İlham Aliyev

İlham Aliyev

Son dakika İlham Aliyev haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İlham Aliyev ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İlham Aliyev haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İlham Aliyev

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ilham aliyev gelişmeleri de dahil olmak üzere 889 ilham aliyev haberi bulunmuştur. Tüm ilham aliyev haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz birbirimizle et ve kemik gibiyiz, kimse bizi birbirimizden ayıramaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz birbirimizle et ve kemik gibiyiz, kimse bizi birbirimizden ayıramazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kardeş Yumruğu" Azerbaycan-Türkiye Birleşik Müşterek Tatbikatı’nın başarıyla tamamlanmasının ardından telefondan hitap ettiği iki ülke ordusu personelini tebrik ederek, "Bu tatbikat da göstermiştir ki biz birbirimizle et ve kemik gibiyiz. Kimse bizi birbirimizden ayıramaz, Allah'ın izniyle de ayıramayacaktır" dedi.
6.12.2022Siyaset
Milli Savunma Bakanı Akar Azerbaycan’da: Haklı davalarında hep yanlarında olduk
Milli Savunma Bakanı Akar Azerbaycan’da: Haklı davalarında hep yanlarında oldukMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye geldi. Akar ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
5.12.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstiklal'deki patlama sonrası ilk açıklama: Terör kokusu var
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstiklal'deki patlama sonrası ilk açıklama: Terör kokusu varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Taksim'de yaşanan patlamaya ilişkin, "Burada bir terör kokusu var. Bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında ilk tespitler var" dedi.
13.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye gönderme: Bizi 52 yıl süründürdüler, gerekli cevabı vereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye gönderme: Bizi 52 yıl süründürdüler, gerekli cevabı vereceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ebedi Şehir'de düzenlenen Türk Dünyası Ali Nişanı Takdim Törenine katıldı. Semerkan'ta düzenlenen törende Erdoğan'a hizmetlerinden dolayı devlet nişanı verildi. Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Verilen bu nişan şahsıma bir iftihar vesilesi olmuştu. Şahsım ve milletim adına sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum" dedi. Avrupa Birliği'ni de sert bir dille eleştiren Erdoğan, 'Avrupa Birliği, kapısında bizi 52 yıl süründürdüler. Hala aynı şeyi yapılıyor. Gereken cevabı vereceğiz.' dedi.
11.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya böyle duyurdu! "Terör tehdidi yok olana kadar durmayacağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya böyle duyurdu! "Terör tehdidi yok olana kadar durmayacağız"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulunarak, "Türkiye olarak eli kanlı terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Terör tehdidi yok olana kadar durmayacağız. Çetelerle, terör örgütleriyle, iklim değişikliğiyle de birlikte mücadele vermeliyiz." ifadelerini kullandı.
11.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.
10.11.2022Siyaset
Talebini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti! TOGG siparişi veren ilk devlet başkanı belli oldu
Talebini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti! TOGG siparişi veren ilk devlet başkanı belli olduAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Rusya’nın Soçi kentinde yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi vererek, Togg'un seri üretime başlaması münasebetiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti. Aliyev'in de Togg'u çok beğendiği ve satın almak için sipariş verdiği konuşuldu. Aliyev'in bu talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bizzat ilettiği öğrenildi.
2.11.2022Siyaset
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan’dan ortak bildiri
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan’dan ortak bildiriRusya, Azerbaycan ve Ermenistan, gerçekleştirdikleri üçlü zirvenin ardından yayınladıkları ortak bildiride, “Ermenistan ve Azerbaycan güç kullanımından ve güç kullanma tehdidinden kaçınma konusunda anlaşmışlardır” dedi.
31.10.2022Dünya
Putin, Aliyev ve Paşinyan arasındaki üçlü zirve Soçi'de başladı
Putin, Aliyev ve Paşinyan arasındaki üçlü zirve Soçi'de başladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasındaki üçlü zirve Rusya’nın Soçi kentinde başladı.
31.10.2022Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Azerbaycan-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesi için harekete geçme zamanı geldi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Azerbaycan-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesi için harekete geçme zamanı geldiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Soçi kentinde bir araya geldi. Aliyev görüşmede, “Azerbaycan-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesi için harekete geçme zamanı geldi” dedi.
31.10.2022Dünya
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a '29 Ekim' kutlaması
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a '29 Ekim' kutlamasıUkrayna Devlet Başkanı Vlodimir Zelenski, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı.
29.10.2022Dünya
Binali Yıldırım taburcu oldu
Binali Yıldırım taburcu olduAzerbaycan'da trafik kazası geçiren AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul'da hastaneden taburcu oldu. Yıldırım, "Kaza sonucu başımda cerrahi müdahaleyi gerektiren bir kesik ameliyat edildi iki sefer. Ayrıca köprücük kemiği iman tahtasından ayrılmıştı. Bu da bir operasyonla düzeltildi. İki kaburga kırığım var, herhangi bir işlem yapılamıyor, zaman içinde iyileşecek" dedi.
27.10.2022Siyaset
Aliyev'den Binali Yıldırım'a geçmiş olsun ziyareti! İlk görüntüler geldi
Aliyev'den Binali Yıldırım'a geçmiş olsun ziyareti! İlk görüntüler geldiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ı Bakü'de tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
21.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kimyasal iddiasına sert tepki!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kimyasal iddiasına sert tepki!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'nın kimyasal silah kullandığına yönelik iddialara "Arkadaşlar hemen süratle davaları açtılar ve bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız. Bu, bunların namussuzluklarındandır, ahlaksızlıklarındandır. Bunlar ilk defa da bu iftiraları atıyor değiller. Bunlar densizdir, bunlar ahlaksızdır" sözleriyle yanıt verdi. Erdoğan, siyasetteki hamburger tartışmasına ilişkin "Kılıçdaroğlu’nun bizzat kendinden duymamış olsak ben bile 'gerçekten böyle bir şey oldu mu' derdim. Ama maalesef kendinden dinledik. Bunu bizzat kendisi söyleyince gerçekten ben de şok oldum" dedi.
21.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da: Bunları köşeye sıkıştırmak lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da: Bunları köşeye sıkıştırmak lazımAzerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eşine az rastlanır bir büyük kalkına hamlesiyle tahrip olmuş bölgeler yeniden ayağa kalkıyor." dedi. Erdoğan, Batı'nın tavrına da dikkat çekerek, Lahey Adalet Divanı çağrısı yaptı.
20.10.2022Siyaset
Zengilan nerede, Zengilan Havalimanını kim yaptı? Erdoğan açılışını yaptı!
Zengilan nerede, Zengilan Havalimanını kim yaptı? Erdoğan açılışını yaptı!Zengilan Havalimanı nerede, Zengilan Havalimanını kim yaptı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Zengilan Havalimanı açılışını gerçekleştirdi.
20.10.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Zengilan Havalimanı'nın açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Zengilan Havalimanı'nın açılışını yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zengilan Uluslararası Havaalanı’nın açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Zengilan Havalimanız Azerbaycan ve tüm dünyaya hayırlı olsun.' dedi.
20.10.2022Siyaset
Dünya liderlerinden maden faciası için taziye ve acil şifa mesajları
Dünya liderlerinden maden faciası için taziye ve acil şifa mesajlarıAzerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Bartında dün akşam meydana gelen maden faciası münasebetiyle Cumhurbaşkanı Erdoğana hitaben Sevgili Kardeşim, Bartın eyaletindeki madende meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı haberi bizleri derinden sarstı ifadelerini kullanarak hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi. Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.
15.10.2022Dünya
Azerbaycan’dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki
Azerbaycan’dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepkiAzerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Azerbaycan karşıtı ifadelerine ilişkin, “Fransa'nın, tek taraflı tutumu ve asılsız suçlamaları, bu ülkenin arabuluculuk çabalarının gözden geçirilmesini gerektiriyor” ifadelerine yer verildi.
14.10.2022Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Aliyev ve Paşinyan ile görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
10.10.2022 Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Her seferinde barışa biraz daha yaklaşıyoruz
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Her seferinde barışa biraz daha yaklaşıyoruzAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Çekya'nın başkenti Prag'da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile gerçekleşen dörtlü zirvenin ardından yaptığı açıklamada, "Her seferinde barışa biraz daha yaklaşıyoruz" dedi.
6.10.2022Dünya
Aliyev, Paşinyan, Macron ve AB Konseyi Başkanı Michel'den Prag'da dörtlü zirve
Aliyev, Paşinyan, Macron ve AB Konseyi Başkanı Michel'den Prag'da dörtlü zirveÇekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel bir araya geldi.
6.10.2022Dünya
Erdoğan'ın teklifi zirveye damga vurdu: Macron seni de alalım
Erdoğan'ın teklifi zirveye damga vurdu: Macron seni de alalımAvrupa Siyasi Topluluğu’nun (AST) ilk liderler toplantısı, AB Dönem Başkanı Çekya’nın başkenti Prag’da bugün başladı. Zirvede Erdoğan, ortak masada Aliyev ile Paşinyan'ı buluşturdu. Zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Macron ile diyalogu da dikkat çekti.
6.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ve Paşinyan ile Prag'da bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ve Paşinyan ile Prag'da bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan lideri Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile Prag'da bir araya geldi. Zirveye katılan 44 lider zirve kapsamında aile fotoğrafı çektirdi.
6.10.2022Siyaset
Ermenistan, Azerbaycan, Fransa ve AB Prag’da dörtlü zirve yapacak
Ermenistan, Azerbaycan, Fransa ve AB Prag’da dörtlü zirve yapacakErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenecek olan Avrupa Siyasi Topluluğu Toplantısı'nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile dörtlü zirve yapacaklarını belirtti.
5.10.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İlham Aliyev ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ilham aliyev haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.