Bakan Dönmez

Bakan Dönmez

Son dakika Bakan Dönmez haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bakan Dönmez ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bakan Dönmez haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakan Dönmez

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakan dönmez gelişmeleri de dahil olmak üzere 590 bakan dönmez haberi bulunmuştur. Tüm bakan dönmez haberleri aşağıda listelenmiştir.
Elektrikle ilgili flaş açıklama! Faturalara yansıyor, bakan açıkladı: Mutfakta ve...
Elektrikle ilgili flaş açıklama! Faturalara yansıyor, bakan açıkladı: Mutfakta ve...Elektrikle ilgili son dakika açıklaması geldi. Faturalara etki ediyor. Bakan Dönmez çağrıda bulundu. Mutfakta elektrik yerine doğal gazlı ocak kullanım uyarısı geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, MÜSİAD Uluslararası Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Özellikle son dönemde yeni yapılan binalarımızda mutfakta kullanılan ocaklar elektrikle çalışıyor. Elektrik bizim için ikincil bir kaynak. Yani başka bir kaynak tarafından üretilmesi gerekiyor. Buradan inşaat sektörüne bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni yapılarda mutfaklarda pişirme yöntemlerini elektrikle değil doğal gazla pişirmeye uygun bir şekilde inşa etmemiz kaynaklarımızı daha verimli ve etkin kullanılmasını sağlayacaktır. Eğer burada bir mesafe kat edemezsek bununla ilgili bir düzenleme de yapabiliriz" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
20.05.2022Ekonomi
Yeni kredi paketi geliyor! Bakan resmen duyurdu
Yeni kredi paketi geliyor! Bakan resmen duyurduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji verimliliğine dair açıklamalarda bulundu. Dönmez açıklamasında yeni bir kredi paketinin de sinyalini verdi.
20.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez tarih verdi ve duyurdu! Dördüncü sondaj gemisi geliyor
Bakan Dönmez tarih verdi ve duyurdu! Dördüncü sondaj gemisi geliyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Dördüncü sondaj gemimiz inşallah 19 Mayıs günü Türkiye’de olacak. Sondaj hazırlıkları için Mersin Taşucu’nda yaklaşık 2 ay kalacak. Daha sonra gerekli çalışmaların ardından inşallah en kısa sürede ilk sondajına başlayacak" dedi.
16.05.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili büyük müjde! Tarih verildi
Doğal gaz ile ilgili büyük müjde! Tarih verildiYerli doğal gaz ile ilgili flaş açıklama. Yerli doğal gazın kullanımıyla ilgili tarih verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, iftar programı sonrası yaptığı açıklamada “Önümüzdeki yıl belki bugünlerde yerli gazımızı kullanır hale geleceğiz” ifadelerini kullandı.
1.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Meydanı bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz
Bakan Dönmez: Meydanı bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değilizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalan siyasetiyle gündeme gelmeye çalıştığını belirterek, "Önce ’4 milyon abonenin elektriği kesik’ dedi. Yalanını rakamlarla ortaya koyduk. Ardından geçen hafta ziyaret ettiği evin ’elektrikleri 4 aydır kesik’ dedi. Öyle olmadığını belgelerle ortaya koyduk. Bunlara laf anlatmak aslında zaman israfı, ancak gel gör ki meydanı da bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz" dedi.
30.04.2022Siyaset
Bakan Dönmez gençlerle iftar programında buluştu
Bakan Dönmez gençlerle iftar programında buluştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen "Haluk Dursun Kütüphanesinde Gençlerle İftar" programına katıldı.
29.04.2022Siyaset
Enerji Bakanı Dönmez'den elektrik açıklaması: Yüzde 80-90...
Enerji Bakanı Dönmez'den elektrik açıklaması: Yüzde 80-90...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrikte sessiz bir devrim yaptık. Neredeyse 100 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Bu dile kolay. Büyük çoğunluğunu da kendi milli bütçemiz, Hazine kaynaklarımızdan karşılamadan yaptık. Yüzde 80-90’ı özel sektör kaynaklı" dedi.
28.04.2022Siyaset
Petrol ve doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Günlük 3 bin 300 varil
Petrol ve doğal gaz keşfi ile ilgili flaş açıklama! Günlük 3 bin 300 varilSiirt'e gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kentte günlük 3 bin 300 varil petrol üretildiğini belirterek, "Aramalarımızı daha çok arttıracağız belki de bu rakamı 2-3’e katlama potansiyelimiz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var; 'Batıda ne varsa doğuda o olacak' demiştir. Bakın 2002'de iktidara geldiğimizde sadece 5 büyükşehirde doğal gaz varken bugün 81 ilin tamamı 650 ilçe merkezimizde doğalgaz kullanıyoruz. Bizim için Siirt’te, İstanbul’da, Edirne’de yaşayan da hizmetlere erişim açısından aynı hak ve hukuka eşitliğe sahiptir, bunun için vatandaşlarımız arası bir ayrım yapmıyoruz. 2023’ten sonra yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.
26.04.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Kılıçdaroğlu'nun uğradığı evde elektrikler kesik değildi
Bakan Dönmez: Kılıçdaroğlu'nun uğradığı evde elektrikler kesik değildiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de elektriği kesik olduğu iddia edilen bir aileyi ziyaret etmesine ilişkin, "Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız" ifadelerini kullandı.
24.04.2022Siyaset
Karadeniz gazıyla ilgili flaş gelişme! Bakan resmen duyurdu: Çalışmaya başladı
Karadeniz gazıyla ilgili flaş gelişme! Bakan resmen duyurdu: Çalışmaya başladıKaradeniz gazıyla ilgili flaş açıklama geldi. Bakan resmen duyurdu. Çalışmalar başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazını 2023’e yetiştirmek için ekiplerin büyük bir gayretle sahada çalıştıklarını belirterek, “Yavuz’un göreve başlamasıyla böylece 3 gemimiz de aynı anda Karadeniz’de çalışmaya başladı" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
22.04.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: Turizmde hızlı çıkışlar devam edecek
Bakan Ersoy: Turizmde hızlı çıkışlar devam edecekKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Bu yıl da turizm anlamında hızlı çıkışlar devam edecek. Özellikle Körfez ülkelerinden bu sene çok ciddi bir artış öngörüyoruz. Şu anda ilk gelen turistler geçen yılın ilk aylarına kıyaslanmayacak kadar yüksek" dedi.
22.04.2022Ekonomi
Bakan Dönmez elektriği kesik abone sayısını açıkladı
Bakan Dönmez elektriği kesik abone sayısını açıkladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği, “4 milyon hanenin elektriği kesik” ifadelerinin algı, manipülasyon ve çarpıtma olduğunu savunarak, “Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir” dedi.
22.04.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Bakan duyurdu, tarih belli oldu, artık evlerde...
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Bakan duyurdu, tarih belli oldu, artık evlerde...Karadeniz gazıyla ilgili son dakika gelişmesi. Tarih belli oldu. Bakan Dönmez açıkladı. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Karadeniz ve Akdeniz’de yürütülen doğal gaz çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “İnşallah Karadeniz’in doğal gazını siz değerli aziz vatandaşlarımızla buluşturmak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında artık evlerinizde ocağı yakıp çayı demlediğinizde bizim gazımızı göreceksiniz. Bizim gazımız sizi ısıtacak, yemeğinizi pişirecek, gerektiğinde elektriğe dönüştürüp sizi aydınlatacak” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
21.04.2022Ekonomi
Bakan Dönmez yeni tasarlanan güneş enerji sistemini inceledi
Bakan Dönmez yeni tasarlanan güneş enerji sistemini incelediEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Afyonkarahisar’da bir firma tarafından tarım alanları için özel olarak tasarlanan güneş paneli sistemini inceledi.
21.04.2022Ekonomi
Doğal gazla ilgili flaş gelişme! Bakan duyurdu, tarih belli oldu: Önümüzdeki aylarda...
Doğal gazla ilgili flaş gelişme! Bakan duyurdu, tarih belli oldu: Önümüzdeki aylarda...Doğal gaz aramalarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Dönmez resmen duyurdu. Göreve başlıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2022’nin bor cevherinin daha fazla uç ürüne dönüştüğü bir yıl olacağını belirterek, “2022, 'bor’un yılı olacak. Bor karbür tesisimiz devreye girecek inşallah” dedi. Öte yandan Doğal gaz ve petrol arama gemi filosuna bir gemi daha ekleyerek sondaj gemisi sayısını dörde çıkardıklarını hatırlatan Dönmez, “Önümüzdeki aylarda o da ekibe katılacak. Doğal gazda olası krizlerde sorunları azaltmak çerçevesinde gazın depolanması için Ertuğrul FSRU doğal gaz depolama gemimizi devreye almıştık. Ayrıca Silivri’de ve Tuz Gölü’nün altında doğal gaz yer altı depolama çalışmalarını oluşturduk” dedi. İşte son dakika haberin detayları...
20.04.2022Ekonomi
Korkunç olay, yavru köpek derisi yüzülmüş halde ölü bulundu!
Korkunç olay, yavru köpek derisi yüzülmüş halde ölü bulundu!Akıllara durgunluk veren olay, Edirne’de Keşan ilçesine bağlı Beğendik Belediyesi’nde bulunan Cumhuriyet Sitesi’nde yaşandı. 4 aylık sokak köpeği derisi yüzülmüş halde ölü olarak bulundu.
11.04.2022Yaşam
Denizli'de FETÖ üyesi yakalanıp, tutuklandı!
Denizli'de FETÖ üyesi yakalanıp, tutuklandı!Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak suçundan hakkında yakalama kararı bulunan ve örgütün kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen olup, askeri mahrem yapılanma içerisinde sorumlu olduğu belirlenen bir kişi polis tarafından yakalanıp, tutuklandı.
11.04.2022Gündem
Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye’nin kurulu gücü 100 bin megavatı aştı
Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye’nin kurulu gücü 100 bin megavatı aştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin elektrikte toplam kurulu gücünün 100 bin megavatı aştığını bildirdi.
11.04.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den İsrail açıklaması: Mayıs ayında olacak
Bakan Dönmez'den İsrail açıklaması: Mayıs ayında olacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: Doğu Akdeniz'de en ekonomik, en uygulanabilir, en hızlı çözüm Türkiye'nin içinde bulunduğu çözüm. İsrail'e ziyaret muhtemelen mayıs ayında olacak, görüşmeler olumlu gidiyor.
8.04.2022Gündem
Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz gazında tarihi gün
Yavuz Sondaj Gemisi'ne kritik görev! Karadeniz gazında tarihi günKaradeniz gazında tarihi gün! Yavuz Sondaj Gemisi’ne kritik görev, Filyos Limanı’ndan yola çıkan Yavuz Sondaj Gemisi, Türkali-2’deki keşif kuyulara kuyubaşı vanasını indirecek. Ayrıca üst seviye kuyu tamamlama görevini de yerine getirecek. Uğurlama töreninde konuşan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Türkiye'nin kaderini değiştirecek 540 milyar metreküplük doğal gaz keşfimizle Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için önemli adım attık. Bu başarılar hem masada hem sahada yapılan uzun süreli dikkatli ve detaylı bir planlama strateji ve aksiyon planını bir neticesidir” dedi.
8.04.2022Ekonomi
Fiyat artışları faturalara yansımayacak! Destek açıklaması, Bakan Dönmez duyurdu
Fiyat artışları faturalara yansımayacak! Destek açıklaması, Bakan Dönmez duyurduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Uzlaştırma fiyatları doğal gaz ve ithal kömür santralleri için megavatsaat başına 2 bin 500 lira olarak belirlendi. Diğer santraller için bin 200 lira olarak kararlaştırılmış oldu. Böylece santrallerin üretime sorunsuz bir şekilde devam etmesini de temin etmiş olacağız. Bu destekle birlikte fiyat artışlarının faturalara yansımasını da engelleyeceğiz." dedi.
31.03.2022Ekonomi
Altın fiyatları, dolar kuru ve petrolde flaş gelişme! Açıklamalar peş peşe geldi ve...
Altın fiyatları, dolar kuru ve petrolde flaş gelişme! Açıklamalar peş peşe geldi ve...Altın fiyatları, dolar kuru ve brent petrol fiyatları ile ilgili son dakika gelişmesi! Altının onsundaki düşüş, gram altın fiyatlarını aşağı çekerken, petrol fiyatlarında yüzde 5 düşüş yaşandı. Yüzde 1’e yakın değer kaybeden dolar kuru, 14,58 liradan işlem görmeye başladı. Dolmabahçe’de gerçekleşen müzakereler sonrası Ukrayna ve Rusya’dan gelen art arda açıklamalar piyasalara damga vurdu. İşte dolar kuru, ons altın, gram altın ve petrol fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeleri...
29.03.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili kritik gelişme! Bakan Dönmez 'hedef 2023' deyip duyurdu: Karadeniz'deki gaz keşfi...
Doğal gaz ile ilgili kritik gelişme! Bakan Dönmez 'hedef 2023' deyip duyurdu: Karadeniz'deki gaz keşfi...Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki gaz keşfinde kullanılacak 5,1 metreye 5,9 metrelik kuyubaşı vanalarından ilkinin Zonguldak'ın Filyos ilçesine getirildiğini duyurdu.
29.03.2022Ekonomi
'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar' ödülleri sahiplerini buldu
'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar' ödülleri sahiplerini bulduTürkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni'nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Enerji sektörü global bir alan ve bu alanda kadınlar için muazzam fırsatlar da söz konusu. Enerji sektörünü değiştirip, dönüştürecek kadın liderler arzusundayız. Türkiye geneli kadın istihdam yüzde 26 seviyesinde. Enerji sektöründe maalesef oldukça altındayız. Bu oran yüzde 12,1" dedi.
25.03.2022Gündem
Bakan Dönmez: Hayallerine heyecanla koşan bütün kadınlarımızın yanındayız
Bakan Dönmez: Hayallerine heyecanla koşan bütün kadınlarımızın yanındayızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, hayallerinin peşinden koşan kadınların destekçisi olduklarını belirterek, “Hayallerine büyük bir heyecanla koşan bütün kadınlarımızın yanındayız” dedi.
25.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Dönmez ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakan dönmez haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.