Darülaceze

Darülaceze

Son dakika darülaceze haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan darülaceze ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını darülaceze haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Darülaceze

haberleri sayfasında son dakika yaşanan darülaceze gelişmeleri de dahil olmak üzere 234 darülaceze haberi bulunmuştur. Tüm darülaceze haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emine Erdoğan: Koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212
Emine Erdoğan: Koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu sene ilki gerçekleştirilen Koruyucu Aile Günü Şenliklerine katılarak, “Koruyucu ailelerin kanatları altındaki çocuklarımızın sayısının, 8 bin 723’e yükseldiğini söylemekten büyük mutluluk duyuyorum. 2002’de sadece 515 olan koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212” dedi.
6.07.2022Siyaset
Bakan Yanık: Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açık
Bakan Yanık: Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze’nin herkese kapısını açan kapsayıcı yapısını koruyarak yeni bir tesis olan Sosyal Hizmet Şehri kurduklarını belirterek, “Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açık. Ziyaretle ilgili kısıtlamalarımızı kaldırdık” dedi.
28.05.2022Siyaset
Fatih Erbakan’dan Sultan Abdülhamid Han açıklaması
Fatih Erbakan’dan Sultan Abdülhamid Han açıklamasıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sultan Abdülhamid Han tartışması ile ilgili, “Dünya kamuoyu tarafından tüm zamanların en büyük siyasi dehası kabul edilen Sultan Abdülhamid’in, ‘istibdatçı’ olduğunu iddia edenleri hayatını objektif kaynaklardan okumaya davet ediyoruz” dedi.
25.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Anlaşma sağlandı, 5 milyar dolarlık hedef
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Anlaşma sağlandı, 5 milyar dolarlık hedefCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya Devlet Başkanı Duque ile ikili görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. "Türk ve Kolombiyalı iş insanları arasındaki temasın artırılmasını destekliyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmaktır" ifadelerini kullandı.
20.05.2022Siyaset
İstanbul'un fethi ne zaman? İstanbul'un fethi şenlikleri nerede yapılacak, Atatürk Havalimanı’nda mı İstanbul’un fethi kutlanacak?
İstanbul'un fethi ne zaman? İstanbul'un fethi şenlikleri nerede yapılacak, Atatürk Havalimanı’nda mı İstanbul’un fethi kutlanacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacağını belirtti. Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’a yakışır bir fetih şenliğini bu yıl Atatürk Havalimanı’nda yapacağız” dedi. Söz konusu gelişmenin ardından “İstanbul'un fethi ne zaman?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. Peki, İstanbul'un fethi şenlikleri nerede yapılacak, Atatürk Havalimanı’nda mı İstanbul’un fethi kutlanacak?
20.05.2022Gündem
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiğinde dünyada tek örneği olacak
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiğinde dünyada tek örneği olacakCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi ile ilgili olarak, 'Bittiğinde dünyada tek örneği olacak.' dedi.
20.05.2022Siyaset
3. İnsanlık Ödülleri sahiplerini buldu
3. İnsanlık Ödülleri sahiplerini bulduBir haber dergisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen insanlık ödülleri sahiplerini buldu. İş, siyaset, sanat, müzik ve medya dünyasından çok sayıda ismin katıldığı törende ödülleri, Darülaceze sakinleri takdim etti.
19.05.2022Gündem
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı. Bakan Yanık, “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrimiz, Arnavutköy Yassıören bölgesinde yaklaşık 150 dönüm üzerine kurulacak gerçek bir sosyal hizmet şehri olacak” dedi
1.05.2022Siyaset
Kurtulmuş, Bursa'da engelli bakım merkezi açılışına katıldı
Kurtulmuş, Bursa'da engelli bakım merkezi açılışına katıldıBURSA'da Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi'nin (OBAM) açılışında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "18 Mart Çanakkale Köprüsü, bizim için nasıl bir iftihar projesiyse bugün Osmangazi Belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirmiş olduğu OBAM projesi de iftihar duyduğumuz bir projedir" dedi.
27.03.2022Siyaset
Pera Palas nerede, tarihi ne? Pera Palas kimin, otel gezilebilir mi?
Pera Palas nerede, tarihi ne? Pera Palas kimin, otel gezilebilir mi?Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisi 3 Mart Perşembe günü dijital platformdaki ekran macerasına başladı. İzleyiciyi Kurtuluş Savaşı yıllarına götürüp, İstanbul’un etkileyici atmosferini ekrana yansıtan dizi sonrası Pera Palas ile ilgili merak edilenler arttı. Peki, Pera Palas nerede, tarihi ne? Pera Palas kimin, otel gezilebilir mi?
Ahmet Muvaffak Falay kimdir? Caz sanatçısı Ahmet Muvaffak Falay hayatını kaybetti!
Ahmet Muvaffak Falay kimdir? Caz sanatçısı Ahmet Muvaffak Falay hayatını kaybetti!80’lerin ünlü caz sanatçısı Ahmet Muvaffak Falay hayatını kaybetti Falay, Son 2 yılını İBB’nin Darülaceze Kayışdağı yerleşkesinde sürdürüyordu. Peki, Ahmet Muvaffak Falay kimdir? Ahmet Muvaffak Falay kaç yaşında ve nereli? İşte Ahmet Muvaffak Falay’ın hayatı…
22.02.2022Gündem
Sultan 2. Abdülhamid vefatının 104. yılında anılıyor! Abdülhamid han kimdir?
Sultan 2. Abdülhamid vefatının 104. yılında anılıyor! Abdülhamid han kimdir?33 yıl Osmanlı tahtında kalan Sultan 2. Abdülhamid, vefatının 104. Yılında anılıyor. 2. Abdülhamid döneminde Osmanlı Devleti 2. Abdülhamid döneminde eğitim, sağlık, iktisat, kültür-sanat ve diğer birçok alanda gelişim gösterdi. Peki, Abdülhamid han kimdir? Abdülhamid han kaç yılında öldü? İşte 2. Abdülhamid hakkında merak edilenler…
10.02.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Turkovac'ı bütün dünyayla paylaşacak şekilde sunacağız
TBMM Başkanı Şentop: Turkovac'ı bütün dünyayla paylaşacak şekilde sunacağızTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, pandemide ihtiyacından fazla aşı biriktiren ülkeler olduğunu belirterek "Öbür tarafta Afrika geneline baktığımızda aşılama oranı yüzde 6 civarında. İnşallah Turkovac'la ilgili olarak bütün dünya ile paylaşacak şekilde, elimizdeki imkanlar dahilinde sunacağız" dedi.
31.12.2021Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin 11. Darülaceze Buluşmaları'na katıldı
RTÜK Başkanı Şahin 11. Darülaceze Buluşmaları'na katıldıRTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Darülaceze'nin hizmet ve projelerini tanıtmak üzere düzenlenen 11. Darülaceze Buluşmaları'na onur konuğu olarak katıldı.
2.11.2021Televizyon
Metrobüs arızası seferleri aksattı
Metrobüs arızası seferleri aksattıDarülaceze-Perpa durağında metrobüs aracının arızalanması üzerine bir süre aksayan seferler, arızalı aracın çekilmesiyle normale döndü.
8.10.2021Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyorCumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni’nde konuştu. Erdoğan "Bu ülkede kimsenin kendisini sahipsiz hissetmeyeceği bir sistem kurduk" açıklamasında bulundu. Öğrenci yurtları ile ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "Son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. Yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız."sözlerine yer verdi.
25.09.2021Siyaset
Darülaceze Yurdu ve Kültürel Tesisi nedir, özellikleri nelerdir?
Darülaceze Yurdu ve Kültürel Tesisi nedir, özellikleri nelerdir?Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Darülacezenin daha kaliteli hizmet sunabilmesi için hayata geçirilecek "Darülaceze Yurdu ve Kültürel Tesisi" bugün açılacak. Darülaceze Yurdu ve Kültürel Tesisi nedir, özellikleri nelerdir?
25.09.2021Gündem
Hafta sonu hangi yollar kapalı? İstanbul Valiliği açıkladı! İşte hafta sonu kapalı ve alternatif yollar!
Hafta sonu hangi yollar kapalı? İstanbul Valiliği açıkladı! İşte hafta sonu kapalı ve alternatif yollar!İstanbul Valiliği, hafta sonu kentte düzenlenecek program ve etkinlikler nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. İstanbul'da ikamet eden vatandaşlar ise kapanan yolları ve alternatif yolları araştırmaya başladı. Peki İstanbul'da hafta sonu hangi yollar trafiğe kapatılacak?
25.09.2021Gündem
İstanbul'da hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak
İstanbul'da hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacakİstanbul Valiliği, hafta sonu kentte düzenlenecek program ve etkinlikler nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.
24.09.2021Gündem
Balık haline boy baskını: 8 ton 795 kilogram balığa el konuldu
Balık haline boy baskını: 8 ton 795 kilogram balığa el konulduİstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Gürpınar Su Ürünleri Hali'ndeki denetimlerinde bir gecede boy yasağına uymadığı gerekçesiyle 8 ton 795 kilo balığa el koydu. 9 kişi hakkında tutanak tutularak, toplamda 70 bin 780 TL cezai işlem uygulandı.
9.09.2021Yaşam
Emine Erdoğan: Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur
Emine Erdoğan: Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yokturCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her bir çocuk istismarı, kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur" dedi.
30.06.2021Gündem
Anneden 2 çocuğuna dolandırıcılık suçlaması! 'İnsanın evladı böyle olur mu?'
Anneden 2 çocuğuna dolandırıcılık suçlaması! 'İnsanın evladı böyle olur mu?'İstanbul Eyüpsultan'’da yaşayan Ayşe Korucu (75) kendisini ve birlikte yaşadığı zihinsel engelli oğlu Deniz Korucu’yu (49) dolandırdıkları iddiasıyla, 2 çocuğu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
18.06.2021Gündem
Şişli'de virajı alamayan otomobil taksi ile çarpıştı: 5 yaralı
Şişli'de virajı alamayan otomobil taksi ile çarpıştı: 5 yaralıŞişli'de, virajı alamayarak karşı şeride geçen otomobil ile taksi kafa kafaya çarpıştı. Kazada hamile bir kadın ile bir çocuğun aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı
16.05.2021Yaşam
11 belediyeye en az 4 bin TL maaşla personel alımı! 60 KPSS puanı ile memur alınacak!
11 belediyeye en az 4 bin TL maaşla personel alımı! 60 KPSS puanı ile memur alınacak!Farklı illerde 11 belediyeye memur alımı yapılacak. Belediyeler resmen duyurdu. Memur alımı başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolar belli oldu. Başvurular 2021 Nisan ayında başlıyor. Belediyelere en az 4.000 TL maaşla, 60 KPSS puanı ile memur alımı yapılacak. Peki, Belediyelerde memur olmak için şartlar ne? Belediye memur başvuruları nasıl yapılır? İşte belediyelere memur alımı 2021 başvuru şartları!
Şişli Belediyesi 50 zabıta memuru alıyor! İşte Şişli Belediyesi zabıta alımı başvurusu detayları!
Şişli Belediyesi 50 zabıta memuru alıyor! İşte Şişli Belediyesi zabıta alımı başvurusu detayları!Zabıta alımı 2021 ilanı yayınlandı. Şişli Belediyesi duyurdu. KPSS'den en az 70 puan ile zabıta memuru alınacak. Şişli Belediyesi 50 zabıta memuru alımına ilişkin yayınlanan ilanda başvuru için belirlenen koşullar ve şartlar resmen duyuruldu. Peki, Şişli Belediyesi zabıta memuru alımı başvurusu nasıl yapılır? Şişli Belediyesi zabıta alımı başvuru şartları ne? Şişli Belediyesi zabıta alımı 2021 başvurusu detayları!

Benzer Haber Etiketleri

Darülaceze ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki darülaceze haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.