Ders Kitapları

Ders Kitapları

Son dakika ders kitapları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ders kitapları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ders kitapları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ders Kitapları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ders kitapları gelişmeleri de dahil olmak üzere 435 ders kitapları haberi bulunmuştur. Tüm ders kitapları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Okul kayıt parası şikayetleri nereye yapılır? MEB inceleme başlattı!
Okul kayıt parası şikayetleri nereye yapılır? MEB inceleme başlattı!Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Okul kayıtlarında zorunlu bağış veya kayıt parası alan okullara inceleme başlattı. 65 okulda inceleme sürerken gelen şikayetler de değerlendiriliyor. Peki, Okul kayıt parası şikayetleri nereye yapılır? Okul kayıt parası ve zorunlu bağış verilmeli mi? Okul kayıt parası alanlara ceza var mı? İşte detaylar…
6.08.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Bu yıl ücretsiz başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Bu yıl ücretsiz başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması ve Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, eğitim-öğretimdeki ücretsiz kitap dağıtımına ilişkin "Bir yenilik daha yapıyoruz; yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız. Bu yeni uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
2.06.2022Siyaset
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar! Önümüzdeki  eğitim yılında başlıyor, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar! Önümüzdeki eğitim yılında başlıyor, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar...MEB harekete geçti. Milyonlarca öğrenciyi doğrudan ilgilendiriyor. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında başlıyor. 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor. Ayrıca LGS ve YKS'ye girecek adaylar için de büyük önem taşıyor. Tamamen ücretsiz olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, ders kitaplarının ücretsiz dağıtımı sonrası yeni bir adım daha atmıştı. Hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi, her ay tüm öğrencilerin yardımcı kaynaklara doğrudan ücretsiz ulaşmasını sağlıyor. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında bir yenilik daha yapılacak ve yardımcı kaynaklar, ders kitaplarıyla birlikte dağıtılacak.
15.05.2022Eğitim
MEB harekete geçti ve belli oldu! Yeni dönem başlıyor flaş karar...
MEB harekete geçti ve belli oldu! Yeni dönem başlıyor flaş karar...Milyonlarca kişi bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti ve resmen duyurdu. Yeni dönem başlıyor. Bir ilk olacak. Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer duyurdu. İki bakanlık resmen imzaladı. Flaş yabancı dil kararı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ders kitapları ile ilgili de yeni uygulamayı hayata geçirdi.
16.11.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika kararı! Yeni sistem resmen duyuruldu, tüm Türkiye'de...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) son dakika kararı! Yeni sistem resmen duyuruldu, tüm Türkiye'de...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! MEB harekete geçti ve resmen duyurdu. Yeni sistem hayata geçirildi. Tüm öğretmenlerin kullanımına açıldı. Yeni sistem başvuruları alınmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, taslak ders kitaplarının inceleme ve değerlendirmelerinin daha nitelikli ve hızlı gerçekleştirilmesi için panel süreçlerinin çevrim içi yapılabilmesine de imkan sağlayan sistemi hayata geçirdi. Sistem sayesinde, tüm Türkiye'de farklı alanlarda uzman panelistlerin çevrim içi ortamlarda da bir araya gelerek ders kitaplarını inceleyip değerlendirmesi sağlanacak. Süre de yeni sistemle birlikte kısalacak. İşte MEB'in son dakika kararı...
15.11.2021Eğitim
Okullarla ilgili son dakika açıklaması! Resmen açıkladı: 10 gün...
Okullarla ilgili son dakika açıklaması! Resmen açıkladı: 10 gün...Okullarla ilgili son dakika açıklaması geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiriyor. Resmen duyurdu. Detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında merak edilen soruları yanıtladı. Okullarda kış aylarına yönelik yeni salgınla mücadele tedbirleri neler olacak? Vaka sayılarına göre yüz yüze eğitime ara verme planı var mı? Salgın dönemi, eğitim sisteminde kalıcı değişikliklere yol açabilir mi? Yeni öğretmen atamalarında nasıl bir takvim öngörülüyor? gibi sorulara yanıt veren Bakan Özer, kritik açıklamayı canlı yayında duyurdu.
3.11.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! Tamamen ücretsiz, kasımdan itibaren...
Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! Tamamen ücretsiz, kasımdan itibaren...Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Yeni karar Bakan Özer tarafından duyuruldu. Ücretsiz olacak. Kasım ayında başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm eğitim kademelerinde yardımcı kaynakların ve destekleyici eğitim materyallerinin kasım ayından itibaren ücretsiz dağıtılmaya başlanacağını bildirdi.
21.10.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu ve zorunlu oldu, 5 yıl...
MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu ve zorunlu oldu, 5 yıl...MEB'den son dakika kararı! Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu. Milyonlarca öğrenciyi ve öğretmenleri yakından ilgilendiriyor. 5 yıl olacak. Yeni kararlar tek tek açıklandı. Ders kitaplarının kalitesinin arttırılması amacıyla kitap yazım sürecinde program geliştirme, ölçme ve değerlendirme ile rehberlik sorumluları bulundurulması zorunlu oldu. Ders kitaplarının uygunluk süresi, Kurul kararında belirtilen öğretim yılından itibaren 5 öğretim yılı olacak. Bakanlık tarafından belirlenmeyen ders kitapları ile okutulacak diğer eğitim araçları öğrencilere aldırılamayacak. Kitapların ilk sayfalarında yer alacak unsurlar ile azınlık okulları veya yabancılar tarafından açılmış özel okullardaki ders kitaplarına yönelik kriterler de belirlendi. İşte MEB'in Resmi Gazete'de yayımlanan son dakika kararları...
14.10.2021Eğitim
81 ile resmi yazı gönderildi! 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Okullar...
81 ile resmi yazı gönderildi! 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Okullar...Milli Eğitim Bakanlığı'dan (MEB) son dakika açıklaması! 81 ile resmi yazı gönderildi. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıfları kapsıyor! MEB'den flaş talimat geldi. Okullarda öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları ile Bakanlığın hazırladığı yardımcı kaynakların dışındaki diğer materyallerin okullarda reklam ve tanıtımlarının yapılmasına izin verilmemesi istendi. Velilere yönelik maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılması gerektiği belirtildi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığınca okul öncesinden özel eğitime, ilkokuldan lise son sınıfa kadar hazırlanan ve 10 sayfadan oluşan eğitsel materyal listesi paylaşıldı.
25.09.2021Eğitim
MEB teslim etti! Milyonlarca öğrenci bekliyordu! Ve başladı
MEB teslim etti! Milyonlarca öğrenci bekliyordu! Ve başladıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilen ders kitapları okullara ulaştırıldı. Koronavirüs nedeniyle uzun aradan sonra yüz yüze eğitim ile ilgili son hazırlıklar gözden geçirilirken öğrencilere dağıtılacak kitaplar da büyük ölçüde okullara teslim edildi.
30.08.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş kayıt parası kararı! MEB resmen duyurdu...
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş kayıt parası kararı! MEB resmen duyurdu...Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla 81 ile yazı gönderildi ve resmen duyuruldu. Son dakika kayıt parası kararı...Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılına ilişkin iş ve işlemlerine dair resmi yazıyı illere gönderdi. Resmi yazıda, okulların 6 Eylül'de açılacağı belirtilerek kurul ve zümre toplantı tarihlerinde değişikliğe gidildi. Ayrıca okul yönetimleri kayıt parası alınmaması, yardımcı materyal reklamı yapılmaması ve seviye/ özel grup sınıfları açılmaması konusunda uyarıldı.Ayrıca MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 81 il Valiliğine resmi yazı gönderdi. Yazıda, kurumlarda görev yapan idari personel ile varsa 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi diğer personel dahil hiç kimsenin yemek ve benzeri kurum hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmayacağı belirtildi.
21.08.2021Eğitim
AÖF yaz okulu kayıt tarihi belli oldu! AFÖ yaz okulu kayıtları ne zaman başlıyor?
AÖF yaz okulu kayıt tarihi belli oldu! AFÖ yaz okulu kayıtları ne zaman başlıyor?Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt işlemlerine ilişkin duyuru yayımladı. Peki, AÖF yaz okulu kayıt tarihi ne zaman?
24.06.2021Eğitim
MEB'den flaş karar! Resmen duyuruldu, 40 gün ve 31 saat...
MEB'den flaş karar! Resmen duyuruldu, 40 gün ve 31 saat...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Yeni karar tüm vatandaşlara duyuruldu. MEB tarafından yeni bir model uygulanmaya başlıyor. Binlerce öğrenciyi kapsıyor. Haftada 31 saat olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki ve teknik Anadolu liselerinde eğitim gören öğrencilerin 12. sınıfa geldiğinde kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla "Akademik Paket" modelini hayata geçiriyor.
10.06.2021Eğitim
MEB'den 'taşıt kiralama' iddialarına yanıt!
MEB'den 'taşıt kiralama' iddialarına yanıt!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kuruma yeni taşıt alımı yapılmadığını, hizmet alımı yoluyla araç kiralandığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Söz konusu işlem, yeni bir taşıt alımı olmayıp hizmet alımı yoluyla araç kiralanması hususudur. İlgili işlem, sözleşme süresi dolan mevcut koruma araçları için yeniden hizmet alımı yapılmasına ilişkindir" ifadeleri kullanıldı.
30.03.2021Eğitim
AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, hangi bankaya ödenecek? AÖF kayıt yenileme 2021 ve AÖF ders seçimi!
AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, hangi bankaya ödenecek? AÖF kayıt yenileme 2021 ve AÖF ders seçimi!AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemi bugün başlıyor. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Bahar Dönemi kayıt yenileme ve ders seçimi işlemlerinin başlamasıyla konu hakkındaki aramalar da arttı. AÖF kayıt yenileme işlemlerinde kaydını yeniletecek öğrencilere fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek. AÖF bahar dönemi kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme 2021, AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ücreti, AÖF ders seçimi süreci…
15.02.2021Eğitim
Bakanlığın özel eğitim desteklerine OECD'den övgü! Örnek gösterildi...
Bakanlığın özel eğitim desteklerine OECD'den övgü! Örnek gösterildi...Milli Eğitim Bakanlığınca özel eğitim öğrencileri için geliştirilen "Özelim Eğitimdeyim" mobil uygulaması, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü tarafından yayımlanan "Turkey: Özelim Eğitimdeyim" başlıklı raporda diğer ülkelere örnek olarak gösterildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Mobil uygulama, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve aileleri tarafından şu ana kadar aktif kullanıldı. Her ay içerikleri zenginleştirdik. Benzer ülkelere göre özel eğitimde sunmuş olduğumuz hizmet farklılığımızı ortaya koyduk. OECD'nin bu süreçte ülkelerde iyi uygulamaları tanıttığı raporlarından birisini, bu uygulamaya ayırması ve övgüyle bahsetmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti" dedi.
9.11.2020Eğitim
Okul kitapları ne zaman dağıtılacak? MEB kitap dağıtımı ne zaman? İşte okul kitaplarının verileceği tarih
Okul kitapları ne zaman dağıtılacak? MEB kitap dağıtımı ne zaman? İşte okul kitaplarının verileceği tarihSalgın sürecinin başında uzaktan eğitime geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için TRT EBA, EBA ve canlı dersler aracılığıyla eğitime devam edecek. Bakan Selçuk’un kontrollü ve aşamalı olarak eğitim-öğretime başlama konusunda karar aldıklarını duyurdu. Okulların bir süre daha uzaktan eğitimle devam etmesi nedeniyle veliler de okul kitaplarının ne zaman dağılacağını merak ediyor. Peki, Okul kitapları ne zaman dağıtılacak? İşte okul kitaplarının verileceği tarih…
9.09.2020Eğitim
Okullarda kitap dağıtımı ne zaman yapılacak? Okul kitapları ne zaman verilecek?
Okullarda kitap dağıtımı ne zaman yapılacak? Okul kitapları ne zaman verilecek?Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullarda uzaktan eğitim 31 Ağustos'ta başladı. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilk haftası geride kalırken öğrenciler ve veliler okul kitaplarının ne zaman dağıtılacağını merak ediyor. Peki, Okullarda kitap dağıtımı ne zaman yapılacak? Okul kitapları ne zaman verilecek? İşte detaylar...
3.09.2020Eğitim
Okul kitapları ne zaman verilecek? Okul kitapları ne zaman dağıtılacak?
Okul kitapları ne zaman verilecek? Okul kitapları ne zaman dağıtılacak?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı açılışı için ilk ders zilini çaldı. Uzaktan eğitim EBA TV ve MEB'in EBA platformlarında başladı. EBA canlı sınıf derslerinin başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ve veli de okul kitaplarının dağıtımı ile ilgili bilgileri araştırmaya başladı. Peki, Okul kitapları ne zaman verilecek? Okul kitapları ne zaman dağıtılacak? Okullar kitap dağıtacak mı? İşte Milli Eğitim Bakanlığı kitap dağıtımı ile ilgili bilgiler...
31.08.2020Eğitim
21 Eylül'de okullar açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklama...
21 Eylül'de okullar açılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklama...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim öğretim yılı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Uzaktan eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Selçuk, "Canlı sınıfla ilgili imkanlarımızı başlangıca göre bu süreçte asgari 10-12 kat artırıyoruz." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, "Erişimde fırsat adaleti olsun diye internet paketi olmayan çocuklarımıza destek olmak; bugün yine operatörlerden olumlu haber geldi. İki katına çıkarılıyor çocuklarımızın eğitimle ilgili kotaları. Bu anlamda da daha yeni gelişmeler olacak." diye konuştu.Bakan Selçuk, 21 Eylül'de okullar açılacak mı sorusuna da "Biz 21'inde belirli sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatacağız. Salgının seyri itibariyle, sürekli değerlendirme söz konusu olduğu için biz bunu takip ediyoruz. Buna uygun olarak da durumumuzu dikkate alacağız." yanıtını verdi.Bakan Selçuk ayrıca, "Çalışma kitapları ilk kez çocuklarımıza; bakın ders kitabının dışında çocuklarımızın eline 'öğrenci çalışma kitabı' somut olarak verilecek." ifadelerini kullandı.Bakan Selçuk "Öğretmenlerimizin her gün tam zamanlı, sabah gelip akşam gitmesi şeklinde bir mesai düşünmüyoruz" dedi.
29.08.2020Eğitim
Ders kitapları il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildi
Ders kitapları il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılacak ders kitapları, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yollandı.
30.06.2020Eğitim
MEB harekete geçti! 81 ilde ücretsiz ve başladı...
MEB harekete geçti! 81 ilde ücretsiz ve başladı...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Binlerce kişi ilgilendiriyor. Resmen duyuruldu, ücretsiz olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Her bir çocuğumuzun eğitimi bizim için önemli. Özel çocuklarımızın farklı ihtiyaçları var. Onların ailelerine, öğretmenlere destek için 'Özelim Eğitimdeyim' mobil uygulamamızda çok çeşitli içerikler hazırladık" dedi.
25.04.2020Eğitim
Telafi eğitimler ne zaman başlayacak? Yaz tatilinde okul var mı? LGS ertelenecek mi?
Telafi eğitimler ne zaman başlayacak? Yaz tatilinde okul var mı? LGS ertelenecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak 8'inci sınıf öğrencilerinin sorularını yanıtladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘LGS ertelenecek mi? Yaz tatilinde okul var mı? LGS online olarak mı yapılacak? Telafi eğitimler ne zaman başlayacak, nasıl yapılacak?’ sorularına cevap verdi. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konu ile açıklamaları…
19.04.2020Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ders Kitapları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ders kitapları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.