Ev Fiyat

Ev Fiyat

Son dakika ev fiyat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ev fiyat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ev fiyat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ev Fiyat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ev fiyat gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.347 ev fiyat haberi bulunmuştur. Tüm ev fiyat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tapu Genel Müdürlüğü resmen duyurdu! Ev alacakları ilgilendiriyor, geçerliliği yok
Tapu Genel Müdürlüğü resmen duyurdu! Ev alacakları ilgilendiriyor, geçerliliği yokGayrimenkul sektörü ile ilgili son dakika açıklaması! Ev alıp satacak herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Hiçbir geçerliliği olmadığı duyuruldu. Pandemi sonrası kendi evini yapmak isteyenlerin arsa alımına yöneldiğini belirten Tapu ve Kadastro Genel Müdür Zeki Adlı, tarım arazilerinde mantar gibi kaçak evler türediğini, bazı uyanıkların tarım arazilerini arsa gibi satarak vatandaşı kandırdığını söyledi. Adlı, noterdeki sözleşmelerin geçerliliği olmadığını, satışların tapu müdürlüklerinde olması gerektiğini vurguladı. Yabancıya konut satışına da değinen Adlı her isteyenin gayrimenkul almasının mümkün olmadığının altını çizerek, bir kişinin Türkiye'den ev ya da arsa alması için Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde yasaklı olmayan ülkeler listesinde yer almak gerekiyor. Örneğin Suriyeli gerçek kişiler, Türkiye’de gayrimenkul alamıyor. Çünkü yasak ülke listesindeler. Suriyeliler tüzel kişi olarak yani şirket olarak Türkiye’de yatırım yaparlarsa gayrimenkul edinebilirler ama bunun için de öncelikle bulundukları ilin valiliğine başvuruyorlar, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun görülürse satışa izin veriliyor.
18.05.2022Ekonomi
İllerdeki kira ve konut fiyatları uçuşa geçti! Fiayatlarda o şehir İstanbul'u yakaladı...
İllerdeki kira ve konut fiyatları uçuşa geçti! Fiayatlarda o şehir İstanbul'u yakaladı...Kira fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Tek tek açıklandı. Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı doğrudan ilgilendiriyor. Uzun süredir kiralardaki fahiş artış vatandaşların ödeme güçlüğü çekmesine neden oluyor. Özellikle büyük şehirlerdeki kira bedelleri asgari ücretle yarışır hale geldi. Mülk sahipleri ise yasal kira artış oranlarını yetersiz bularak ya kiracılarından belirlenen oranların üzerinde kira artışı talep ediyor ya da çeşitli gerekçelerle kiracısını çıkarıp konutunu daha yüksek ücretlerle kiraya vermek istiyor. Kiralık ev arayan kişi sayısı artarken kiralık ev sayısının doğru orantılı olarak artmaması kiralara yapılan fahiş zammın en büyük nedeni. Arz talep arasındaki dengesizliğe, fırsatçı ev sahiplerinin talepleri de eklenince kiralık ev fiyatları katladı. Birçok kiracı şehir merkezine uzak noktalarda ev arayışına girdi. Sadece kiralık ev fiyatları değil satılık konut fiyatları da uçuşa geçti. Pandemide uzaktan çalışma modeline geçiş ilgiyi büyük şehirlerden sahil kentlerine kaydırdı. Tüketicinin talebi sahil kentlerine kayınca hem kiralık ev hem de satılık konut fiyatları bu kentlerde de hızla yükseldi. Sahillerde ev fiyatları İstanbul'la yarışır hale geldi. İstanbul'da ortalama m2 satış fiyatı 12 bin iken, Muğla'da 18 bini geçti. Peki en yüksek kira artışı hangi illerde görüldü? Satılık konut fiyatlarının en fazla arttığı iller hangileri? İşte ev sahibi ve kiracı herkesi çok yakından ilgilendiren konunun detayları…
10.05.2022Ekonomi
Ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Talep dörde katlandı, uygun fiyat ve...
Ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Talep dörde katlandı, uygun fiyat ve...Ev fiyatlarında görülen astronomik artış vatandaşların farklı alternatiflere yönelmesine neden oldu. Yüksek fiyatlar ve pandemiyle birlikte prefabrik evlere talep arttı. 20-25 günde depreme dayanıklı ve uygun fiyata sıfırdan ev sahibi olmak mümkün sloganıyla satılıyor fakat gerçekten göründüğü kadar avantajlı mı? Prefabrik ev yapan ve kullananlar deneyimlerini anlattı.
22.03.2022Ekonomi
Ev almak isteyenleri ilgilendiriyor! Yüzde 20 arttı! Son fırsatlar
Ev almak isteyenleri ilgilendiriyor! Yüzde 20 arttı! Son fırsatlarEv almak isteyen milyonlarca vatandaşa uyarı geldi. Ev almak isteyenler elini çabuk tutmak zorunda. Türkiye genelinde konut satışları, geçen yılın şubat ayına göre yüzde 20,1 arttı. Uzmanlar, yabancı yatırımcıların akın ettiği Türkiye'de emlak piyasasında ilerleyen günlerde yeni bir hareketlenme olabileceğini belirtiyor. Bu hareketlenmenin fiyatlara yansıyacağı da belirtiliyor.
18.03.2022Ekonomi
Ev alacakları ilgilendiriyor! Büyük zam geldi! 1 metrekare 2 asgari ücret
Ev alacakları ilgilendiriyor! Büyük zam geldi! 1 metrekare 2 asgari ücretEv almak isteyen milyonlara kötü haber geldi. Ev fiyatlarında büyük artış gerçekleşti. Türkiye genelinde satılık konut ortalama metrekare fiyatı, bir yılda yüzde 120 arttı ve 7.965 TL oldu. Bu rakam, neredeyse iki aylık asgari ücrete yaklaştı.
13.03.2022Ekonomi
Kiralık ev veya satılık ev fiyatlarıyla ilgili kritik indirim talebi! KDV oranı...
Kiralık ev veya satılık ev fiyatlarıyla ilgili kritik indirim talebi! KDV oranı...Konutta hem satılık hem de kiralık fiyatları kimi bölgelerde yüzde 100'ün üzerinde artarken ortaya çıkan fahiş fiyat artışlarına yönelik iş dünyasından dikkat çeken iki öneri geldi. 150 metrekareye kadar ilk kez konut alacaklardan tapu harcı olan yüzde 2’nin bir yıl süreyle alınmaması ve yüzde 18 KDV’ye tabi ilk konutta verginin yüzde 1’e düşürülmesi yönünde önerilerini paylaşan İTO Başkanı Şekib Avdagiç, bu sayede konut sahipliliğinin artırılarak kira artışlarının da dengelenebileceğini belirtti.
19.10.2021Ekonomi
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Yeni dönem başlıyor
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Yeni dönem başlıyorEv alacak ya da kiralayacak herkesi çok yakından ilgilendiren gelişme! Tamamen değişiyor. Bir dönem sona eriyor. Yeni düzenleme geliyor. Artık ev almadan ya da kiralamadan görülebilecek. Yeni düzenlenen Bina Kimlik Sistemi ile kaçak yapılaşma önlenecek. Vatandaşın can güvenliği korunacak ve tüm teknik bilgiler tek tıkla görülecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada BKS ile tamamlanan her yapıya sertifika niteliğinde QR kodu ve elektronik etiket verileceklerini açıkladı.
26.04.2021Ekonomi
Ev alacakları ilgilendiriyor! Mülkünüzün değeri yarı yarıya düşebilir
Ev alacakları ilgilendiriyor! Mülkünüzün değeri yarı yarıya düşebilirEv alacak milyonlarca kişi aldıkları dairenin kendisini ne kadar sürede amorti edeceğini merak ediyor. En karlı olacak şekilde yatırım yapmak isteyenler zaman zaman mağdur olabiliyor. Aldığınız evin değerinin yarı yarıya düşme riski bulunuyor. Lüks bir siteden ev aldınız ama tapu kaydını, vaziyet planını, projesini ve yönetim planını (YP) hiç incelemediniz. Oysa sitede kamuya terk edilmiş alanlar olabilir. Sitenizin ortasından günün birinde bir otoyol geçebilir. Dairenizin değeri bir günde yarıyı yarıya azalabilir. Bu yüzden sitelerin ana (temel) yasası olan YP’lere dikkat. YP’niz sitenize özgü olmalı ve uzman avukatlarca hazırlanmalı.
12.04.2021Ekonomi
Ev alım satımında yeni dönem! Resmen duyuruldu, ilk kez...
Ev alım satımında yeni dönem! Resmen duyuruldu, ilk kez...Tapuda yeni dönem başladı! Ev alıp satacak milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Değişiklik resmen duyuruldu. Tapu işlemleri ile ilgili önemli açıklama geldi. Türkiye'de ilk defa Ankara'da kullanılmaya başlandı. Tapuda sahteciliğin önüne geçmek için harekete geçildi ve Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi uygulaması geliştirildi. Artık bilgiler anında teyit ediliyor. İşlem yapacak kişinin doğru kişi olup olmadığı bu uygulamayla otomatik olarak veri tabanına girilerek kimliği ile karşılaştırılıyor. Bu sayede tapuda sahteciliğin önüne kolayca ve daha hızlı geçilecek.
29.03.2021Ekonomi
Ev fiyatları yüzde 50 arttı! Kiralar ise...
Ev fiyatları yüzde 50 arttı! Kiralar ise...Ev almak isteyen milyonları yakından ilgilendiriyor. Ev fiyatlarında yüzde 50'den fazla artış yaşandı. Talep her zamankinden fazla oldu. Bu da ev fiyatlarına yansıdı. Geçen yıl ev alan kişiler kazanç elde ederken ev sahibi olmak isteyenler de 'ev almak için doğru zaman mı?' sorusuna yanıt arıyor. Koronavirüs salgını nedeni ile insanların yaşam şekli değişirken yeni ihtiyaçlar da ortaya çıktı. Pandeminin etkisiyle yazlık evlere talep artınca fiyatlar da yükseldi. Yazlık evlere talep artınca kiralar da tavan yaptı. İzmir'in Çeşme ilçesinde ortak havuzlu bir sitede, 3 ay süren sezonluk kira bedeli 350 bin liradan başlayıp 750 bin liraya kadar çıktı.
23.03.2021Ekonomi
Ev ve araba alacakları ilgilendiriyor! Resmen değişiyor, artık yasak...
Ev ve araba alacakları ilgilendiriyor! Resmen değişiyor, artık yasak...Faizsiz ev ve araba satışı yapan firmalar ile ilgili flaş gelişme. Faizsiz ev sistemi tamamen değişiyor. Sayı her geçen gün artıyor. Vatandaşlardan yoğun talep var. Rakamlar yüz binlerle ifade ediliyor. Bankaların konut kredisi faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle vatandaşlar faizsiz, peşinatsız ev sistemlerine yöneldi. Faizsiz konut satan firma sayısı da yükseldi. 'Altın günü' mantığı ile çalışıp üyelerini faizsiz-peşinatsız ev, araba sahibi yapmayı vadeden, şirketler için harekete geçildi. TBMM Genel Kurulu'nda 'Faizsiz konut' şirketlerle ilgili teklifin 12 maddesi kabul edildi.
3.03.2021Ekonomi
Ev, araba, dükkan alacakları ilgilendiriyor! Tamamen değişiyor, kapsam genişletiliyor
Ev, araba, dükkan alacakları ilgilendiriyor! Tamamen değişiyor, kapsam genişletiliyorFaizsiz ev ve araba satışı yapan firmalar ile ilgili yeni gelişme. Faizsiz ev sistemi tamamen değişiyor. Sayı her geçen gün artıyor. Vatandaşlardan yoğun talep var. Rakamlar yüz binlerle ifade ediliyor. Bankaların konut kredisi faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle vatandaşlar faizsiz, peşinatsız ev sistemlerine yöneldi. Faizsiz konut satan firma sayısı da yükseldi. 'Altın günü' mantığı ile çalışıp üyelerini faizsiz-peşinatsız ev, araba sahibi yapmayı vadeden, şirketlerin Çiftlikbank örneğindeki gibi saadet zincirine dönmesini önlemek için harekete geçildi. Bu şirketler için sıkı kurallar getirilecek. Faizsiz konut ve taşıt edindiren şirketlere yönelik düzenlemede kapsam genişliyor. TBMM Genel Kurulu’nda önümüzdeki hafta ele alınması planlanan yasa kapsamına, aynı yöntemle dükkân ve işyeri satanlar da dahil edilecek.
25.02.2021Ekonomi
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Tamamen değişti
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Tamamen değiştiPandemi ile birlikte birçok değişiklik hayatımıza dahil oldu. Bu değişikliklerden biri de ev alacak kişileri yakından ilgilendiriyor. Tamamen değişti. Özellikle uzaktan çalışma, birçok eğitimin evden yapılabilmesi, toplantıların online olarak gerçekleşmesi evde geçirilen süreyi bir hayli arttırdı. İnşaat ve emlak sektörü temsilcileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan çalışma sisteminin yaygınlaşmasının yaşam koşullarını ve konaklama anlayışını değiştirdiğini, ev satın almak isteyenlerin çalışma odası olan, geniş ve çok balkonlu, doğayla iç içe yapıları tercih ettiğini belirtti.
23.02.2021Ekonomi
Ev alacak ya da kiralayacak herkesi ilgilendiriyor! Fiyatlar...
Ev alacak ya da kiralayacak herkesi ilgilendiriyor! Fiyatlar...Ev almak yada kiralamak isteyenler 'ev fiyatları yükselecek mi?' diye merak ediyor. Pandemi ile birlikte evde geçirilen süreler arttı ve ev alırken düşünülen detaylar değişti. Artık daha çok bahçeli giriş katları ve terası olan evler tercih edilmeye başladı. Salgın nedeni ile uzaktan çalışma modelinin bir şok sektörde uygulanması ise yazlık bölgelere olan ilgili arttırdı. Ev fiyatlarında yüzde 62'lik artış oldu. Yaz aylarına doğru fiyatların daha da artması bekleniyor.
17.02.2021Ekonomi
Ev alacakları ilgilendiriyor! Emlak sitelerinde....
Ev alacakları ilgilendiriyor! Emlak sitelerinde....Ev almak isteyen herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Özellikle büyükşehirlerde ev fiyatları orta gelir seviyesindeki kişilerin alım gücünü aşıyor. Birçok vatandaş kiradan kurtulmak için ucuz ev arayışına giriyor. Ucuza bulunan evlerin küçük bir kısmı nakit olarak ödenirken kalan kısmı için bankalardan konut kredisi kullanılıyor. Vatandaşlar en uygun evi avantajlı koşullar ile satın almak isterken emlakçıların internet siteleri ucuz ev ilanları ile dolu. İstanbul'da 90 bin liraya yeni ev ilanını internet sitesine ekleyen emlakçılar vatandaşları ofisine getirebilmek için böyle bir yola başvuruyor. Ucuz ilanlar ile emlakçılar arandığında ya ucuz evin satıldığını fakat benzer fiyatta başka evler olduğu bilgisi veriliyor ya da ilanda belirtilen tutarın peşinat miktarı olduğu söyleniyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların, mağduriyet yaşamamaları için çok dikkatli olmaları gerekiyor.
31.01.2021Ekonomi
Ev alacaklara müjde! Uygun fiyat, 36 ay vade, bin 500 lira taksit
Ev alacaklara müjde! Uygun fiyat, 36 ay vade, bin 500 lira taksitEv almayı düşünen herkesi sevindirecek haber. Artık herkes ev sahibi olabilecek. Uygun fiyatlar ile ev almak mümkün. Taksit ödemeleri de orta gelir seviyesindeki vatandaşların ödeyebileceği nitelikte. Üstelik vatandaşlar çok uzun yıllar borç ödemek zorunda kalmayacak. 2+1 dairenin satış fiyatı 129 bin lira olarak belirlendi. 36 ay vade ile bu daire bin 500 liralık aylık taksitlerle alınabiliyor. Son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle ‘yeni nesil kooperatif’ anlayışı gelişiyor. Kasım 2016’da kurulan Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi şu anda 520 üyeye ulaştı.
27.01.2021Ekonomi
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Zam geliyor
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Zam geliyorEs sahibi olmak isteyenleri ilgilendiren önemli açıklama. Zam geliyor. Yapılacak zamlar yüzde 50'ye kadar ulaşacak. Zamlar kademeli olarak yapılacak. Stoklar eridi. Üretici firmalar yükselen maliyetlerin ev satış fiyatlarına yansıyacağını duyurdu. Gayrimenkul sektörü temsilcileri artan maliyetler nedeniyle ‘Zam kapıda’ diyor. Stok konutların tükendiğini, yeni yapılacak projelerde yeni fiyat listelerinin çıkacağını belirten sektör temsilcilerine göre bu yıl kademeli olarak yüzde 50’ye varan fiyat artışı yapılacak.
24.01.2021Ekonomi
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Bunu yapmadan...
Ev alacak herkesi ilgilendiriyor! Bunu yapmadan...Ev alacak herkesi ilgilendiren önemli bir uyarı yapıldı. Ev alacak vatandaşların mağdur olmaması için bunları yapması gerekiyor. Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği’nin Haziran 2018’de yürürlüğe girdiğini belirten İZODER Başkanı Levent Gökçe, “5-10 yıllık binalarda bodrum katı veya çatı katına bakarak su yalıtımı olup olmadığını, su sızıntısı, korozyon, küf gibi izlerden anlayabiliyoruz. Bu izler, binada sorun yaşandığının önemli göstergeleri. Binanın depreme dayanıklı olup olmadığını anlamak için mukavemet testi yaptırılmalı. Yeni ev alacak vatandaşlar da evin göze hitap eden bölümlerinden önce yalıtım konusunu sorgulamalı.” diye konuştu.
30.12.2020Ekonomi
Ev alacak milyonları ilgilendiriyor! Ödeme yapmayın, tapu...
Ev alacak milyonları ilgilendiriyor! Ödeme yapmayın, tapu...Milyonlarca vatandaş için geçerli. Ev sahibi olmak isteyenler, bu hayalini gerçekleştirmek için en uygun fırsatları değerlendirmek istiyor. Ucuz ev arayışında olan vatandaşlar için çok önemli bir uyarı geldi. Yakın zaman da konut sahibi olmak için ödeme yapanları da kapsayan bu uyarıda tapusu alınan evin bile kaybetme riski bulunuyor. Ekonomik gücü yetersiz firmaların kentsel dönüşüme girmesi binlerce dönüşümzede yaratırken yeni bir mağduriyet daha doğdu. İnşaatlar yarım kalınca sadece evi yıkılanlar değil, yapılan yeni projelerden ev alan tüketiciler de zarar gördü. Vatandaşın ödeme yaptığı, hatta tapusunu aldığı evi kaybetme riski var.
13.12.2020Ekonomi
Kira getirisi, satılık ev fiyat hızına yetişemedi
Kira getirisi, satılık ev fiyat hızına yetişemediIMF verilerine göre, Türkiye’de konut kira getirisi satılık ev fiyat artış hızını yakalayamadı. Son 5 yılda satılık evin fiyat artışı kira artışının yüzde 42 üzerinde oldu, bu rakamla Türkiye dünya birinciliğine yerleşti
3.02.2016Ekonomi
Adeta patlama yaşandı! Döviz veya altın yerine arsaya yöneldiler
Adeta patlama yaşandı! Döviz veya altın yerine arsaya yöneldilerNe altın ne dolar yatırımcıların yeni gözdesi arsa yatırımları oldu. Emlakçılar son dönemde 1915 Çanakkale Köprüsü’nün çevresi başta olmak üzere emlak satışlarında adeta patlama yaşandığını ifade etti. Küçük yatırımcının Çanakkale ve çevresine büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Kılıç, uzun vadede döviz veya altın yerine arsaya yatırım yapanların kazançlı çıktığını söyledi
18.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ev Fiyat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ev fiyat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.