Konserve

Konserve

Son dakika konserve haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan konserve ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını konserve haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Konserve

haberleri sayfasında son dakika yaşanan konserve gelişmeleri de dahil olmak üzere 529 konserve haberi bulunmuştur. Tüm konserve haberleri aşağıda listelenmiştir.
Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!
Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!Deprem, Türkiye’nin gerçeği olarak karşımızda duruyor. Türkiye’de yaşanan depremler her seferinde hazır olmanın önemini bir kez daha hatırlatırken uzmanlar yaşanan depremlerin bir uyarı olduğunu belirtiyor. Depreme için evde güvenlik ile ilgili bir takım önlemler almak ve hayat kurtaran bilgileri öğrenerek hazırlıklı olmak için pek çok sebep var. Bunların başında da deprem çantası hazırlamak geliyor. Peki, Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!
23.11.2022Gündem
Merkez Bankası'ndan flaş enflasyon açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş enflasyon açıklaması!Merkez Bankası’nın aylık fiyat gelişmeleri raporunda enflasyondaki artışa en belirgin katkının enerji ve hizmet gruplarından geldiği belirtildi.
4.10.2022Ekonomi
Kilo fiyatı 30 lira olacak! Fiyatlar artmadan son fırsat
Kilo fiyatı 30 lira olacak! Fiyatlar artmadan son fırsatYaz bitti, havalar yağışların da etkisiyle hızla serinledi ancak taze ve kış dönemiyle kıyas edilirse nispeten uygun fiyatlı kırmızı domatesler tezgahlarda sergilenmeye devam ediyor. Vatandaşlara ise uzmanlardan fiyatlar uygunken konserve yapma önerisi geldi. Kışın domates fiyatlarını 30 liraya kadar çıkabileceği ifade edildi.
16.09.2022Ekonomi
Domates ihracatı izne bağlandı
Domates ihracatı izne bağlandıDomatesin, ihracı kayda bağlı mallar listesine eklenmesine dair tebliğde değişiklik yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı. Ayrıca, domates ihracatı için Ticaret Bakanlığından izin alınacak.
6.09.2022Ekonomi
Büyük tehlike: Botulismus
Büyük tehlike: BotulismusMeyve ve sebzeleri mevsimi dışında da tüketebilme imkanı sağlayan konserveler, bu yıl da geleneksel yöntemlerle evlerde yapılıyor. Kışa hazırlık yaparken doğru yöntem ve koşulları dikkate almak gerektiğine dikkat çeken Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Gıda İşleme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel, her gıdanın doğru işlem görmesi gerektiğini, aksi takdirde ‘botulismus’ toksini sebebiyle ölümcül zehirlenmelerin meydana gelebileceği konusunda uyardı.
4.09.2022Sağlık
Mantar zehirlenmelerine dikkat
Mantar zehirlenmelerine dikkatMantar zehirlenmesinin özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında arttığını belirten Fatsa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Işıl Aralan, “Mantar yenecekse mutlaka kültür mantarları tercih edilmeli ve bol su ile iyice yıkanarak pişirdikten sonra tüketilmelidir” dedi.
1.09.2022Sağlık
Konserve domates öldürebilir! Bu şekilde görürseniz sakın tüketmeyin, kritik uyarı yapıldı...
Konserve domates öldürebilir! Bu şekilde görürseniz sakın tüketmeyin, kritik uyarı yapıldı...Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, "Steril edilmeyen kavanoz ve gıdayla ikinci kez kullanılan kapaktan veya yeterli kaynatma yapılmadan hazırlanan domates konservesinde oluşabilecek clostridium botulinum bakterisi insan sağlığını olumsuz etkileyebilir, ölümle sonuçlanabilir" dedi.
30.08.2022Sağlık
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Macaristan Tarım Bakanı Nagy ile bir araya geldi
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Macaristan Tarım Bakanı Nagy ile bir araya geldiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Macaristan Tarım Bakanı Istvan Nagy ile görüştü. Bakan Kirişci, "Ülkelerimiz arasındaki genel ve tarımsal ticaret hacmi yıllar içerisinde stabil seyretmekle birlikte, gerçek potansiyeli yansıtmamaktadır. 2020 yılında toplam ticaret hacmimiz 2 milyar 733 milyon dolarken, 2021 yılında toplam ticaret hacmimizin 3 milyar 44 milyon dolara ulaştığını gözlemliyorum. Tarımın payı ise oldukça düşük seviyede. Tarımsal hacmimizin payı genel içerisinde sadece yüzde 4.7. Karşılıklı çabalarımız ile tarımsal ticaretimizin daha da iyi noktalara gelebileceği inancındayım" dedi.
24.08.2022Ekonomi
Fiyatı 20 liradan 60 liraya çıktı! Kavanozlar boş kaldı
Fiyatı 20 liradan 60 liraya çıktı! Kavanozlar boş kaldıSebze meyve fiyatlarındaki artışla birlikte evlerde yapılan konserveler yapılmamaya başlandı Ev yapımı bir domates konservesinin maliyeti 20 liraya kadar çıkarken, bu oran salçada 60 lirayı buluyor.
14.08.2022Ekonomi
Kurban Bağışı 2022! Mehmetçik Vakfı yurt içi ve yurt dışı kurbanlık bağış fiyatları ne kadar?
Kurban Bağışı 2022! Mehmetçik Vakfı yurt içi ve yurt dışı kurbanlık bağış fiyatları ne kadar? Kurban Bayramı yaklaşırken binlerce kişi de kurbanlıklarını bağışlamak için kurum ve derneklerin kurban bedellerini araştırıyor. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı Kurban bağış bedelleri sıklıkla araştırılan konular arasında geliyor. Peki, Mehmetçik Vakfı yurt içi ve yurt dışı kurbanlık bağış fiyatları ne kadar? Mehmetçik Vakfı kurban bağışı nasıl yapılır? İşte Mehmetçik kurbanlık bağış 2022 fiyatları!
5.07.2022Gündem
Kızılay, 42 bin hisse kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak
Kızılay, 42 bin hisse kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracakTürk Kızılay ve Et ve Süt Kurumu organizasyonu kapsamında, bu yıl bağışçılar tarafından vekalet edilen 42 bin hisse kurbanlık et, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
30.06.2022Gündem
Zam gelecek! Temmuzda yüzde 40 fiyat artışı...
Zam gelecek! Temmuzda yüzde 40 fiyat artışı...Sebze fiyatlarında görülen fiyat artışları vatandaşın gündemindeki yerini koruyor. Domates fiyatındaki artış ise salça fiyatlarına yansıyacak. Yeni üretim salçaların fiyatı temmuz ayı ile bilrlikte yüzde 40 artacak.
22.06.2022Ekonomi
Mehmetçik Vakfı kurban bağışı 2022! TSK Mehmetçik Vakfı vekâleten kurban bağışı ne kadar?
Mehmetçik Vakfı kurban bağışı 2022! TSK Mehmetçik Vakfı vekâleten kurban bağışı ne kadar? TSK Mehmetçik Vakfı 2022 vekaleten kurban bağışı fiyatı merak ediliyor. TSK Mehmetçik Vakfı 1995 yılından itibaren vekâleten kurban bağış faaliyetini sürdürüyor. Vakfın, 2022 vekaleten kurban bağışı fiyatının belli olup olmadığı araştırılıyor. Peki, TSK Mehmetçik Vakfı vekâleten kurban bağışı ne kadar? Mehmetçik Vakfı kurban bağışı nasıl, nereden yapılır? İşte detaylar…
1.06.2022Gündem
Çiğ köftede büyük oyun! Çarpıcı detay
Çiğ köftede büyük oyun! Çarpıcı detayYakın bir zamana kadar çiğ köfte başta olmak üzere hazır gıdaların çoğunda kıvam ve lezzet artırıcı olarak bulunan MSG'nin bağımlılık yaptığı iddiaları oldukça yaygın. Uzmanlar çarpıcı bir detaya dikkat çekti.
18.04.2022Yaşam
Yıllarca fark edilemiyor! Tek tedavisi diyet!
Yıllarca fark edilemiyor! Tek tedavisi diyet!Glüten proteinine bağışıklık sistemi tarafından verilen anormal yanıt sonucu ortaya çıkan çölyak hastalığı, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Hastalığın genetik olarak duyarlı kişilerde her yaşta ortaya çıkabildiğini belirten uzmanlar, bazı bireylerde yıllarca hiç belirti vermemesi veya çok hafif seyretmesi nedeniyle uzun yıllar fark edilemeyebildiğini ifade ediyor. Uzmanlar, tüm dünyada çok yaygın görülen çölyak hastalığının tedavisi için ömür boyu buğday, arpa, çavdar ve yulaf tahıllarında bulunan glütenden uzak sıkı bir diyet uygulanmasını tavsiye ediyor. Peki, Çölyak hastalığı belirtileri ne? Çölyak hastalığı tedavisi nasıl yapılır? Çölyak hastaları hangi besinleri tüketebilir? Dahiliye Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayhan Levent anlattı.
7.04.2022Sağlık
Ayçiçek yağı, et, süt, şeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! İndirimli satılıyor
Ayçiçek yağı, et, süt, şeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! İndirimli satılıyorAyçiçek yağı, et, süt, şeker fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! İndirimli satılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2022 yılı ilk çeyreği için 1.000 mağaza hedefini koyduğu Tarım Kredi Kooperatif Market, dün Mardin Artuklu'da 1.000'inci mağazasını açarak hedefi yakaladı. Ramazan'da vatandaşa kaliteli ve uygun fiyata ürün ulaştırmayı hedefleyen Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş'nin Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, "Kendi ürünlerimizin yanında TMO, Et ve Süt Kurumu ve Türk Şeker'in ürünlerini de raflarımızda uygun fiyatla müşterilerimiz ile buluşturacağız. Bu kapsamda TMO ile oluşturulan işbirliği ile 5 litrelik teneke Ayçiçek yağını 129 TL'ye, Et ve Süt Kurumu'nun konserve kuşbaşı 800 gramını 55.50 TL'ye ve konserve kıyma 800 gramını 45.50 TL'ye vatandaşlarımıza sunmaktayız. Süt ürünlerinde, peynir grubu başta olmak üzere, kalitemiz ve fiyatlarımızla iddialıyız" dedi.
1.04.2022Ekonomi
Ramazan pidesinden pizza tarifi... Pizza hamuru nasıl yapılır?
Ramazan pidesinden pizza tarifi... Pizza hamuru nasıl yapılır?Pizza her öğünde sevilerek tüketilen bir yiyecekler arasında yer alıyor. İçine konulan malzemeler ile oldukça fazla çeşide sahip olan pizzalar özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor. Pizza yapmanın oldukça farklı birçok yolu bulunuyor. Pizzayı, hamurunu evde hazırlayarak yapmak mümkün olduğu gibi evde kalan Ramazan pidesi ile de pizza yapılabiliyor. Peki, Ramazan pidesinden pizza nasıl yapılır? Pizza hamuru nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…
30.03.2022Ramazan
Tuz ile ilgili uyarı geldi! Bir çay kaşığı...
Tuz ile ilgili uyarı geldi! Bir çay kaşığı...İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hatice Karagöz; günlük tuz tüketiminin sınırlandırılması gerektiğini belirterek; "Türkiye’de tuz kullanımı çok yüksek oranlarda, günlük maksimum önerilen tuz kullanım miktarı 5 gram olması gerekirken Türk Hipertansiyon Derneği'nin yaptığı çalışmalarda bu oranın maalesef 18 grama kadar çıktığı gösterilmiştir. Oysa fazla tuz, hastalıklara zemin hazırlıyor" dedi.
18.03.2022Sağlık
TCMB: Enflasyondaki artışa en belirgin katkı gıda ve temel mal gruplarından geldi
TCMB: Enflasyondaki artışa en belirgin katkı gıda ve temel mal gruplarından geldiMerkez Bankası Şubat ayında tüketici fiyatlarındaki yükselişe en belirgin katkının gıda ve temel mal gruplarından geldiğine dikkat çekti Olumsuz görünümü biraz sınırlandırdığını belirttiği temel gıda ürünlerindeki KDV indiriminin etkisinin bir kısmının mart ayına sarkacağını öngördü.
4.03.2022Ekonomi
Hamilelikte kaçınmanız gereken 5 önemli beslenme hatası!
Hamilelikte kaçınmanız gereken 5 önemli beslenme hatası!Hamilelik döneminde anne adayının doğru beslenme alışkanlığı edinmesi, bu sürecin sağlıklı atlatılmasında kilit role sahip. Öyle ki anne karnındaki bebeğin gelişimini sağlıklı tamamlaması, annenin hamilelik dönemini sorunsuz geçirmesi, doğumun sağlıklı geçmesi ancak yeterli, dengeli ve kaliteli beslenmeyle sağlanabiliyor. Aslında sağlıklı beslenme programına hamilelik öncesinde başlanması çok daha doğru bir yaklaşım oluyor. Doğru beslenme alışkanlığı sayesinde; erken doğum, düşük doğum ağırlığı ve bebekte oluşabilecek pek çok önemli sağlık problemine karşı önlem alınabildiği gibi, anne adayında da diyabet, yüksek tansiyon, gebelik zehirlenmesi, kemik erimesi, obezite ve lohusalık depresyonu gibi ciddi komplikasyonlar engellenebiliyor.
22.02.2022Sağlık
Et, süt, yumurta, peynir... Marketlerde etiketler bu kez indi!
Et, süt, yumurta, peynir... Marketlerde etiketler bu kez indi!Marketler temel gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 1’e indirilmesinin ardından, kararın uygulandığı ilk gün yoğun şekilde ‘etiket’ mesaisi yaptı. Gezdiğimiz marketlerde, etiketleri yetiştiremeyenlerin indirimleri kasada uyguladığını ve çeşitli ürünlerde ek kampanyalar yapıldığını gördük. Sektör temsilcileri ise KDV indirimlerinin bir başlangıç olduğunu belirterek, herkesin ek indirimler yapması gerektiği konusunda birleşiyor.
15.02.2022Ekonomi
KDV indirimi market fişlerine böyle yansıdı!
KDV indirimi market fişlerine böyle yansıdı!Temel gıda maddelerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesinin ardından marketlerde KDV denetimi yapıldı. 14 Şubat Pazartesi günü itibarıyla marketlerde yüzlerce gıda ürününde indirime gidildi. İşte market fişlerindeki değişim...
14.02.2022Ekonomi
Temel gıda ürünleri listesi ve KDV oranı 2022! Temel gıdada KDV indirimi yüzde kaç, KDV indirimi hangi ürünleri kapsıyor?
Temel gıda ürünleri listesi ve KDV oranı 2022! Temel gıdada KDV indirimi yüzde kaç, KDV indirimi hangi ürünleri kapsıyor?Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonla mücadele kapsamında temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 1'e indirildiğini açıkladı. Söz konusu açıklamanın ardından Temel gıda ürünleri nelerdir? sorusuna yanıt aranmaya başlandı. İşte temel gıda ürünleri listesi…
14.02.2022Ekonomi
KDV indirimi ne zaman başlıyor, KDV indirimi 2022 neleri kapsıyor? Temel gıdada KDV indirimi bugün mü başlayacak, hangi ürünlerde olacak?
KDV indirimi ne zaman başlıyor, KDV indirimi 2022 neleri kapsıyor? Temel gıdada KDV indirimi bugün mü başlayacak, hangi ürünlerde olacak?KDV indirimi 2022 ne zaman çıkacak, neleri kapsıyor? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığınca düzenlenen "Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri" tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "KDV Sistemini Sadeleştirme Programı" kapsamında temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indirdiklerini açıklamıştı. Söz konusu gelişmenin ardından vatandaşlar KDV indirimi ne zaman başlıyor, KDV indirimi 2022 neleri kapsıyor? Sorularına yanıt aramaya başladı.
14.02.2022Ekonomi
Kediler ne yer, ne ile beslenir? Kediler en çok neyi sever?
Kediler ne yer, ne ile beslenir? Kediler en çok neyi sever?İnsan dostu canlı denildiğinde ilk akla gelenlerden bir tanesi kedi olmaktadır. Sevimli görüntüsü ve hareketleri ile insanların gözdesi durumunda bir hayvandır. Ayrıca kediler, eğitim almaya da uyumlu hayvanlardır. Bu sayede evin içini pisletme gibi durumlar oluşmamaktadır. Kediler insanlara güvenliklerini tehdit edecek boyutta olay yaşanmadıkça saldırmamaktadır. Beslenme şartları oldukça esnektir. Bununla hem doğada kolaylıkla hayatta kalabilmekte hem de evcil olarak geniş beslenme ağına sahip olmaktadır.
17.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Konserve ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki konserve haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.