Dendias

Dendias

Son dakika Dendias haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Dendias ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Dendias haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dendias

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dendias gelişmeleri de dahil olmak üzere 115 dendias haberi bulunmuştur. Tüm dendias haberleri aşağıda listelenmiştir.
Atina'nın Türkiye planını Yunan basını manşetten duyurdu!
Atina'nın Türkiye planını Yunan basını manşetten duyurdu!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'a 'Bir gece ansızın gelebiliriz' diyerek uyarıda bulunan sözleri komşunun gündeminden düşmüyor. Yunan basını Atina'nın Türkiye'ye karşı izleyeceği yolu yazdı.
6.09.2022Dünya
Yunanistan'a panik yaşatan Abdülhamid Han gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi!
Yunanistan'a panik yaşatan Abdülhamid Han gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi!Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimine panik yaşatan Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi. Mersin'den test sürüşü amacıyla Türk kara sularında denize açılarak Yunanistan ve Rum medyasını ayağa kaldıran Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi 'Abdülhamid Han', yeniden limana demirleyerek göreve başlayacağı 9 Ağustos tarihini beklemeye başladı.
2.08.2022Gündem
Abdülhamid Han Doğu Akdeniz'e açıldı! Rum ve Yunan ikilisinde büyük panik...
Abdülhamid Han Doğu Akdeniz'e açıldı! Rum ve Yunan ikilisinde büyük panik...Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi Abdülhamid Han sondaj gemisinin dün denize açılması Yunan basınında geniş yer buldu. Yunan ordusu ve Atina'nın teyakkuza geçtiğini yazan komşu basını Abdülhamid Han'ın rotasını da sayfalarına taşıdı.
1.08.2022Dünya
Selanik'te hareketlilik! Türkiye sınırına doğru yola çıktılar
Selanik'te hareketlilik! Türkiye sınırına doğru yola çıktılarSon dakika gelişmesi. Yunanistan, ABD'den silah ve askeri araç tedarik etmeye devam ediyor. Son olarak Yunanistan'ın ABD'den 90 yeni M117 zırhlı güvenlik aracı tedarik ettiği bildirildi. 90 adet zırhlı güvenlik aracı Yunanistan Kara Kuvvetlerince Selanik'te teslim alındı.
26.07.2022Dünya
Yunanistan’da Abdülhamid Han korkusu! En kötü senaryo...
Yunanistan’da Abdülhamid Han korkusu! En kötü senaryo...Yunanistan'da Abdülhamid Han paniği başladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Abdülhamid Han sondaj gemisinin gelecek ay Akdeniz’de faaliyetlerine başlayacağını açıklaması Atina’yı alarma geçirdi. Atina, geminin görev yerine göre iki ülke arasında yaşanabilecek olası senaryoları değerlendirmeye başladı.
22.07.2022Dünya
Korkunç cinayet 24 yıl sonra çözüldü!
Korkunç cinayet 24 yıl sonra çözüldü!ABD'de işlenen korkunç cinayet 24 yıl sonra çözüldü. 1998 yılında parkta yürüyüz yapan adam hayatının şokunu yaşayacaktı. Halıya sarılmış şeyin gizemini çözmek için elini uzatan adam, gördükleri karşısında şoka girdi. Karşısında bir kadın cesedi vardı. Öldürüldükten sonra cesedi halının içine saklanmış ve daha sonra yürüyüş yaptığı parka bırakılmıştı. Polis ise bu cinayeti neredeyse çeyrek asır sonra çok özel bir teknoloji sayesinde aydınlatabildi.
4.07.2022Dünya
Türkiye'nin Madrid'deki zaferi Atina'yı çıldırttı! Dendias'tan skandal ifadeler...
Türkiye'nin Madrid'deki zaferi Atina'yı çıldırttı! Dendias'tan skandal ifadeler...Türkiye'nin Madrid'den zaferle ayrılması Yunanistan'ın eli boş dönmesi Atina'yı çıldırttı. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, her fırsatta Türkiye’yi kötüleme alışanlığını, haftalık Proto Thema gazetesine verdiği demeçte de sürdürdü. Dendias, Türkiye’nin İspanya’nın başkenti Madrid’deki NATO zirvesinde herhangi bir sonuç elde etmediğini, revizyonist bir siyaset izlediğini ve adaların silahsızlandırılmasına ilişkin tezlerinin ise tehlikeli olduğunu öne sürdü.
4.07.2022Dünya
Saldırmadan duramıyor! Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah suçlama
Saldırmadan duramıyor! Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye'ye küstah suçlamaSon dakika haberleri... Gerilimi sürekli tırmandıran Yunanistan'dan Türkiye karşıtı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, verdiği bir röportajda saldırgan tavrını sürdürdü ve Türkiye’ye suçlamalar yöneltti. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’yi bu kez de "Bugün Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki yayılmacılığını vurguladığımızda, bir dereceye kadar, Ukrayna’da yaşananlarla karşılaştırıyoruz. Avrupa Birliği’ndeki ortaklarımız da bunu idrak ediyor" ifadeleriyle hedef aldı.
22.06.2022Dünya
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkiye planını kendi ülkesi deşifre etti! İşte o plan
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkiye planını kendi ülkesi deşifre etti! İşte o planSon dakika haberleri. Türkiye - Yunanistan geriliminde son gelişmeler. Türkiye ile Yunanistan arasındaki krizde yeni boyut. Ege'de, Doğu Akdeniz'de ve Kıbrıs'ta gergin bir yaz yaşanabileceği iddiasını dile getirmeyi sürdüren Yunan basını Başbakan Miçotakis'in planını açıkladı. Yunan basını, krizin çözümü için ABD ve Almanya’nın da devreye girdiğini yazdı.
20.06.2022Dünya
Yunan bakandan skandal Türkiye açıklaması!
Yunan bakandan skandal Türkiye açıklaması!Ankara-Atina hattında tansiyon Yunanistan cephesinden gelen açıklama ile arttı. Ülke basınına konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye'ye suçlayan skandal açıklamalara imza attı.
19.06.2022Dünya
Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne, asker sayısı kaç? Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması!
Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne, asker sayısı kaç? Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması!Yunanistan Türkiye savaş ve askeri gücü karşılaştırması aramalar arttı. Emekli Yunan komutan Yanis Egolfopulos'un yaptığı, "Larisa'dan üç füze atsak İstanbul Boğazı'ndaki köprüleri vururuz" şeklindeki provokatif açıklamaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan sert tepki geldi. Çavuşoğlu, konuyla ilgili olarak, "Cesareti varsa yapsaydı. Boş laflarla kendilerini avutmalarına gerek yok" yorumunda bulundu. Söz konusu gelişmelerin ardından Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne? sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması 2022…
13.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lefkoşa'da KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu Yunanistan'a yönelik, "Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayız. Yunanistan uluslararası hukuku ihlal ediyor" açıklamasında bulundu.
13.06.2022Siyaset
Yunanistan'a çok sert tepki! Bakan Çavuşoğlu: Adaların egemenliği tartışılacaktır
Yunanistan'a çok sert tepki! Bakan Çavuşoğlu: Adaların egemenliği tartışılacaktırYunanistan ile Türkiye gerilimi ile ilgili son dakika gelişmesi! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yunanistan bizim yazdığımız mektuplara adam gibi cevap versin. Silahsızlandırılmış bu adaların statüsünü ihlal etmediğini söylesin. Elimde belgeler var. İhlal gerekçelerinin hiçbiri geçerli değil. Bu ihlalleri sonlandırmazsa adaların egemenlik tartışmasını başlattık zaten, egemenliği tartışılır" dedi.
7.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a Ukrayna tepkisi
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a Ukrayna tepkisiYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ukrayna'daki durumdan Türkiye'nin faydalandığı yönünde suçlamalarda bulunmuştu. Yunan bakana tepki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, 'Böylesi bir saçmalık konusunda çok fazla adanmışlık ve çaba ortaya konuluyor. Çok üzücü!' dedi.
26.02.2022Gündem
Kardak fotoğrafı Yunanistan’ı karıştırdı! Ülkeyi sarsan haber sansürlendi...
Kardak fotoğrafı Yunanistan’ı karıştırdı! Ülkeyi sarsan haber sansürlendi...Yunanistan'da Ta Nea gazetesinin siyaset haberleri manşetinde çıkan haber ülkeyi karıştırdı. Haberde, Kardak krizinin yıl dönümünde kayalıkların etrafında sadece Türk savaş gemilerinin olduğunu gösteren bir sosyal medya kullanıcısının fotoğrafları ve Yunan hükümetine eleştirileri yer alıyordu...
2.02.2022Dünya
Yunanistan ABD ve Suudi Arabistan'a şikayet etti: Türkiye'nin savaş tehdidi altındayız!
Yunanistan ABD ve Suudi Arabistan'a şikayet etti: Türkiye'nin savaş tehdidi altındayız!Ege ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı karşı yaptığı her hamlede hüsrana uğrayan Yunanistan bir gün içerisinde hem Suudi Arabistan hem de ABD'ye Türkiye'yi şikayet etti, yerel medya gelişmeleri beklendiği gibi manşetten verdi.
5.01.2022Dünya
Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki!
Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki!Türkiye'den son dakika Yunanistan açıklaması! Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın Türkiye'yi hedef alan ithamlarına yazılı olarak yanıt verdi. Bilgiç, "Bu kışkırtıcı söylem ne iyi komşuluk ilişkileriyle ne de Yunanistan ile yeniden başlattığımız İstişari Görüşmelerin ruhuyla bağdaşmaktadır. Dendias'ın bu hezeyanları, Yunanistan'ın ülkemiz ile dürüst ve anlamlı bir diyalog ile ikili meselelerini çözmek ve ilişkilerini geliştirmek yerine, üçüncü taraflardan medet umarak ve Türkiye karşıtı suni ittifaklar yaratarak gerginliği tercih ettiğinin yeni bir kanıtıdır." ifadelerini kullandı.
4.01.2022Siyaset
Yunanistan’da büyük sevinç: Türk dostu Merkel’den bıkmıştık...
Yunanistan’da büyük sevinç: Türk dostu Merkel’den bıkmıştık...Almanya’da Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Annalena Baerbock’un dışişleri bakanı olacağı beklentisi Atina’da sevinç yarattı. “Türk dostu Merkel’den bıkmıştık” yorumunu yapan Yunan basını, Baerbock’un Türkiye karşıtı olacağını savundu.
26.11.2021Dünya
Türkiye'den Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın açıklamasına tepki
Türkiye'den Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın açıklamasına tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın 19 Kasım'daki Türkiye ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bir yandan diyalog derken, diğer yandan her gün Türkiye hakkında hasmane ve tahrikkar açıklamalar yapan Yunanistan’ı aklıselime, dürüstlüğe ve samimiyete davet ediyoruz." ifadesini kullandı.
20.11.2021Gündem
Orman yangınlarında son dakika gelişmesi! Tamamen boşaltıldı... Muğla, Antalya, Aydın, Isparta ve Denizli...
Orman yangınlarında son dakika gelişmesi! Tamamen boşaltıldı... Muğla, Antalya, Aydın, Isparta ve Denizli...Türkiye'nin yangınlarla mücadelesi devam ediyor. Şimdiye kadar 44 ilde çıkan 208 yangından 198'i kontrol altına alındı. Muğla, Aydın, Isparta ve Denizli'nin ilçelerindeki süren yangınları söndürmek için mücadele sürüyor. Son olarak Antalya'nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerindeki yangınlar kontrol altına alındı. Öte yandan Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 5, Aydın'ın Çine ilçesinde ise 2 mahalle tedbir amaçlı boşaltıldı. İşte sıcak noktalardan son dakika gelişmeleri...Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat'taki orman yangınlarında son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, yangınlarla mücadele ile ilgili rakamlar vererek "Bugün 1915 araç ve 815 araçla sahadaydık. Hava unsurlarımız yaklaşık 1600 sorti gerçekleştirdi. 5 ilçede 59 mahallemiz yangınlardan etkilendi" ifadelerini kullandı. Bakan Kurum ise yanan bölgelerin ağaçlandırılacağını belirterek, "1 yıl içerisinde inşallah tüm alanımızı ağaçlandıracağız ve akciğerlerimiz ormanlarımızı korumak için cansiparane mücadelemiz devam edecektir" ifadelerini kullandı. Bakan Karaismailoğlu ise yangınlarda mücadele eden ekiplere teşekkür ederek "Yangınların söndürülmesinde büyük çaba gösteren bütün arkadaşlarımıza minnettarız" dedi.
6.08.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan yangın bölgesinde açıklama! 'Bugün ve yarın kritik'
Bakan Çavuşoğlu'ndan yangın bölgesinde açıklama! 'Bugün ve yarın kritik'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yangın Yönetim Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Elbette tüm çalışanlarımız hep beraber bu mücadeleyi sürdürüyor. Biz de elimizden geldiğinde kendilerine desteklerimizi sürdürüyoruz. Bugün ve yarın kritik... Bugün özellikle yangının dağılmaması için çaba sarf ediliyor." dedi. Çavuşoğlu, yangın sonrası yardım haberleriyle ilgili de, "Biz Türkiye olarak yardım ettiğimiz gibi başka ülkelerin de bize yardım etmesini elbette kabul ederiz." ifadelerini kullandı.
3.08.2021Gündem
Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım yalanı! Dışişleri kaynakları açıkladı
Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım yalanı! Dışişleri kaynakları açıkladıTürkiye'deki yangın felaketi devam ederken Yunanistan'ın, Türkiye'ye itfaiye uçağı göndermeye hazır olduklarını, ancak buna olumlu bir yanıt alamadıkları iddialarını Dışişleri kaynakları yalanladı.
2.08.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu'na, Yunan mevkidaşından geçmiş olsun telefonu
Bakan Çavuşoğlu'na, Yunan mevkidaşından geçmiş olsun telefonuDışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'na, Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu açıkladı.
29.07.2021Gündem
Yunanistan'a giden Galatasaray'a çirkin tavır! Fatih Terim çıldırdı, geri dönüyorlar
Yunanistan'a giden Galatasaray'a çirkin tavır! Fatih Terim çıldırdı, geri dönüyorlarYeni sezon hazırlıkları kapsamında Olympiakos'la hazırlık maçı yapmak için Yunanistan'a giden Galatasaray, beklenmedik bir tavırla karşılandı. Sarı-kırmızılıların dün yaptırdığı PCR testini geçerli saymayarak bugün yapılmasını gerekçe gösteren Yunan yetkililer, temsilcimizi havalimanında bir süre bekletti. Yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye'ye dönme kararı alan Galatasaray'dan konuyla ilgili resmi açıklama geldi.
12.07.2021Galatasaray
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Erdoğan bölgede önemli bir lider
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Erdoğan bölgede önemli bir liderYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, katıldığı bir televizyon programında Ankara Atina ilişkilerini değerlendirdi. Dendias, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bölgede önemli bir lider olduğunu söyledi.
10.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Dendias ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dendias haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.