Meb Takvim

Meb Takvim

Son dakika meb takvim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan meb takvim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını meb takvim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb Takvim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb takvim gelişmeleri de dahil olmak üzere 111 meb takvim haberi bulunmuştur. Tüm meb takvim haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB resmen duyurdu, tarihler belli oldu!
MEB resmen duyurdu, tarihler belli oldu!MEB'den son dakika kararı! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen duyuruldu. Tarihler belli oldu. Müdür ve müdür yardımcısı olmayı planlayanları ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2022 yılı yönetici görevlendirme takvimini yayımladı. 2022 Yılında ilk defa ve yeniden Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimi listelendi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, 2022 yılında öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işleminin yapılmayacağını da açıkladı.
24.03.2022Memur
MEB harekete geçti ve yarın başlıyor! 7 yıl sonra bir ilk...
MEB harekete geçti ve yarın başlıyor! 7 yıl sonra bir ilk...Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kritik adım! MEB harekete geçti, 7 yıl sonra yeni dönem resmen başlıyor. 26 bölgede 32 bin kişinin görüşü alındı. Bundan böyle yüzde 100'e ulaştırılacak. Tüm eğitim kademelerinde ve sınıf seviyelerinde güçlendirilecek. Yapılan çalışma ile bursluluk sınavına giriş koşulları değişiyor, burs verilen öğrenci sayısı da artırılıyor ve yabancı dil derslerine düzenleme geliyor. Öğretmenler için 3600 ek gösterge verilmesi de gündemde. İşte detaylar...
30.11.2021Eğitim
MEB harekete geçti ve Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! 7 güne uzatıldı...
MEB harekete geçti ve Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! 7 güne uzatıldı...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! MEB harekete geçti ve yeni karar resmen duyuruldu. 5 gün yapılacaktı. Ancak MEB tarafından yapılan açıklamada hafta sonunun da ilave edilmesi ile 7 güne uzatıldığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı bu kararı yoğun talep nedeni ile aldı. Bakanlık tarafından detaylar paylaşıldı. Ara tatilde öğretmenlerin mesleki çalışmaları EBA üzerinden yapıldı. Bazı öğretmenler birden çok eğitime katıldı. 5 gün olarak planlanan eğitim programları, öğretmenlerden gelen yoğun talep dolayısı ile 7 güne uzatıldı.
29.11.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Resmi açıklama geldi, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıflar...
MEB'den son dakika kararı! Resmi açıklama geldi, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıflar...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. Yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kala flaş detay duyuruldu. Tüm öğrenciler için geçerli. Yeni eğitim yılı takvimi belli oldu. İşte detaylar...
2.09.2021Eğitim
MEB harekete geçti ve belli oldu! 21 Ocak...
MEB harekete geçti ve belli oldu! 21 Ocak...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca öğrenci merakla bekliyordu. 81 ile Bakan Selçuk imzası ile gönderildi. Tarihler netleşti. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi belli oldu. 31 Ağustos itibarı ile öğretmenlerin mesleki çalışmaları başlayacak. Öğrenciler için ise birinci dönem 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak.
7.07.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı açıkladı! "2 ay içinde..."
Milli Eğitim Bakanı açıkladı! "2 ay içinde..."Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk kez kameralar karşısına geçti. 2 ay içinde 3 yıllık programı açıklayacaklarını bildiren Selçuk, "Öğretmen performans sistemini uygulamayacağız" dedi.
20.07.2018Gündem
Öğretmen il içi tayin ne zaman? 2023 il içi atama takvimi açıklandı mı, öğretmen il içi yer değiştirme şartları neler, nasıl yapılır, il içi tayin için kaç yıl çalışmak gerekir?
Öğretmen il içi tayin ne zaman? 2023 il içi atama takvimi açıklandı mı, öğretmen il içi yer değiştirme şartları neler, nasıl yapılır, il içi tayin için kaç yıl çalışmak gerekir?Öğretmen il içi tayin ne zaman, öğretmen il içi yer değiştirme şartları neler? 2023 öğretmen il içi atama takvimi merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çalışan öğretmenler için her yıl 1 kez il içi yer değiştirme işlemi gerçekleştiriliyor.
14.01.2023Memur
Açık Lise Sınav sonuçları açıklandı mı, AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM AÖL sorgulama ekranı
Açık Lise Sınav sonuçları açıklandı mı, AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM AÖL sorgulama ekranıAÖL 1. Dönem sınav sonuçları merakla bekleniyor. AÖL (Açıköğretim Lisesi) 1. Dönem sınavlarının üzerinden yaklaşık iki hafta geçti, öğrenciler sık sık MEB duyuru sayfasına giriyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, AÖL 1. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, tarihi belli oldu mu?
4.01.2023Eğitim
2022 Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? MEB e-okul bursluluk sınavı 2022 sonuç ekranı!
2022 Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? MEB e-okul bursluluk sınavı 2022 sonuç ekranı!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için gözler sonuçlara çevrildi. Bursululuk sınavı takvimine göre sonuçların açıklanacağı tarihi MEB duyurmuştu. Peki, 2022 Bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? Bursluluk sınavı sonuçları nereden öğrenilir? İşte detaylar…
21.09.2022Eğitim
AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? Açık Lise kayıt yenileme tarihleri!
AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? Açık Lise kayıt yenileme tarihleri!Liseyi açıktan tamamlamak isteyen binlerce aday Açık Öğretim Lisesi (AÖL) kayıt takvimini araştırıyor. MEB duyurdu! AÖL kayıt yenileme tarihleri belli oldu. 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağı araştırılıyor. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? Açık Lise kayıt yenileme tarihleri!
8.09.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları! 2022 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Öğretmenlik atama sonucu sorgulama
Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları! 2022 Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Öğretmenlik atama sonucu sorgulamaSözleşmeli öğretmenlik atamam sonuçları ne zaman açıklanacak, Öğretmenlik atama sonucu sorgulama nasıl yapılır? 20 bin öğretmen atama kurası bugün yapılacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen tercihleri, 31 Ağustos’ta sona ermişti. Şimdi öğretmenler E-devlet sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama ekranı üzerinden sonuçlarını öğrenmeye çalışıyor. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı mı? İşte Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları 2022…
1.09.2022Gündem
Öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri başları mı, ne zaman saat kaçta başlayacak? Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı!
Öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri başları mı, ne zaman saat kaçta başlayacak? Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri başladı mı, ne zaman, saat kaçta başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri bugün yapılacak. 20 bin öğretmen atama tercihleri merakla bekleniyor. Atama tercihleri ise 1 Eylül’de açıklanacak. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlıyor? Öğretmen arama tercihleri nasıl yapılır? MEB Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı ve tercih tarihleri 2022…
LGS tercih başvurusu 2022! Lise seçimi nasıl olmalı? Tercih yapılırken nelere dikkat edilmeli? İşte e-Okul LGS tercih ekranı!
LGS tercih başvurusu 2022! Lise seçimi nasıl olmalı? Tercih yapılırken nelere dikkat edilmeli? İşte e-Okul LGS tercih ekranı!Milyonlarca öğrenci için LGS tercih maratonu sürüyor! MEB tarafından tercih kılavuzu geçen hafta yayınlanmıştı. LGS puanlarına göre tercih yapacak adaylar lise seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri araştırıyor. Peki, LGS tercih başvurusu nasıl yapılır? Lise tercihleri ne zaman bitiyor? Tercih yapılırken nelere dikkat edilmeli? LGS tercih onayı nasıl yapılır? LGS’de kaç tercih yapılacak? İşte LGS tercihleri ile ilgili bilmeniz gerekenler…
5.07.2022Eğitim
LGS sonrası veliler ne yapmalı? 2022 LGS’de hangi branşlar öne çıktı? LGS tercih dönemi nasıl olacak?
LGS sonrası veliler ne yapmalı? 2022 LGS’de hangi branşlar öne çıktı? LGS tercih dönemi nasıl olacak? 2022 LGS’yi geride kaldı. Eğitimciler LGS’de tüm dersleri ayrı ayrı değerlendirirken sınavın genel bir değerlendirmesini de yaptı. Uzmanlara göre, LGS’de öğrencilerin sınava geçen yıl olduğu gibi kendi okullarında girmesi motivasyonlarını olumlu yönde etkiledi. Sözel ve sayısal alandan oluşan LGS’nin soru tarzlarının; öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte olduğu gözlemlendi. Peki, 2022 LGS’de hangi branşlar öne çıktı? LGS tercih dönemi nasıl olacak? LGS sonrası veliler ne yapmalı? İşte LGS ile ilgili uzman görüşleri ve LGS ile ilgili bilmeniz gerekenler!
5.06.2022Eğitim
MEB yeni kararı resmen duyurdu! Tamamen değişiyor, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri artık...
MEB yeni kararı resmen duyurdu! Tamamen değişiyor, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri artık...Okullarda yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı son dakika olarak duyurdu. Sistem tamamen değişecek. MEB milyonlarca öğrenci ve öğretmeni çok yakından ilgilendiren kararı açıkladı. Matematik dersinde yeni bir dönem başlıyor. MEB seferberlik başlattı. İlkokuldan liseye kadar tüm kademlerde geçerli olacak. Matematik dersi öğrencilerin korkulu dersi olmaktan çıkıyor. MEB, TÜBİTAK ile işbirliği yapacak. Matematik konusunda yeni yaklaşımlar üzerinde çalışılıyor. Yeni matematik yaklaşımının, öğrencilerin öğrenim hayatından sonraki başarılarını da etkileyeceğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yöntem farklılığının daha hayatla ilişkili olacağını belirterek, "Eğitimin ilk kademelerinde çok somut, daha sonra gittikçe soyutlaşan ama hayatla ilişkisi hiç kopmayan bir Matematik yaklaşımı tasarlıyoruz." ifadelerini kullandı. MEB’in matematik dersiyle ilgili başlatacağı yeni dönemin detayları neler? İşte matematik dersinde yeni dönem…
25.03.2022Eğitim
MEB duyurdu! 2022 alan değişikliği başvuru takvimi açıklandı!
MEB duyurdu! 2022 alan değişikliği başvuru takvimi açıklandı!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı! 2022 yılı alan değişikliği duyurusu yayınlandı! Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler için alan değişikliği yapacak olanlar için başvuru takvimi açıklandı. Yayınlanan takvime göre, alan değişikliği başvuruları şubat ayında başlayacak. Atama sonuçları 1 Mart’ta açıklanacak. Peki, 2022 Alan değişikliği başvuruları ne zaman? 2022 Alan değişikliği şartları ne? 2022 Alan değişikliği kontejanları belli oldu mu? İşte 2022 Alan değişikliği başvuru takvimi!
17.01.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! MEB'den flaş karar, binlerce öğrenci alacak, 2.125 TL
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! MEB'den flaş karar, binlerce öğrenci alacak, 2.125 TLMilli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu. MEB harekete geçti. Bakan Özer güzel haberin detaylarını paylaştı. Binlerce öğrenci alacak. Asgari ücret zammı ile birlikte artış oldu. Bu sene 2.125 TL ödenecek. Milli Eğitim Bakanı Özer yüz yüze eğitim süreci ile ilgili gelinen son durumu açıkladı. Okul öncesi eğitimden meslek liselerine, öğretmenlik kanunundan okullar arası eşitliğe kadar pek çok konuda bilgi veren Özer meslek liseleri ile ilgili, "Mesleki eğitim merkezleri hem işveren hem de öğrenciler için çok cazip hale geldi. Artık mesleki eğitim merkezindeki öğrenciler ilk üç yılda yeni asgari ücrete göre yaklaşık 1.400 TL, son yıl ise 2.125 TL civarı ücret alacaklar. Her yıl asgari ücret arttığında bu ücret de artacak. Ayrıca tüm öğrencilerin iş kazalarına ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanmasına devam edilecek. Bu düzenlemeyle artık aradığım elemanı bulamıyorum mazereti işveren açısından kalmadı. Bu dönüşüm mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayılarına da yansıdı. Mesleki eğitim merkezlerinde iki ay önce öğrenci sayısı 159 bin iken şu an itibariyle 235 bine yükseldi. Yani çok kısa sürede öğrenci sayısı yaklaşık yüzde 50 arttı. Yeni düzenlemeyle sağlanan bu imkânlar duyuldukça bu sayının çok daha yükseleceğine inanıyorum." diye konuştu.
4.01.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır? MEB sözleşmeli öğretmenlik sonuçları e-devlet sorgulama ekranı!
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır? MEB sözleşmeli öğretmenlik sonuçları e-devlet sorgulama ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama e-devlet üzerinden yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı, öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleşen mülakatların sonuçlarının açıklanacağı saat merak ediliyor. İşte öğretmenlik mülakat sonuçları 2021 hakkındaki son durum…
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? e-devlet sözleşmeli mülakat sonuçları sorgulama ekranı!
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? e-devlet sözleşmeli mülakat sonuçları sorgulama ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları hakkındaki aramalar arttı. 15 bin sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları e-devlet sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Sözlü sınav sonuç ekranı ile sorgulanabilecek sonuçları içinde 60 ve üzerinde alan adaylar tercih yapabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır, saat kaçta?
27.12.2021Memur
MEB e-devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorgulama ekranı!
MEB e-devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorgulama ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları aramaları arttı. Sözlü sınava giren öğretmen adayları, gözlerini mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevirdi ve son durumu takip ediyor. MEB e-devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sorgulama ekranı üzerinden sonuçları sorgulanabilecek. İşte öğretmenlik mülakat sonuçları 2021…
27.12.2021Memur
AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? Açık lise sınav sonuçları sorgulama ekranı!
AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? Açık lise sınav sonuçları sorgulama ekranı!Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! 2021-2022 eğitim öğretim yılı Açık Lise sınav sonuçları açıklandı. Birinci dönem AÖL sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler sınav sonuçlarını görüntüleyebilir. Açık lise sınav sonuçları sorgulama ekranı!
20.12.2021Eğitim
750 engelli öğretmen ataması sonuçları! Engelli öğretmen ataması saat kaçta açıklanacak? MEB engelli öğretmen ataması 2021!
750 engelli öğretmen ataması sonuçları! Engelli öğretmen ataması saat kaçta açıklanacak? MEB engelli öğretmen ataması 2021!Engelli öğretmen atama sonuçları 2021 merakla bekleniyor. Engelli öğretmen atama sonuçları için son dakika gelişmeleri dört gözle takip ediliyor. MEB tarafından duyurulacak olan 750 engelli öğretmen atama sonuçları sorgulaması personel.meb.gov.tr üzerinden olacak. Peki, engelli öğretmen atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte 750 engelli öğretmen ataması sonuçları detayları…
3.12.2021Eğitim
Engelli öğretmen atama sonuçları 2021! Gözler personel.meb.gov sayfasında: Atama sonuçları açıklandı mı, ne zaman, saat kaçta açıklanacak?
Engelli öğretmen atama sonuçları 2021! Gözler personel.meb.gov sayfasında: Atama sonuçları açıklandı mı, ne zaman, saat kaçta açıklanacak?Engelli öğretmen ataması başvuru sonuçları için nefesler tutuldu. Engelli öğretmen atama sonuçları için MEB tarafından belirlenen tarih geldi. 750 engelli öğretmen ataması başvuru süreci 8 Kasım'da başlamış, 12 Kasım’da sona ermişti. Engelli öğretmen atama sonuçları ‘personel.meb.gov.tr’den ilan edilecek. Peki, engelli öğretmen atama sonuçları açıklandı mı, engelli öğretmen atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte engelli öğretmen alımı ve atama sonucu son durum...
3.12.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Meb Takvim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb takvim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.