Meb Sınav

Meb Sınav

Son dakika MEB sınav haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MEB sınav ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MEB sınav haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb Sınav

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb sınav gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.336 meb sınav haberi bulunmuştur. Tüm meb sınav haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB duyurdu! Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı örnek soruları yayınlandı!
MEB duyurdu! Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı örnek soruları yayınlandı!MEB duyurdu! Öğretmenlik kariyer basamakları kapsamında yapılacak uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları için örnek soru kitapçıkları yayınlandı. İşte Başöğretmenlik sınavı ile uzman öğretmenlik sınavı ikinci örnek soru kitapçığı…
14.09.2022Eğitim
Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB ehliyet e-sınav sonuç sorgulama ekranı 2022!
Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB ehliyet e-sınav sonuç sorgulama ekranı 2022!Binlerce sürücü adayının katıldığı ehliyet sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan e-sınav sonuçları adaylar tarafından araştırılıyor. Peki, e-sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte MEB ehliyet e-sınav sonuç sorgulama ekranı 2022!
28.05.2022Eğitim
MEB harekete geçti! Tüm Türkiye'de resmen başlıyor, öğrenciler okullarda...
MEB harekete geçti! Tüm Türkiye'de resmen başlıyor, öğrenciler okullarda...Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100'ün üzerinde ülkeden eğitim bakanlarının katılımıyla İngiltere’nin başkenti Londra'da gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük eğitim bakanları toplantısı olarak kabul edilen Dünya Eğitim Forumu'nda Türkiye'nin eğitimdeki tecrübelerini paylaştı. Özer, Türkiye'deki öğrenci sayısının 150 ülkenin nüfusundan daha fazla olduğuna dikkati çekti. Öte yandan MEB, öğrenciler için salgın dönemindeki kayıpların telafi etmek adına ücretsiz olarak destekleme yetiştirme kurslarını devreye almıştı. Milli Eğitim Bakanlığı şimdi de ülke genelinde bu kursa yönelik ortak bir değerlendirme sınavı uygulayacak. Kurslara katılan 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri için tarih 28 Mayıs olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu uygulamaya çok önem verdiklerini belirterek, bu dönemdeki sınavın kapsamının genişletildiğini, farklı branşlardan başarı testi yapılacağını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...
24.05.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Flaş atama kararı, 16 Mayıs'ta başlıyor...
MEB resmen duyurdu! Flaş atama kararı, 16 Mayıs'ta başlıyor...MEB son dakika duyurdu. Flaş atama kararı. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 750 eğitim müfettiş yardımcısı kadrosuna atama yapacak. Başvurular, 16-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İşte son dakika haberinin detayları...
MEB harekete geçti! Resmen değişti! 81 ilde başlıyor, sınıflarda öğrenciler...
MEB harekete geçti! Resmen değişti! 81 ilde başlıyor, sınıflarda öğrenciler...MEB'den son dakika kararı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen duyuruldu. Milyonlarca öğrenci için bakanlıktan güzel haber geldi. 81 il için geçerli. Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla okul öncesi eğitime erişimin yaygınlaştırılması kapsamında 6 ayda 102 yeni anaokulu ve 7 bin 800 yeni ana sınıfını hizmete açtı. Bakan Özer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni anaokulları ve ana sınıflarının yapımı için yürüttüğümüz süreç, planlandığı gibi ilerliyor. Bir yandan da bu dönemde çocuklarımızın okul öncesi eğitime erişimi için alternatif modeller de kullanıyoruz. Gezici öğretmen sınıfı, taşıma merkezi ana sınıfı ve Benim Oyun Sandığım gibi ev temelli modellerle okul öncesi eğitimi her çocuğumuza ulaştırıyoruz." diye konuştu. Diğer yandan okul öncesi eğitime erişimde fırsat eşitliğini sağlamak için çok sayıda proje yürüten Millî Eğitim Bakanlığı, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yapmıştı. Düzenlemeye göre, bu bölgelerde ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı 10'dan 5'e düşürüldü. Böylelikle çocukların okul öncesi eğitime erişimini kolaylaştıracak önemli bir adım atıldı.İşte son dakika haberinin detayları...
27.03.2022Eğitim
MEB harekete geçti! Son dakika kararı, yeni dönem başladı! Artık zorunlu oldu, öğretmenler ve...
MEB harekete geçti! Son dakika kararı, yeni dönem başladı! Artık zorunlu oldu, öğretmenler ve...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Tamamen değişti. Artık zorunlu oldu. Detaylar belli oldu. Yüzde 120 arttı. Öğretmenleri yakından ilgilendiren karar. Öğretmenlik Meslek Kanunu Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Yeni kanunla öğretmenlik, kariyer temelli meslek grupları arasına girecek. Öğretmenlere 4 farklı kadro ihdas edilecek, ilave özlük ve mali haklar verilecek. Aday öğretmenler 240 saat mesleki eğitim alacak. Süreç sonunda mülakat yapılmayacak. Eğitimlere katılmayanlar 3 yıl görev yapamayacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, " Öğretmenlik Meslek Kanunu, Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başta değerli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun. Tarihî nitelikteki bu adıma öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitim camiamız adına şükranlarımı sunuyorum." dedi. İşte son dakika haberinin detayları ve Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, maddeleri neler?
13.02.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor! MEB'den flaş karar, tüm Türkiye'de...
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor! MEB'den flaş karar, tüm Türkiye'de...MEB son dakika olarak duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor. 81 ilde uygulanmaya başlandı. Bir ilk gerçekleşti. Yüz yüze eğitim 4.5 aydır devam ediyor. MEB tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursu hizmeti sunuluyor.  Bu kursların verimliliğine ilişkin de ilk kez sınav uygulanıyor. Sınav ülke genelinde yapılmaya başlandı. İki yüz binden fazla öğrenci sınava giriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınava ilişkin herhangi bir yerde not veya puan olarak kullanılmayacağını belirterek önemli açıklamalarda bulundu. İşte MEB'den yapılan son dakika açıklaması...
15.01.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yazı ile 81 ile gönderildi, 10, 11 ve 12. sınıflar ve...
MEB resmen duyurdu! Yazı ile 81 ile gönderildi, 10, 11 ve 12. sınıflar ve...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş karar! 10, 11 ve 12. sınıf ile mezun olmamış öğrencileri kapsıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasımda ek sorumluluk sınavı yapılmasına karar verdi.
28.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! 81 ildeki tüm okulları kapsıyor, bugün başladı, milyonlarca öğrenci artık...
MEB resmen duyurdu! 81 ildeki tüm okulları kapsıyor, bugün başladı, milyonlarca öğrenci artık...MEB'den milyonlarca öğrenciye yönelik son dakika açıklaması! Bugün başladı. 81 ildeki tüm okulları kapsıyor. Türkiye'de ilk kez hayata geçiriliyor. Yarın da devam edecek. Ülke genelinde uygulanacak. Saat 09.00 itibarıyla başladı. Pandemi sürecinden kaynaklı ortaya çıkan öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi amacıyla 7, 8, 11 ve 12'inci sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması yapılacak. Milyonlarca öğrenci kendi okullarında bu programa dahil olacak. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm sınıf seviyelerinde destekleyici materyal ve yardımcı kaynakların kasım ayından itibaren öğrencilere ücretsiz ulaştıracaklarını ifade etti.
26.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yarın başlıyor, 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflar...
MEB resmen duyurdu! Yarın başlıyor, 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflar...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Milyonlarca öğrenci bekliyordu. MEB son dakika açıklamasında detaylara yer verildi. Yarın başlıyor. 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflar için geçerli.
25.10.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! 7,8, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Yarın...
MEB'den son dakika kararı! 7,8, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Yarın...Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) son dakika olarak duyurdu. Flaş MEB kararı 7,8, 11 ve 12. sınıfları ilgilendiriyor. 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazı ile bildirildi. 26 ve 27 Ekim'de yapılacak. Detaylar bakanlık tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kazanım değerlendirme sınavları yapacak.
20.10.2021Eğitim
Son dakika yüz yüze eğitim ve sınav kararı! Resmen duyuruldu, tüm okullarda artık...
Son dakika yüz yüze eğitim ve sınav kararı! Resmen duyuruldu, tüm okullarda artık...MEB resmen duyurdu ve belli oldu! Resmi yazı gönderildi. Yüz yüze eğitim ile ilgili flaş karar! Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarda görev almak isteyen personele ilişkin yeni kararı duyurdu. Sınavlarda iki doz aşı yaptıranlar ve sınavdan 48 saat önce yaptırdığı PCR testi negatif olan personel görevlendirilecek. Aşısız veya bir doz aşı yaptırmış ancak koronaya yakalanıp iyileşmiş olanlar, hastalık sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süre boyunca sınavda görev alabilecek.Öte yandan okullarla ilgili de son dakika açıklaması geldi. 10 pilot il belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusuna göre yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, bazı okullarda PCR testi taraması yapılacak. Test için velilerin onayı gerekecek.
4.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! 81 ile gönderildi, Tüm öğretmenler ve...
MEB resmen duyurdu! 81 ile gönderildi, Tüm öğretmenler ve...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika duyurdu. Tüm öğretmen ve personelleri ilgilendiriyor. 81 ile gönderildi. MEB idari izin genelgesi yayımladı. Genelgedeki yeni düzenlemeye göre, "ilgili birimler tarafından gerekli tedbirler alınarak, idari izinli personel uzaktan çalıştırılabilecek" denildi.
30.06.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Bugün başlıyor, 3 hafta...
MEB resmen duyurdu! Bugün başlıyor, 3 hafta...Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Merakla bekleniyordu. MEB tarafından açıklandı. Bugün başlıyor. 3 hafta içerisinde tamamlanacak. Yüz yüze sınavların yapılıp yapılmayacağı uzun süre merak edildi. Yüz yüze sınavlar için karar verdi. Öğrenciler yüz yüze sınavlara bugünden itibaren girmeye başlayacak. 3 hafta içerisinde tamamlanacak. Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar bugün itibarıyla 81 ilde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze yapılacak. Sınavlar üç hafta içinde tamamlanacak.
8.03.2021Eğitim
Ehliyet sınavı ne zaman, ertelendi mi? Sınav kaç dk sürüyor, soru sayısı kaç, sonuçlar nereden öğreniliyor?
Ehliyet sınavı ne zaman, ertelendi mi? Sınav kaç dk sürüyor, soru sayısı kaç, sonuçlar nereden öğreniliyor?Ehliyet sınavları ertelendi mi? sorusunun yanıtı koronavirüs salgını kapsamında hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edilmesiyle merak ediliyordu. Ehliyet almak isteyenlere müjde MEB tarafından verildi. Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet, gemi adamı ve pilot lisansı almak isteyenlere yönelik kurslar ile özel çeşitli kurslardan yeterli altyapıya sahip olanların, teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabilecekleri açıklandı. Peki, ehliyet sınavı ne zaman? Ehliyet sınavı kaç dakika, kaç soru soruluyor, sonuçlar nereden öğreniliyor? İşte merak edilenler…
16.12.2020Gündem
LGS tarihi belli oldu! Bakan Özer duyurdu
LGS tarihi belli oldu! Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavı 4 Haziran'da gerçekleştireceğiz" dedi.
12.03.2023Eğitim
Okullar ne zaman açılacak, 10 ilde okullar 1 Mart’ta mı? Okulların açılış tarihi ertelenecek mi?
Okullar ne zaman açılacak, 10 ilde okullar 1 Mart’ta mı? Okulların açılış tarihi ertelenecek mi? Depremin vurduğu 10 ilde okulların durumu merak ediliyor. Okullar ne zaman açılacak? Sorusuna Milli Eğitim Bakanı Özer’den açıklama geldi. Peki, Okullar ne zaman açılacak, 10 ilde okullar 1 Mart’ta mı? Okulların açılış tarihi ertelenecek mi?
13.02.2023Eğitim
e sınavlar ertelendi mi? 07-12 Şubat arası e-sınavlar yapılacak mı?
e sınavlar ertelendi mi? 07-12 Şubat arası e-sınavlar yapılacak mı?e sınavlar ertelendi mi, yapılacak mı? Millî Eğitim Bakanlığınca Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle millî yas ilan edilmesinin ardından ülke genelinde 13 Şubat'a kadar yapılması planlanan elektronik sınavlar ertelendi.
7.02.2023Eğitim
e karne neden gözükmüyor 2023? E karne açılmıyor, e karne giriş yapamıyorum, nasıl yapılır? Bu yıl e karne verilecek mi?
e karne neden gözükmüyor 2023? E karne açılmıyor, e karne giriş yapamıyorum, nasıl yapılır? Bu yıl e karne verilecek mi?Yaklaşık 19 milyon İlk ve ortaöğretim öğrencisi 20 Ocak bugün karne alacak. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyıl tatili başlarken karne heyecanı devam ediyor. İlk dönemin bitmesine saatler kaldı. Öğrenciler e karne sisteminin açılıp açılmayacağını araştırıyor. Peki, E karne açılmıyor, e karne giriş yapamıyorum, e karne neden gözükmüyor 2023? e karne girişi nasıl yapılır, e karne verilecek mi?
20.01.2023Eğitim
E karne giriş 2023! Karne not girişleri bitti mi, notlar e okula girildi mi? E okul ne zaman kapanıyor?
E karne giriş 2023! Karne not girişleri bitti mi, notlar e okula girildi mi? E okul ne zaman kapanıyor?E okul ne zaman kapanıyor, karne not girişleri bitti mi? E karne giriş ekranı öğrenciler ve veliler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi 23 Ocak’ta bitiyor, öğrenciler karnelerini ise yarın alacak. Karne günü öncesinde e-karne, şube yazılı ortalamaları, not, nakil, devamsızlık, merkezi sınav, takdir, teşekkür belgeleri gibi bilgilere ulaşılmaya çalışılıyor.
19.01.2023Eğitim
AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı! Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav sonuçları açıklandı!
AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı! Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav sonuçları açıklandı!AÖL 1. dönem sınavı sonuçları merakla bekliyordu. MEB 2022-2023 AÖL 1. dönem sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Peki, AÖL sınav sonuçları nereden öğrenilir? Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır?
6.01.2023Eğitim
Gözler MEB’te! AÖL sonuçları açıklandı mı, Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç sorgulama ekranı!
Gözler MEB’te! AÖL sonuçları açıklandı mı, Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuç sorgulama ekranı!AÖL sınav sonuçları açıklandı mı, Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem online sınav sonuçları için araştırmalar yoğunlaştı. Öğrenciler arama motorlarına ve MEB duyuru sayfasına yönlenerek AÖL sınavı sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını sorguluyor. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınava girmek, öğrencinin yerine başkasının sınava girmek ya da öğrencinin başkası adına soruları cevaplamak sınavın iptal olmasına neden olacak. İşte AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı…
5.01.2023Eğitim
Açık Lise Sınav sonuçları açıklandı mı, AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM AÖL sorgulama ekranı
Açık Lise Sınav sonuçları açıklandı mı, AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM AÖL sorgulama ekranıAÖL 1. Dönem sınav sonuçları merakla bekleniyor. AÖL (Açıköğretim Lisesi) 1. Dönem sınavlarının üzerinden yaklaşık iki hafta geçti, öğrenciler sık sık MEB duyuru sayfasına giriyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, AÖL 1. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, tarihi belli oldu mu?
4.01.2023Eğitim
MEB uzman öğretmenlik kesin sınav sonuçları açıklandı! Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları ve muaf listesi nasıl sorgulanır? meb gov tr kesin sınav sonucu öğrenme!
MEB uzman öğretmenlik kesin sınav sonuçları açıklandı! Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları ve muaf listesi nasıl sorgulanır? meb gov tr kesin sınav sonucu öğrenme!Uzman öğretmenlik kesin sınav sonuçları merak ediliyordu. MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavından Muaf Olanlardan Şartları Taşıyanlar İle Yazılı Sınavda Başarılı Olanların Kesin Sonuçları MEB tarafından açıklandı. Peki, MEB uzman öğretmenlik sınav sonuçları ve muaf listesi nasıl sorgulanır?"
17.12.2022Memur

Benzer Haber Etiketleri

Meb Sınav ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb sınav haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.