Hibe

Hibe

Son dakika hibe haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hibe ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hibe haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hibe

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hibe gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.731 hibe haberi bulunmuştur. Tüm hibe haberleri aşağıda listelenmiştir.
Destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor!
Destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor!Toplam 83 milyon 943 bin liralık tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını aktarıldı.
26.11.2022Ekonomi
Düşük faizli kredi paketi devreye giriyor! Bakan Muş duyurdu
Düşük faizli kredi paketi devreye giriyor! Bakan Muş duyurduTicaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlar için hazırlanan 100 milyar liralık kredi paketinden 15 milyar liralık tutarın pazartesi, geri kalanının ise 4 ay içinde kooperatiflere gönderileceğini söyledi.
25.11.2022Ekonomi
THY’den yurt dışına gidecek öğrenci ve öğretim görevlilerine yüzde 15 indirim
THY’den yurt dışına gidecek öğrenci ve öğretim görevlilerine yüzde 15 indirimTürk Hava Yolları ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında Erasmus+ ve/veya Avrupa Dayanışma (ESC) programlarına kayıtlı olan öğrenci/öğretim görevlileri için bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında akademik çalışmaları için yurt dışına seyahat edecek öğrenci ve öğretim görevlilerine yakıt ve vergiler hariç net bilet fiyatı olan ‘baz ücret’ üzerinden yüzde 15 oranında bilet indirimi sağlanacak.
18.11.2022Ekonomi
'Siyanür var' notu sonrası 4 ceset çıkmıştı: Hırsıza teşekkür ediyorum
'Siyanür var' notu sonrası 4 ceset çıkmıştı: Hırsıza teşekkür ediyorumFatih’te 2019 yılında siyanür içen 4 kardeşin hayatını kaybettiği ve ardından mühürlenen eve hırsız girdiği iddia edildi. Hırsızın evden sadece televizyonu çaldığı öne süren ölen kardeşlerin arkadaşı Serpil Alkan, "Pazartesi günü eve gireceğim. Eşyaları ikinci el olarak satıp kedi maması alacağım. Bilgisayarı da doğudaki bir okula hibe etmek istiyorum. Hırsız sadece televizyonu çalmış. Hırsıza teşekkür ediyorum. O televizyonu helal ediyorum" dedi.
18.11.2022Yaşam
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurdu
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurduRusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden dünyaya sevkiyatı ile ilgili tahıl anlaşmasının 120 gün süreyle uzatıldığını açıkladı.
17.11.2022Dünya
Bakan Varank: Türk teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazandı
Bakan Varank: Türk teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazandıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türk teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazandı. 2021 yılında Türk girişimlerinin fonlardan aldıkları yatırım, bir önceki yıla kıyasla 9 kat artarak 1,5 milyar dolara ulaştı. Bu yılın ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın tamamındaki yatırım rakamını yakaladık" dedi.
Bakan Kirişci: Üreticilerimize yaklaşık 25 milyon TL tutarında hibe desteğimiz söz konusu
Bakan Kirişci: Üreticilerimize yaklaşık 25 milyon TL tutarında hibe desteğimiz söz konusuTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, üreticilere 25 milyon TL hibe desteği verilmekte olduğunu belirterek, ”Yazan için kalem esas ise üreticimiz için de alet ve ekipman çok önemlidir. Bu hibelerimiz bu manada değerlendirilmelidir” dedi.
6.11.2022Ekonomi
Paralar bugün hesaplara yatırılıyor! Kimlik numarasının son hanesine göre ödenecek
Paralar bugün hesaplara yatırılıyor! Kimlik numarasının son hanesine göre ödenecekDestek ödemeleri ile ilgili açıklama geldi. Bugün hesaplara aktarılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci duyurdu. 926 milyon 971 bin 88 liralık tarımsal destekleme ödemeleri bugün itibarıyla başlıyor. Ödemeler kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak. İşte detaylar...
28.10.2022Ekonomi
Bakan Varank 32,5 milyon euro’luk dev projeyi duyurdu
Bakan Varank 32,5 milyon euro’luk dev projeyi duyurduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Uyum İçin Girişimcilik Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi ödül törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Varank, 32,5 milyon Euro bütçesi olan proje kapsamında 5 farklı hibe programı ilan edilerek. 117 projeye yaklaşık 11 milyon Euro kaynak tahsis edildiğini duyurdu.
Bakan Varank: Avrupa'nın girişimcilikte parlayan yıldızı Türkiye olmuştur
Bakan Varank: Avrupa'nın girişimcilikte parlayan yıldızı Türkiye olmuşturSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Sürdürülebilir Sosyoekonomik Uyum İçin Girişimcilik Kapasitesinin Geliştirilmesi (ENHANCER) Projesi' sertifika töreninde konuştu. Bakan Varank "Hamdolsun bugün Avrupa’nın girişimcilikte parlayan yıldızı Türkiye olmuştur. Şüphesiz 'ENHANCER Projesi' de gerek hedefleri, gerek bütçesi ile Türkiye’nin ivmelenmesine büyük katkı sağlıyor" dedi.
26.10.2022Ekonomi
Devletten 155 bin lira destek aldı! Engelli genç şimdi kendi işinin patronu
Devletten 155 bin lira destek aldı! Engelli genç şimdi kendi işinin patronuZonguldak’ın Alaplı ilçesinde 34 yaşındaki 3 çocuk babası engelli Erhan Uslu, 155 bin liralık hibe desteğiyle iş yeri açtı.
20.10.2022Ekonomi
Engelli genç aldığı 155 bin lira destekle kendi işinin patronu oldu
Engelli genç aldığı 155 bin lira destekle kendi işinin patronu olduZonguldak’ın Alaplı ilçesinde 34 yaşındaki 3 çocuk babası engelli Erhan Uslu, 155 bin liralık hibe desteğiyle iş yeri açtı.
20.10.2022Haber
Bakan Nebati: Türkiye yüzyılını sizlerle beraber yazmaya devam ediyoruz
Bakan Nebati: Türkiye yüzyılını sizlerle beraber yazmaya devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir dizi ziyarette bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.
18.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçiye 10 milyar liralık destek
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçiye 10 milyar liralık destekTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bugüne kadar tarımsal destek olarak 5 bin 837 kadın yatırımcımıza 3 milyar 55 milyon TL hibe ödenmiştir. Bu rakam, toplam ödenen hibenin yüzde 35'ini oluşturmaktadır. Kırsal kalkınma ve kredilendirme programlarımız kapsamında ise 280 bin 643 kadın çiftçimize yaklaşık 10 milyar TL'lik destek sağladık" dedi.
18.10.2022Ekonomi
Son dakika hibe açıklaması! 10 milyar TL'lik destek
Son dakika hibe açıklaması! 10 milyar TL'lik destekTarım ve Orman Bakanlığı'nca kırsal kalkınma ve kredilendirme programları kapsamında 280 bin 643 kadın çiftçiye yaklaşık 10 milyar TL'lik destek verilerek, binlerce kişiye istihdam sağlandı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Kadını kırsalda tutamazsak aileyi de tutamayız. Bu takdirde özlediğimiz, arzuladığımız üretim hedefimizi gerçekleştiremeyiz. Bundan dolayı kadın çiftçilerimiz, kırsal kalkınmanın hayata geçirilmesinde çok büyük önem taşıyor" dedi.
14.10.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Mazot gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? İşte e-Devlet şahıs ödemeleri sorgulama ekranı!
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Mazot gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? İşte e-Devlet şahıs ödemeleri sorgulama ekranı!Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Hesaplara yatırılıyor. 91 milyon 433 bin 955 liralık ödemeler çiftçiye veriliyor. Ödeme alan çiftçiler de tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığı merak ediliyor. Peki, Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Mazot gübre desteği 2022 ne zaman verilecek? İşte e-Devlet şahıs ödemeleri sorgulama ekranı!
10.10.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri sorgulama! Tarımsal destek ödemeleri yattı mı?
Tarımsal destek ödemeleri sorgulama! Tarımsal destek ödemeleri yattı mı?Tarımsal destek ödemeleri ne zaman yatar? sorusu yanıt buldu. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci dün yaptığı açıklamada, “91 milyon 433 bin 955 TL’lik tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.” açıklamasını yaptı.
8.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplara aktarılacak
Bakan Kirişci: Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplara aktarılacakTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 91 milyon 433 bin 955 TLlik tarımsal destek ödemelerinin bugün hesaplara aktarılacağını duyurdu.
7.10.2022Ekonomi
Buğday ve cevizde verim arttı, ayçiçeği ve mısırda yüzde 1 kayıp
Buğday ve cevizde verim arttı, ayçiçeği ve mısırda yüzde 1 kayıpKırklareli’nde geçtiğimiz seneye göre buğday ve cevizde verim artarken, çayır tırtılı istilası sebebiyle erken müdahalede ayçiçeği ve mısırda yüzde 1 kayıp yaşandı.
1.10.2022Ekonomi
PİKTES nedir (açılımı)? PİKTES öğretmeni nedir, PİKTES ne demek?
PİKTES nedir (açılımı)? PİKTES öğretmeni nedir, PİKTES ne demek?PİKTES 2016 yılında Suriyeli çocukların Türkiye’de erişimine katkı sağlamak için kuruldu. Proje bazlı olan PİKTES’in ne olduğu ise merak ediliyor. Peki, PİKTES nedir, açılımı ne? PİKTES öğretmeni nedir, PİKTES ne demek?
30.09.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'en büyük düşmanım faizdir' dedi ve ekledi: Daha da inmeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'en büyük düşmanım faizdir' dedi ve ekledi: Daha da inmeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu 21. Olağan Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. 'En büyük savaşım faizdir' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, '' En büyük düşmanım faizdir. Faizi 12'ye kadar düşürdük bu yetmez. Ben yüksek faizi savunmuyorum, aksine düşük faizi savunan bir politika izliyoruz'' ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca kamu bankalarına kredi çağrısında bulundu.
29.09.2022Siyaset
Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağırıldı
Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağırıldıYunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Christodoulos Lazaris, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılırken, adalardaki ihlallere son verilmesi ve gayri askeri statüyü ihya etmesi istendi.
26.09.2022Siyaset
ABD'nin Ege'deki planı! Yunanistan'ın skandal Midilli ve Sisam adımının perde arkası...
ABD'nin Ege'deki planı! Yunanistan'ın skandal Midilli ve Sisam adımının perde arkası...Yunanistan Doğu Akdeniz ve Ege'deki gerilimi artırmaya devam ediyor. Midilli ve Sisam adalarına ABD'nin hibe ettiği zırhlı araçlar sevk edildi. Türkiye'nin İHA'ları ABD ve Yunanistan'ın hukuk dışı sevkiyatını görüntüledi. Son dönemde Ankara ile 'diyalog' çağrısı yapan Atina'nın bu adımını uzman isimler ABD destekli provokasyon olarak değerlendirdi.
26.09.2022Gündem
Yunanistan, Adalara ABD silahı sevk etti
Yunanistan, Adalara ABD silahı sevk ettiYunanistan'ın uluslararası hukuku hiçe sayarak Ege'deki gayri askeri statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevk ettiği anlar ortaya çıktı.
25.09.2022Gündem
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladık
Bakan Kirişci: 47 binin üzerinde gazi ile gazi ve şehit yakınımızın kamuda istihdamını sağladıkTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 47 binin üzerinde gazi, gazi ve şehit yakınının kamuda istihdamını sağladıklarını, 210 binden fazla gazi ve yakınına ücretsiz seyahat kartı verdiklerini söyledi. Bakan Kirişci, "Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Vatan toprağında özgürce aldığımız her nefeste onlara borçlanıyoruz" dedi.
19.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hibe ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hibe haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.