Bilişim

Bilişim

Son dakika bilişim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bilişim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bilişim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bilişim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bilişim gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.607 bilişim haberi bulunmuştur. Tüm bilişim haberleri aşağıda listelenmiştir.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı en az lise mezunu personel alacak! İşte başvuru şartları!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı en az lise mezunu personel alacak! İşte başvuru şartları!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 145 sözleşmeli personel alacak. İlan Resmi Gazete’de ve Kariyer Kapısı kamu iş ilanları sayfasından yayınlandı. İlana göre, mühendis, şehir plancısı, mimar, diyetisyen, kütüphaneci, tekniker, teknisyen, büro personeli, destek personeli ile koruma ve güvenlik personeli alınacak. Başvurular 5 Aralık’ta başlıyor. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları ne? İşte kadro dağılımı ve Kariyer Kapısı başvuru ekranı!
MEB resmen duyurdu! 2022 sonuna kadar değişecek
MEB resmen duyurdu! 2022 sonuna kadar değişecekMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenme süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklenmesi amacıyla 2022 yılı sonuna kadar 23 bin etkileşimli tahtanın kurulumu ile Eğitimde FATİH Projesi kapsamında toplamda 545 bin 691 derslikte etkileşimli tahtanın öğrenci ve öğretmenlerin hizmetinde olacağını kaydetti. Özer, "Böylece örgün eğitim veren tüm resmî okullarımızdaki dersliklerin yüzde 90'ı etkileşimli tahta ile buluşmuş olacak." dedi.
4.12.2022Eğitim
Telefon dolandırıcılarından yeni yöntem! 'Milyon dolar' mesajı başınızı yakabilir
Telefon dolandırıcılarından yeni yöntem! 'Milyon dolar' mesajı başınızı yakabilirTelefon dolandırıcıları yöntemlerine yenisini ekledi. “Hesabınızda 2.196.659 USD'lik bakiyeniz var” mesajı gönderen dolandırıcılar, paraya ulaşmak için kullanıcı adı ve şifresi veriyor. Tuzağa düşüp kullanıcı adını ve şifreyi verilen adrese girenlerin ise başına olmadık işler geliyor. İşte akılalmaz yöntemin detayları...
1.12.2022Gündem
Sahte doktorun annesi konuştu! Sahtekar olduğunu böyle anlamış
Sahte doktorun annesi konuştu! Sahtekar olduğunu böyle anlamışTekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınan Ayşe Özkiraz'ın annesi açıklama yaptı. Özkiraz'ın annesi Semra Arslan, kızının sahtekar olduğunu nasıl öğrendiğini anlattı.
29.11.2022Yaşam
Kamu çalışanına kadroda son dakika gelişmesi! Dikkat çeken 30 gün detayı
Kamu çalışanına kadroda son dakika gelişmesi! Dikkat çeken 30 gün detayıEYT, asgari ücret, memur zammı derken binlerce kamu çalışanı şimdi de kadroya geçmeyi bekliyor. Kamuda görev yapan yaklaşık 550 bin sözleşmeli memur için geri sayım başladı. Kritik tarih verildi, dikkat çeken 30 gün detayı ortaya çıktı. Ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası açıklayacak. İşte kamu işçisine kadroda son gelişmeler...
26.11.2022Memur
Çalışan herkes için geçerli! Mesajlaşmalara dikkat, tazminatsız işten çıkarılabilirsiniz
Çalışan herkes için geçerli! Mesajlaşmalara dikkat, tazminatsız işten çıkarılabilirsinizİşverenin çalışanlarına tahsis ettiği bilgisayar ve cep telefonundaki yazışmalar tazminatsız işten atılmaya sebep olabiliyor. Burada bir yandan özel hayatın gizliliği sorgulanırken bir yandan da iş sözleşmesindeki madde detayı dikkat çekiyor. Peki işveren çalışana iş için verdiği telefondaki mesajları denetleyebilir mi? İşverenin çalışanın yazışmalarını okuması hak ihlali mi? İşte detaylar...
Elektrikli araba alacaklara uyarı geldi! Büyük tehlike
Elektrikli araba alacaklara uyarı geldi! Büyük tehlikeProf. Dr. Ahmet Koltuksuz, elektrikli otomobil kullanıcılarının siber tehditlere karşı önlem alması gerektiğini, aksi takdirde can güvenliğini bile riske atacak sorunlarla karşılaşabileceklerini söyledi.
20.11.2022Gündem
Öz kızlarına iğrenç istismar! Anne ses kayıtlarını dinleyince öğrendi
Öz kızlarına iğrenç istismar! Anne ses kayıtlarını dinleyince öğrendiİzmir'de, 2 kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Serkan Erdoğan (43) ile boşanmalarına rağmen aynı evde yaşadığı eski eşini bu sebepten tabancayla yaraladığını öne süren Asya Dizlek'in (37) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Erdoğan, tutuksuz sanık Dizlek'in kendisinden olmadığını söylediği çocuğu aldırdığını iddia ederken, Dizlek ise "Her türlü testi yaptırmaya hazırım. Bebeği, gördüğümüz şiddet yüzünden aldırdım" dedi.
17.11.2022Yaşam
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sözleşmeli personel alacak! İşte GSB personel alımı şartları!
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sözleşmeli personel alacak! İşte GSB personel alımı şartları!Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) duyurdu! Sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü, uygulamalı sınav sonucu başarı sırasına göre sözleşmeli personel alınacak. Peki, GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı şartları…
Bakan Varank: Ekonomik anlamda Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağız
Bakan Varank: Ekonomik anlamda Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağızUlusal Yapay Zekâ Stratejisi’ni geçen yıl yayınlayan ve 2025 yılı hedeflerini ortaya koyan Türkiye, bu alanda ilk kez uygulanacak bir destek modeli geliştirdi. TÜBİTAK Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı, yapay zekâya ihtiyacı olan işletmeleri; teknoloji sağlayıcı KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma merkezleriyle buluşturuyor. TÜBİTAK Yapay Zekâ Enstitüsü’nün de dahil olduğu sistem, yapay zekâ alanında bir sinerji oluşturmayı hedefliyor.
Bakan Varank: Türk teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazandı
Bakan Varank: Türk teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazandıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türk teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlar büyük bir ivme kazandı. 2021 yılında Türk girişimlerinin fonlardan aldıkları yatırım, bir önceki yıla kıyasla 9 kat artarak 1,5 milyar dolara ulaştı. Bu yılın ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın tamamındaki yatırım rakamını yakaladık" dedi.
2 çocuğunu öldürüp eşini yaralayan Ukraynalı Navrotsky: Fakir yaşamalarını istemedim
2 çocuğunu öldürüp eşini yaralayan Ukraynalı Navrotsky: Fakir yaşamalarını istemedimAntalya'nın Alanya ilçesinde kaldıkları apart otelde 2 çocuğunu öldürüp, eşini de yaralayan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky (38) yargılandığı davanın ilk duruşmasında, cinayeti çocuklarına ve ailesine iyi bir hayat sağlayamayacağı için işlediğini iddia etti. Navrotsky, "Fakir yaşamalarını istemedim. Ayrıca oğlumun gelişimini engelleyen hastalığı vardı. İleride engelli olması beni üzerdi" dedi.
11.11.2022Gündem
Kırmızı bültenle aranıyordu! Arnavutluk'ta yakalanan Salih Akkurt tutuklandı
Kırmızı bültenle aranıyordu! Arnavutluk'ta yakalanan Salih Akkurt tutuklandıFirari olarak kırmızı bültenle aranırken Arnavutluk'ta yakalanarak Türkiye'ye getirilen Salih Akkurt tutuklandı.
11.11.2022Gündem
Öğretmenlerin seminerleri ne zaman başlıyor, online mı? Ara tatil öğretmenlerin mesleki çalışma programı ve Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranı!
Öğretmenlerin seminerleri ne zaman başlıyor, online mı? Ara tatil öğretmenlerin mesleki çalışma programı ve Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranı!Okullarda ilk ara tatil başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin mesleki çalışma programları hakkında açıklama yaptı. Öğretmenler ara tatilde Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden mesleki çalışmalarını tamamlayabilecek. Peki, Öğretmenlerin seminerleri ne zaman başlıyor, online mı? Ara tatil öğretmenlerin mesleki çalışma programı ve Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranı!
11.11.2022Eğitim
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alacak! İşte başvuru şartları!
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alacak! İşte başvuru şartları!Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) duyurdu! Sözleşmeli personel alınacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilana göre, Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere 10 sözleşmeli bilişim uzmanı ile 34 sözleşmeli programcı ve 11 sözleşmeli çözümleyici alınacak. Peki, SGK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? SGK personel alımı başvuru şartları ne? İşte SGK personel alımı başvuru şartları!
Salih Akkurt kimdir? Kırmızı bültenle aranan Salih Akkurt Türkiye'ye getirildi!
Salih Akkurt kimdir? Kırmızı bültenle aranan Salih Akkurt Türkiye'ye getirildi!Firari olarak kırmızı bültenle aranırken Arnavutluk'ta yakalanan Salih Akkurt, Türkiye'ye getirildi.
10.11.2022Gündem
Kırmızı bültenle aranırken Arnavutluk'ta yakalanan Salih Akkurt Türkiye'ye getirildi
Kırmızı bültenle aranırken Arnavutluk'ta yakalanan Salih Akkurt Türkiye'ye getirildiFirari olarak kırmızı bültenle aranırken Arnavutluk'ta yakalanan Salih Akkurt, Türkiye'ye getirildi.
9.11.2022Gündem
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 50 personel alacak! KPSS 75 puan alanlar başvurabilecek! İşte başvuru şartları!
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 50 personel alacak! KPSS 75 puan alanlar başvurabilecek! İşte başvuru şartları!Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, 40 uzman yardımcısı ve 10 bilişim uzman yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacak. Adayların KPSS’den en az 75 puan almış olmaları gerekiyor. Peki, SPK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı şartları ve Kariyer kapısı başvuru ekranı!
Ankara merkezli 11 ilde sosyal medya dolandırıcılarına operasyon: 79 milyon TL'lik vurgun
Ankara merkezli 11 ilde sosyal medya dolandırıcılarına operasyon: 79 milyon TL'lik vurgunAnkara merkezli 11 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, ülke genelinde birçok kişiyi sosyal medya hesaplarını ele geçirerek, dolandırdığı belirlenen 58 şüpheliden 47'si gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde 79 milyon TL'lik dolandırıcılık yapıldığı anlaşıldı.
9.11.2022Gündem
Penta Teknoloji cirosunu yüzde 67 artırdı
Penta Teknoloji cirosunu yüzde 67 artırdıPenta Teknoloji, 2022 yılının ilk dokuz aylık döneminde konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67 artırarak 6,4 milyar TL’ye yükseltti.
8.11.2022Ekonomi
4 yaşındaki kızını pencereden attı! Diğer çocuğu da yıllar önce bu şekilde ölmüş
4 yaşındaki kızını pencereden attı! Diğer çocuğu da yıllar önce bu şekilde ölmüşRize'de 4 yaşındaki kızı Fatma Nur'u, 6'ncı kattaki evlerinin penceresinden atarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan 36 yaşındaki Emine Havuz'un cezası belli oldu.
8.11.2022Yaşam
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası’na personel alınacak! İşte başvuru şartları!
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Darphane ve Damga Matbaası’na personel alınacak! İşte başvuru şartları!Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Darphane ve Damga Matbaası’na sözleşmeli personel alınacak. Adayların KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. Peki, Darphane personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı başvuru şartları!
MEB duyurdu! Öğretmenlerin mesleki çalışma programı belli oldu! Öğretmen seminerleri online mi?
MEB duyurdu! Öğretmenlerin mesleki çalışma programı belli oldu! Öğretmen seminerleri online mi? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu! Kasım ara tatilinde mesleki çalışma programı belli oldu. Okullarda ilk ara tatile kısa bir süre kala, öğretmenlerin seminer tarihleri açıklandı. Peki, Öğretmen seminerleri online mi? Öğretmen seminerleri ne zaman başlıyor? Öğretmen seminer programı ile ilgili tüm detaylar…
2.11.2022Eğitim
İş arayan herkesi ilgilendiren uyarı! ‘Haberiniz olmadan suç işleyebilirsiniz’
İş arayan herkesi ilgilendiren uyarı! ‘Haberiniz olmadan suç işleyebilirsiniz’Sosyal medya üzerinden yapılan dolandırıcılık olayları her geçen gün artıyor. Mersin'den gelen son haberde, internet üzerinden ve sosyal medyada ürün satışı yapılan dijital platformlardan iş vaadinde bulunarak, dolandırıcılık yapan 32 kişi operasyonla gözaltına alındı. Defalarca yaşanmasına rağmen bu kişilerin hala kendine kurban bulması tartışma konusu olurken, uzmanlardan kritik açıklamalar geldi. Bilgiler çalındığında hemen suç duyurusunda bulunulmamasının kişilere büyük zararları olacağına dikkati çeken Adli Bilişim Uzmanı Mustafa Sansar, ‘haberiniz olmadan suç işleyebilirsiniz’ uyarısında bulundu.
2.11.2022Gündem
Şarkıcı Kurtuluş Kuş'un yargılandığı davada ilk duruşma görüldü!
Şarkıcı Kurtuluş Kuş'un yargılandığı davada ilk duruşma görüldü!Aydın'ın Efeler ilçesinde, otel odasında hayranı olan B.B.'ye (19) nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan şarkıcı Kurtuluş Kuş (25), duruşmadaki savunmasında iftira atıldığını söyledi. Mağdur B.B. ise "Bakire olduğumu söyledim. Çığlık attım ama durmadı" dedi.
1.11.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Bilişim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bilişim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.