memur emeklisinin alacağı zam yüzde 27.46 olacak. Peki, En düşük memur emekli maaşı ne kadar oldu? En düşük memur maaşı ne kadar? İşte 2022 Memur ve emekli maaşları!
3.01.2022Emekli
Emekli zammı ne kadar? 2022 işçi (SSK-Bağkur) emekli maaşı ne kadar olacak, en düşük emekli aylığı ne kadar olur?
Emekli zammı ne kadar? 2022 işçi (SSK-Bağkur) emekli maaşı ne kadar olacak, en düşük emekli aylığı ne kadar olur?Emekliler merakla ocak ayında emekli maaşlarına yapılacak zammı bekliyor. 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emekli zammı netleşmeye başladı. Peki, emekli zammı ne kadar olacak? SSK ve Bağkurlu ocak ayında ne kadar zam olacak, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak 2022?
7.12.2021Emekli
Emekli ile memura zam ve fark! 3 bin 440 lira ve...
Emekli ile memura zam ve fark! 3 bin 440 lira ve...Milyonlarca kişi bekliyordu ve enflasyon rakamları açıklandı. Memur ve memur emeklilerine zammın yanında enflasyon farkı da göründü. Memur ve memur emeklisinin zammı toplu sözleşmeyle 2 yılda bir tespit ediliyor. Bu zamlar ocak ve temmuzda maaşlara yansıtılıyor. Eğer söz konusu bu aylarda son 6 aylık enflasyon toplu sözleşmede belirlenen rakamları aşıyorsa, aşan tutar maaşlara fark olarak ekleniyor. Son 2 aylık enflasyon kümülatif hesapla toplam yüzde 2.92 yapıyor. Yüzde 3 için sadece 0.08’lik fark kaldı. Ocakta enflasyon farkı hariç en düşük memur emeklisi maaşı 3.440 liraya olacak.
4.09.2021Emekli
En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Yeni memur maaşlarına göre en düşük ve en yüksek memur maaşları…
En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Yeni memur maaşlarına göre en düşük ve en yüksek memur maaşları…2022 ve 2023 yıllarındaki maaşlara ilişkin zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri bugün sona erdi. Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen 600 lira seyyanen zam, 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17 artış talep etmişti. Peki, En düşük memur maaşı 2021 ne kadar? Yeni memur maaşlarına göre en düşük ve en yüksek memur maaşı ne kadar oldu?
23.08.2021Memur
Emekli ve memura zam! Ve belli oldu 3.440 lira...
Emekli ve memura zam! Ve belli oldu 3.440 lira...Milyonlarca emekli ve memur bekliyordu ve belli oldu. Hükümet sendikaların taleplerine karşı teklifini sundu. memurların beklediği 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personel için adımlar atılırken bu teklife göre yeni maaşlar da ortaya çıktı. En düşük memur emekli maaşı 2022 yılında bu teklif ile 3 bin 440 liraya yükselecek. İşte zamlı yeni maaşlar...
13.08.2021Ekonomi
Emekli, SSK'lı dul, yetim ve memur maaşına zam! Belli oldu, 3.214 TL...
Emekli, SSK'lı dul, yetim ve memur maaşına zam! Belli oldu, 3.214 TL...Milyonlarca kişi merakla bekliyordu ve belli oldu. Emekli, işçi, memur, dul ve yetim aylığı alan tüm vatandaşları kapsıyor. Zamlar kuruşu kuruşuna hesaplandı. Emekliye çifte zam geliyor. Memur zam farkı alırken, dul ve yetim aylığı alanlar da yapılan zamdan yararlanıyor. Enflasyon rakamlarının açıklamasının ardından beklenen zam oranları da netlik kazanmaya başladı. SSK ve Bağkur emeklisi şimdiden yüzde 6.39'luk zammı garantiledi. Memur ve memur emeklisi için ise enflasyon ocaktaki yüzde 3'lük zammı geçtiği için yüzde 3.39'luk fark göründü.
3.06.2021Ekonomi
Emekli, dul ve yetim aylığı alan milyonları kapsıyor! Çift maaş için...
Emekli, dul ve yetim aylığı alan milyonları kapsıyor! Çift maaş için...Milyonlarca emekli zamlı bayram ikramiyelerini aldı. İkramiye ödemesinden emekli maaşı alanların yanında dul ve yetim aylığı alanlarda yararlanıyor. Birçok kişi çift ikramiye alıp alamayacağını araştırıyor.
15.05.2021Ekonomi
Emekliye zam müjdesi! 2 bin 605 lira...
Emekliye zam müjdesi! 2 bin 605 lira...Milyonlarca emekli bekliyordu. Zamla ilgili ilk rakam ortaya çıktı. Emekliler her yıl ocak ve temmuz aylarında maaşlarına zam alıyor. Yapılacak zam tutarında ise, enflasyon rakamları etkili oluyor. Emekli temmuz zammı için iki kritik veri kalırken, beklenti anketine göre yapılacak zam oranı yüzde 7.66 olarak hesaplandı. Yeni veriye göre en düşük emekli aylığı esnafta 2 bin 201, Bağ-Kur tarımda bin 789, 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda 2 bin 605 liraya çıkacak.
14.05.2021Ekonomi
Emekli ve memura çifte zam müjdesi! 3 bin 988 lira...
Emekli ve memura çifte zam müjdesi! 3 bin 988 lira...SSK, Bağkur emeklileri, memur ve memur emeklisi milyonlarca kişi merakla bekliyordu ve zam rakamları belli oldu. Emekli ve memura çifte zam müjdesi geldi. Zamlı maaşlar kuruşu kuruşuna hesaplandı. SSK ve bağkur emekliler temmuzda enflasyon zammı ve ikramiye zamlarını alacak. Memurlar ise toplu sözleşme zammının yanında enflasyon farkı da alacaklar. Dün açıklanan rakamlara göre şimdiden 2,46 oranında zam farkı oluştu. Yeni zamlarla birlikte en düşük memur maaşı 3 bin 988 liraya çıkacak. En düşük memur emekli maaşı 3 bin 186 liraya çıkacak.Öte yandan Bayram ikramiyesi 1.000 liradan 1.100 liraya çıkarılmıştı. Ramazan Bayramı ikramiyesi 6-7 Mayıs’ta hesaba yatacak.
4.05.2021Ekonomi
Emekliye çifte zam müjdesi! Ve belli oldu, en düşüğü 3.186 lira...
Emekliye çifte zam müjdesi! Ve belli oldu, en düşüğü 3.186 lira...Milyonlarca emekliye çifte zam! Kuruşu kuruşuna hesaplandı. En düşüğü 3 bin 186 lira olacak. Emeklilere ilk müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Emekli bayram ikramiyelerine ilk kez zam yapıldı. Emeklilerin alacağı bayram ikramiyesi 1.100 lira oldu. Vatandaşlar emekli maaşlarına yapılacak temmuz zammını beklemeye başladı. Enflasyon rakamlarının açıklanması ile emeklilerin zam oranı da netleşmeye başladı. Temmuzda da memur ve emeklisine yüzde 3 toplu sözleşme zammı yapılacak. Yüzde 3'ün üzerindeki fark bu zamla birlikte hesaba yatacak. Ocakta en düşük memur emekli maaşı 207 liralık artışla 3.021 liraya çıkmıştı. Gelecek 3 ayda enflasyon yerinde saysa bile bu maaş 3.186 lira olacak.
3.05.2021Ekonomi
Emekli maaşını yükseltmek mümkün mü? Emekli aylığını yükseltmenin yolları
Emekli maaşını yükseltmek mümkün mü? Emekli aylığını yükseltmenin yollarıEmekli aylığını prim hesaplanan kazanç tutarı ile prim ödeme gün sayısı belirliyor. Bu açıdan emekli aylığının yüksek olması için prim ve hesaplanan kazanç tutarı da önem taşıyor. Emekli aylıkları hesaplanırken memur, kendi hesabına çalışanlar ve işçiler için ayrı yöntemler bulunuyor. Peki, Emekli aylığını yükseltmek mümkün mü? 'Emekli aylığımı nasıl yükseltirim?' diyorsanız işte emekli maaşını yükseltmenin yolları...
Emeklileri ilgilendiren zam kararı! Hesaplara 740 lira yatacak...
Emeklileri ilgilendiren zam kararı! Hesaplara 740 lira yatacak...Yüz binlerce kişi bekliyordu. Hesaplara 740 lira yatırılacak. Kuruşu kuruşuna hesaplandı ve belli oldu. Enflasyon rakamları açıklandı bununla birlikte memur zammından sonra bir zam daha yapıldı. Yeni artışla birlikte memur emeklilerinin her ay aldığı ek ödeme ücreti de yükseldi. En düşük 114 lira, en yüksek 740 lira para ödenecek. En düşük memur emekli maaşı ise yeni zamla 2.860 lira oldu. İşte memur emeklilerin 2021 Ocak zamlı maaşları...
6.01.2021Emekli
Memur, sözleşmeli personel ve memur emekli maaşı ne kadar oldu? İşte 2021 memur ve memur emeklisi maaşları
Memur, sözleşmeli personel ve memur emekli maaşı ne kadar oldu? İşte 2021 memur ve memur emeklisi maaşlarıAralık ayı enflasyon verisi açıklandı. Açıklanan enflasyon verisiyle birlikte 2020'nin enflasyon tablosu da netleşmiş oldu. Milyonlarca memur ve emeklinin 2021 Ocak-Temmuz dönemi zam oranı da kesinleşmiş oldu. 2020 enflasyonu 14,6 oldu. Aralık ayında enflasyon yüzde 1,25 olarak gerçekleşti. Peki, Memur, sözleşmeli personel ve memur emeklisi ne kadar zam alacak? İşte Memur, sözleşmeli personel ve memur emeklisi Ocak ayı zam oranı...
9.01.2021Ekonomi
Emekliye zam müjdesi! 2 bin 915 lira ve…
Emekliye zam müjdesi! 2 bin 915 lira ve…Milyonlar bekliyordu ve belli oldu. Resmen açıklandı. Milyonlarca memur ve emeklinin ocakta alacağı zam oranları da belli oldu. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Temmuz-ekim dönemini kapsayan son 4 aylık enflasyon rakamlarına göre memur maaşları için şimdiden fark göründü, SSK ve Bağkur emeklisinin alacağı zam da yüzde 5’e dayandı. Enflasyonun öngörülere göre gerçekleşmesi halinde en düşük memur maaşı (15/1 hizmetli) toplam yüzde 5.35 zamla 3.523 liradan 3.711 liraya, en düşük memur emeklisinin maaşı da da 2.814 liradan 2.964 liraya çıkacak. Şu anki yüzde 0.61 farka göre en düşük memur maaşı ocakta 3.523 liradan 3.650 liraya, taban memur emekli maaşı da 2.814 liradan 2.915 liraya yükselecek.
6.11.2020Ekonomi
Emekli ve memura zam! 3 bin 849 lira...
Emekli ve memura zam! 3 bin 849 lira...Milyonlarca emekli ve memur bekliyordu ve rakamlar tek tek açıklandı. Emekli ve memura zam kuruşu kuruşuna hesaplandı. Ocakta tüm maaşlar değişecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına bu yılın ikinci 6 aylık enflasyonu oranında zam yapılırken; memur emeklilerine yüzde 3 artış ve ikinci 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark yansıtılacak. Yeni Ekonomi Programı'ndaki 2020 yılı enflasyon tahminine göre, zam oranı SSK ve Bağ- Kur emeklilerinde yüzde 4.49, memur emeklilerinde yüzde 3.49 olacak. Maaşlar artacağı için ek ödemeler de yükselecek. Emekli doktorların ilave ödemelerinde de memur maaş katsayısındaki artışla yükseliş yaşanacak. Yüzde 3,49'a enflasyon farkı oluşursa en düşük memur maaşı 3 bin 849 TL, memur emeklisi aylığı ise 2 bin 912 liraya yükselecek.
6.10.2020Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Memur Emekli Maaşı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki memur emekli maaşı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.