Satılık Konut

Satılık Konut

Son dakika satılık konut haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan satılık konut ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını satılık konut haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Satılık Konut

haberleri sayfasında son dakika yaşanan satılık konut gelişmeleri de dahil olmak üzere 440 satılık konut haberi bulunmuştur. Tüm satılık konut haberleri aşağıda listelenmiştir.
Konut fiyatlarındaki balon sönüyor! Büyük oyun deşifre oldu
Konut fiyatlarındaki balon sönüyor! Büyük oyun deşifre olduSPK gözetiminde çalışan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nin Başkanı Yaşar Bahçeci, gayrimenkul değerlemelerinde çok büyük bir rant oluştuğunu ve çok sayıda manipülasyon tespit ettiklerini açıkladı. Bahçeci, "Özellikle yabancıya vatandaşlık için yapılan satışlarda büyük usulsüzlükler var ." ifadelerini kullandı.
5.12.2023Ekonomi
Ev satışında çirkin oyun! Fiyatları böyle yükseltiyorlar, büyük ceza yolda
Ev satışında çirkin oyun! Fiyatları böyle yükseltiyorlar, büyük ceza yoldaSPK gözetiminde çalışan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nin Başkanı Yaşar Bahçeci, gayrimenkul değerlemelerinde çok büyük bir rant oluştuğunu ve çok sayıda manipülasyon tespit ettiklerini açıkladı. Bahçeci, "Özellikle yabancıya vatandaşlık için yapılan satışlarda büyük usulsüzlükler var. SPK lisansı olan155 değerleme şirketinin üçte biri için soruşturma yürütüyoruz. Sonuçlanan dosyalara 15 milyon lira ceza kestik. 100’den fazla dosyada inceleme sürüyor. Çok büyük cezalar da yolda." ifadelerini kullandı.
4.12.2023Ekonomi
Gayrimenkul sektöründe bir dönem resmen kapanıyor! Yeni sistem ile evi olmayan kalmayacak
Gayrimenkul sektöründe bir dönem resmen kapanıyor! Yeni sistem ile evi olmayan kalmayacakKonut sektöründe yeni bir dönem başlıyor. Ev alacak yeterli birikimi olmayanları doğrudan ilgilendiriyor. Gayrimenkule talep var ama erişim kolay değil. Firmalar üretimde, vatandaş alımda zorlanıyor. Çıkış yolları arayan sektörün gündeminde fonlar var. SPK’nın taslağını hazırladığı Proje Gayrimenkul Yatırım Fonları ile yeni bir dönemin başlaması bekleniyor. Şirketler fon üzerinden sağladığı finansmanla yatırım yapacak, 5-10 milyon liraya ev alamayan tüketici küçük birikimleriyle milyarlık projelere ortak olacak.
3.12.2023Ekonomi
Kiralık ve satılık evde bir dönem kapandı! Fahiş fiyatlar düşüşe geçti, ilanlar teker teker siliniyor
Kiralık ve satılık evde bir dönem kapandı! Fahiş fiyatlar düşüşe geçti, ilanlar teker teker siliniyorİlan sitelerine gelen düzenleme sonrası sahte ilanlar silinmeye başlandı. Sektörün en çok bilinen üç ilan sitesinde dahi ‘satılık konut’ kategorisindeki düşüş 15 bini buldu. Yine bu sitelerdeki tüm emlak ilanları ve kiralıklarla düşüşün 25 bini aştığı belirtiliyor. Sektör temsilcileri düzenleme ve denetimlerle yanıltıcı ilanların sona ereceğini, dolandırıcılıkların önüne geçileceğini dile getirirken, sahte ilanların sosyal medya platformlarına kayabileceği uyarısında bulunuyor.
5.11.2023Ekonomi
Ev alıp satacaklar dikkat! Süre uzadı, tüketici kampanya bekliyor
 Ev alıp satacaklar dikkat! Süre uzadı, tüketici kampanya bekliyor Artan fiyatlar, yüksek faiz oranları ve krediye erişim sorunu ev sahibi olmayı zorlaştırıyor.  İkinci el piyasada ilan sayısı artarken, konutlara alıcı bulmak zorlaşıyor. Ülke genelinde son bir yılda ortalama konut pazarlama süresi 60 günden 86 güne, İstanbul’da 61 günden 91 güne çıktı. Peki bugün gelinen noktada yeni bir ev için aylık hane geliri ne kadar olmalı? TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin yaptığı araştırmada bu soruya yanıt verildi.
31.10.2023Ekonomi
Ev alacaklar dikkat! Hane geliri 34 bin TL olanlar yeni kampanyadan yararlanacak
Ev alacaklar dikkat! Hane geliri 34 bin TL olanlar yeni kampanyadan yararlanacak Artan fiyatlar, yüksek faiz oranları ve krediye erişim sorunu ev sahibi olmayı zorlaştırıyor. Peki bugün gelinen noktada yeni bir ev için aylık hane geliri ne kadar olmalı? TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin yaptığı araştırmada bu soruya yanıt verildi. İlan sitelerindeki en ucuz 2+1 yeni konutu satın almak için, İstanbul’da aile geliri en az 88 bin ila 373 bin TL arasında olmalı. Beklenen düşük faizli konut kampanyası başlarsa, hane geliri beklentisi 34 bin ila 143 bin TL bandına gerileyecek. Bugün Ankara’da merkez ilçelerde yeni bir konut almak için hanehalkı en düşük aylık gelir beklentisi 149 bin TL civarında. İzmir’de ise en ucuz 2+1 için aile gelirinin 80 bin ila 355 bin bandında olması gerekiyor.
26.10.2023Ekonomi
Ev alacaklar dikkat! Düşük faizli konut kredisi ile ilgili detaylar netleşiyor
Ev alacaklar dikkat! Düşük faizli konut kredisi ile ilgili detaylar netleşiyorEv sahibi olmak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor. Konut kredisi faiz oranları ile ilgili yeni açıklama geldi. OVP’de duyurulan dar gelirliye konut kampanyasında detaylar netleşmeye başlıyor. Faiz oranı ne olacak? Kimler yararlanabilecek? Vade oranı ne olacak? İşte detaylar...
24.10.2023Ekonomi
Konut fiyatları ile ilgili yeni açıklama! İkinci el evde indirim trendi başlıyor
Konut fiyatları ile ilgili yeni açıklama! İkinci el evde indirim trendi başlıyorDeprem sonrası azalan yapı stoku ve yaşanan göç dalgası konut fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Ülke genelinde en çok konut satışı yapılan 30 ilde en yüksek fiyat artışı Hatay, Ankara ve Elazığ’da görüldü. Hatay’da konut fiyatları son bir yılda yüzde 158, Ankara’da yüzde 126, Elazığ’da ise yüzde 124 arttı. Üç büyük ilde en düşük artış ise İstanbul’da gerçekleşti. İkinci el konut fiyatlarında ise indirim rüzgarı esmeye başladı.
19.10.2023Ekonomi
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem başladı! Konut yatırımı askıya alındı, fiyatlar düşüşe geçti
Gayrimenkul sektöründe yeni dönem başladı! Konut yatırımı askıya alındı, fiyatlar düşüşe geçtiArtan faizler, BDDK’nın kredi kısıtlaması ve mevduatın cazibesi yatırım için ev alacaklara fren yaptırdı. İhtiyaç amaçlı alım yapıldığını ancak yatırımcıların piyasadan çekildiğini belirten sektör temsilcileri, “Konuta yatırım yapayım düşüncesi artık yok. Talep düşünce ikinci elde ev sahipleri indirim yapmaya başladı” dedi.
1.10.2023Ekonomi
Anlaşma resmen duyuruldu! Türkiye, Romanya'ya günlük 4 milyon metreküpe kadar doğal gaz ihraç edecek
Anlaşma resmen duyuruldu! Türkiye, Romanya'ya günlük 4 milyon metreküpe kadar doğal gaz ihraç edecekTürkiye'den Romanya'ya günlük 4 milyon metreküpe kadar doğal gaz ihracatı için iki ülke arasında anlaşma yapıldı.
27.09.2023Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Ek MTV için yarın kritik gün
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Ek MTV için yarın kritik günAnayasa Mahkemesi, motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini yarın esastan görüşecek.
27.09.2023Ekonomi
Kiralık ve satılık konut fiyatlarında dengeler değişti! İlanlardaki fark dikkat çekti
Kiralık ve satılık konut fiyatlarında dengeler değişti! İlanlardaki fark dikkat çektiSon dönemde alınan tedbirler nedeniyle konut sektöründeki fiyatlarda dengeler değişti. Kiralık ve satılık ilanlarında yaşanan fiyat farklılığı vatandaşın dikkatini çekiyor.
27.09.2023Ekonomi
Emsal aidat kararı! 'Yaptırım uygulanamaz'
Emsal aidat kararı! 'Yaptırım uygulanamaz'Son yıllarda aidat ödemeleri kiralarla yarışır hale geldi. Özellikle sitelerde masrafların artması nedeniyle aidatlara yapılan zam miktarı da arttı. Aidat ödemesinde sorun yaşayanlar ise, site ya da apartman yönetimleri tarafından çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalıyor. Yargıtay konu ile ilgili emsal niteliğinde bir karara imza attı.
27.09.2023Ekonomi
Konut sektöründe bir dönem kapanıyor! 'Japon tipi'ne geçiş başladı
Konut sektöründe bir dönem kapanıyor! 'Japon tipi'ne geçiş başladıGayrimenkul sektörü ile ilgili yeni gelişmeler özellikle ev almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Uzun süredir yükseliş trendinde olan konut fiyatları, sektörde yaşanan durgunluk nedeniyle düşüş eğilimine girdi. Peki bu düşüş kalıcı olacak mı? İşte satılık ev fiyatları ile ilgili ayrıntılar...
26.09.2023Ekonomi
Konut kredisi kararı: Sınırlama getirildi, oranlar değişti! 'Satılık ev fiyatları düşecek'
Konut kredisi kararı: Sınırlama getirildi, oranlar değişti! 'Satılık ev fiyatları düşecek'BDDK, ikinci evini alacak olanlara yönelik kredi kısıtlaması getirdi. Tüketiciler, ikinci konut alımında eskiye göre yüzde 75 daha az kredi kullanabilecek. Söz konusu kısıtlama ilk ev alımında uygulanmayacak. Peki BDDK'nın konut kredi kararı nasıl yankı bulacak? Sektör temsilcileri değerlendirdi.
29.08.2023Ekonomi
Fiyatlar düşüyor, ev sahipleri geri adım atıyor!  Konut fiyatlarında  köpük eriyor, yeni dönem başlıyor
Fiyatlar düşüyor, ev sahipleri geri adım atıyor! Konut fiyatlarında köpük eriyor, yeni dönem başlıyorKiracılara güzel haber geldi. Ev sahiplerinin kira fiyatlarına fahiş zam yapması pek çok kiracının ev sahibi olma istediği tetikledi. Ancak satılık konut fiyatları da kira ile doğru orantılı olan arttı ve ev alma planları askıya alındı. Ev satılarında satıcının üstünlüğü sona erdi, mülk sahipleri pazarlık masasına oturdu. Evde köpük fiyat erirken, indirim yapılmaya başladı. İşte ev sahibi - kiracı herkesi yakından ilgilendiren konunun ayrıntıları...
14.08.2023Ekonomi
İlk kez ev alacaklara devlet desteği geliyor! İşte kiracılara müjde gibi haberin ayrıntıları
İlk kez ev alacaklara devlet desteği geliyor! İşte kiracılara müjde gibi haberin ayrıntılarıEv alacaklara güzel haber! Yeni destek kampanyası başlıyor. İlk kez ev alacakları kapsayan kampanyanın detayları belli oldu. Merkez Bankası ve BDDK çalışma başlattı. İlk kez ev alacaklara devlet desteği geliyor. Arka planda çalışmaların başladığını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "İlk konut edinimini destekleyici çerçevede hareket edeceğiz. Konut arzını artırmak durumundayız" dedi. İşte ayrıntılar...
13.08.2023Ekonomi
Fiyatlar yüzde 120 arttı! Talep resmen patladı, uzmanlardan kritik uyarı geldi
Fiyatlar yüzde 120 arttı! Talep resmen patladı, uzmanlardan kritik uyarı geldiSatılık konut fiyatlarındaki artış nedeniyle özellikle yatırım amaçlı ev almak isteyenler arsaya yöneldi. Yılın ilk 6 ayında konut satışları yüzde 22 gerileyerek yaklaşık 566 bin olurken, konut dışı gayrimenkul satışı 800 bine yaklaştı. İlginin sürmesini bekleyen uzmanlar, ‘Araştırmadan almayın’ diyor. Arsaya olan talep ise fiyatlara da yansıdı. Fiyatlarda yüzde 120'ye varan artış görüldü.
30.07.2023Ekonomi
Satılık ev fiyatlarında talep durdu, fiyatlar düşüyor
Satılık ev fiyatlarında talep durdu, fiyatlar düşüyorGayrimenkul sektörü ile ilgili yeni gelişmeler özellikle ev almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Uzun süredir yükseliş trendinde olan konut fiyatları, sektörde yaşanan durgunluk nedeniyle düşüş eğilimine girdi. Peki bu düşüş kalıcı olacak mı? İşte satılık ev fiyatları ile ilgili ayrıntılar...
13.07.2023Ekonomi
GYODER, deprem bölgesinde konut piyasasını inceledi
GYODER, deprem bölgesinde konut piyasasını inceledi‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2023 1. Çeyrek Raporu’nda depremin satılık konut ve kiralık piyasasına etkilerini inceledi.
13.06.2023Ekonomi
Ev almak isteyenlere fiyat uyarısı! 'Elinizde paranız varsa alın'
Ev almak isteyenlere fiyat uyarısı! 'Elinizde paranız varsa alın'Yatırım yapmak ya da oturmak için ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor. Seçim döneminin sona ermesi ile birlikte gayrimenkul sektöründeki gelişmeler de yakından takip ediliyor. Seçim öncesinde çok sayıda kişi tereddüt ederek ev almaya yanaşmadı. Satışları, konut kredisi sorunları ve fiyatların yükselmesi de doğrudan etkiledi. Peki önümüzdeki dönemde ev fiyatları artacak mı? Uzman isim sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, ev satın almak isteyenler için de tavsiye verdi. İşte detaylar...
9.06.2023Ekonomi
Ev almak isterken paranızı çöpe atmayın!
Ev almak isterken paranızı çöpe atmayın!Turizm kenti Antalya'da, bu yılın ilk 4 ayında yabancılara 5 bin 201 konut satıldı. Kentte yabancılara yönelik konut satışlarının artması, konutların estetiğinin de değişmesine neden oldu. Yabancı müşterilerin daha çok havuzu, otoparkı ve özel güvenliği olan konutlara rağbet ettiği öğrenildi. Oda başkanı ise konut satışlarının artması ile dolandırıcılık olaylarının arttığını belirterek, vatandaşları bir kez daha uyardı.
16.05.2023Ekonomi
30 daire 300 kişiye satıldı, ortalık karıştı! ‘2 ayda teslim edilecek’ dediler yılan hikayesine döndü
30 daire 300 kişiye satıldı, ortalık karıştı! ‘2 ayda teslim edilecek’ dediler yılan hikayesine döndüAntalya’da piyasada değerinin altında ev almak için bir kooperatifle anlaşan onlarca kişi, 2 ay içerisinde daireleri teslim edilmeyince dolandırıldıklarını anladı. Kooperatif yetkililerinin 30 daireyi emlakçılar aracılığıyla 200-300 kişiye sattığı iddia edilirken, aradan geçen 1 yıla rağmen teslim edilmeyen dairelerin yanına gelen mağdurlar evlerini dışarıdan izlemekle yetindi.
27.04.2023Yaşam
Ev fiyatlarında ‘acil satılık’ dönemi! İndirime neden oldu
Ev fiyatlarında ‘acil satılık’ dönemi! İndirime neden olduPiyasalarda seçim öncesi yavaşlayan hareket, satılık konut tarafında da kendini gösteriyor. Fiyatlarda yeni bir yükseliş ya da düşüş yok. Ancak acil satılık ilanlarında yüzde 5’e kadar bir gevşeme fark ediliyor. İşte ev fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesinin detayları...
26.04.2023Ekonomi
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! İki ilde fiyatlar uçtu, işte İstanbul'da son durum
Ev fiyatlarında EYT ve deprem etkisi! İki ilde fiyatlar uçtu, işte İstanbul'da son durumEv alacak milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Koronavirüs, savaş sonrası göç ve deprem derken fiyatlar uçuşa geçti. Türkiye genelinde satılık konut fiyatlarında son iki yıldır dikkat çeken hız, İstanbul’da piyasayı iki katından fazla yükseltti. Fiyatları, azalan konut üretimine karşılık talep artışı, inşaat maliyetleri ve yüksek faiz destekliyor. EYT sonrası İstanbul’dan taşınma süreci de iki ilde konut fiyatlarında değişime neden oldu.
19.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Satılık Konut ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki satılık konut haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.