Sıfır Atık

Sıfır Atık

Son dakika sıfır atık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sıfır atık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sıfır atık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sıfır Atık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sıfır atık gelişmeleri de dahil olmak üzere 491 sıfır atık haberi bulunmuştur. Tüm sıfır atık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emine Erdoğan, UNICEF Türkiye Temsilcisi ile görüştü
Emine Erdoğan, UNICEF Türkiye Temsilcisi ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birlemiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis ile bir araya geldi.
23.11.2022Siyaset
Emine Erdoğan: İklim değişikliğinin çevresel ve ekonomik etkilerinden tüm ülkeler eşit etkilenmiyor
Emine Erdoğan: İklim değişikliğinin çevresel ve ekonomik etkilerinden tüm ülkeler eşit etkilenmiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “İklim değişikliğinin çevresel ve ekonomik etkilerinden tüm ülkeler eşit etkilenmiyor. Hatta en riskli bölgeler haline gelen ülkeler, küresel sera gazı emisyonunda en düşük paya sahipler” dedi. Emine Erdoğan ayrıca, "Çocukları ilgilendiren sorunları çözmek ve onlara adil bir dünya bırakmak bizlerin temel sorumluluğudur." ifadelerini kullandı.
22.11.2022Siyaset
Bakan Kurum: COP31'i ülkemizde düzenleme arzumuzu iletiyoruz
Bakan Kurum: COP31'i ülkemizde düzenleme arzumuzu iletiyoruzÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi kapsamındaki 31'inci Taraflar Konferansı'nın (COP31) Türkiye'de düzenlenmesine ilişkin, "2026 yılında yapılacak COP31'i, ülkemizde düzenleme arzumuzu iletiyoruz" dedi.
17.11.2022Siyaset
Bakan Kurum: Emisyon azaltım hedefini yüzde 41'e çıkarıyoruz
Bakan Kurum: Emisyon azaltım hedefini yüzde 41'e çıkarıyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Bugün 2030 yılında gerçekleşmesi öngörülen artıştan yüzde 21 azaltım hedefini yüzde 41’e çıkarıyoruz. Neredeyse 2 katı büyüklüğünde taahhütte bulunuyoruz. Sadece 2030 yılında 500 milyon tonu azaltmış olacağız." dedi.
15.11.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya uyarı: Gıda krizi yaşanabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya uyarı: Gıda krizi yaşanabilirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya’nın Bali Adası’nda toplanan G20 Liderler Zirvesi’ne katıldı. Erdoğan zirve kapsamında liderlerle peş peşe görüşmeler yaptı. Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesinin ardından Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi. Görüşmede ABD Başkanı Biden, İstiklal Caddesi'ndeki saldırı için taziyelerini iletti. Öte yandan Endonez'yadaki G20 zirvesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Dünya, buğday, ayçiçeği yağı ve mısırda olduğu gibi pirinçte de kriz yaşanması ihtimaliyle karşı karşıyadır." dedi.
15.11.2022Siyaset
Özbekistan'da lider eşlerinden sıfır atık sözü
Özbekistan'da lider eşlerinden sıfır atık sözüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'le imzaladığı Sıfır Atık İyi Niyet Beyanına Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi'ne katılan liderlerin eşleri de destek vererek, beyanı imzaladı.
11.11.2022Siyaset
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar 60 bin konutu tamamlayacağız
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar 60 bin konutu tamamlayacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "81 ilimizin tamamında tam 750 şantiyemizde gece gündüz demeden çalışıyor, halihazırda 135 bin konut ve sosyal eserin inşasına devam ediyoruz. Bu yıl sonuna kadar 60 bin konutumuzu tamamlayarak, ailelerimizin 2023'e yeni yuvalarında girmelerinin mutluluğunu yaşayacağız" dedi.
9.11.2022Ekonomi
Bakan Muş: Türkiye’de ne enerji ne de gıda arz güvenliğiyle alakalı sorun yok
Bakan Muş: Türkiye’de ne enerji ne de gıda arz güvenliğiyle alakalı sorun yokTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'de enerji tedariği konusunda bir sorun yaşanmadığını belirterek, "Şu an hiç kimsenin kışa doğru gidiyorken ya da diğer konularda ne enerji ile alakalı ne de gıda arz güvenliği ile alakalı bir tereddüdü olduğunu görmedim” dedi.
7.11.2022Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü.
2.11.2022Siyaset
ABD'den Türkiye'ye "tahıl koridoru" teşekkürü
ABD'den Türkiye'ye "tahıl koridoru" teşekkürüAmerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na tahıl koridorunun tekrar işlerlik kazanması nedeniyle teşekkür etti.
2.11.2022Gündem
TOKİ 25 Ekim temel atma töreni ne zaman, saat kaçta? Temel atma töreni hangi illerde yapılacak?
TOKİ 25 Ekim temel atma töreni ne zaman, saat kaçta? Temel atma töreni hangi illerde yapılacak?Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin temel atma töreni başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini Ankara'da başlatacak. Peki, TOKİ 25 Ekim temel atma töreni ne zaman, saat kaçta? Temel atma töreni hangi illerde yapılacak?
22.10.2022Ekonomi
Emine Erdoğan: Çevre sorunlarının çözümünde medyanın apayrı bir rolü ve önemi var
Emine Erdoğan: Çevre sorunlarının çözümünde medyanın apayrı bir rolü ve önemi varÇevre Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çevre sorunlarının çözümünde medyanın apayrı bir rolü ve önemi olduğunu, kitle iletişim araçlarının insanların duygu ve düşünce dünyaları üzerindeki etkisinin gün geçtikçe daha da arttığını belirtti.
20.10.2022Siyaset
Arsa fiyatları artacak mı, takvim nasıl işleyecek? Bakan Kurum kafa karışıklığını giderdi
Arsa fiyatları artacak mı, takvim nasıl işleyecek? Bakan Kurum kafa karışıklığını giderdiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, arsa fiyatlarının artıp artmayacağı konusunda vatandaşları bilgilendirerek, "Konut projesine başvuranlar arsaya da başvurabilirler. İkisi de çıkarsa birini tercih etmek durumundalar. Arsalarda taksitlerde fiyat artışı olmayacak. Taksitler sabit olacak. Aynı anda başvuran çiftlerden biri müracaat ettikleri bankaya gidip başvurusunu çekmek durumunda. Başvuru ücreti de tarafına iade edilecek." dedi. Takvimle ilgili de Kurum, "Mart 2023’e kadar kuralar çekilecek. Noter huzurunda, adaletli bir şekilde yapılacak. Dileyenler yerinde görecek, dileyenler de canlı yayından takip edebilecek. İlk gün ya da son gün başvuran arasında bir fark olmayacak. Kura sonrasında da gerekli işlemler gerçekleştirilecek." diye konuştu.
17.10.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Ankara'nın birikimini koruyarak çehresini yeniliyoruz
Bakan Kurum: Ankara'nın birikimini koruyarak çehresini yeniliyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "TOKİ Altındağ Cinderesi Kentsel Dönüşüm Kura Çekiliş Töreni"ne iştirak ediyor. Bakan Kurum "Ankara'nın asırlara dayanan birikimini koruyarak çehresini yeniliyoruz" dedi.
8.10.2022Siyaset
Bakanlık resmen açıkladı! Cumhuriyet tarihinin en yüksek sayısına ulaşıldı
Bakanlık resmen açıkladı! Cumhuriyet tarihinin en yüksek sayısına ulaşıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, çevrenin etkin bir şekilde korunmasını sağlamak için ülke genelinde çevre kirliliğine sebep olan işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Teknolojik gelişmelerin Bakanlığın çevre denetim altyapısına entegre edilmesi sayesinde denetimler, çok daha etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede Bakanlık’tan yapılan açıklamada, teknolojik denetimlerle çevreyi kirletenlere hiçbir şekilde müsamaha gösterilmediği vurgulanarak 2021 yılında 57 bin 22 adet çevre denetimi ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetim sayısına ulaşıldığı aktarıldı.
8.10.2022Ekonomi
Bakan Varank: İhracat rakamları son dönemdeki ivmeyle 252 milyar doları aştı
Bakan Varank: İhracat rakamları son dönemdeki ivmeyle 252 milyar doları aştıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “İhracat rakamları son dönemdeki ivmeyle hamdolsun 252 milyar doları aştı. Biz bu rakamları petrol satarak mı yakaladık, doğalgaz ihracatı mı yapıyoruz, tabii ki hayır. Biz 252 milyar dolarlık ihracatı güçlü imalat sanayimizle gerçekleştiriyoruz” dedi.
4.10.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Her türlü maddi, manevi desteği vereceğiz
Bakan Kurum: Her türlü maddi, manevi desteği vereceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yeşil Kampüs ve Sürdürülebilirlik Protokolü İmza Töreni'nde açıklamalarda bulundu.
4.10.2022Ekonomi
Bakan Kurum: Toplumun tüm kesimlerini projemize dahil ediyoruz
Bakan Kurum: Toplumun tüm kesimlerini projemize dahil ediyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Habitat Günü kapsamında açıklamalarda bulundu.
3.10.2022Ekonomi
Emine Erdoğan, Olena Zelenska ile bir araya geldi
Emine Erdoğan, Olena Zelenska ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin eşi Olena Zelenska ile bir araya geldi.
2.10.2022Siyaset
Bakanlıktan Emine Erdoğan ve Çevre Ajansı ile ilgili iddialara tepki: Hukuki süreç başlatılacak
Bakanlıktan Emine Erdoğan ve Çevre Ajansı ile ilgili iddialara tepki: Hukuki süreç başlatılacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bir gazetede çıkan, Çevre Ajansı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde olduğu yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "Türkiye Çevre Ajansı TBMM'de milletin temsilcilerinin onayıyla kurulmuştur. Çevre Ajansı Emine Erdoğan Hanımefendi de dâhil olmak üzere hiç kimsenin himayesinde değildir ve hiçbir özel şahısla ilgisi yoktur." ifadeleri kullanıldı.
30.09.2022Gündem
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan Türkiye Çevre Ajansı açıklaması
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan Türkiye Çevre Ajansı açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı'nın hiç kimsenin himayesinde olmadığını ve hiçbir özel şahısla ilgisi olmadığını bildirdi.
30.09.2022Gündem
Doğal gaz ağı genişliyor! 7 kent daha gazla buluşacak
Doğal gaz ağı genişliyor! 7 kent daha gazla buluşacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde Konya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle; Akören, Çeltik, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır, Hüyük ve Taşkent ilçeleri 2023 yılında doğal gazla buluşacak.
29.09.2022Ekonomi
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a "sıfır atık" teşekkürü
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a "sıfır atık" teşekkürüBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a "sıfır atık" konusundaki çabaları ve desteğinden ötürü teşekkür etti.
27.09.2022Siyaset
Emine Erdoğan, New York'ta BM Habitat İcra Direktörü Sharif'le görüştü
Emine Erdoğan, New York'ta BM Habitat İcra Direktörü Sharif'le görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ile bir araya geldi. Her yıl Dünya Habitat Günü etkinlikleri için bir şehir belirlenirken, bu yıl program için Balıkesir'in seçildi
22.09.2022Siyaset
Emine Erdoğan: Sıfır Atık'ı tüm ülkelerde bir yaşam biçimi haline dönüştüreceğiz
Emine Erdoğan: Sıfır Atık'ı tüm ülkelerde bir yaşam biçimi haline dönüştüreceğizABD’nin New York kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Brigitte Macron Türkevi'nde bir araya geldi. Emine Erdoğan, “Sıfır Atık'ı tüm ülkelerde bir yaşam biçimi haline dönüştüreceğiz.” dedi.
22.09.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Sıfır Atık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sıfır atık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.