Folik Asit

Folik Asit

Son dakika folik asit haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan folik asit ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını folik asit haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Folik Asit

haberleri sayfasında son dakika yaşanan folik asit gelişmeleri de dahil olmak üzere 437 folik asit haberi bulunmuştur. Tüm folik asit haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sonbaharda saç kendini korumak için harekete geçer! Daha fazla melamin üretir
Sonbaharda saç kendini korumak için harekete geçer! Daha fazla melamin üretirSaç dökülmesi büyük oranda kalıtsal nedenlere bağlı gerçekleşse de stres, hormonel dengesizlik, düzensiz beslenme hatta mevsim geçişleri de saç dökülmesinin nedenleri arasında yer alır. Gün içinde yıkanma, taranma, çekme ve kırılma gibi faktörlerle 50 ile 100 tel arasında yaşanan saç kaybı sonbaharla birlikte artabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, mevsimsel saç dökülmesi olarak adlandırılan bu durumun nedenini mevsim değişikliklerinin saç büyüme döngüsüne etki etmesine bağlarken, sonbahar mevsiminde çoğu kişide ortaya çıkan saç dökülmesi problemi hakkında merak edilenleri anlattı ve tavsiyelerde bulundu.
17.09.2023Sağlık
Hurma Kaç Kalori? Hurma Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Hurma Kaç Kalori? Hurma Besin Değerleri Ve Kalorisi...Hurma yaş ve kuru olarak iki çeşittir. Genel olarak kurutulmuş haliyle görmeye alıştığımız hurma, yaş iken de tüketilir. Taze hurma, kalori değeri bakımından kuru hurmadan daha farklı değerlere sahiptir. Hurma her iki türlü de kalori yönünden uygun olduğu için birçok diyet ve tatlı tariflerinde tercih edilir. Folik asit, potasyum, kalsiyum, demir ve lif açısından iyi bir kaynaktır. Besin değerinin yüksek olmasının yanı sıra selenyum açısından da zengindir. Bu da hurmaya antioksidan etkisinin artırıcı bir özellik verir.
13.07.2023Sağlık
Kan şekerini dengeliyor, kan dolaşımını düzenliyor! Uykusuzluğa iyi geliyor, tam bir antioksidan deposu
Kan şekerini dengeliyor, kan dolaşımını düzenliyor! Uykusuzluğa iyi geliyor, tam bir antioksidan deposuUykusuzluk çekenlerin ilacı, tam bir antioksidan deposu. A ve C vitamini, folik asit, potasyum, kalsiyum, demir, çinko, lif, tanen ve flavonoidler açısından çok zengin. Yatmadan 20 dakika önce içilmesi tavsiye ediliyor, günde en fazla 2 fincan tüketin uyarısı yapılıyor. Rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisiyle aşırı strese iyi geliyor. Mide bulantısına iyi geliyor, yağı cildin yenilenmesine, yaraların hızla iyileşmesine yardımcı oluyor. Adet sancılarının ve krampların giderilmesini sağlıyor, kan şekerini dengeliyor, kan dolaşımının düzenliyor. Karaciğer ve safra kesesi sorunlarına iyi geliyor. İşte depresyona karşı da etkili olan besinin saymakla bitmeyen faydaları...
10.07.2023Sağlık
Kızılbacak Otu Nedir? Kızılbacak Otu Faydaları Nelerdir?
Kızılbacak Otu Nedir? Kızılbacak Otu Faydaları Nelerdir?Doğada yer alan birçok bitki, insanlar için çeşitli faydalar içermektedir. Bu bitkiler uzun yıllardan beri insanlar tarafından çeşitli alanlarda kullanılır. Daha tıbbın ilerlemediği be gelişmediği dönemlerde de oldukça yaygın olarak bitki ve otlardan çeşitli ilaçlar ve merhemler yapılırdı. Günümüzde tıp oldukça gelişmiş ve ilerlemiş olsa da bitki ve otlardan hala yararlanılmaya devam edilir. Kızılbacak otu da bu yaygın otlardan biridir.
9.07.2023Sağlık
Yemlik Otu Nedir? Yemlik Otu Faydaları Nelerdir?
Yemlik Otu Nedir? Yemlik Otu Faydaları Nelerdir?Yöresel ve sevilen tatlar içinde bulunan yemlik otu, hem çok faydalı hem de çok sevilen faydalı bir bitki türüdür. Yemlik otu, bahar aylarında sıkça rasanan bir bitki türüdür. Yemlik otu ile ilgili bilgi edinmek isteyen ve ne olduğu ile ilgili bilgilenmek isteyen kişiler için, yemlik otu ile ilgili çok araştırma yapıyor. Bu nedenle de yemlik otunun faydaları ile ilgili bilgi vermek, okurlar için çok önemli olur.
17.06.2023Sağlık
Uzmanı uyardı: Türkiye’de süt tüketimi yetersiz seviyede
Uzmanı uyardı: Türkiye’de süt tüketimi yetersiz seviyedeBireylerin sağlıklı beslenme ve yaşam biçimlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesinin toplum sağlığı açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halit Tanju Besler, Türkiye’de süt tüketiminin yetersiz seviyede olduğunu kaydetti.
30.05.2023Sağlık
Kolesterolü çok hızlı düşürüyor, kanserin her türlüsüne şifa! İşte mucize besinin sağlığa 3 önemli faydası
Kolesterolü çok hızlı düşürüyor, kanserin her türlüsüne şifa! İşte mucize besinin sağlığa 3 önemli faydasıKolesterolü çok hızlı bir şekilde düşürüyor, protein, lif ve vitamin ile mineraller bakımından çok zengin. Kolon, meme, prostat, pankreas ve mide kanseri dahil olmak üzere birçok kanser riskinin azalmasına yardımcı oluyor. Bu sebzeler sağlığa yararlı etkileri ile biliniyor, demir ve potasyum gibi birçok besin içeriyor. İşte mucize besinin sağlığa 3 önemli faydası...
27.04.2023Sağlık
Kolesterol, kalp krizi, kanser ve diyabete karşı güçlü bir savaşçı! Bu faydasını ilk kez duyacaksınız
Kolesterol, kalp krizi, kanser ve diyabete karşı güçlü bir savaşçı! Bu faydasını ilk kez duyacaksınızKalp krizi ve felç ile sonuçlanan arterleri ve damarları tıkayabilen kötü LDL kolesterolü ortadan kaldırıyor, doğal bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan C vitamini içeriyor. Kanseri önlemede çok etkili, osteoporoz riskini azaltarak kemiklere iyi geliyor. Demir eksikliği nedeniyle ortaya çıkan anemiyi önlüyor, beyin fonksiyonlarını geliştiriyor. İnsülin seviyeleri stabil hale getiriyor, kan şekerini düzenleyerek diyabete karşı savaşıyor. İçerisinde; C vitamini, K vitamini, B6 vitamini , tiamin, niasin, magnezyum, fosfor, bakır, diyet lifi, folik asit, potasyum ve manganez bulunuyor.
2.02.2023Sağlık
Soğuk havalarda hastalıklardan koruyan 7 besin önerisi
Soğuk havalarda hastalıklardan koruyan 7 besin önerisiSoğuk havaların insan sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kış aylarında doğru beslenmeye daha fazla dikkat etmek gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Gözdenur Çavuş Uka, “Güçlü bir savunma mekanizmasının temelinde et, süt, yoğurt, peynir, meyve, sebze ve ekmek gruplarını içeren yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme ile birlikte antioksidanlardan zengin besinlerin tüketilmesi yer alır. Zencefil, zerdeçal, sarımsak-soğan, fermente gıdalar, yağlı tohumlar, keten tohumu ve sebze-meyve hastalıklardan korunmada etkili gıdalardır” dedi.
15.12.2022Sağlık
Anne olmayı düşünüyorsanız bazı besinlerden uzak durun
Anne olmayı düşünüyorsanız bazı besinlerden uzak durunBeslenme ve Diyet Uzmanı Gözde Gence Kırtız, hamile kalmak isteyenlere beslenme tavsiyelerinde bulundu. Bu tavsiyelerin başında işlenmiş gıdalardan kaçınmak, şekerli gıdalardan uzak durmak, Akdeniz tipi beslenmek ve mutlaka düzenli egzersiz yapmak geliyor.
24.11.2022Sağlık
Dozunda kahve tüketmek fiziksel performansı artırıyor
Dozunda kahve tüketmek fiziksel performansı artırıyorDozunda içilen kahvenin birçok yararı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Ege Ramadanoğlu, “Kahvede bulunan kafein, epinefrin (adrenalin) hormonunun üretiminde önemli bir artışa neden olur. Korku ve heyecan durumlarında da artan bu hormon, insan vücudunu yoğun fiziksel efora hazırlar. Kahve tüketiminin ardından fiziksel performansta önemli bir artış gözlenir. Spor aktiviteleri veya fitness ile ilgilenen sağlıklı bireylerin spor salonlarına gitmeden yaklaşık yarım saat önce sade kahve tüketmesinde fayda vardır” dedi.
4.10.2022Sağlık
'Skolyoz kız çocuklarında erkeklere göre 4 kat daha fazla görülüyor'
'Skolyoz kız çocuklarında erkeklere göre 4 kat daha fazla görülüyor'Skolyozun kız çocuklarında erkeklere göre 4 kat daha fazla görüldüğüne değinen Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif Çaçan, “Bir eğriliğin skolyoz olabilmesi için en az 10 derece ve üzerinde olması gerekir. İlk tanıda yaş ne kadar küçük ve eğrilik ne kadar büyükse ilerleme ihtimali o kadar büyüktür. Bu eğrilikler daha çok ergenlikten önce başlar ve ilerleyicidir. Hastanın ergenlikten sonra iskelet sisteminin olgunlaşmasıyla birlikte ilerlemesi durur” dedi.
18.08.2022Sağlık
Kanser hastalarının umudu, çölyak hastalarına şifa! İnsülin direncini dengeliyor, diyabet...
Kanser hastalarının umudu, çölyak hastalarına şifa! İnsülin direncini dengeliyor, diyabet...Kanser hastalarının umudu, B2 vitamini, folik asit, kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, fosfor, potasyum ve çinko bakımından zengin. İçerisinde bulunan skualen denen madde, kanseri önlemeye bile yardımcı olabiliyor. Bağışıklığı güçlendiriyor, glutene karşı hassas olan çölyak hastalarına iyi geliyor. Kandaki insülin direncini dengeliyor, diyabet hastalarına şifa oluyor. Yüksek lif barındırıyor, bağırsakların fonksiyonlarını bozmadan çalışmasını sağlıyor. Uzun süreli tok tutma özelliği bulunuyor, diyet yapmak ve zayıf yapmak isteyenler için tavsiye ediliyor. İşte mucize bitkinin saymakla bitmeyen faydaları...
9.08.2022Sağlık
Kanserli hücrelerle savaşıyor, depresyon riskini azaltıyor! Kalp sağlığında çok etkili, Hindistan cevizi ile karıştırıldığında...
Kanserli hücrelerle savaşıyor, depresyon riskini azaltıyor! Kalp sağlığında çok etkili, Hindistan cevizi ile karıştırıldığında...A ve B vitamini bakımından oldukça zengin, cilt sağlığına olumlu katkıları bulunuyor. Folik asit bakımından çok zengin, kansızlığın oluşmasını engelliyor. Sinir hücrelerini koruyarak ruhsal hastalıkların yaşanmasını önlüyor, depresyon riskini azaltıyor. Kalp hızını, basıncını ve hücrelerini kontrol altında tutuyor, güçlü antioksidan içerdiğinden vücuttaki toksinli hücreleri kolayca atıyor. Kanserli hastalıkların oluşmasını engelliyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. İşte katarak hastalığını engellemede de etkili olan mucize meyvenin insan sağlığı için faydaları...
3.08.2022Sağlık
Testosteron seviyesini yükselterek cinsel gücü artırıyor, kan şekerini dengeliyor, kolesterolü düşürür! Yağı tam bir şifa deposu...
Testosteron seviyesini yükselterek cinsel gücü artırıyor, kan şekerini dengeliyor, kolesterolü düşürür! Yağı tam bir şifa deposu...Cinsel gücü artırıyor, kan şekerini dengeliyor, kolesterolü düşürüyor. B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, folik asit, kalsiyum, demir, bakır, çinko ve fosfor içeriyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, sindirimi iyileştiriyor, alerjileri hafifletiyor. Saç dökülmesini azaltıyor, yaşlanmaya karşı savaşıyor. Kronik iltihaplı bir hastalık olan sedef hastalığına iyi geliyor, sivilceleri yok ediyor. Yaygın olarak cilt bakımında kullanılan bu besinin yağı da birçok derde deva oluyor. İşte mucizevi etkileriyle çörek otu yağının kanıtlanmış faydaları...
30.07.2022Yaşam
Kurban’da ne kadar et tüketilmeli? Sınır ne olmalı? Uzmanı açıkladı!
Kurban’da ne kadar et tüketilmeli? Sınır ne olmalı? Uzmanı açıkladı!Kurban etinin kesimi, dağıtımı ve saklama şartlarının çok önemli olduğunu söyleyen Diyetisyen Serkan Aksoy, “Özellikle ilk kesimden sonra kurban etinin dinlendirilmesine dikkat edilmesi, pişirirken kendi yağında ve ekstra yağ ilave edilmeden pişirilmesi son derece önemlidir” dedi. Peki, Kurban Bayramı’nda ne kadar et tüketilmeli? Günlük tüketim ne kadar olmalı? Diyetisyen Serkan Aksoy anlattı.
8.07.2022Sağlık
Beyin hücrelerini koruyor, kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor! Tam bir süper besin, tohumunu yutan...
Beyin hücrelerini koruyor, kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor! Tam bir süper besin, tohumunu yutan...Kötü kolesterolü düşürüyor, iyi kolesterolü yükseltiyor! Tüm vücudu baştan aşağıya yenileyen bu besin, vücuttaki şeker oranını ve kan şekerini dengeliyor. İçerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyon ve iltihaplara karşı öneriliyor. B, C, K vitaminleri ve potasyum, folik asit ve kalsiyum mineralleri içeriyor, lif yönünden oldukça zengin olduğu için tok tutarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Beyin hücrelerini koruyor, sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı oluyor, bu yönüyle stres ve gerginliği de azaltıyor. İşte kendisi kadar tohumu da şifa ona mucize besinin saymakla bitmeyen faydaları...
25.06.2022Sağlık
Kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor, kansere karşı koruyucu, kilo da verdiriyor! Birçok sağlık sorunu için doğal ilaç, günde 2 kere...
Kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor, kansere karşı koruyucu, kilo da verdiriyor! Birçok sağlık sorunu için doğal ilaç, günde 2 kere...Kanserli hücreleri yok ediyor, kolesterolü düşürüyor, kan şekerini dengeliyor. Sindirim sistemine iyi geldiği için kilo verme açısından da oldukça yararlı olduğu, bu nedenle zayıflamak isteyen kişilerin de tüketmesi tavsiye ediliyor. Ülkemizde diyet yapan çok sayıda kişi tarafından kullanılıyor. İçerisinde yüksek miktarda; kalsiyum, folik asit, çinko, demir, potasyum, manganez, magnezyum bulunuyor. Aynı zamanda karaciğer yağlanmasının önüne geçiyor, kabızlık sorununu ortadan kaldırıyor. Cilt için de çok faydalı olduğu belirtiliyor. Uzmanlar günde 2 defa tüketmenin yeterli olacağını söylüyor.
3.06.2022Sağlık
Uzmanlardan ezber bozan 'suda doğum' açıklaması
Uzmanlardan ezber bozan 'suda doğum' açıklamasıTürk-Alman Jinekoloji Kongresi Bilimsel Sekreteri Prof. Dr. Yusuf Üstün, Rusya başta olmak üzere, Fransa, İngiltere gibi bazı batılı ülkelerin rağbet ettiği suda doğumun, komplikasyonları artırdığını söyledi. ‘Bir dönem böyle bir furya oldu’ diyen Prof. Dr. Üstün, “Anne adayları sancı çekildiği dönemi suda geçirilebilir, ılık su rahatlatır ancak doğum aşamasına geldiği an onları sudan çıkartıyoruz, dışarıda doğurtuyoruz. Eksiden bir dönem vardı, bakıldı ki onlar komplikasyonları artırıyor. Suda doğum artık yok” ifadelerini kullandı.
31.05.2022Sağlık
Boyunda şişlik ve kalınlaşma guatr belirtisi olabilir! Guatr hastaları nasıl beslenmeli?
Boyunda şişlik ve kalınlaşma guatr belirtisi olabilir! Guatr hastaları nasıl beslenmeli?Alınan gıdalardaki iyot eksikliğinin veya emilimin bozulmasının guatra yol açabileceğini ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, guatrın önlenmesinde beslenmede iyotun dengeli alınması gerektiğini vurguladı. İyot eksikliği olan kişilerin karalahana, lahana, soya, karnabahar gibi gıdalardan kaçınması gerektiğini kaydeden Koca, “İyot eksikliğine iyi gelen deniz ürünleri, yoğurt, yumurta, patates ve muz gibi gıdaları da tüketmelidir.” tavsiyesinde bulundu. Koca, guatrın belirtilerini boyunda şişlik ve boyunda kalınlaşma, baskı hissi ve hassasiyet, yutmada zorlanma ve takılma hissi, nefes almada güçlük ve öksürme, hırıltı sesi ve kolları yukarı kaldırınca başın dönmesi şeklinde sıraladı.
27.05.2022Sağlık
Cep telefonları alerjik hastalıklara yol açar mı? Bu belirtiler varsa dikkat!
Cep telefonları alerjik hastalıklara yol açar mı? Bu belirtiler varsa dikkat!Teknolojinin hayatımızda her geçen gün daha fazla yer almasıyla nikele bağlı alerjilerin önemli sağlık sorunlarına yol açacağı öngörülüyor. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (AİD) Üyesi Prof. Dr. Feyzullah Çetinkaya “Özellikle, uzun süreler el ve yüze temas eden nikel içeren telefon ve tabletler sebebiyle hastalarda kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, kabarıklıklar, çatlamalar, pullanmalar ve ileri aşamalarda sızıntı ve kabuklanmalar olabilir” dedi.
27.05.2022Sağlık
Beyin fonksiyonlarını geliştiriyor, Alzheimer riskini azaltıyor! Vitamin, demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein bakımından çok zengin, meme kanserine karşı kalkan oluyor...
Beyin fonksiyonlarını geliştiriyor, Alzheimer riskini azaltıyor! Vitamin, demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein bakımından çok zengin, meme kanserine karşı kalkan oluyor...Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, A, D, E ve B vitaminleri bakımından çok zengin! Yüksek miktarlarda demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein içeriyor, kansızlığa iyi geliyor. Kemik ve dişlerin yapısını koruyor, güçlü bir kas ve iskelet yapısına sahip olmayı sağlıyor. Kalp hastalıklarından ve kanserden korunmaya yardım ediyor, hamile veya emziren kadınlar için günlük besin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılıyor. Beyin fonksiyonlarını geliştirerek Alzheimer riskini azaltıyor, uzun süreli tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı oluyor. İşte yüksek tansiyonu dengeleyen müthiş besinin saymakla bitmeyen faydaları...
27.05.2022Sağlık
Hamile kalmak için ne yapılmalı? İşte hamile kalma şansını artıran yiyecekler!
Hamile kalmak için ne yapılmalı? İşte hamile kalma şansını artıran yiyecekler!Çocuk sahibi olma hayali kuran çiftlerin pek çoğunda doğurganlık sorunları olabiliyor. Anne-Baba olmaya giden yolda bazı zorluklar ortaya çıkabilir. Son Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de 2 milyon çift çocuk sahibi olamıyor ya da zorlanıyor. Ancak, tedaviler ve yaşam alışkanlıklarının değiştirilmesi ile doğurganlığı arttırabilirsiniz. Yiyecek seçimleri ve yaşam tarzı değişiklikleri doğurganlığı artırmaya yardımcı olabilen birkaç adımdan biri. Peki, Hamile kalmak için ne yapılmalı? Hamile kalmak için hangi yiyecekler tüketilmeli? Hamile kalmayı kolaylaştıran yiyecekler neler? Doğurganlığı artırmanın ve daha hızlı hamile kalmanın yollarını Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner anlattı.
23.05.2022Sağlık
Kan şekerini düzenliyor, bağışıklığı güçlendiriyor, yorgunluğu gideriyor! L-theanin, niasin, riboflavin, folik asit deposu, günde en fazla 3 fincan...
Kan şekerini düzenliyor, bağışıklığı güçlendiriyor, yorgunluğu gideriyor! L-theanin, niasin, riboflavin, folik asit deposu, günde en fazla 3 fincan...İçinde C vitamini bulunduğu için bağışıklığı güçlendirip hastalıklara karşı kalkan oluşturuyor. LDL kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda niasin, riboflavin, folik asit, potasyum, magnezyum ve flor da içeriyor. Canlılık veriyor, yorgunluğu gideriyor. İçerdiği kateşinler, kafeinin metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakımını olumlu etkisi sayesinde ödem atıp kilo vermeye yardımcı oluyor. Faydaları saymakla bitmeyen bitkinin günde en fazla 3 fincan içilmesi tavsiye ediliyor. Diyetisyenler de zayıflamak isteyenlerin özellikle içmesini öneriyor. İşte o bitkinin faydaları...
16.05.2022Sağlık
Tüp bebek transferi sonrası dikkat edilmesi gerekenler! 10 altın kurala dikkat!
Tüp bebek transferi sonrası dikkat edilmesi gerekenler! 10 altın kurala dikkat!Tüp bebek tedavisi sonrası anne adaylarınıın bazı kurallara uyması gerekiyor. Transfer sonrası verilen tüm ilaçları dikkatli ve düzenli kullanmak sürecin en önemli parçası. Tüp bebek transferi sonrasında pek çok kişinin aklında günlük yaşam alışkanlıklarının bu süreçte nasıl devam etmesi gerektiği soruları var. Peki, Tüp bebek transfer sonrası neler yapmalı? Tüp bebek tedavisinden sonra kaç gün dinlenmeli? Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner tüp bebek tranferi ile ilgili merak edilenleri anlattı. İşte Tüp bebek transfer sonrası dikkat edilmesi gerekenler!
14.05.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Folik Asit ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki folik asit haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.