Karantina

Karantina

Son dakika karantina haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan karantina ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını karantina haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Karantina

haberleri sayfasında son dakika yaşanan karantina gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.872 karantina haberi bulunmuştur. Tüm karantina haberleri aşağıda listelenmiştir.
Şap hastalığında ‘kuşlara’ dikkat! Uzman isim uyardı
Şap hastalığında ‘kuşlara’ dikkat! Uzman isim uyardıKayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, şap hastalığı ile ilgili verdiği bilgilerde hastalığın taşınma ihtimali nedeniyle ahırlarda önlemler alınması gerektiğini söyleyerek, “Ahırlara girip çıkan kuşlar, başka bir işletmeye virüsü taşıyabilir” dedi.
24.03.2023Gündem
İzmir için depreme hazırlık uyarısı! 'Gömülü faylara dikkat'
İzmir için depreme hazırlık uyarısı! 'Gömülü faylara dikkat'Kahramanmaraş merkezli depremler, kentlerin olası bir deprem durumuna karşı ne kadar hazırlıklı olup, olmadığı konusunu gündeme getirdi. İzmir için de kent merkezi orta nokta olmak üzere 100 kilometre yarıçaplı bir dairenin içindeki her diri fayın kenti etkileyeceğini ve fayların 6.5- 7 üzerinde deprem üretme potansiyeli olduğunu dile getiren uzmanlar, sorunlu yapıların bir an önce güçlendirilmesi veya yıkılıp, binaların güvenli alanlarda yapılması gerektiğine dikkati çekti.
10.03.2023Gündem
Denizli'de şap alarmı! 26 mahalleye giriş-çıkış yasaklandı
Denizli'de şap alarmı! 26 mahalleye giriş-çıkış yasaklandıDenizli’nin Acıpayam ilçesinde 2 mahallede şap hastalığının görülmesi nedeniyle toplamda 26 mahalleye kesim dışında hayvan giriş çıkışı yasaklandı.
26.01.2023Gündem
Çin'de karantina zorunluluğu kalktı! Uçuşlar törenle başladı
Çin'de karantina zorunluluğu kalktı! Uçuşlar törenle başladıKoronavirüs salgının başlamasıyla sınır kapılarında karantina zorunluluğunu getiren Çin,  8 Ocak itibariyle bu zorunluluğu kaldırdı. Karantina kararının kalkmasının ardından ülkeye Türkiye'den ilk uçuş gerçekleşti.
10.01.2023Yaşam
Hayvanlarda çiçek hastalığı görüldü, 50 köy karantinaya alındı
Hayvanlarda çiçek hastalığı görüldü, 50 köy karantinaya alındıZonguldak'ta 2 ağılda küçükbaş hayvanlarda çiçek hastalığı görülünce, kentin 4 ilçesinde 50 köy karantinaya alındı.
4.01.2023Yaşam
Çin karantinayı kaldırıyor! THY Shangay uçuşlarına başlayacak, tarih belli oldu
Çin karantinayı kaldırıyor! THY Shangay uçuşlarına başlayacak, tarih belli olduKısa süre öncesine kadar "sıfır Covid" politikasıyla çok sıkı önlemler uygulayan Çin, 8 Ocak'tan itibaren ülkeye gelen yolcuların karantina zorunluluğunun kaldıracağını açıkladı. Türk Hava Yolları (THY) ise 13 Ocak tarihi itibarıyla Shangay seferlerine başlamayı planlıyor.
27.12.2022Ekonomi
Kedilerde kuduz olur mu? Kediler kuduz olur mu, kediden kuduz bulaşır mı?
Kedilerde kuduz olur mu? Kediler kuduz olur mu, kediden kuduz bulaşır mı?Kars’ın Kağızman ilçesinde bulunan Denizgölü köyünde, saldırgan olan ve aniden ölen bir kedide kuduz virüsünün tespit edilmesi üzerine köy karantina altına alındı. Köydeki sahipsiz hayvanlara kuduz aşısı yapıldı. Söz konusu gelişmenin ardından kedilerde kuduz olur mu, sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Peki, kediler kuduz olur mu? Kediler kuduz olur mu?
29.11.2022Sağlık
Kayseri'de 6 mahallede "şap" karantinası
Kayseri'de 6 mahallede "şap" karantinasıKayseri'de şap hastalığı nedeniyle karantinaya alınan 2 ilçedeki 6 mahalleye hayvan giriş çıkışı yasaklandı.
25.11.2022Gündem
Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı? Mavi dil hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi var mı?
Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı? Mavi dil hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi var mı?Mavi dil hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, insanlara bulaşır mı, tedavisi var mı? Adana, Iğdır, Kars ve Ardahan’dan sonra mavi dil hastalığı bu kez Aydın'da görüldü. Hayvanlarda görülen "mavi dil hastalığı" nedeniyle 28 mahalle karantina altına alındı. Bölge halkı panik yaşarken hastalık hakkında araştırmalarını hızlandırdı. Peki, Mavi dil hastalığı nedir, insana bulaşır mı? Mavi dil hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi var mı?
3.11.2022Sağlık
Pandemide doğan çocuklar ile ilgili flaş uyarı: Konuşma problemi arttı
Pandemide doğan çocuklar ile ilgili flaş uyarı: Konuşma problemi arttıPandemi dönemi dünyaya gelen 2-3 yaş grubu çocukların genellikle gelişimsel dil problemi yaşadıklarına dikkat çeken Dil ve Konuşma Terapisti Özden Gamsız, "Gelişimsel dil bozukluğu yaşayan çocuklar, özellikle pandemi sürecinde çevresel uyaranlardan uzak kaldılar ve bu durum da konuşma problemlerinde bir artışa sebep oldu” dedi.
4.10.2022Sağlık
Çip krizinden dolayı 18 milyon araç üretilemeyecek
Çip krizinden dolayı 18 milyon araç üretilemeyecekAraştırmaya göre küresel yarı iletken krizinden en fazla zarar gören sektör otomotiv endüstrisi oldu. Çip sıkıntısının küresel otomotiv üretiminde 18 milyon adetten fazla kayba neden olduğu tahmin ediliyor.
29.09.2022Otomobil
Kız Kulesi tadilatında son durum ne? Kız Kulesi restorasyonu neden yapılıyor? Kız Kulesi ne zaman açılacak? Kız Kulesi’nin son hali nasıl olacak?
Kız Kulesi tadilatında son durum ne? Kız Kulesi restorasyonu neden yapılıyor? Kız Kulesi ne zaman açılacak? Kız Kulesi’nin son hali nasıl olacak? İstanbul’un simge yapılarından Kız Kulesi’nde bir süredir restorasyon çalışmaları devam ediyordu. Sosyal medyada Kız Kulesi'nin yıkıldığına yönelik paylaşımlar üzerine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nden bir açıklama yapıldı. Peki, Kız Kulesi tadilatında son durum ne? Kız Kulesi restorasyonu neden yapılıyor? Kız Kulesi ne zaman açılacak? Kız Kulesi’nin son hali nasıl olacak? Kız Kulesi ne zaman yapıldı? İşte detaylar…
4.09.2022Gündem
Koronavirüste haftalık vaka sayısı 80 bin 20 oldu
Koronavirüste haftalık vaka sayısı 80 bin 20 olduSağlık Bakanlığı'nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna göre, 15- 21 Ağustos 2022 tarihleri arasında vaka sayısı 80 bin 20 olurken, 231 kişi ise koronavirüsten hayatını kaybetti.
3.09.2022Gündem
Koronavirüste haftalık vaka sayısı 80 bin 20 oldu
Koronavirüste haftalık vaka sayısı 80 bin 20 olduSağlık Bakanlığı'nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna göre, 15- 21 Ağustos 2022 tarihleri arasında vaka sayısı 80 bin 20 olurken, 231 kişi ise koronavirüsten hayatını kaybetti.
2.09.2022Gündem
Komşuda ilk vaka geldi! Hemen alarm verildi
Komşuda ilk vaka geldi! Hemen alarm verildiİran’ın Ahvaz kentinde bir kadında maymun çiçeği tespit edilmesi ile ülkedeki ilk vaka kayıtlara geçti.
16.08.2022Dünya
Yaban hayvanının ısırdığı inek kuduz çıkınca köy karantinaya alındı! 6 ay yasak...
Yaban hayvanının ısırdığı inek kuduz çıkınca köy karantinaya alındı! 6 ay yasak...Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akdüven köyü, yaban hayvanı ısırdıktan sonra ölen inek kuduz çıkınca karantinaya alındı. Köye hayvan giriş ve çıkışları 6 ay süreyle yasaklandı.
16.08.2022Yaşam
ABD Başkanı Biden'ın testi negatife döndü! Karantinadan çıkıyor
ABD Başkanı Biden'ın testi negatife döndü! Karantinadan çıkıyorABD Başkanı Joe Biden'ın Covid-19 testinin negatif çıkmasının ardından karantinasının sona erdiği açıklandı.
7.08.2022Dünya
Haftalık koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayısında belirgin artış
Haftalık koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayısında belirgin artışSağlık Bakanlığı'nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna göre, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında vaka sayısı 406 bin 322 olurken, 337 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.
6.08.2022Gündem
Koronavirüs'te haftalık vaka sayısı 365 bin 424 oldu
Koronavirüs'te haftalık vaka sayısı 365 bin 424 olduSağlık Bakanlığınca açıklanan haftalık Covid-19 tablosuna göre, 18-24 Temmuz arasında vaka sayısı 365 bin 424 oldu. 157 kişi hayatını kaybederken, 265 bin 962 kişinin de karantina ve tedavisi sona erdi.
30.07.2022Yaşam
Hande Demir oğluna saat hediye etti, değeri dudak uçuklattı!
Hande Demir oğluna saat hediye etti, değeri dudak uçuklattı!Cemiyet hayatının tanınan simalarından olan Hande Demir, geçtiğimiz günlerde 16 yaşına basan oğlu Aslan Acar'ın doğum günü hediyesi için binlerce doları gözden çıkardı. Demir'in oğluna aldığı saatin değerinin 20 bin dolar (Yaklaşık 360 bin TL) olduğu öğrenildi.
29.07.2022Magazin
Koronavirüs salgını geri döndü! Wuhan’da karantina yeniden devrede
Koronavirüs salgını geri döndü! Wuhan’da karantina yeniden devredeKoronavirüs salgınının ilk görüldüğü yer olan Çin’in Wuhan kendi dünyada en uzun süre karantina uygulanan yer olmuştu. Pandeminin üzerinden iki yıldan fazla geçtikten sonra, dünya yavaş yavaş salgının etkilerini unutmaya başlamışken Wuhan’dan gelen iki ayrı haber dünyayı bir kez daha alarma geçirdi.
28.07.2022Dünya
Umre fiyatları 2022-2023! Diyanet birinci dönem umre fiyatları ne kadar, umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?
Umre fiyatları 2022-2023! Diyanet birinci dönem umre fiyatları ne kadar, umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 birinci dönem Hac ve Umre fiyatlarına ilişkin bir açıklama yaptı. Kutsal topraklara gitmek isteyen Müslümanlar Hac ve Umre için şimdiden araştırmalara başladı. Diyanet işleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2022-2023 birinci dönem için açıkladığı umre fiyatları belli oldu. Peki, umre fiyatları ne kadar 2022-2023, umre başvuruları ne zaman başlıyor, umre için başvurular nasıl yapılır? İşte Umre fiyatları 2022-2023
27.07.2022Gündem
Sağlık Bakanlığı Maymun Çiçeği rehberi! Nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, kuluçka süresi kaç gün?
Sağlık Bakanlığı Maymun Çiçeği rehberi! Nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, kuluçka süresi kaç gün?Sağlık Bakanlığı, 'Maymun Çiçeği' için bir rehber hazırladı. Rehberde bu virüsle temas halinde ne yapılması gerektiğinden, karantina şartlarına kadar bilgilere yer verildi. DSÖ, geçtiğimiz günlerde bu hastalık için 'küresel acil durum' ilan etmişti. Peki, Maymun Çiçeği belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, maymun çiçeği hastalığının kuluçka süresi kaç gün?
27.07.2022Sağlık
Sağlık Bakanlığı 'Maymun Çiçeği' için rehber yayınladı! Tek tek açıklandı, hastalık bu belirtilerle başlıyor, çiğ etteki risk...
Sağlık Bakanlığı 'Maymun Çiçeği' için rehber yayınladı! Tek tek açıklandı, hastalık bu belirtilerle başlıyor, çiğ etteki risk...DSÖ’nün maymun çiçeğini ‘küresel acil durum’ ilan etmesinin ardından Sağlık Bakanlığı da bir rehber hazırladı. Rehberde virüslülerle temas halinde ne yapılması gerektiğinden karantina şartlarına kadar detaylı bilgiler yer aldı...
27.07.2022Gündem
Koronavirüse yakalanan Biden'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama
Koronavirüse yakalanan Biden'ın sağlık durumuyla ilgili açıklamaABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru Kevin O'Connor yayınladığı mektup ile Covid-19’a yakalanan Biden’ın "Paxlovid" ilacıyla devam eden tedavisinde 3 günün geri kaldığını ve sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı. Biden’da görülen baskın semptomun boğaz ağrısı olduğu ifade edildi.
24.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Karantina ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki karantina haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.