Kimlik Yenileme

Kimlik Yenileme

Son dakika kimlik yenileme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kimlik yenileme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kimlik yenileme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kimlik Yenileme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kimlik yenileme gelişmeleri de dahil olmak üzere 277 kimlik yenileme haberi bulunmuştur. Tüm kimlik yenileme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ehliyet, kimlik ve pasaportta yeni dönem! Uygulama resmen başladı, artık herkes için geçerli...
Ehliyet, kimlik ve pasaportta yeni dönem! Uygulama resmen başladı, artık herkes için geçerli...Ehliyet, kimlik kartları ve pasaport ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kimliklerde yeni dönem başladı. Tamamen değişiyor. Yeni karar resmen duyuruldu. Ehliyette yeni uygulamanın detayları belli oldu. İlk kez uygulanacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik ve ehliyetlerde yeni bir süreci başlattıklarını açıkladı. Yeni pasaportun farklı özellikleri olduğunu söyleyen Soylu, “‘Data page’ yani aslında bütün bilgilerin içerisinde olduğu sistem, şuanda kullandığımız pasaportun yüzde 40 daha incesi. Şu anda kullandığımız yani yurt dışında yaptırdığımız bu pasaportlardan güvenlik kodları ve güvenlik parametreleri çok daha fazla olan ve buna ait de bir çok güvenlik sertifikası olan bir pasaport" dedi. Öte yandan Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. İşte son dakika haberi ve kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
21.05.2022Gündem
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Uygulama başladı, resmen değişiyor! Tüm Türkiye'de artık...
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Uygulama başladı, resmen değişiyor! Tüm Türkiye'de artık...Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kimliklerde yeni dönem başladı. Tamamen değişiyor. Yeni karar resmen duyuruldu. Ehliyette yeni uygulamanın detayları belli oldu. İlk kez uygulanacak. Zaman tasarrufu sağlanacak. Bakanlık tarafından kamuoyuna ayrıntılar hakkında bilgi verildi. "Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetine e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'T.C. Kimlik Kartına E-imza Yükleme' sisteminin 10 Ocak'tan itibaren kullanıldığını söyleyerek, 81 ilde 200 noktada e-imza yükleme işleminin başlatıldığını duyurdu. Öte yandan Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. İşte son dakika haberi ve Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
28.04.2022Gündem
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Resmen değişti, Tüm Türkiye'de devreye girdi, artık tamamen...
Kimlik ve ehliyetlerde yeni dönem! Resmen değişti, Tüm Türkiye'de devreye girdi, artık tamamen...Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika gelişmesi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kimliklerde yeni dönem başladı. Tamamen değişiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'T.C. Kimlik Kartına E-imza Yükleme' lansmanına katıldı. Maslak'taki bir banka ve Üsküdar İlçe Nüfus Müdürlüğüne canlı olarak bağlanılarak sistem test edildi. Canlı bağlantıların ardından kürsüye çıkan Bakan Süleyman Soylu, sistemin 10 Ocak'tan itibaren kullanıldığını söyleyerek, bugünden itibaren 81 ilde 200 noktada e-imza yükleme işleminin başlatıldığını duyurdu. Öte yandan Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. İşte son dakika haberi ve Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
22.04.2022Gündem
Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem! Belli oldu, tamamen değişiyor artık...
Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem! Belli oldu, tamamen değişiyor artık...Ehliyet ve kimlik kartları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Kimliklerde yeni dönem başlıyor ve tamamen değişiyor. Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Kullandığınız ehliyet 2016’dan önce alındıysa bir an önce yeniletmeniz gerekiyor. Yıl sonuna kadar değişim için süreniz var. 20 milyona yakın kişi yeni tip sürücü belgesi alırken, ehliyet özelliği yüklenen çipli kimlik kartı kullananların sayısının ise 3 milyonun üzerine çıktığı belirtildi. Öte yandan kimlik kartlarının kullanım alanlarında zamanla genişlemeler yaşanıyor. Yeni kimlikler ehliyetle birlikte kullanılabiliyordu. Harekete geçildi ve yapılan son bir duyuru ile artık yeni kimlik kartları kredi kartı olarak kullanılabilecek. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. Kimliklere entegre edilecek ödeme sistemi ile artık vatandaşlar kimlik kartlarını alışverişte ya da çeşitli işlemlerde kullanabilecek. Kimlik ve ehliyetlerle ilgili son gelişmeler...
9.04.2022Gündem
Kimlik kartlarıyla ilgili flaş karar! Tamamen değişiyor, yeni dönem başlıyor, 10 Ocak'tan itibaren artık...
Kimlik kartlarıyla ilgili flaş karar! Tamamen değişiyor, yeni dönem başlıyor, 10 Ocak'tan itibaren artık...Kimlik kartlarıyla ilgili flaş karar verildi. Tamamen değişiyor. 50 ilde yeni dönem başlıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında kimlik kartlarına yönelik yeni bir kararın alındığı duyuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada kimlik kartına e-İmza yüklenmesine başlanacağını duyurdu. Bakan Soylu, kimlik kartına e-İmza'nın yüklenmesine 50 ilde 10 Ocak itibarıyla başlayacaklarını açıkladı, e-İmza ile vatandaşlara yepyeni bir kolaylık sunacaklarını ifade etti.
6.01.2022Gündem
Yeni kimlik kartlarıyla ilgili flaş açıklama! Yeni dönem! Başvurular...
Yeni kimlik kartlarıyla ilgili flaş açıklama! Yeni dönem! Başvurular...Kimlik kartlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yeni dönem! Milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiriyor. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce tarafından başlatılan uygulama ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında, çipli kimlik kartı dağıtımı devam ediyor. Proje ile nüfus ve müdürlüklerine gelemeyeceği belgelenen hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara kolaylık sağlanıyor. Gezici Kayıt Terminali uygulaması ile sağlık sorunları olan vatandaşların evine giden memurlar, biyometrik veriden parmak izine, imzalanan evraka kadar tüm işlemleri evlerde tamamlarken, başvurusu alınan yeni kimlik kartları ise hazırlandıktan sonra vatandaşlara posta yolu ile ulaştırılıyor.
11.12.2021Gündem
Kimliklerde yeni dönem! Resmen değişti ve başladı, tüm Türkiye'de artık...
Kimliklerde yeni dönem! Resmen değişti ve başladı, tüm Türkiye'de artık...Kimliklerde yeni dönem başladı. Resmen değişti. Tüm Türkiye'de yapılacak. Herkesi ilgilendiriyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini, böylece kimlik kartlarının güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabileceğini bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
E-Devlet'te yeni uygulama! Artık tarih oluyor, resmen başlıyor
E-Devlet'te yeni uygulama! Artık tarih oluyor, resmen başlıyorE-Devlet'ye yeni uygulama. Resmen başladı. Artık tek tık yeterli olacak. Bakanlık detayları açıkladı. Adalet Bakanlığınca, maddi durumu elverişli olmayan kişilerin, özel hukuk alanında mahkemelere yapacakları adli yardım başvurularında kullanılmak üzere oluşturulan Adli Yardım Başvuru Formu, e-Devlet üzerinden erişime açıldı.
20.08.2021Gündem
Kimliğini yenilemeyenler için kritik uyarı! Sonlandırılıyor
Kimliğini yenilemeyenler için kritik uyarı! SonlandırılıyorKimliğini değiştirmeyen herkes için geçerli. Önemli bir uyarı geldi. 30 Haziran itibarı ile sonlandırılıyor. İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, 30 Haziran Çarşamba günü itibarı ile yolcuların eski tip kimlik kartıyla KKTC'ye seyahat edemeyeceğini duyurdu.
29.06.2021Gündem
Kimliğini yenilemeyenler için kritik uyarı! Son gün...
Kimliğini yenilemeyenler için kritik uyarı! Son gün...Kimliğini değiştirmeyen herkes için geçerli. Önemli bir uyarı geldi. Yasaklanıyor. 30 Haziran'dan sonra geçerli olmayacak. e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Türk vatandaşlarının, 30 Haziran itibarıyla eski tip kimlik kartıyla KKTC'ye gidemeyeceği bildirildi.
21.06.2021Gündem
Hasta, yaşlı ve engellileri ilgilendiren flaş karar! Bakanlık başlattı
Hasta, yaşlı ve engellileri ilgilendiren flaş karar! Bakanlık başlattıHasta, yaşlı, ve engelliler ile ilgili çok kritik gelişme! İçişleri Bakanlığı başlattı. İçişleri Bakanlığınca başlatılan 'Adreste Nüfus Hizmeti' projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında evlerinden çıkamayan hasta, yaşlı ve engellileri ziyaret eden nüfus memurları, vatandaşların parmak izinden evrak imzalanmasına kadar tüm işlemlerini evlerinde tamamlıyor.
13.04.2021Gündem
Ehliyetlerde yeni dönem! Ehliyet değiştirme için son tarih açıklandı...
Ehliyetlerde yeni dönem! Ehliyet değiştirme için son tarih açıklandı...Ehliyet, yeni kimlik kartı ve pasaportta yeni dönem. Ücretlere ilişkin İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. Ehliyet için son değişim tarihi duyurulurken, yıl sonu itibariyle ceza uygulanacağına ilişkin iddialar yalanlandı. Nüfus cüzdanlarının değiştirilmesine ilişkin herhangi bir son tarih bulunmadığı belirtilirken hali hazırda kullanılan nüfus cüzdanları yeni nesil T.C. Kimlik Kartı ile değiştirilinceye kadar geçerlidir açıklaması yapıldı. Genel Müdürlükten 'Eski tip sürücü belgelerinin yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilmesine ilişkin son tarih ise 31.12.2022’dir" açıklaması yapıldı. Peki yeni tip kimlik, ehliyet nasıl alınır? 2021 yılı harçları ne kadar?
11.12.2020Gündem
Ehliyet ve kimlikte yeni dönem! 15 lira ve 5 yıl...
Ehliyet ve kimlikte yeni dönem! 15 lira ve 5 yıl...Türkiye'de yaşayan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Tarih ve ücretler belli oldu. Ehliyet ve kimlikte yeni dönem başladı. Bir taraftan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik ve ehliyet yenileme işlemi sürerken, bir taraftan da ehliyeti kimlik kartına entegre etme uygulaması devreye alındı. Peki ehliyetinizi ve kimlik kartınızı çipli hale getirmek için ne yapmalısınız? İki kartın birleştirilmesi nasıl olur? Ücreti kaç para?
6.10.2020Yaşam
Genelev patroniçesinin miras kavgası bitmiyor! Okuması bile yoran miras
Genelev patroniçesinin miras kavgası bitmiyor! Okuması bile yoran mirasGenelev patroniçesi Matild Manukyan’ın dev mirasına ortak olmak için Kerope Çilingir’e dava açan 36 kişi, bu defa nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için mahkemeye başvurdu. Kerope Çilingir’in Manukyan’ın oğlu olmadığını iddia eden 36 kişi, nüfus kayıtlarının sahte olduğunu öne sürdü. Mahkeme ise Manukyan’ın yıllarca işlettiği geneleve ilişkin tüm kayıtların valilik ve İçişleri Bakanlığı’ndan istenmesine karar verdi.
17.07.2020Yaşam
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Tarih değişti!
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Tarih değişti!Türkiye'de 55,5 milyon vatandaşa "yeni nesil kimlik", 28 milyon araç sürücüsünden 12,8 milyonuna da "yeni tip sürücü belgesi" verildi. Ehliyetini henüz yenilemeyenler için de süreç devam ediyor. Peki, Ehliyet yenileme işlemleri nasıl yapılır? Ehliyet değiştirmede son tarih ne zaman? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman? İşte yeni ehliyet randevu işlemleri ve ehliyet yenileme için gerekli belgeler…
15.06.2020Gündem
YKS sınavına girecek öğrenciler dikkat! 30 Mayıs'ta açık olacak
YKS sınavına girecek öğrenciler dikkat! 30 Mayıs'ta açık olacakYeni kimlik başvuruları araştırılan konular arasında yer alıyor. YKS’ye girecek adayların kimlik yenileme işlemleri ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının alınması adına tüm il/ilçe nüfus müdürlükleri 30 Mayıs tarihlerinde açık olacak.
28.05.2020Eğitim
Eski kimlikler ne zamana kadar geçerli, yeni kimlik son tarih ne? Eski kimlikle sınava girilir mi YKS? YKS eski kimlik geçerli mi, yeni kimlik şart mı?
Eski kimlikler ne zamana kadar geçerli, yeni kimlik son tarih ne? Eski kimlikle sınava girilir mi YKS? YKS eski kimlik geçerli mi, yeni kimlik şart mı?Eski kimlikler ne zamana kadar geçerli? Yeni kimlik son tarih ne? Soruları YKS başvuru kılavuzunun açıklanmasıyla arttı. YKS’de eski kimliklerin geçerli olup olmadığını, yeni kimliğin şart olup olmadığını merak eden adaylar arama motorlarına yöneldi. İşte detaylar…
14.05.2020Gündem
Yeni kimlik kartları ne zamana kadar değişecek? Ücreti ne kadar...
Yeni kimlik kartları ne zamana kadar değişecek? Ücreti ne kadar...Yeni kimlik kartları ile ilgili son dakika gelişmesi.Yılın son günlerinde sosyal medyadaki yalan haberler nedeniyle vatandaşların yıl bitmeden ehliyet ve kimlik kartlarını yenilemek istemeleri nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Şu ana kadar yüz binlerce kişinin kimlik yenileme için başvuruda bulunduğu nüfus müdürlükleri, randevulu sistem ile kimlik yenileme işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Yeni kimlik ücreti ne kadar? Yeni kimlikler ne zamana kadar dağıtılacak?
25.12.2019Yaşam
Yeni kimlik nasıl alınır? | Yeni kimlik randevusu alma!
Yeni kimlik nasıl alınır? | Yeni kimlik randevusu alma!Yeni kimlik nasıl alınır? Sorusu 2020 yılına günler kala yoğun bir şekilde araştırılıyor. Geç kalıp, ceza almak istemeyen vatandaşlar yeni kimlik randevusu almanın yollarını arıyor. Biz de yeni kimlik konusunda merak edilenleri derledik. İşte detaylar…
17.12.2019Gündem
Kimlik yenileme son gün ne zaman? | Yeni kimlik ücreti internetten yatırma (adım adım)
Kimlik yenileme son gün ne zaman? | Yeni kimlik ücreti internetten yatırma (adım adım)2019 yılının bitmesin 2 hafta kaldı. Kimlik yenilemesini henüz yapmayan vatandaşlar ‘’kimlik yenileme son gün ne zaman?’’ diye soruyor. Gecikme bedeli ödemek istemeyenler arama motorlarına yöneldi. Vatandaşlar, kimlik yenileme son gün ne zaman? Yeni kimlik değiştirme son tarihi ne zaman? Kimlik yenileme harcı ne kadar? gibi soruların yanıtını arıyor. İşte kimlik yenileme için gerekli belgeler ve adım adım kimlik yenileme randevusu alma ve internetten yeni kimlik ücreti yatırma aşamaları.
16.12.2019Gündem
Kimlik ve ehliyet yenilemede 'son tarih' uyarısı!
Kimlik ve ehliyet yenilemede 'son tarih' uyarısı!Batman'ın Kozluk İlçe Nüfus Müdürlüğü, son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi, değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığını ve vatandaşların bu asılsız haberlere itibar etmemeleri gerektiği duyurusu yapıldı.
10.12.2019Gündem
Yeni kimlik son başvuru tarihi ne zaman? Yeni çipli kimlik kartı harcı ne kadar?
Yeni kimlik son başvuru tarihi ne zaman? Yeni çipli kimlik kartı harcı ne kadar?Yeni kimlik son başvuru tarihi ne zaman? sorusu yıl sonunun yaklaşmasıyla artış gösterdi. Yeni çipli kimlik kartı çıkarmak isteyen vatandaşlar çipli kimlik başvurularının ne zaman son bulacağının dışında, başvuru işleminin nasıl yapıldığını da merak ediyor. İşte yeni çipli kimlik hakkında merak edilenler…
5.12.2019Gündem
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Yapmanız gereken...
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Yapmanız gereken...Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik ve ehliyet yenileme işlemi sürüyor. Hala çipli kimliklerini almayan ve ehliyetini değiştirmeyenler acele edin.
7.07.2019Gündem
YGS’ ye girecek adayların dikkat etmesi gerekenler ve ÖSYM’ den gelen açıklama!
YGS’ ye girecek adayların dikkat etmesi gerekenler ve ÖSYM’ den gelen açıklama!Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü saat 10.00’da düzenlenecek ve Haziran ayında LYS sınavına katılabilmek için adaylar ter dökecekler. Sınava sayılı günler kala, sınava girecek milyonlarca öğrencinin aklında, sınav giriş belgelerinin edinilmesi, gerekli belgelerin ve araçların hangileri olduğu gibi sorular mevcut, biz de bu haberimizde bu soruları yanıtlamaya çalıştık.
29.09.2021Gündem
YGS için kimlik yenileme zorunlu mu? ÖSYM’ den açıklama!
YGS için kimlik yenileme zorunlu mu? ÖSYM’ den açıklama!ÖSYM, YGS için başvuru yapan adayların ‘’çipli kimlik kartı’’ ile girmelerinin zorunlu olmadığını açıkladı. Sınava girecek olanlar, nüfus cüzdanları ve geçerlilik süresi olan pasaportlarını kullanabilecekler. Bunların dışında yeni kimlik kartları alınana kadar geçen süre için düzenlenen ve 15 gün geçerlilik süresi olan geçici kimlik belgeleri ile sınava giriş yapabilecekler.
29.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kimlik Yenileme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kimlik yenileme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.