Kamboçya

Kamboçya

Son dakika kamboçya haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kamboçya ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kamboçya haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kamboçya

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kamboçya gelişmeleri de dahil olmak üzere 416 kamboçya haberi bulunmuştur. Tüm kamboçya haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ayı eti yenir mi? Ayı eti haram mı? Ayı eti helal mi? Ayı etinin tadı nasıl?
Ayı eti yenir mi? Ayı eti haram mı? Ayı eti helal mi? Ayı etinin tadı nasıl? Ünlü şef Arda Türkmen’in katıldığı programda ayı eti yediğini açıklamasının ardından pek çok kişi ayı eti ile ilgili araştırma yapıyor. Arda Türkmen'in "Ayı eti yedim çok lezzetliydi" itirafı pek çok kesimde tartışmalara neden oldu. Peki, Ayı eti yenir mi? Ayı eti haram mı? Ayı eti helal mi? Ayı eti yemek günah mı? Ayı etinin tadı nasıl? Ayı eti yiyen ülkeler var mı? İşte ayı eti ile ilgili merak edilenler…
25.08.2022Gündem
Arda Türkmen'den şaşırtan itiraflar: Ayı eti çok lezzetli
Arda Türkmen'den şaşırtan itiraflar: Ayı eti çok lezzetliEkranların sevilen şefi Arda Türkmen, Simge Fıstıkoğlu'nun YouTube programına konuk oldu. Türkmen "Yediğin en enteresan yiyecek neydi?" sorusuna verdiği cevapla gündem oldu.
25.08.2022Magazin
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kamboçya'nın ardından Malezya’ya geçti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kamboçya'nın ardından Malezya’ya geçtiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya’daki temaslarının ardından Malezya’ya geldi.
3.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldi
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya'daki temaslarının ardından yaptığı açıklamada, "Görüştüğümüz tüm muhataplar, Türkiye’nin tahıl konusunda Birleşmiş Milletlerle oynadığı rol konusunda teşekkürlerini ilettiler. Türkiye’ye yönelik güvenlerini, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’ye güvendiklerini söylediler. Görüyorum ki gerçekten Türkiye'ye yönelik umut da artıyor. Türkiye küresel bir aktör oldu" dedi. Çavuşoğlu ayrıca, " Özellikle iş çevrelerimizin de ciddi artan ilgisi var, yatırımlar artıyor, ticaretimiz artıyor. ASEAN ülkelerinin Türkiye’deki yatırım miktarı 10.3 milyar dolarak çıktı. Türk şirketlerinin yatırım miktarı da 471 milyon dolar civarındaydı." ifadelerini kullandı.
3.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştüKamboçya'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
3.08.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı Yi ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı Yi ile görüştüKamboçya’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüştü.
3.08.2022Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kamboçya’da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kamboçya’daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dördüncü ASEAN-Türkiye Sektörel Diyalog Ortaklığı Üçlü Toplantısı'na katılmak üzere Kamboçya’ya geldi
2.08.2022Siyaset
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 23 dış temsilcilikteki Büyükelçi merkeze alınırken, 25 dış temsilciliğe yeni Büyükelçilerin atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
2.06.2022Gündem
FETÖ'nün Meksika İmamı Osman Karaca için karar verildi
FETÖ'nün Meksika İmamı Osman Karaca için karar verildiMİT'in yurt dışında yakalayarak Türkiye'ye getirdiği ve FETÖ'nün "Meksika imamı" olduğu iddia edilen Osman Karaca'nın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, sanık Osman Karaca'nın "Örgüt üyeliği" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Karaca hakkında "Uluslararası Casusluk Yapma" suçundan ise beraat kararı verildi.
6.04.2022Gündem
Yeni büyükelçiler belli oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Yeni büyükelçiler belli oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandıBazı büyükelçilerin görev değişikliğiyle ilgili atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Zagreb Büyükelçisi oldu. Brüksel Büyükelçiliği'ne Bekir Uysal, İslamabad Büyükelçiliği'ne de Mehmet Paçacı atandı. Listede 36 isim bulunuyor. İşte yeni karara göre atanan büyükelçiler...
6.04.2022Gündem
Üçüncü ülkeler listesi! Üçüncü ülke vatandaşı nedir, Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?
Üçüncü ülkeler listesi! Üçüncü ülke vatandaşı nedir, Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?“Üçüncü ülke vatandaşı nedir? ve “Türkiye 3. ülke vatandaşı mı?” sorularına yanıt aranıyor. Rusya, üçüncü ülkelere beyaz şeker ve şeker kamışı ihracatını, Avrasya Ekonomik Birliğine (AEB) de tahıl ihracatını geçici olarak yasakladı.
15.03.2022Dünya
Muay Thai nedir? Muay Thai nasıl yapılır, kuralları nelerdir, Tay Boksu ne kadar sürede öğrenilir?
Muay Thai nedir? Muay Thai nasıl yapılır, kuralları nelerdir, Tay Boksu ne kadar sürede öğrenilir?Muay Thai Tayland olmak üzere Myanmar, Kamboçya, Laos gibi Güneydoğu Asya ülkelerinde uygulanır. Peki, Muay Thai nedir? Muay Thai nasıl yapılır, kuralları nelerdir, ne kadar sürede öğrenilir?
26.01.2022Gündem
Koronavirüs aşısında flaş gelişme! Sinovac duyurdu: Delta, Gama ve diğer varyantlarda...
Koronavirüs aşısında flaş gelişme! Sinovac duyurdu: Delta, Gama ve diğer varyantlarda...Koronavirüs aşısı hakkında son dakika açıklaması geldi. Son aşamaya gelindi, yeni varyantlara da karşı. Çinli Sinovac firmasının Medikal Direktörü Yongjun Gao, "Sinovac firması şu an Delta ve Gama varyantlarına karşı aşı geliştirmektedir. Şu an geliştirilen aşı ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımız bitmiş durumdadır. Klinik araştırması için Çin'in ilgili makamlarına başvuru yapmış durumdayız" dedi.
6.11.2021Dünya
Sinovac'tan Covid-19 varyantlarına karşı yeni aşı
Sinovac'tan Covid-19 varyantlarına karşı yeni aşıÇinli Sinovac firmasının Medikal Direktörü Yongjun Gao, Covid-19'un yeni varyantlarına karşı aşı geliştirme çalışmalarında sona geldiklerini söyledi. Gao, "Sinovac firması şu an Delta ve Gama varyantlarına karşı aşı geliştirmektedir. Şu an geliştirilen aşı ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımız bitmiş durumdadır. Klinik araştırması için Çin'in ilgili makamlarına başvuru yapmış durumdayız" dedi.
6.11.2021Sağlık
Koronavirüste yeni dönem! Anlaştılar, artık dünyayla paylaşılacak
Koronavirüste yeni dönem! Anlaştılar, artık dünyayla paylaşılacakABD'li ilaç firması Merck, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı geliştirdiği ilacın üretim patenti konusunda, düşük gelirli ülkelerin faydalanması için Birleşmiş Milletler (BM) destekli kuruluşla anlaştığını açıkladı.
27.10.2021Dünya
Dev şirket Türkiye'de mağaza açıyor!
Dev şirket Türkiye'de mağaza açıyor!Malezyalı ev geliştirme mağazası zinciri MR D.I.Y, Türkiye piyasasına giriyor. İlk mağaza kasım ayında İstanbul’da açılacak. 2022 yılı sonuna kadar 50 mağazaya ulaşmayı hedefleyen şirket eleman alımına başladı
18.10.2021Ekonomi
DSÖ, koronavirüsün kökeninin araştırılması için danışma grubu kurdu
DSÖ, koronavirüsün kökeninin araştırılması için danışma grubu kurduDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyada yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) patojenlerinin kökenini saptamak için uzmanlardan oluşan danışma grubu kurduğunu duyurdu.
13.10.2021Dünya
ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye'den tarihi çağrı!
ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye'den tarihi çağrı!ABD basını ve Reuters haber ajansına konuşan Amerikalı yetkililer, Başkan Joe Biden’ın 1915 olaylarının anma günü olan 24 Nisan’daki açıklamasında ‘soykırım’ ifadesini kullanacağını iddia etti. Biden’ın, son dakikada fikrini değiştirme ihtimali de var.
23.04.2021Dünya
Holokost nedir? Uluslararası Holokost anma günü!
Holokost nedir? Uluslararası Holokost anma günü!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Holokost’u Anma Günü ile ilgili mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmemesi için uluslararası toplum harekete geçmelidir. Bilhassa dijital platformların ve basın-yayın organlarının da etkisiyle artan İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına artık 'dur' denilmelidir." ifadelerini kullandı. Peki, Holokost nedir?
27.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına artık 'dur' denilmeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına artık 'dur' denilmeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmemesi için uluslararası toplum harekete geçmelidir. Bilhassa dijital platformların ve basın-yayın organlarının da etkisiyle artan İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına artık 'dur' denilmelidir" dedi.
27.01.2021Siyaset
Macar Bakan Kamboçya'yı karıştırdı! Okullar tatil edildi
Macar Bakan Kamboçya'yı karıştırdı! Okullar tatil edildiKamboçya'da, Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto'nun ülkeyi ziyaretinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından, başkent Phnom Pen ve civarındaki bir eyalette okulların 2 hafta kapatılacağı bildirildi.
8.11.2020Dünya
Büyükelçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu sundu
Büyükelçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu sunduBelçika ve Kamboçya'nın Ankara büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven mektubu sundu.
28.10.2020Siyaset
HRW: Akıl sağlığı sorunu olan yüz binlerce kişi zincirlerle yaşıyor
HRW: Akıl sağlığı sorunu olan yüz binlerce kişi zincirlerle yaşıyorHRW, dünya genelinde akıl sağlığı yerinde olmayan yüz binlerce kişinin zincire bağlı olarak yaşadığını bildirdi.
6.10.2020Sağlık
Şentop, Güneydoğu Asya Uluslar Birliğine üye ülkelerin büyükelçilerini  kabul etti
Şentop, Güneydoğu Asya Uluslar Birliğine üye ülkelerin büyükelçilerini kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Corona virüs salgını, sadece kendisini, kendi halkını düşünen ülkeleri değil, bütün dünyayı, insanları düşünen bir anlayışın öne çıkması gerektiğini bize göstermiş oldu." dedi.
29.06.2020Siyaset
Kamboçya'da Başbakan Hun Sen'in oğlu iktidar partisi gençlik kolu  başkanlığına getirildi
Kamboçya'da Başbakan Hun Sen'in oğlu iktidar partisi gençlik kolu başkanlığına getirildiKamboçya Başbakanı Hun Sen, büyük oğlunu iktidar partisinin gençlik kolunun başkanlığına atadı.
9.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kamboçya ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kamboçya haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.