Azerbaycan

Azerbaycan

Son dakika azerbaycan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan azerbaycan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını azerbaycan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Azerbaycan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan azerbaycan gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.465 azerbaycan haberi bulunmuştur. Tüm azerbaycan haberleri aşağıda listelenmiştir.
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı ile bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi.
16.05.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Bakü’de
TBMM Başkanı Şentop, Bakü’deTBMM Başkanı Mustafa Şentop, beraberindeki parlamento heyetiyle Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 3. Genel Konferansı’na katılmak üzere Bakü’ye geldi.
16.05.2022Siyaset
SAT sorularını 3 bin dolara satmışlar! Amerika rüyalarını çaldılar
SAT sorularını 3 bin dolara satmışlar! Amerika rüyalarını çaldılarAmerika’da lisans eğitimi görmek isteyen öğrencilerin girdiği Scholastic Aptitude Test (SAT) soruları, İranlıların yönettiği bir çete tarafından çalındı. ‘Karantina’ adı verilen evlerde 2-3 bin dolara satılan soruları Azerbaycan’dan getirip satan çetenin 6 üyesi yakalandı.
16.05.2022Yaşam
Eurovision 2022 şampiyonu açıklandı! Eurovision kim kazandı, hangi ülke birinci oldu?
Eurovision 2022 şampiyonu açıklandı! Eurovision kim kazandı, hangi ülke birinci oldu?2022 Eurovision heyecanı sona erdi. Tüm dünyada coşku ile izlenen Eurovision şarkı yarışmasının finali bu akşam gerçekleştirildi. 10 Mayıs'ta ilk yarı finali, 12 Mayıs'ta ise ikinci yarı finali yaşanan Eurovision şarkı yarışmasını kazanan ülke merak ediliyor. Peki, 66. Eurovision finali: Eurovision şarkı yarışmasını kim kazandı? İşte, detaylar...
14.05.2022Dünya
Rize-Artvin Havalimanı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Havayolu ulaşımında alınan mesafenin sembolüdür
Rize-Artvin Havalimanı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Havayolu ulaşımında alınan mesafenin sembolüdürOrdu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılan Türkiye'nin ve Karadeniz Bölgesi'nin 2. havalimanı olma özelliğine sahip Rize-Artvin Havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, BBP Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile çok sayıda bakanın katılımıyla hizmete açıldı. Çok sayıda Rizeli açılışı hem havalimanı içerisinde oluşturulan alanda hem de havalimanını gören yamaçtaki çay bahçelerinden takip etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye'nin kalkınmada özellikle de havayolu ulaşımında son 20 yılda kat ettiği mesafesinin sembolü olarak gördüğüm bu eser ne dağ ne denizlerin bizim hizmet azmimizin önünde duramayacağının işaretidir" dedi.
14.05.2022Ekonomi
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev: Türkiye'nin gücünü gösteriyor
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev: Türkiye'nin gücünü gösteriyorRize-Artvin Havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, BBP Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile çok sayıda bakanın katılımıyla hizmete açıldı. Açılış törenin konuşma yapan Aliyev, "Türkiye süratle gelişiyor. Türkiye bugün dünya çapında söz sahibi olur, büyük güç sahibi oluyor. Havalimanları, barajlar, yollar, okullar Türkiye'nin gücünü gösteriyor" dedi.
14.05.2022Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Yapamayacağımız bir şey yok
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Yapamayacağımız bir şey yokTürkiye'nin ve Karadeniz Bölgesi'nin 2. havalimanı olma özelliğine sahip Rize-Artvin Havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'im katıldığı törenle açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu törende yaptığı açıklamada, "Rize-Artvin Havalimanı büyük ve güçlü Türkiye adına dünyaya önemli bir mesajdır. Yapamayacağımız bir şey olmadığını göstermiştir." dedi.
14.05.2022Ekonomi
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: İşte Türkiye'nin gücü, hayırlı olsun
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: İşte Türkiye'nin gücü, hayırlı olsunOrdu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılan Türkiye'nin ve Karadeniz Bölgesi'nin 2. havalimanı olma özelliğine sahip Rize-Artvin Havalimanı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, BBP Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile çok sayıda bakanın katılımıyla hizmete açıldı. Çok sayıda Rizeli açılışı hem havalimanı içerisinde oluşturulan alanda hem de havalimanını gören yamaçtaki çay bahçelerinden takip etti. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım açılış töreninde konuşma yaptı..
14.05.2022Ekonomi
Rize-Artvin Havalimanı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeleri peş peşe duyurdu
Rize-Artvin Havalimanı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeleri peş peşe duyurduRize-Artvin Havalimanı bugün açılıyor. Dünyada sadece 5 tane olan dev havalimanının açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gerçekleştirdi. Erdoğan açılış töreninde, yaş çay alım fiyatları konusunda da müjde verdi. Erdoğan, "Bir müjdede İkizdere Çamlıhemşinli çay üreticilerine vermek istiyorum. 100 ton kapasiteye sahip 5 binin üzerinde üreticiye sahip çay fabrikalarının inşaatlarını projeleri var." dedi.
14.05.2022Siyaset
Rize-Artvin Havalimanı bugün açılıyor
Rize-Artvin Havalimanı bugün açılıyorTürkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün hizmete açılacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca Türkiye'nin yüz ölçümünü de değiştiren 3 milyon metrekarelik alanda deniz doldurularak tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uçağı ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev uçağı Rize-Artvin Havalimanı'na iniş yaptı. Dev havalimanının açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gerçekleştirecek.
14.05.2022Gündem
Rize Artvin Havalimanı nerede, açılış tarihi ne? Rize Artvin havalimanı ne zaman açılacak, özellikleri ne?
Rize Artvin Havalimanı nerede, açılış tarihi ne? Rize Artvin havalimanı ne zaman açılacak, özellikleri ne?Dünyada sadece 5 tane olan ve bunun ikisi Türkiye'de olan denize dolgu yapılarak inşa edilen Rize-Artvin Havalimanı açılıyor. Peki, Rize Artvin havalimanı ne zaman açılacak, Rize Artvin havalimanı açılış tarihi ne ve nerede?
13.05.2022Gündem
Rusya kapıları açtı, talep patladı! Domates, salatalık, biber...
Rusya kapıları açtı, talep patladı! Domates, salatalık, biber...Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle geçen yılın nisan ayına göre bu yıl yaş meyve ve sebzede yüzde 45 ihracat kaybı yaşanan Rusya pazarı, kapıların açılmasıyla yeniden hareketlendi. Nakliye firmalarının yoğun siparişe yetişemediği Rusya'ya kabak, karpuz ve biber gönderiliyor.
12.05.2022Ekonomi
Petrol ve doğal gazda yeni dönem! Peş peşe açıklamalar geldi! Yeni rezerv...
Petrol ve doğal gazda yeni dönem! Peş peşe açıklamalar geldi! Yeni rezerv...Petrol ve doğal keşfi ile ilgili son dakika gelişmesi! Türkiye yeni doğal gaz ve petrol keşfi için düğmeye bastı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Türkiye'nin 4'üncü ve en gelişmiş sondaj gemisinin Cebelitarık'tan geçtiğini söyledi. Bilgin, Doğu Akdeniz'de yeni bir sondaj süreci başlatacaklarını, geminin de burada görevlendirileceğini bildirdi. Türkiye'nin Fatih, Kanuni ve Yavuz'dan sonraki 4'üncü sondaj gemisi Cezayir açıklarında Türkiye'ye doğru seyrini sürdürüyor. 19 Mayıs'ta Mersin'de olacak gemi, bu yaz Doğu Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arayacak. Öte yandan Karadeniz gazında ilk seviye günlük üretimimiz günlük 10 milyon metreküp olarak başlayacak, arkasından faz 2'de günde 40 milyon metre küpe çıkacak. 2023 ilk çeyreği içerisinde ilk teslim edilecek gazın miktarı günde 10 milyar metreküp olacaktır. Yılda 4 milyar dolarlık katkı anlamına geliyor.
12.05.2022Ekonomi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sığınmacı açıklaması: Biz bunları katillere teslim edemeyiz
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sığınmacı açıklaması: Biz bunları katillere teslim edemeyizAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın sığınmacılar konusundaki sözlerine tepki göstererek, "Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve biz bunları katillere teslim edemeyiz. Kılıçdaroğlu'nun son konuşması cumhurbaşkanımıza, partimize, kabinemize karşı tam bir husumet konuşmasıdır. Bu nefret, husumet konuşmasına karşı en güçlü tavrı alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
11.05.2022Gündem
Azerbaycan Hazar Denizi’nde 6 mayını etkisiz hale getirdi
Azerbaycan Hazar Denizi’nde 6 mayını etkisiz hale getirdiAzerbaycan Savunma Bakanlığı, Hazar Denizi’nde 60 metre derinlikte bulunan 6 deniz mayınını etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
10.05.2022Dünya
Aile destek ve konut finansmanı paketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe duyurdu
Aile destek ve konut finansmanı paketi! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme ele alındı. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı.
9.05.2022Gündem
TIR şoförleri ile ilgili flaş karar! Kıdem tazminatı, ücret ödemeleri...
TIR şoförleri ile ilgili flaş karar! Kıdem tazminatı, ücret ödemeleri...Yargıtay'dan emsal karar! Binlerce uluslararası TIR şoförünü yakından ilgilendiriyor. Sefer primi ücretlerinin nasıl hesaplanacağına ilişkin önemli bir karara imza atıldı, kriterler belirlendi. Ücretlerinin ödenmediği gerekçesiyle dava açan TIR şoförü, iş akdini haklı sebeplerle feshettiğini öne sürerek kıdem tazminatı talebinde bulundu. Mahkeme davanın kabulüne karar verdi, davalı kararı temyiz edince devreye Yargıtay girdi. İşte TIR şoförlerini ilgilendiren 'sefer primi' kararı...
9.05.2022Ekonomi
9 Mayıs ne günü, 9 Mayıs Zafer Günü nedir? 9 Mayıs Rusya için neden önemi?
9 Mayıs ne günü, 9 Mayıs Zafer Günü nedir? 9 Mayıs Rusya için neden önemi?Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Putin'in eski Sovyet ülkeleri liderlerine 9 Mayıs Zafer Günü nedeniyle tebrik mesajı gönderdiğini duyurdu. Putin'in Gürcistan ve Ukrayna halklarını kutladığı belirtildi. Peki, 9 Mayıs ne günü, 9 Mayıs Zafer Günü nedir? 9 Mayıs Rusya için neden önemi?
9.05.2022Dünya
Türkiye gün sayıyor! Rize-Artvin Havalimanı açılıyor
Türkiye gün sayıyor! Rize-Artvin Havalimanı açılıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 2 milyon 800 bin metrekarelik alanda deniz doldurularak yapılan Rize-Artvin Havalimanında sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i taşıyan uçakların 14 Mayısta ilk inişi gerçekleştireceği havalimanında son hazırlıklar yapılıyor.
7.05.2022Ekonomi
TÜBİTAK Başkanı Mandal: İMECE ve 6-A uydusunu 2023'te fırlatacağız
TÜBİTAK Başkanı Mandal: İMECE ve 6-A uydusunu 2023'te fırlatacağızTÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye'nin ilk yerli ve milli gözlem uydusu İMECE ile 6-A haberleşme uydusunun 2023 yılında uzaya fırlatılacağını belirterek, "Hem sivil anlamda hem de istihbarat, güvenlik anlamında önemli. Dünyada uzaya hakim olan demek; tüm dünyaya hakim olma gücüne sahip olan demek" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan liderlere bayram tebriği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan liderlere bayram tebriğiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram diplomasisi 3. günde de devam ediyor. Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ayrı ayrı telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
4.05.2022Siyaset
Hıdırellez kısaca nedir, neden kutlanır, İslam’da yeri? Hıdırellez’i kimler, ne zaman ve nasıl kutlar?
Hıdırellez kısaca nedir, neden kutlanır, İslam’da yeri? Hıdırellez’i kimler, ne zaman ve nasıl kutlar?Hızır ve İlyas'ın yeryüzünde buluştukları gün olan Hıdırellez günü ateşler yakılır, dilekler dilenir ve çeşitli şenlikle yapılır. Hıdırellez’de ev, çocuk, para, iş gibi çeşitli dilekler belli ritüeller çerçevesinde istenerek, Hızır’ın bu istekleri yerine getirmesi beklenir. Peki, Hıdırellez nedir, neden kutlanır, nasıl ortaya çıktı, yarın mı kutlanacak? Hıdırellez ne zaman, kimler nasıl neden Hıdırellez’i kutlar?
4.05.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, dokuz ülkenin Meclis ve Senato başkanları ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, dokuz ülkenin Meclis ve Senato başkanları ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla, dokuz ülkenin Meclis ve Senato başkanlarıyla telefonda görüşerek, bayramlarını tebrik etti.
3.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştıCumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla birçok ülke liderleriyle telefonla görüşerek bayramlaştı.
2.05.2022Siyaset
MEB resmen duyurdu! Bayramdan sonra başlıyor, milyonlarca öğrenci artık...
MEB resmen duyurdu! Bayramdan sonra başlıyor, milyonlarca öğrenci artık...Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Yeni karar MEB tarafından resmen duyuruldu. Tarih verildi. Ramazan Bayramı'ndan sonra başlıyor. Milyonlarca öğrenciyi kapsıyor. Dört bakanlık ortak hareket edecek. Bakan Özer ayrıntıları ile açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, köy okullarının aktif eğitim birimleri olarak kullanılması "köy yaşam merkezleri" konsepti altında yeni bir süreci Ramazan Bayramı'ndan sonra başlatacaklarını, bu kapsamda 4 bakanlığın iş birliğinde köy okullarında tarım ve hayvancılık gibi alanlarda halk eğitimi kurslarının ve yaz kampı gibi faaliyetlerin düzenleneceğini bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı hem öğrenciler hem de öğretmenler için birçok çalışma yürütüyor. Bu kapsamda Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan' tarafından 2009 yılında kurulan, Macaristan ile Türkmenistan'ın gözlemci üye olarak faaliyetlerine katıldığı Türk Devletleri Teşkilatı, 3-4 Kasım 2021 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda Öğretmen Değişim Programı'nın 2022 yılında Türkiye'de yapılması yönünde karar alınmıştı. Alınan karar doğrultusunda Türk Devletleri Teşkilatı 1. Öğretmen Değişim Programı, 6-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilecek. Programda Türk eğitim sistemi ve davetli ülke eğitim sistemlerinin tanıtılması, öğretim yöntem ve teknikleri ile ölçme ve değerlendirmede yeni yaklaşımlar gibi konular ele alınacak.
2.05.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Azerbaycan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki azerbaycan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.