Hibe

Hibe

Son dakika hibe haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hibe ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hibe haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hibe

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hibe gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.779 hibe haberi bulunmuştur. Tüm hibe haberleri aşağıda listelenmiştir.
‘Yarısı Bizden’ kentsel dönüşüm kampanyasına son 5 gün!
‘Yarısı Bizden’ kentsel dönüşüm kampanyasına son 5 gün!İstanbul’daki riskli yapıların yenilenmesi için hazırlanan ‘Yarısı Bizden’ kentsel dönüşüm kampanyasına talep yağıyor. Evini dönüştürecek vatandaşlar için başlatılan 'Yarısı Bizden' kampanyasına başvurular 5 gün sonra bitiyor. Devletin dönüşüm bedelinin yarısını karşılayacağı kampanyada başvurular 900 bine yaklaştı
27.05.2023Ekonomi
Bakan Nebati: Tek dertleri oy devşirmek
Bakan Nebati: Tek dertleri oy devşirmekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Bir gün terör örgütünün sözcüsü gibi konuşuyorlar, ertesi gün aşırı sağcı oluyorlar, sonraki gün dindar kesilmeye karar veriyorlar, daha sonra laikliğin tek bekçisi kesiliyorlar. Böyle bir siyaset, bu milletin vicdanında, hissiyatında, fikriyatında yer bulamaz. İsterdik ki, bu seçim süreci ilkeli, temiz bir rekabet içinde ilerlesin" dedi.
26.05.2023Ekonomi
Devletten aldığı destekle yılda 5 bin kraliçe arı üretiyor: Tanesi 300 lira
Devletten aldığı destekle yılda 5 bin kraliçe arı üretiyor: Tanesi 300 liraKırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde devletten yüzde 70 hibe ile alarak yılda 5 bin adet kraliçe arı üretimi yapan Aydın Payar, tanesini 300 liradan ülke geneline satıyor.
22.05.2023Ekonomi
Devlet yüzde 70 hibe veriyor, kilo fiyatı 400 lira! Tamamen organik
Devlet yüzde 70 hibe veriyor, kilo fiyatı 400 lira! Tamamen organikKırıkkale'de KOP destekli projeden faydalanan arıcılar, bin 744 rakımlı Dinek Dağı'ndaki zengin bitki örtüsüne sahip vadide organik bal üretiyor. Normal balın kilogramı 200 liradan satılırken, organik balın fiyatı ise 400 lira olarak belirlendi.
17.05.2023Gündem
Bakan Kurum: 14 Mayıs'a bayram havasında hazırlanıyoruz
Bakan Kurum: 14 Mayıs'a bayram havasında hazırlanıyoruzPendik ve Çekmeköy'de ziyaretlerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "Bayram havası içerisinde sevgi ve muhabbetle 14 Mayıs'a hazırlanıyoruz. İnşallah 14 Mayıs akşamı da buradaki kardeşlik, birlik ve beraberlik daha da yüksek olacaktır. 14 Mayıs'taki zaferimizle hizmetlerimize, eserlerimize, eser siyasetimize aynı anlayışla devam edeceğiz" dedi.
10.05.2023Ekonomi
Kentsel dönüşüm hamlesi! Hedef 'çürük' bina bırakmamak
Kentsel dönüşüm hamlesi! Hedef 'çürük' bina bırakmamakTürkiye’nin üç büyük ilinde kentsel dönüşüm hamlesi devam ediyor. İstanbul’da 695 bin bağımsız birim, Ankara’da 39 bin 658 konut dönüştürülerek teslim edildi. İzmir’e ise dönüşüm kapsamında 75 milyar TL yatırım yapıldı.
10.05.2023Ekonomi
Büyük İstanbul Mitingi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 14 Mayıs mesajı: Gereken cevabı siz vereceksiniz
Büyük İstanbul Mitingi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 14 Mayıs mesajı: Gereken cevabı siz vereceksinizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin büyük İstanbul mitinginde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı konuşmada mitinge 1 milyon 700 bin kişinin katıldığını duyurdu. 14 Mayıs seçimlerine yönelik dünyaya mesajlar veren Erdoğan, "Avrupa'nın dergileri şimdi burayı izliyor, 'acaba Atatürk havalimanında ne oluyor?' diye soruyor. Buradan cevabı siz vereceksiniz" ifadelerini kullandı. Asgari ücret ve kamu işçilerinin zammı ile ilgili konuşan Erdoğan, "Asgari ücreti gözden geçireceğiz. Kamu işçileri için zammını da salı günü açıklayacağız" dedi.
7.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük esnaflara da bir müjde vererek "Prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak" dedi.
6.05.2023Gündem
Bakan Kirişci: 26 bin 982 geçici işçinin kadroya geçiş işlemleri başladı
Bakan Kirişci: 26 bin 982 geçici işçinin kadroya geçiş işlemleri başladıTARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, geçici işçi statüsündeki çalışanların kadroya geçiş işlemlerinin başlatıldığını açıklayarak, "Bakanlığımız bünyesinde geçici statüde, işçi statüsünde çalışan 26 bin 982 kardeşimizin sürekli işçi kadrosuna geçişleri, iş ve işlemlerini de başlatmış bulunuyoruz" dedi.
28.04.2023Ekonomi
TCG Anadolu uğurlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir'den farklı mesaj vereceğiz
TCG Anadolu uğurlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir'den farklı mesaj vereceğizCumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunarak, "TCG Anadolu Uçak Gemimizi İzmir'e uğurlayacağız. 1 hafta-10 gün de İzmir'de kalmasında fayda var. İnşallah oradan farklı mesajlar vereceğiz." şeklinde konuştu.
23.04.2023Gündem
Yarısı Bizden Kampanyasına kimler başvurabilir? Kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası başvuru şartları neler, ne zaman, nereden ve nasıl başvuru yapılır 2023?
Yarısı Bizden Kampanyasına kimler başvurabilir? Kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası başvuru şartları neler, ne zaman, nereden ve nasıl başvuru yapılır 2023?Kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında "yarısı bizden" kampanyası duyuruldu. Kampanyayla birlikte 2 tip ev için uygun şartlarda kredi imkanı sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüme girecek yapıların maliyetinin yarısının devlet tarafından karşılanacağını belirterek, “Mesela, diyelim ki 100 metrekare büyüklüğünde 2 oda 1 salon evini yeniden yapmak isteyen vatandaşımızın önüne 1,5 milyon maliyet çıktı. Bunun 750 bin lirasını biz hibe olarak vereceğiz. Kalan 750 bin lirasını vatandaşımız kendisi koyacak ve böylece hemen evini yenileyebilecek. Devletin karşılayacağı kısım, 120 metrekare büyüklüğündeki 3 oda 1 salon ev için ise 1,8 milyonun yarısına tekabül eden 900 bin liraya çıkacak. Vatandaşımız borçlanacaksa ona da çeşitli kolaylıklar sağlayacağız. Örneğin bu vatandaşımız, yüzde 0,79 faizle 10 yıl vadeli kredi kullanabilecek” diye konuştu. Peki, Yarısı Bizden Kampanyasına kimler başvurabilir? Kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası başvuru şartları neler, nasıl başvuru yapılır 2023?
23.04.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çitçilerimize 10 yeni müjde veriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çitçilerimize 10 yeni müjde veriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Nurdağı'nda yapımı tamamlanan köy evlerinin anahtar teslim töreninde konuştu. Erdoğan, "Bütün 11 vilayeti Cumhur ittifakı olarak defaatle dolandık. İnşaatını 45 günde tamamladığımız 45 köy evimizin anahtarların teslim ediyoruz. Çitçilerimize 10 yeni müjde veriyoruz." dedi.
22.04.2023Gündem
Yarısı bizden kampanyası nedir, kimler yararlanacak? İşte 5 adımda kampanyanın detayları
Yarısı bizden kampanyası nedir, kimler yararlanacak? İşte 5 adımda kampanyanın detaylarıKentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması için harekete geçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşümde maliyetin yarısının devlet tarafından karşılanacağını duyurdu. "Yarısı Bizden kampanyası nedir, ne zaman başlayacak?" sorularının yanıtları araştırılmaya başladı. İşte 'yarısı bizden' kampanyası ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
21.04.2023Ekonomi
Kentsel dönüşümde yeni seferberlik! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri art arda duyurdu
Kentsel dönüşümde yeni seferberlik! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri art arda duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa'da Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreni'nde yaptığı açıklamada Millet İttifakı'na seslenerek, "7’li masa Karadeniz gazı için ‘hani nerede’ diyordu. Bunların gözü var ama görmez" ifadelerini kullandı. İstanbul için müjdeleri peş peşe açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüme girecek konutlar için maliyetin yarısını devletin ödeyeceği "Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden" kampanyasını duyurdu. Erdoğan, İstanbul'daki kira yardım miktarının 3500 liradan 5250 liraya yükseldiğini de açıkladı.
21.04.2023Gündem
Bakan Kurum: Bayramın ikinci günü deprem bölgesindeki ilk konutları bitireceğiz
Bakan Kurum: Bayramın ikinci günü deprem bölgesindeki ilk konutları bitireceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Bir taraftan bayramı karşılıyor olmanın sevinci, bir taraftan bayramın ikinci gününde deprem bölgesinde bitireceğimiz ilk konutlarımızın teslim ediyor olmamız ve bir aydır orada afetzede kardeşlerimiz için bir mücadele veriyoruz. 11 ilimizde eş zamanlı afet bölgesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi.
20.04.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki: Bunların savunma sanayi gibi bir derdi yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki: Bunların savunma sanayi gibi bir derdi yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizli'de halka hitap etti. Erdoğan, "ABD'den Avrupa'ya ülkemize diz çöktürmek için bekleyen emperyalistlerin hepsi Bay Bay Kemal'in yanında saf tuttu." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun Bayraktar sözlerine tepki gösteren Erdoğan, "Gelince İHA'ları SİHA'ları satacakmış. Ya sen kimsin? Neyi satıyorsun? Kendine gel. Bunların savunma sanayi gibi bir derdi yok" ifadelerini kullandı.
19.04.2023Gündem
Haluk Bayraktar'dan CNN Türk'te Kılıçdaroğlu'na yanıt: Firmamızı kimseye satmayız
Haluk Bayraktar'dan CNN Türk'te Kılıçdaroğlu'na yanıt: Firmamızı kimseye satmayızBaykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CNN TÜRK ekranlarında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bayraktar yorumuyla ilgili açıklama yaptı. "Firmamızı kimseye satmayız" diyen Bayraktar, "Bu ülkenin geleceğine yönelik kazanıma herkesin sahip çıkması lazım." ifadelerini kullandı.
18.04.2023Ekonomi
Bakan Kirişci: Bölge barışı için çok önemli bir seçim
Bakan Kirişci: Bölge barışı için çok önemli bir seçimTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 14 Mayıs seçimleri ile ilgili, "Bu seçim sadece ülkemiz için değil, ülkemize bel bağlamış mazlum coğrafyalar için de dünya barışı için de bölge barışı için de çok önemli bir seçim" dedi.
15.04.2023Gündem
Ev hanımları nasıl emekli olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan atılacak adımı açıkladı
Ev hanımları nasıl emekli olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan atılacak adımı açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Çalışma yaşamı ve ev kadınlarına emeklilik hakkında konuşan Erdoğan, "Ev hanımlarına yönelik planlarımız var. Ev hanımlarının sigortalılığı konusunda atacağımız adımlar olacak. Emeklilik primlerinin bir kısmını biz ödeyeceğiz. Aile bizim kutsalımız. Anayasal değişiklik yapacak kadar sahip çıkıyoruz. Bu alandaki kazanımlardan geri gitmek mümkün değil." dedi.
12.04.2023Ekonomi
100 bin TL destek veriliyor! Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor
100 bin TL destek veriliyor! Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyorKOSGEB, küçük işletmelere dijital dönüşümden fuar katılımlarına, yurtdışı iş gezilerinden ürün tasarımlarına kadar hemen her alanda yüzde 100’e varan geri ödemesiz destekler sağlıyor.
12.04.2023Kobi
Ali Koç'u görevi bırakmaya davet etti: Çok emek verdin ama olmuyor başkan
Ali Koç'u görevi bırakmaya davet etti: Çok emek verdin ama olmuyor başkanGöreve geldiği süre içerisinde Fenerbahçe'de kupa kaldıramayan ve 5 yıldır şampiyonluk yüzü görmeyen Ali Koç, Beşiktaş mağlubiyetinden sonra taraftarlarını yine hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle yapılan transferlerin kalitesi, giden yıldızların yerinin doldurulamaması camiada isyana yol açarken, ünlü yorumcu Serdar Ali Çelikler'in 'Ali Koç bizim telaffuz edemediğimiz rakamları kulübe hibe etti, çok para harcadı ama kısmet değilmiş' sözleri oldukça dikkat çekti.
4.04.2023Fenerbahçe
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa edilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa edilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Yeni Afet Konutları Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa edilecek. Depremzedeler mağdur edilmeyecek." dedi.
27.03.2023Gündem
Afet Yeniden İmar Fonu'nun Kurulması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de
Afet Yeniden İmar Fonu'nun Kurulması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de Afet Yeniden İmar Fonu'nun Kurulması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
21.03.2023Gündem
Hibe desteği verilecek! Deprem bölgesindeki 11 ilde yeni girişimler kuruluyor
Hibe desteği verilecek! Deprem bölgesindeki 11 ilde yeni girişimler kuruluyorKahramanmaraş merkezli depremden zarar gören 11 ilde, çadır ve konteynerlerde kalan kadın ve gençlerin istihdama katılmaları için Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) kapsamında çağrıya çıkıldı. Hayata geçirilecek girişimlerin ürünlerine büyük firmalar tarafından satın alma garantisi verilecek.
14.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatay'da 183 bin konut, 15 bin köy evi yapmayı planlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatay'da 183 bin konut, 15 bin köy evi yapmayı planlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki çadır kenti ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yeni konutların inşası için gerekli hazırlıkları da süratle yürütüyoruz. Mevcut duruma göre 183 bin konut ve 15 bin köy evi yapmayı planlıyoruz" dedi. Samandağ Afet Koordinasyon Merkezi’nde Muhtarlar ve Kanaat Önderleri ile buluşan Erdoğan, "Yaklaşık 650 bin konut ihtiyacımız olduğunu gördük" dedi.
12.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hibe ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hibe haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.