John Kirby

John Kirby

Son dakika john kirby haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan john kirby ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını john kirby haber sayfamızda bulabilirsiniz.

John Kirby

haberleri sayfasında son dakika yaşanan john kirby gelişmeleri de dahil olmak üzere 287 john kirby haberi bulunmuştur. Tüm john kirby haberleri aşağıda listelenmiştir.
ABD'den Türkiye’nin Ukrayna tahılının ihracatına yönelik girişimleriyle ilgili flaş açıklama...
ABD'den Türkiye’nin Ukrayna tahılının ihracatına yönelik girişimleriyle ilgili flaş açıklama...Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD’nin Türkiye’nin Ukrayna tahılının ihraç edilmesini sağlamak amacıyla yaptığı girişimlerini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.
23.06.2022Dünya
Rusya'dan kayıp ABD askerleri için ilk resmi açıklama geldi: Askerler elimizde...
Rusya'dan kayıp ABD askerleri için ilk resmi açıklama geldi: Askerler elimizde...Rusya'nın 24 Şubat'ta başlattığı savaşta Ukrayna'daki çatışmalar sırasında kaybolan 2 ABD askeri için resmi açıklama Rusya'dan geldi. Kremlin sözcüsü Peskov, ABD'li askerlerin Rus askerlerinin hayatlarını tehlikeye atan paralı askerler olduğunu ve eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmeleri gerektiğini söyledi. Peskov, iki askerin 'savaş esiri' statüsünde değerlendirilmeyeceğini belirterek hukuki yolların önünü tamamen kapattı.
21.06.2022Dünya
ABD ve Rusya arasında kritik görüşme!
ABD ve Rusya arasında kritik görüşme!ABD Savunma Bakanı Llyoyd Austin ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu telefonda görüştü. İkilinin teması savaşın başladığı günden bu yana ilk görüşme olduğu belirtildi.
13.05.2022Dünya
ABD Başkanı Joe Biden dev paketİ onayladı! İşte Ukrayna'ya yollayacağı silahların tam listesi...
ABD Başkanı Joe Biden dev paketİ onayladı! İşte Ukrayna'ya yollayacağı silahların tam listesi...Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş tüm şiddetiyle sürerken, Ukrayna’ya dünyanın dört bir yanından yardım yağmaya devam ediyor. ABD Başkanı Joe Biden da verdiği sözü tuttu ve bütçe oylamasında Ukrayna’ya yollanacak yeni silahların listesi açıklandı ve kabul edildi. İşte Ukrayna’nın sahip olacağı yeni silah ve mühimmatların tam listesi…
29.04.2022Dünya
Pentagon, diğer ülkelerin ABD’ye uçak verdiğine ilişkin açıklamayı geri çekti
Pentagon, diğer ülkelerin ABD’ye uçak verdiğine ilişkin açıklamayı geri çektiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, dün diğer ülkelerin Ukrayna'ya savaş uçağı verdiğine ilişkin yaptığı açıklamayı geri alarak, "Geçmiş zamanda onlara uçak verildiğini söylerken yanılmışım. Hatadan dolayı üzgünüm" dedi.
20.04.2022Dünya
Rusya-Ukrayna savaşında son durum... Kiev yakınlarına gelen Rus tankları pusuya düşürüldü...
Rusya-Ukrayna savaşında son durum... Kiev yakınlarına gelen Rus tankları pusuya düşürüldü...Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan kanlı savaşta 15. güne girildi. Bölgeden çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Ukrayna, Mariupol çocuk hastanesine yapılan saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu üç kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. IMF, Ukrayna'ya 1.4 milyar dolar tutarındaki acil durum finansmanını onaylarken ABD'den korkunç bir uyarı geldi.. Kiev yakınlarına kadar gelen Rus konvoyu ise göstere göstere pusuya düşürüldü.
10.03.2022Dünya
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika haberleri...  Ukrayna'dan Türkiye ve ABD teklifi!
Rusya-Ukrayna savaşında son dakika haberleri... Ukrayna'dan Türkiye ve ABD teklifi!Ukrayna ile Rusya arasındaki kanlı savaş 14. gününe girdi. Dünyanın yakından takip ettiği savaş bölgesinden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Ukrayna'ya hava gücü sağlamak için Polonya'nın sunduğu plana Washinhton'dan veto geldi. Kuşatmanın sürdüğü Harkiv'de bir günde 27 kişi ölürken, Gürcistan'ın eski Savunma Bakanı Irakly Okruashvili, diğer Gürcü gönüllülerle birlikte Ukrayna'ya geldi. Ukrayna'da iktidarda olan Halkın Hizmetkarları Partisi, ülkenin egemenliğinin korunması yeni güvenlik garantilerini gündeme getirdi.
9.03.2022Dünya
Ukrayna'dan Ruslara ağır darbe! Kiev kapısında büyük taktik savaşı...
Ukrayna'dan Ruslara ağır darbe! Kiev kapısında büyük taktik savaşı...Ukrayna işgalinde Rusya'nın en büyük hedefi olan Kiev'de direniş sürüyor. Ukrayna tarafına göre, Ruslar Kiev’i çevrelemek için büyük konvoydan 30 motorize taktik taarruz tugayını devreye soktu. Kiev’in banliyölerinde ciddi çatışmalar yaşanıyor. Rus birliklerin Kiev yakınında devam eden pozisyon kapma savaşında en az 150 zırhlı araç ile 600’ün üzerinde asker kaybettiği ileri sürülüyor.
4.03.2022Dünya
ABD Savunma Bakanlığı: Montrö'yü nasıl uygulayacağına Türkiye karar verecektir
ABD Savunma Bakanlığı: Montrö'yü nasıl uygulayacağına Türkiye karar verecektirABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Rus kuvvetlerinin Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yaklaşmaya çalıştığını ancak kuvvetlerin hala Kiev dışında olduğunu belirterek, kriz karşısında boğazların nasıl kontrol edileceği sorusuna, Montrö'nün nasıl uygulayacağına ilişkin kararı Türkiye'nin vereceğine dikkat çekti.
1.03.2022Dünya
Ukrayna - Rusya savaşında son dakika gelişmesi! İşgalde Rusları şok eden gelişme...
Ukrayna - Rusya savaşında son dakika gelişmesi! İşgalde Rusları şok eden gelişme...Ukrayna - Rusya savaşında 6'ncı günde de kan dökülmeye devam ediyor... 'Kağıtların gücü bitti, insanlar ölüyor' diyen Zelenski, AP'ye seslendi ve 'Artık siz Ukrayna'yı seçmelisiniz' dedi. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İsviçre'de düzenlenen 'Silahsızlanma Konferansı'nda önceden kaydedilmiş bir video mesajıyla katıldı. Lavrov'un konuşması başlar başlamaz büyükelçiler ve diplomatlar salonu terk etti. Rusya, Kiev'deki sivillere çağrıda bulundu. Açıklamada vurulacak alanlara ait bilgi verildi ve sivillerin bölgeden ayrılması istendi. Rus RIA haber ajansı ise Ukrayna ile Rusya arasındaki görüşmelerin ikinci turunun yarın yapılacağını duyurdu. Rusya, Kiev'deki TV kulesine yönelik füze saldırısı gerçekleştirdi. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, kulenin olduğu bölgenin 29-30 Eylül 1941'de Naziler'in 33 binden fazla Yahudi'yi katlettiği yer olduğunu belirterek, "80 yıl sonra bugün Rus Nazileri, Ukraynalıları yok etmek için aynı yeri vurdu" dedi. İşte dakika dakika bölgede yaşananlar...
1.03.2022Dünya
Rusya - Ukrayna savaşında 4. gün! Müzakere masası kuruluyor, ön şartsız, Belarus sınırında...
Rusya - Ukrayna savaşında 4. gün! Müzakere masası kuruluyor, ön şartsız, Belarus sınırında...Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş 4. gününde devam ediyor. Rus askerleri Harkov'dan geri püskürtüldü ve kent tamamen Ukrayna'nın kontrolüne geçti. Bununla birlikte Zelenski, Rusya'nın Belarus'ta müzakere teklifini reddetti ve İstanbul da dahil olmak üzere başka şehirlerde müzakereler için açık kapı bıraktı. Rusya ise Ukrayna'ya müzakere görüşmeleri için süre verdi. Müzakere için verilen sürenin dolmasının ardından Rusya'dan flaş açıklama geldi. Rus Medyası, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin Belarus Gobel kentine müzakereleri kabul ettiğini iddia etti. Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Medinskiy, "Ukrayna Gomel bölgesinde görüşme yapmayı kabul etti, Rus heyeti oraya gidiyor" açıklamasını yaptı.
27.02.2022Dünya
ABD'den savaş çıkaracak hamle! Binlerce askeri teyakkuza geçirdi!
ABD'den savaş çıkaracak hamle! Binlerce askeri teyakkuza geçirdi!ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD’nin Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim devam ederken, gerekmesi halinde Ukrayna’ya konuşlandırmak üzere 8 bin 500 askerin teyakkuza geçirildiğini açıkladı.
24.01.2022Dünya
NATO, Akdeniz'de harekete geçiyor! “Neptün Taaruzu” başlıyor
NATO, Akdeniz'de harekete geçiyor! “Neptün Taaruzu” başlıyorNATO, Akdeniz’de 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında “Neptün Taaruzu” adlı tatbikat düzenleyecek.
21.01.2022 Dünya
Pentagon'dan skandal PKK/YPG açıklaması: Türkiye operasyonuna karşı...
Pentagon'dan skandal PKK/YPG açıklaması: Türkiye operasyonuna karşı...ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK elebaşı Ferhat Abdi Şahin’in, ABD’nin kendilerine Türkiye’nin muhtemel operasyonuna karşı teminat verdiği iddiasına karşılık, “Suriye’de SDG ile ortaklığımız sadece DEAŞ ile mücadeleye dayalı.” dedi.
10.11.2021Dünya
ABD'den katliam itirafı! Pentagon: Korkunç bir hata yaptık...
ABD'den katliam itirafı! Pentagon: Korkunç bir hata yaptık...ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), terör örgütü DEAŞ mensubu ve intihar bombacısı olduğu gerekçesiyle 29 Ağustos’ta Kabil’de bir Afgan mühendisin aracına yönelik düzenlenen, 7’si çocuk 10 kişinin öldüğü drone saldırısıyla ilgili ‘hataydı’ açıklaması yaptı.
19.09.2021Dünya
ABD ordusu itiraf etti: 10 sivili öldürdük
ABD ordusu itiraf etti: 10 sivili öldürdükABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD'nin 29 Ağustos'ta Afganistan'da Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlediği hava saldırısında yaşamını yitiren 10 kişinin hepsinin sivil olduğunu belirterek saldırıdan dolayı özür diledi.
17.09.2021Dünya
ABD Kongre Polisi Ulusal Muhafız talebinde bulundu
ABD Kongre Polisi Ulusal Muhafız talebinde bulunduPentagon Sözcüsü, ABD Kongre Polis Müdürlüğü’nün Washington'da 18 Eylül'de sağcı grupların düzenleyeceği protestolardan dolayı önlem amaçlı Ulusal Muhafız talebinde bulunduğunu açıkladı.
15.09.2021Dünya
ABD'den flaş Suudi Arabistan kararı! Hepsini geri çekti
ABD'den flaş Suudi Arabistan kararı! Hepsini geri çektiAssociated Press Haber Ajansı, ABD'nin, Suudi Arabistan'daki gelişmiş hava savunma sistemlerini ve Patriot bataryalarını geri çektiğini söyledi. ABD'nin bu adımı, Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik füze saldırılarının devam ettiği dönemde geldi.
11.09.2021Dünya
ABD, Afganistan'dan çekilme sürecini tamamladı
ABD, Afganistan'dan çekilme sürecini tamamladıABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, ABD güçlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin tamamlandığını açıkladı.
30.08.2021Dünya
ABD'den son dakika Afganistan açıklaması: 2 üst düzey isim öldürüldü
ABD'den son dakika Afganistan açıklaması: 2 üst düzey isim öldürüldüPentagon Sözcüsü John Kirby ve General William Taylor, Afganistan'da son durum ve tahliyelerle ilgili açıklama yaptı. General Taylor, DEAŞ'ın Horasan ekibine yapılan saldırıyla ilgili olarak, "İki üst düzey DEAŞ-Horasan öldürüldü, biri de yaralandı. Sıfır sivil zayiatından söz ediyoruz" ifadelerini kullandı. John Kirby ise yaptığı açıklamada tahliyelerin ayın sonuna kadar biteceğini belirtip, "Görevi ay sonuna kadar bitireceğiz, hiçbir şey değişmedi bu konuda. Amerikan güçleri havalimanından çekilmeye başladı" ifadelerini kullandı
28.08.2021Dünya
ABD Başkanı Joe Biden 'karşılık verilecek' demişti! DEAŞ'a misilleme...
ABD Başkanı Joe Biden 'karşılık verilecek' demişti! DEAŞ'a misilleme...Afganistan'da Kabil Havalimanı yakınlarında düzenlenen terör saldırısını üstlenen DEAŞ/Horasan elebaşına yönelik Afganistan'da hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu.
28.08.2021Dünya
ABD, Afganistan'ı vuracak mı? Pentagon'dan son dakika açıklaması
ABD, Afganistan'ı vuracak mı? Pentagon'dan son dakika açıklamasıAfganistan'daki son gelişmeler üzerine açıklamalarda bulunan ABD'li Tümgenereal William Hank Taylor, "Kabil'de Havalimanı'nında hala 5 bin kişi bekliyor." dedi. Pentagon, "Kabil'de iki intihar saldırısı olmadı, tek saldırı gerçekleşti. Afganistan'dan 31 Ağustos'a kadar tahliye çalışmalarını bitirme planımız hala geçerli." dedi.
27.08.2021Dünya
ABD'den son dakika Afganistan açıklaması: Gerekirse saldırırız
ABD'den son dakika Afganistan açıklaması: Gerekirse saldırırızABD Merkez Kuvvetler Komutanı General Kenneth F. McKenzie, Pentagon'da düzenlenen basın toplantısında, Afganistan'ın başkenti Kabil'de gerçekleştirilen saldırılarda, 12 ABD askerinin öldüğü bilgisini teyit ederken, 15 askerin de yaralandığını açıkladı. Televizyonlardan canlı yayınlanan basın toplantısı bitmek üzereyken terör örgütü DEAŞ havalimanı saldırısını üstlendi. DEAŞ tehdidinin kendilerine engel olmayacağını belirterek, gerekirse DEAŞ'a saldıracaklarını söyledi. Amerikalı general teröristlerin asıl hedefinin uçağa binmek olduğunu bildiklerini de ifade etti.
26.08.2021Dünya
Kabil'de peş peşe şiddetli patlamalar! Çok sayıda ölü ve kayıp...
Kabil'de peş peşe şiddetli patlamalar! Çok sayıda ölü ve kayıp...Afganistan'ın başkenti Kabil'de 6. patlama meydana geldi. Patlamalarda en az 60 kişinin öldüğünü ve 140 kişinin yaralandı. Öte yandan ABD ordusundan 11 deniz piyadesi ile 1 ordu sıhhiyecisi olmak üzere toplam 12 Amerikan askerinin yaşamını yitirdiğini bildirildi. MSB, "Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur." derken, saldırıyı DEAŞ'ın üstlendiği açıklandı.
26.08.2021Dünya
Afganistan’da son dakika gelişmesi! Kabil Havaalanı'nda intihar saldırısı
Afganistan’da son dakika gelişmesi! Kabil Havaalanı'nda intihar saldırısıSon dakika haberi... Taliban’ın yönetimini ele geçirdiği Afganistan’da dünyayı tedirgin eden haberler gelmeye devam ediyor. Pentagon'dan yapılan açıklamada, "Kabil Havalimanı dışında patlama oldu, kaç can kaybı ve yaralanma olduğu henüz belli değil, detaylar geldikçe paylaşacağız" denildi. Reuters patlamanın intihar saldırısı olduğunu iddia etti. Taliban'dan yapılan açıklamada ise patlamaların ardından 13 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.
26.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

John Kirby ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki john kirby haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.