Meb Sınav

Meb Sınav

Son dakika MEB sınav haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MEB sınav ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MEB sınav haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb Sınav

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb sınav gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.291 meb sınav haberi bulunmuştur. Tüm meb sınav haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB ehliyet e-sınav sonuç sorgulama ekranı 2022!
Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? e-sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB ehliyet e-sınav sonuç sorgulama ekranı 2022! Binlerce sürücü adayının katıldığı ehliyet sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan e-sınav sonuçları adaylar tarafından araştırılıyor. Peki, e-sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte MEB ehliyet e-sınav sonuç sorgulama ekranı 2022!
28.05.2022Eğitim
MEB harekete geçti! Tüm Türkiye'de resmen başlıyor, öğrenciler okullarda...
MEB harekete geçti! Tüm Türkiye'de resmen başlıyor, öğrenciler okullarda...Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100'ün üzerinde ülkeden eğitim bakanlarının katılımıyla İngiltere’nin başkenti Londra'da gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük eğitim bakanları toplantısı olarak kabul edilen Dünya Eğitim Forumu'nda Türkiye'nin eğitimdeki tecrübelerini paylaştı. Özer, Türkiye'deki öğrenci sayısının 150 ülkenin nüfusundan daha fazla olduğuna dikkati çekti. Öte yandan MEB, öğrenciler için salgın dönemindeki kayıpların telafi etmek adına ücretsiz olarak destekleme yetiştirme kurslarını devreye almıştı. Milli Eğitim Bakanlığı şimdi de ülke genelinde bu kursa yönelik ortak bir değerlendirme sınavı uygulayacak. Kurslara katılan 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri için tarih 28 Mayıs olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu uygulamaya çok önem verdiklerini belirterek, bu dönemdeki sınavın kapsamının genişletildiğini, farklı branşlardan başarı testi yapılacağını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...
24.05.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Flaş atama kararı, 16 Mayıs'ta başlıyor...
MEB resmen duyurdu! Flaş atama kararı, 16 Mayıs'ta başlıyor...MEB son dakika duyurdu. Flaş atama kararı. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 750 eğitim müfettiş yardımcısı kadrosuna atama yapacak. Başvurular, 16-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İşte son dakika haberinin detayları...
MEB harekete geçti! Resmen değişti! 81 ilde başlıyor, sınıflarda öğrenciler...
MEB harekete geçti! Resmen değişti! 81 ilde başlıyor, sınıflarda öğrenciler...MEB'den son dakika kararı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen duyuruldu. Milyonlarca öğrenci için bakanlıktan güzel haber geldi. 81 il için geçerli. Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla okul öncesi eğitime erişimin yaygınlaştırılması kapsamında 6 ayda 102 yeni anaokulu ve 7 bin 800 yeni ana sınıfını hizmete açtı. Bakan Özer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni anaokulları ve ana sınıflarının yapımı için yürüttüğümüz süreç, planlandığı gibi ilerliyor. Bir yandan da bu dönemde çocuklarımızın okul öncesi eğitime erişimi için alternatif modeller de kullanıyoruz. Gezici öğretmen sınıfı, taşıma merkezi ana sınıfı ve Benim Oyun Sandığım gibi ev temelli modellerle okul öncesi eğitimi her çocuğumuza ulaştırıyoruz." diye konuştu. Diğer yandan okul öncesi eğitime erişimde fırsat eşitliğini sağlamak için çok sayıda proje yürüten Millî Eğitim Bakanlığı, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yapmıştı. Düzenlemeye göre, bu bölgelerde ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı 10'dan 5'e düşürüldü. Böylelikle çocukların okul öncesi eğitime erişimini kolaylaştıracak önemli bir adım atıldı.İşte son dakika haberinin detayları...
27.03.2022Eğitim
MEB harekete geçti! Son dakika kararı, yeni dönem başladı! Artık zorunlu oldu, öğretmenler ve...
MEB harekete geçti! Son dakika kararı, yeni dönem başladı! Artık zorunlu oldu, öğretmenler ve...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Tamamen değişti. Artık zorunlu oldu. Detaylar belli oldu. Yüzde 120 arttı. Öğretmenleri yakından ilgilendiren karar. Öğretmenlik Meslek Kanunu Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. Yeni kanunla öğretmenlik, kariyer temelli meslek grupları arasına girecek. Öğretmenlere 4 farklı kadro ihdas edilecek, ilave özlük ve mali haklar verilecek. Aday öğretmenler 240 saat mesleki eğitim alacak. Süreç sonunda mülakat yapılmayacak. Eğitimlere katılmayanlar 3 yıl görev yapamayacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, " Öğretmenlik Meslek Kanunu, Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başta değerli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun. Tarihî nitelikteki bu adıma öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitim camiamız adına şükranlarımı sunuyorum." dedi. İşte son dakika haberinin detayları ve Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, maddeleri neler?
13.02.2022Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor! MEB'den flaş karar, tüm Türkiye'de...
Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor! MEB'den flaş karar, tüm Türkiye'de...MEB son dakika olarak duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Yüz binlerce öğrenciyi kapsıyor. 81 ilde uygulanmaya başlandı. Bir ilk gerçekleşti. Yüz yüze eğitim 4.5 aydır devam ediyor. MEB tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursu hizmeti sunuluyor.  Bu kursların verimliliğine ilişkin de ilk kez sınav uygulanıyor. Sınav ülke genelinde yapılmaya başlandı. İki yüz binden fazla öğrenci sınava giriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınava ilişkin herhangi bir yerde not veya puan olarak kullanılmayacağını belirterek önemli açıklamalarda bulundu. İşte MEB'den yapılan son dakika açıklaması...
15.01.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yazı ile 81 ile gönderildi, 10, 11 ve 12. sınıflar ve...
MEB resmen duyurdu! Yazı ile 81 ile gönderildi, 10, 11 ve 12. sınıflar ve...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş karar! 10, 11 ve 12. sınıf ile mezun olmamış öğrencileri kapsıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasımda ek sorumluluk sınavı yapılmasına karar verdi.
28.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! 81 ildeki tüm okulları kapsıyor, bugün başladı, milyonlarca öğrenci artık...
MEB resmen duyurdu! 81 ildeki tüm okulları kapsıyor, bugün başladı, milyonlarca öğrenci artık...MEB'den milyonlarca öğrenciye yönelik son dakika açıklaması! Bugün başladı. 81 ildeki tüm okulları kapsıyor. Türkiye'de ilk kez hayata geçiriliyor. Yarın da devam edecek. Ülke genelinde uygulanacak. Saat 09.00 itibarıyla başladı. Pandemi sürecinden kaynaklı ortaya çıkan öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi amacıyla 7, 8, 11 ve 12'inci sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması yapılacak. Milyonlarca öğrenci kendi okullarında bu programa dahil olacak. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm sınıf seviyelerinde destekleyici materyal ve yardımcı kaynakların kasım ayından itibaren öğrencilere ücretsiz ulaştıracaklarını ifade etti.
26.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yarın başlıyor, 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflar...
MEB resmen duyurdu! Yarın başlıyor, 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflar...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Milyonlarca öğrenci bekliyordu. MEB son dakika açıklamasında detaylara yer verildi. Yarın başlıyor. 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflar için geçerli.
25.10.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! 7,8, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Yarın...
MEB'den son dakika kararı! 7,8, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Yarın...Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) son dakika olarak duyurdu. Flaş MEB kararı 7,8, 11 ve 12. sınıfları ilgilendiriyor. 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazı ile bildirildi. 26 ve 27 Ekim'de yapılacak. Detaylar bakanlık tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kazanım değerlendirme sınavları yapacak.
20.10.2021Eğitim
Son dakika yüz yüze eğitim ve sınav kararı! Resmen duyuruldu, tüm okullarda artık...
Son dakika yüz yüze eğitim ve sınav kararı! Resmen duyuruldu, tüm okullarda artık...MEB resmen duyurdu ve belli oldu! Resmi yazı gönderildi. Yüz yüze eğitim ile ilgili flaş karar! Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarda görev almak isteyen personele ilişkin yeni kararı duyurdu. Sınavlarda iki doz aşı yaptıranlar ve sınavdan 48 saat önce yaptırdığı PCR testi negatif olan personel görevlendirilecek. Aşısız veya bir doz aşı yaptırmış ancak koronaya yakalanıp iyileşmiş olanlar, hastalık sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süre boyunca sınavda görev alabilecek.Öte yandan okullarla ilgili de son dakika açıklaması geldi. 10 pilot il belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusuna göre yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, bazı okullarda PCR testi taraması yapılacak. Test için velilerin onayı gerekecek.
4.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! 81 ile gönderildi, Tüm öğretmenler ve...
MEB resmen duyurdu! 81 ile gönderildi, Tüm öğretmenler ve...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dakika duyurdu. Tüm öğretmen ve personelleri ilgilendiriyor. 81 ile gönderildi. MEB idari izin genelgesi yayımladı. Genelgedeki yeni düzenlemeye göre, "ilgili birimler tarafından gerekli tedbirler alınarak, idari izinli personel uzaktan çalıştırılabilecek" denildi.
30.06.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Bugün başlıyor, 3 hafta...
MEB resmen duyurdu! Bugün başlıyor, 3 hafta...Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Merakla bekleniyordu. MEB tarafından açıklandı. Bugün başlıyor. 3 hafta içerisinde tamamlanacak. Yüz yüze sınavların yapılıp yapılmayacağı uzun süre merak edildi. Yüz yüze sınavlar için karar verdi. Öğrenciler yüz yüze sınavlara bugünden itibaren girmeye başlayacak. 3 hafta içerisinde tamamlanacak. Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar bugün itibarıyla 81 ilde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze yapılacak. Sınavlar üç hafta içinde tamamlanacak.
8.03.2021Eğitim
Ehliyet sınavı ne zaman, ertelendi mi? Sınav kaç dk sürüyor, soru sayısı kaç, sonuçlar nereden öğreniliyor?
Ehliyet sınavı ne zaman, ertelendi mi? Sınav kaç dk sürüyor, soru sayısı kaç, sonuçlar nereden öğreniliyor?Ehliyet sınavları ertelendi mi? sorusunun yanıtı koronavirüs salgını kapsamında hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edilmesiyle merak ediliyordu. Ehliyet almak isteyenlere müjde MEB tarafından verildi. Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet, gemi adamı ve pilot lisansı almak isteyenlere yönelik kurslar ile özel çeşitli kurslardan yeterli altyapıya sahip olanların, teorik dersleri uzaktan öğretim yoluyla yapabilecekleri açıklandı. Peki, ehliyet sınavı ne zaman? Ehliyet sınavı kaç dakika, kaç soru soruluyor, sonuçlar nereden öğreniliyor? İşte merak edilenler…
16.12.2020Gündem
MEB bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman başlıyor ve bitiyor? Bursluluk sınavı MEB takvimi, başvuru şartları ve giriş yerleri…
MEB bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman başlıyor ve bitiyor? Bursluluk sınavı MEB takvimi, başvuru şartları ve giriş yerleri…Bursluluk sınavı ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrenciler için her sene düzenlenen bursluluk sınavı için heyecan dorukta. Sınavda tüm sınıf seviyelerine dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi ise 120 dakika olacak. İOKBS ders dağılımları ve soru sayılarında geçen yıla göre herhangi bir farklılık olmayacak. Peki, İOKBS ne zaman başlıyor ve bitiyor? Bursluluk sınavı MEB takvimi, başvuru şartları ve giriş yerleri…
17.08.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlıyor? Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak?
Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlıyor? Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak?20 bin öğretmen atama başvuruları temmuz ayında sona ermiş, mülakatlar da 1-13 Ağustos tarihleri arasında yapılmıştı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının aradından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmenli atama takvimine çevrildi. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlıyor? Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi!
16.08.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 bin öğretmen alımında son durum ne? İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonucu öğrenme ekranı!
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 bin öğretmen alımında son durum ne? İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonucu öğrenme ekranı!Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için gözler Milli Eğitim Bakanlığı’na çevrildi. 20 bin öğretmen ataması için sözlü sınavlar 13 Ağustos’ta tamamlanmıştı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarında mülakat sonuçları açıklandı. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları nereden öğrenilir? Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonucu öğrenme ekranı!
AÖL ek sınav ne zaman? MEB açık lise ek sınav yapılacak mı?
AÖL ek sınav ne zaman? MEB açık lise ek sınav yapılacak mı? MEB AÖL sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, AÖL ek sınavının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. MEB’in açık lise ile ilgili duyuruları yakından takip edilirken geçen sene olduğu gibi bu yılda da öğrencilerde ek sınav beklentisi var. Gözler AÖL Müdülüğü’nden gelecek açıklamalara çevrildi. Peki, MEB açık lise ek sınav yapılacak mı? AÖL ek sınav ne zaman? İşte detaylar…
16.08.2022Eğitim
LGS 2. Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. tercih sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte  e-Okul MEB Lise tercih sonuç ekranı!
LGS 2. Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. tercih sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Okul MEB Lise tercih sonuç ekranı!LGS 2.tercih nakil sonuçları binlerce adayın gündeminde! MEB’in duyurduğu okullardaki boş kontenjanlar doğrultusunda 2. nakil başvurularını gerçekleştiriliyor. Liselerdeki boş kontenjanlar doğrultusunda lise tercihlerini değiştirmek isteyenler sıklıkla lise nakil sonuçları ile ilgili yapılacak açıklamaları takip ediyor. Peki, LGS 2.nakil sonuçları açıklandı mı? LGS 2. tercih sorgulama ekranı…
7.08.2022Eğitim
Lise nakil işlemleri nasıl yapılır 2022, lise nakil başvurusu nereden yapılır? MEB nakil tarihleri ve nakil sürecine dair merak edilenler…
Lise nakil işlemleri nasıl yapılır 2022, lise nakil başvurusu nereden yapılır? MEB nakil tarihleri ve nakil sürecine dair merak edilenler…Lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? LGS tercih sonuçları açıklanınca, peşine lise nakil işlemleri başladı. 3 aşamalı olan lise nakil işlemlerinin birinci ayağı 25 Temmuz'da başladı, 29 Temmuz'da sona erecek. LGS 1. nakil sonuçları ise 1 Ağustos'ta erişime açılacak. Peki, Lise nakil işlemleri nasıl yapılır 2022, kaç günde sonuçlanır?
26.07.2022Eğitim
Lise boş kontenjan ve taban puanları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları nasıl sorgulanır, yerleşemeyenler ne yapacak?
Lise boş kontenjan ve taban puanları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları nasıl sorgulanır, yerleşemeyenler ne yapacak?Lise boş kontenjan ve taban puanları açıklandı mı? sorusuna yanıt LGS sonuçlarının açıklanmasından beri yanıt aranıyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları "e-okul.meb.gov.tr" adresinde açıklandı. Peki, Hiçbir okula yerleşemeyen ne yapacak? Öğrenci Alan Liselerin Taban ve Tavan Puanlarıyla Yüzdelik Dilimleri tablosuna nasıl ulaşılır?
25.07.2022Eğitim
Boş kontenjanlar açıklandı mı 2022, LGS boş kontenjanları nasıl öğrenebilirim? Lise yüzdelik dilimleri, taban puanları, boş kontenjanlar…
Boş kontenjanlar açıklandı mı 2022, LGS boş kontenjanları nasıl öğrenebilirim? Lise yüzdelik dilimleri, taban puanları, boş kontenjanlar…2022 LGS yerleştirme sonuçları açıklandı. LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından MEB üzerinden hiçbir yere yerleşemediğini gören ve yerleştiği liseyi değiştirmek isteyen öğrencilerin LGS boş kontenjanlar ile ilgili yaptıkları aramalar arttı. Peki, LGS boş kontenjanlar açıklandı mı, boş kontenjan sorgulaması nasıl yapılır, LGS boş kontenjanları nasıl öğrenebilirim? LGS ile yerleşemeyenler ne yapacak? İşte Lise yüzdelik dilimleri ve taban puanları…
25.07.2022Eğitim
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılan ilk yerleştirmelerin sonuçları açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden erişime açtık. Öğrencilerimize hayırlı olsun." açıklamasını yaptı. İşte LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
25.07.2022Eğitim
LGS’de yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
LGS’de yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!Milyonlarca aday bekliyor! Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavın yerleştirme sonuçları için gözler Milli Eğitim Bakanlığın’na çevrildi. Adaylar hangi liseyi kazandıklarını MEB tarafından açıklanacak sonuç sisteminden öğrenilebilecek. Peki, LGS’de yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS yerleştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
25.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Meb Sınav ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb sınav haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.