Diş Hekimliği

Diş Hekimliği

Son dakika diş hekimliği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan diş hekimliği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını diş hekimliği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Diş Hekimliği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan diş hekimliği gelişmeleri de dahil olmak üzere 836 diş hekimliği haberi bulunmuştur. Tüm diş hekimliği haberleri aşağıda listelenmiştir.
YÖK Başkanı Özvar tartışma konusu olan sistem hakkında bilgi verdi! "A’dan Z’ye artı 34 kadın kontenjanı"
YÖK Başkanı Özvar tartışma konusu olan sistem hakkında bilgi verdi! "A’dan Z’ye artı 34 kadın kontenjanı"YKS’de 166 puan alan bir adayın 34 yaş üstü kadınlar için ayrılan kontenjanla Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’ne girmesi tartışma yarattı. Daha başarılı bir öğrencinin hakkına girdiği yorumları yapıldı. Bu tartışmaları YÖK Başkanı Özvar’a sordum. Özvar, “Kimsenin hakkı yenmedi” dedi ve sistemi detaylarıyla anlattı...
26.08.2023Eğitim
40 üniversite için yeni karar! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı
40 üniversite için yeni karar! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 40 üniversite bünyesinde 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulduğu Resmi Gazete'de yayımlandı.
4.08.2023Gündem
Aile hekimliğiyle ilgili önemli değişiklik! Bakan Koca açıkladı
Aile hekimliğiyle ilgili önemli değişiklik! Bakan Koca açıkladıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve aile hekimliği kanununda değişiklik yapmayı amaçlayan kanun teklifinin detaylarını açıkladı. Bakan Koca, 'Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen puanlama sistemi yerine, sözleşmeli çalışan Aile Hekimleri ile Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarına devlet memurlarının tabi olduğu disiplin hükümlerinin uygulanmasını amaçlıyor.' dedi.
14.07.2023Gündem
Bakan Kacır: 1,5 yıl içinde Ay’a ilk teması sağlayacağız
Bakan Kacır: 1,5 yıl içinde Ay’a ilk teması sağlayacağızSanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Kacır "Sel bölgesinde KOBİ'lere 1 yıl ödemesiz 3 yıl ödemeli 300 bin lira kredi sunduk" dedi. Bakan Kacır "Önümüzdeki 1,5 yıl içinde Ay'a ilk teması gerçekleştireceğiz. İki aşamalı proje olacak. Sert iniş ilki, insansız roket göndereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
7.06.2023Ekonomi
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel öldü mü, hastalığı ne? Söke Belediye Başkanı kimdir, kaç yaşında, nereli?
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel öldü mü, hastalığı ne? Söke Belediye Başkanı kimdir, kaç yaşında, nereli?Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel hayatını kaybetti. Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel'in sabahı karşı İzmir'deki evinde vefat ettiği öğrenildi.
7.06.2023Gündem
SMA ve Diş hekimliği uygulaması! Bakan Koca: Yakında uygulamaya geçecek
SMA ve Diş hekimliği uygulaması! Bakan Koca: Yakında uygulamaya geçecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu’nun gen terapisini kimlere uygulanabileceğini belirlediğini ifade ederek, “Hangi hasta grubunda kullanılabileceğini tespit etti. Etkili olduğu bir hasta grubu var. Uygulanmak üzere planımızı yaptık. Yakında uygulamaya geçecek” dedi. Bakan Koca ayrıca, İstanbul’da nadir hastalıkların tedavisi için yeni bir hastanenin kurulduğunu da açıkladı.
7.06.2023Gündem
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladı
AK Parti'nin seçim beyannamesi açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri sıraladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesini açıkladı. "Önümüzdeki dönemde ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği yere getireceğiz" diyen Erdoğan, "Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız. Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız." ifadelerini kullandı. Ankara-İstanbul arasına süper hızlı tren hattının kurulacağını belirten Erdoğan, 6-G teknolojisinin hazırlıklarına da başlanılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayata geçireceğimiz "gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle”, hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviyenin altına düşmemesini temin edeceğiz." dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili ise şunları söyledi: Son 5 yıldaki uygulama tecrübesine ve değişen ihtiyaçlara göre restore ederek, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha fazla katkı verecek şekilde geliştireceğiz.
11.04.2023Gündem
Deprem bölgesinde tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanlar, başka kurumlarda görevlendirilebilecek
Deprem bölgesinde tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanlar, başka kurumlarda görevlendirilebilecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesinde tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanların, kendi kurumlarının uygun görmesiyle, başka kurumlarda görevlendirilebileceğini duyurdu.
19.03.2023Gündem
Hekimleri diplomasız, hastaları dolandırıcı! Genç diş hekimine sahte klinik şoku
Hekimleri diplomasız, hastaları dolandırıcı! Genç diş hekimine sahte klinik şokuTürkiye ‘sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayını konuşurken, İzmir’de yaşanan bir olay bu kadar da olmaz dedirtti. Hekimleri diplomasız, hastaları ise dolandırıcı çıkan klinikte, çiçeği burnunda diş hekimi kabusu yaşadı. Hem hastaların hem de genç diş hekiminin mağdur olduğu olayla ilgili açıklama yapan Avukat Mustafa Karakum, “Meslek odalarından mutlaka teyit edin” uyarısında bulundu.
6.01.2023Yaşam
Diş Hekimi Maaşları 2023: En yüksek, en düşük diş hekimi maaşı ne kadar? Diş Hekimleri ne kadar maaş alıyor?
Diş Hekimi Maaşları 2023: En yüksek, en düşük diş hekimi maaşı ne kadar? Diş Hekimleri ne kadar maaş alıyor?Diş, çene, damak üzerine çalışan diş hekimliği için 5 yıllık Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmak gerekiyor. Peki, En yüksek, en düşük diş hekimi maaşı ne kadar? Diş Hekimleri ne kadar maaş alıyor? 2023 yılında diş hekimleri ne kadar maaş alacak?
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı yapacak! SGK personel alımı şartları!
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı yapacak! SGK personel alımı şartları!Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) sınavla 30 müfettiş yardımcısı istihdam edecek. Başvurular, e-Devlet kapısı üzerinden alınacak. Peki, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? SGK personel alımı şartları…
Bakan Koca'dan atama müjdesi!
Bakan Koca'dan atama müjdesi!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atamalara ilişkin yeni düzenlemeyi duyurarak, "İlan ettiğimiz 85 bin personelin 42 bin 500'ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız" dedi.
22 Kasım Diş Hekimleri Günü! Diş Hekimleri Günü kutlamak için anlamlı, güzel, kısa, uzun mesajlar ve sözler!
22 Kasım Diş Hekimleri Günü! Diş Hekimleri Günü kutlamak için anlamlı, güzel, kısa, uzun mesajlar ve sözler!Türkiye'de her yıl 22 Kasım Diş Hekimleri Günü olarak kutlanıyor. 22 Kasım 1908 tarihinde kurulan ilk Diş Hekimliği Okulu sonrasında Türkiye’de fiilen eğitime başlanmıştır. Ağız hastalıklarını önlemek, teşhis etmek, tedavi etmek amacıyla ağız sağlığı konusunda uzmanlaşan Diş Hekimlerinin bu özel günün kutlamak için 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü anlatan anlamlı, güzel, kısa, uzun mesajlar ve sözleri derledik.
22.11.2022Gündem
Bakan Koca 'hayırlı olsun' diyerek paylaştı: Tam asgari ücret alacaklar
Bakan Koca 'hayırlı olsun' diyerek paylaştı: Tam asgari ücret alacaklarBakan Koca, tıp fakültesi 6. sınıf öğrencileri ile diş hekimliği fakültelerinin 5. sınıf öğrencilerinin aylık tam asgari ücret almalarını sağlayan yasanın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.
10.11.2022Gündem
KYK faizleri ve maske cezaları silindi
KYK faizleri ve maske cezaları silindiÖğrenim kredilerine ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM’de kabul edildi. Böylece KYK öğrenim kredisinin borç faizleri ve maske cezaları silindi.
3.11.2022Ekonomi
Bakan Koca 'Hayırlı olsun' diyerek duyurdu! Meclis'te kabul edildi
Bakan Koca 'Hayırlı olsun' diyerek duyurdu! Meclis'te kabul edildiSağlık Bakanı Fahrettin Koca "İntörn doktorlar ile diş hekimliği beşinci sınıf öğrencilerinin aylık ödemelerinin net asgari ücret seviyesine çıkarılmasını içeren torba yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Hayırlı olsun." açıklamasında bulundu.
27.10.2022Gündem
YÖK Başkanı'ndan KPSS soruşturması açıklaması
YÖK Başkanı'ndan KPSS soruşturması açıklamasıYükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Erol Özvar, iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) ilişkin soruşturmada ön incelemeyi tamamlayıp, savcılığa teslim ettiklerini hatırlatarak, "Sınavın kendisinden ziyade idari süreçlerle alakalı sıkıntılar olduğunu gördük" dedi.
27.10.2022Gündem
52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi! KYK kredi faizleri, maske cezaları, icra borçları
52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi! KYK kredi faizleri, maske cezaları, icra borçlarıTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, ekonomik düzenlemeleri içeren 52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi. Teklifle; Kovit-19 salgını sürecinde maske takmayanlara verilen cezalar affedilecek. KYK kredi faizleri ödenmeyecek. 2000 TL ve altındaki icra borçlarının sonlandırılması amaçlanıyor. İşverenler çalışanlarına yemek paralarını nakit ödemeleri halinde vergiden istisna olacak.
17.10.2022Ekonomi
ÖSYM DUS sorularını ve cevap anahtarını erişime açtı! 2022 DUS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihler nasıl yapılacak? İşte DUS puanı hesaplama!
ÖSYM DUS sorularını ve cevap anahtarını erişime açtı! 2022 DUS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihler nasıl yapılacak? İşte DUS puanı hesaplama!ÖSYM 16 Ekim’de yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı olan 2022-DUS ve 2022- STS Diş Hekimliği Sınavlarının soru ve cevap anlahtarını adaylar için erişime açtı. Adaylar, DUS soru ve cevaplarına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecek. Peki, DUS puan hesaplama nasıl yapılır? 2022 DUS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…
16.10.2022Eğitim
Koca'dan, İntörn Doktorlar ve Diş Hekimliği 5'inci sınıf öğrencileri için 'ücret' açıklaması
Koca'dan, İntörn Doktorlar ve Diş Hekimliği 5'inci sınıf öğrencileri için 'ücret' açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İntörn Doktorlar ve Diş Hekimliği 5'inci sınıf öğrencilerine yapılan ödemelerin asgari ücret düzeyine çıkarılmasını ilişkin yasa teklifinin Meclis'e sunulduğunu açıkladı.
7.10.2022Gündem
2022 DUS ve 2022 STS sınav giriş belgeleri yayınlandı! ÖSYM DUS ve STS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı!
2022 DUS ve 2022 STS sınav giriş belgeleri yayınlandı! ÖSYM DUS ve STS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı!2022-DUS ve 2022-STS Diş Hekimliği Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı. 16 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-DUS ve 2022-STS Diş Hekimliği sınavları için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.
6.10.2022Eğitim
YÖK'ten iptal edilen KPSS açıklaması: İnceleme tamamlandı
YÖK'ten iptal edilen KPSS açıklaması: İnceleme tamamlandıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruşturmasına ilişkin, "Ön incelemeyi başlattık ve neticelendirdik. Bugün genel kurulda, KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek. Sonuçlandığını ifade etmem mümkün şu anda" dedi.
30.09.2022Gündem
Miss Turkey 2022 adayları ve isimleri! Miss Turkey finalistleri kimler? Yarışacak adaylar belli oldu!
Miss Turkey 2022 adayları ve isimleri! Miss Turkey finalistleri kimler? Yarışacak adaylar belli oldu!Miss Turkey yarışmasının adayları açıklandı. İşte jürinin belirlediği 20 finalist ve isimleri…
15.09.2022Güzeller
Deniz Arcak'ın zorlu eğitim hayatı! Üniversiteyi 24 yılda bitirmiş
Deniz Arcak'ın zorlu eğitim hayatı! Üniversiteyi 24 yılda bitirmişUzun zamandır ortalarda gözükmeyen Deniz Arcak (54), Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Dur Bi Dinle” programına konuk oldu. Küçük yaşlarda kendisine hiperaktivite teşhisi konduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, o yıllarda yaşadığı zorlukları anlattı.
10.09.2022Magazin
Üniversite harç ücretleri ne kadar? İşte bölüm bölüm 2022-2023 üniversite harçları!
Üniversite harç ücretleri ne kadar? İşte bölüm bölüm 2022-2023 üniversite harçları!Üniversite kayıtları başlıyor! Milyonlarca öğrenci kayıt işlemleri için hazırlıklarını tamamlarkenn 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nda üniversitelerin harç ücretleri merak ediliyor. Üniversitelerin harç ücretleri Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Peki, Üniversite harç ücretleri ne kadar? irinci öğretim harç ücretleri ne kadar? İkinci öğretim harç ücretleri kaç lira? Üniversite harç ücreti ne zaman yatırılacak? İşte bölüm bölüm 2022-2023 üniversite harçları!
20.08.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Diş Hekimliği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki diş hekimliği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.