Çevre Bakanlığı

Çevre Bakanlığı

Son dakika çevre bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çevre bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çevre bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çevre Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çevre bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.192 çevre bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm çevre bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
ORTA HASARLI BİNALAR YIKILACAK MI? ||| Çevre Şehircilik Bakanlığı orta hasarlı binalar ne olacak? Orta hasarlı binalar ne zaman yıkılacak, Malatya’da Hatay’da orta hasarlı binalar yıkılacak mı?
ORTA HASARLI BİNALAR YIKILACAK MI? ||| Çevre Şehircilik Bakanlığı orta hasarlı binalar ne olacak? Orta hasarlı binalar ne zaman yıkılacak, Malatya’da Hatay’da orta hasarlı binalar yıkılacak mı?Orta hasarlı binalar yıkılacak mı güçlendirilecek mi? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Kahramanmaraş’ta basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda orta hasarlı binaların ağır hasarlı binalarla aynı statüde yer alacağını söyleyerek orta hasarlı binalara ne olacağını açıkladı. Peki, Çevre Şehircilik Bakanlığı orta hasarlı binalar ne olacak? AFAD Orta hasarlı binalar yıkılacak mı, ne zaman yıkılacak?
11.08.2023Gündem
Pet shop katliamı! "Böyle bir olay hiç yaşamadım"
Pet shop katliamı! "Böyle bir olay hiç yaşamadım"Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bir pet shopun önünde beslenen tavşan, ördek ve civcivler kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce öldürüldü. Öldürülen tavşanın başı da iş yerinin önüne bırakıldı. İş yeri sahibi Zafer Cengiz, hayvanları öldüren kişilerin bulunmasını istedi.
3.08.2023Yaşam
Rekor sıcaklıklar için soğuk formül! Bakanlık düğmeye bastı
Rekor sıcaklıklar için soğuk formül! Bakanlık düğmeye bastıDünya genelinde iklim değişliğinin etkileri daha fazla hissedilirken, ortalama sıcaklık artışlarında da üst üste rekorlar kırılıyor. Çevre Bakanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Başkanlığı, program kapsamında bir çalışma grubu oluşturdu ve Ulusal Soğutma Eylem Planı hazırlamak için kolları sıvadı.
11.07.2023Gündem
Büyük dönüşüm için düğmeye basıldı! İstanbul ilçe ilçe değişiyor
Büyük dönüşüm için düğmeye basıldı! İstanbul ilçe ilçe değişiyorÇevre Bakanlığı, 2012’den beri İstanbul’da 39 ilçede 695 bin evi dönüştürdü. 81 ilde 250 bin konutun dönüşümü sürüyor. Her yıl 1 milyon konutun dönüştürülmesi hedefleniyor.
5.05.2023Gündem
Deprem sonrası hasar tespit raporları e-Devlet’e yüklenmeye başlandı! İşte yeni binalarla ilgili gerçek
Deprem sonrası hasar tespit raporları e-Devlet’e yüklenmeye başlandı! İşte yeni binalarla ilgili gerçekMalatya’nın yeni yerleşim bölgelerinden Bostanbaşı Mahallesi’ndeki binaların neredeyse hiçbiri depremlerde yıkılmadı. Ancak dışarıdan sapasağlam görünen blokların içleri kelimenin tam anlamıyla göçük. Yapılan incelemelerde kirişleri patlayan, kolonları eğrilen dairelerin tamamına yakını ‘ağır hasarlı’ bulundu.
14.03.2023Gündem
NATO Genel Sekreteri kimdir? Jens Stoltenberg Türkiye ziyareti ne zaman? NATO Genel Sekreteri Türkiye ziyareti!
NATO Genel Sekreteri kimdir? Jens Stoltenberg Türkiye ziyareti ne zaman? NATO Genel Sekreteri Türkiye ziyareti! NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'ye gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini ve depremler nedeniyle dayanışma mesajı vereceğini bildiren Stoltenberg, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın bitiminde düzenlediği basın toplantısında, NATO'nun Türkiye'ye desteği ve yarın Türkiye'ye yapacağı ziyaret hakkında bilgi verdi. Peki, NATO Genel Sekreteri kimdir? Jens Stoltenberg Türkiye ziyareti ne zaman?
15.02.2023Dünya
Erciyes Dağı kadar! 230 milyon enkaz, 11 milyon 500 bin kamyon
Erciyes Dağı kadar! 230 milyon enkaz, 11 milyon 500 bin kamyonÇevre Bakanlığı yetkilileri ve atık yönetimi uzmanları deprem bölgesinde enkaz bertarafı planlarına başladı. Bu kapsamda ABD, Çin ve Meksika’daki örnekler incelendi...Atık yönetim uzmanı Ali Rıza Öner, Erciyes Dağı büyüklüğünde 230 milyon ton enkazın bertaraf sahalarına 11 milyon 500 bin kamyonla taşınacağını söyledi.
15.02.2023Gündem
Türkiye için büyük risk! Uzmanlardan kritik uyarı: Halı, araba yıkamayın, her gün duş almayın
Türkiye için büyük risk! Uzmanlardan kritik uyarı: Halı, araba yıkamayın, her gün duş almayınSon yılların en yağışsız kışını yaşadığımız şu günlerde su sıkıntısı riski kendini gösterdi. Önümüzdeki günlerde susuz kalmamak için herkese görev düştüğüne dikkat çeken uzmanlar, hem merkezi ve yerel yönetimleri hem de vatandaşı uyardı, tasarruf yollarını tek tek açıkladı.
1.02.2023Gündem
Bakan Kurum’dan 13 saatlik baş döndüren tempo
Bakan Kurum’dan 13 saatlik baş döndüren tempoDünya Habitat Günü etkinlikleri dolayısıyla sabah saatlerinde Balıkesir’e gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Habitat Toplantısı sonrasında zamanını Balıkesir’e ayırdı. Balıkesir protokolü ile şehri karış karış gezen Bakan Kurum, akşam da yeni yapılan Zağnos Paşa Meydanı’nı inceledi.
3.10.2022Siyaset
Doğal gaz ağı genişliyor! 7 kent daha gazla buluşacak
Doğal gaz ağı genişliyor! 7 kent daha gazla buluşacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle; Akören, Çeltik, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır, Hüyük ve Taşkent ilçeleri 2023 yılında doğal gazla buluşacak.
29.09.2022Ekonomi
Kompost Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmî Gazete’de yayımlandı
Kompost Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmî Gazete’de yayımlandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan, “Kompost Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, biyobozunur atıklar olarak tanımlanan atıklar arasında yer alan pazar yeri, hal, manavlardan kaynaklanan atıklar, yiyecek hazırlama atıkları ile park ve bahçe atıklarının kompostlaştırılmasında önemli değişiklikler yapıldığı bildirildi.
15.09.2022Gündem
Asbestli gemi Brezilya’ya dönüyor
Asbestli gemi Brezilya’ya dönüyorKamuoyunda tartışmalara neden olan asbestli gemiye ilişkin SÖK Denizcilik’ten açıklama geldi. Geminin dönüş tarihi için prosedürlerin tamamlanmasını beklediklerini belirten SÖK Denizcilik Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Yiğit, “Bunu tekrarlamamak adına Sao Paola gemisini çekmekte olan römorkör firmasına Basel Konvensiyonu çerçevesinde Brezilya’ya dönme talimatını, yasa ve kanunlara olan saygı ve bağlılığımız sebebiyle verdiğimizi bildirmek isteriz” dedi
8.09.2022Gündem
Bakan Kurum'dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki
Bakan Kurum'dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepkiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Çevre, Şehircilik Bakanlığını kapatacağız. Sadece Çevre Bakanlığı olacak" sözlerine tepki gösterdi. Kurum, "İktidara gelirlerse milyonları ev sahibi yapmış, afetlerde milletin umudu olmuş Bakanlığımızı kapatacaklarmış. Bunu; tarihe musluk, ibrik ve heykellerle geçecek olan sözde çevreci CHP’den duyduğumuza şaşırdık mı? Tabii ki hayır!" dedi.
28.08.2022Siyaset
Avrupa'nın göbeğinde felaket! Oder Nehri'nde 10 ton balık telef oldu... Polonya Başbakanı'ndan sert tepki
Avrupa'nın göbeğinde felaket! Oder Nehri'nde 10 ton balık telef oldu... Polonya Başbakanı'ndan sert tepkiAvrupa'nın göbeğinde Almanya ile Polonya sınırında ekolojik felaket yaşanıyor. Polonya'nın Oder Nehri'ne dökülen kimyasal atık nedeniyle 10 ton balık telef oldu. Hükümet ekolojik felakete yönelik soruşturma başlatırken, nehir ekosisteminin iyileşmesinin yıllar alacağı ifade edildi.
13.08.2022Dünya
Dar gelirliye konut müjdesinde yeni gelişme!
Dar gelirliye konut müjdesinde yeni gelişme!Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın dar gelirliler için açıkladığı konutların 500’ünün Tekirdağ’da yapılacağını açıklayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, şehirdeki kentsel dönüşümle birlikte aynı bölgede toplamda bin adet konutun yapılacağını belirtti.
2.08.2022Ekonomi
TBF, Basketbol Gelişim Merkezi'ni tanıttı! Abdi İpekçi ruhu geri dönüyor...
TBF, Basketbol Gelişim Merkezi'ni tanıttı! Abdi İpekçi ruhu geri dönüyor...Türkiye Basketbol Federasyonu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilecek olan Basketbol Gelişim Merkezi’ni hazırladığı video ile tanıttı.
6.07.2022TBL
İklim Şurası'nda 217 önemli karar alındı
İklim Şurası'nda 217 önemli karar alındıTürkiye, 2022 yılında gerek çevreden enerjiye, gerek sanayiden tarıma, gerekse şehirleşmeden ulaşıma kadar birçok alanda yürütülen projelerle iklim değişikliği ile mücadelede her geçen gün elini daha da güçlendiriyor.
27.06.2022Ekonomi
Jens Stoltenberg kimdir? NATO Genel Sekreteri Stoltenberg hayatı!
Jens Stoltenberg kimdir? NATO Genel Sekreteri Stoltenberg hayatı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü. Görüşmede İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik talebine ilişkin konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu iki ülkenin terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye karşı somut ve samimi adımlar atması gerektiğini vurguladı. Bu görüşmenin ardından Jens Stoltenberg merak ediliyor. Peki, Jens Stoltenberg kimdir? NATO Genel Sekreteri Stoltenberg hayatı!
25.06.2022Dünya
KPSS 2022/9 yerleştirme sonuçları açıklandı! Çevre Bakanlığı Sözleşmeli personel alımı sonuçları sorgulama ekranı
KPSS 2022/9 yerleştirme sonuçları açıklandı! Çevre Bakanlığı Sözleşmeli personel alımı sonuçları sorgulama ekranıÖSYM Başkanlığı, KPSS-2022/9: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarını açıkladı.
20.06.2022Eğitim
Türkiye Çevre Haftası kutlamaları ücretsiz konserlerle devam ediyor
Türkiye Çevre Haftası kutlamaları ücretsiz konserlerle devam ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; bu yılki temasını "Sıfır Atık" olarak belirlediği Türkiye Çevre Haftası’nı 81 ilde çeşitli etkinliklerle kutluyor. Kutlamalar kapsamında 4-5 Haziran tarihlerinde Başkent Millet Bahçesi’nde ücretsiz konserler ile Çevre ve Çocuk Şenlikleri düzenlenecek. Etkinliklere ilişkin detaylı bilgiler ortakevimiz.com adresinde yer alıyor.
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Kira fiyatlarında yeni dönem! Zorunlu olacak
Ev sahibi ve kiracı milyonları kapsıyor! Kira fiyatlarında yeni dönem! Zorunlu olacakEv sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor. Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren yeni dönem başlıyor. Hükümet, kiralardaki artışların ardından hem kiracıları hem de ev sahiplerini koruyan düzenleme için harekete geçti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, fahiş kiralara karşı kiracıların haklarını koruyacak düzenlemeler için sektör temsilcilerinden de görüş istedi. Ev kira fiyatlarında fahiş artışı önleyecek bu öneriler içinde dikkat çeken maddeler yer aldı. İşte TOKİ ile ilgili kritik ayrıntının olduğu kira düzenlemesi...
30.05.2022Ekonomi
Müsilaj yeniden mi ortaya çıktı!  Bilim insanları numune sonuçlarını açıkladı
Müsilaj yeniden mi ortaya çıktı! Bilim insanları numune sonuçlarını açıkladıMüsilajda Marmara Denizi'ndeki son durum, bilim insanları tarafından ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü'ne ait Alemdar-2 adlı araştırma gemisinde değerlendirildi. İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri İşletmeciliği Enstitüsü müdürü Prof. Dr. Cem Gazioğlu, "Bize sunulan, bize söylenen veya işaret edilen tüm koordinatlara ve alanlara ziyaretlerimizi gerçekleştirdik ama kayda değer bir bulguya ulaşamadık." dedi.
27.04.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu'dan İBB'ye ulaşım zammı eleştirisi
Bakan Karaismailoğlu'dan İBB'ye ulaşım zammı eleştirisiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da toplu taşımaya yapılan yüzde 40'lık zamma ilişkin, "Çok yanlış bir şey. Özel araçlı yolculuklara vatandaşı caydırmak için ekonomik bir toplu taşıma sunmak zorundasın. Bu devletin ve belediyenin asli görevi. Bununla dertlenmek ve uğraşmak gerekir ama maalesef bunu göremiyoruz" dedi.
9.04.2022Ekonomi
Yeni virüse rastlandı! Böylesi ilk kez oldu, çok bulaşıcı olduğu duyuruldu
Yeni virüse rastlandı! Böylesi ilk kez oldu, çok bulaşıcı olduğu duyurulduÜlkede yeni virüs paniği! Ölü bir tilkide oldukça bulaşıcı bir kuş gribi virüsünün doğrulanmasının ardından Japonya Çevre Bakanlığı, vakanın ülkede bir memelide tespit edilen ilk kuş gribi vakası olduğunu duyurdu.
5.04.2022Dünya
81 ile genelge gönderildi! Resmen değişti...
81 ile genelge gönderildi! Resmen değişti...Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kamuoyuna duyurdu. Değişikliğe gidildi. Genelge ile 81 ile bildirildi. Belediye çalışanlarını ilgilendiriyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada belediye personelinin yurt dışına çıkışında değişiklik yapıldı duyuruldu. Bundan sonra yurt dışı görevlendirmeleri meclisin toplantılarına denk gelmiyorsa, belediye başkanı tarafından görevlendirme yapılabilecek.
10.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çevre Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çevre bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.