Petrol

Petrol

Son dakika petrol haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan petrol ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını petrol haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Petrol

haberleri sayfasında son dakika yaşanan petrol gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.574 petrol haberi bulunmuştur. Tüm petrol haberleri aşağıda listelenmiştir.
Doğal gaza indirim kararı! BOTAŞ açıkladı
Doğal gaza indirim kararı! BOTAŞ açıkladıBoru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), nisan itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında yüzde 16,67, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,01 indirime gidildiğini açıkladı.
31.03.2023Ekonomi
Türk İHA ve SİHA'ları dünya gündeminde! ABD'de manşet, Türkiye rekor kırıyor
Türk İHA ve SİHA'ları dünya gündeminde! ABD'de manşet, Türkiye rekor kırıyorÖzellikle silahlı insansız hava aracı satışlarının Türkiye'nin uluslararası ilişkilerini Orta Asya'dan Avrupa'ya, Ortadoğu'dan Kuzey Afrika'ya kadar birçok bölgede geliştirdiğini yazan Amerikan CNBC, büyüyen savunma sanayiinin kırdığı rekorları sayfasına taşıdı. Bayraktar TB2'nin Rusya-Ukrayna savaşında oynadığı rolü öne çıkaran CNBC, Erdoğan'ın 20 yıllık yatırımının meyvesini verdiğini vurguladı.
30.03.2023Dünya
Devrilen tankerin sürücüsü feci şekilde can verdi!
Devrilen tankerin sürücüsü feci şekilde can verdi!Niğde’de devrilen boş LPG tankerinin sürücüsü Tayyar Ercan (37), hayatını kaybetti.
24.03.2023Gündem
Bakanlıktan dolandırıcılık uyarısı! 'Yatırım fırsatı' yalanıyla böyle kandırıyorlar
Bakanlıktan dolandırıcılık uyarısı! 'Yatırım fırsatı' yalanıyla böyle kandırıyorlarEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, “Yatırım fırsatı” başlığıyla sunulan ve gerçeklik algısını artırmak için BOTAŞ ve TPAO logolarının da kullanıldığı paylaşımlar, oltalama ve dolandırıcılık girişimi olduğu uyarısını yaptı.
24.03.2023Gündem
Batman’da petrol boru hattında sızıntı meydana geldi
Batman’da petrol boru hattında sızıntı meydana geldiBOTAŞ’ın, Batman Çayı üzerinden geçen boru hattında gece saatlerinde sızıntı meydana geldi. Çaya sızan petrolün temizlenmesi için çalışma başlatıldı.
23.03.2023Gündem
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi şubatta arttı
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi şubatta arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), şubatta aylık bazda yüzde 0,42, yıllık yüzde 48,13 yükseldi.
20.03.2023Ekonomi
Ekvador’da 6,7 büyüklüğün deprem! 14 kişi hayatını kaybetti
Ekvador’da 6,7 büyüklüğün deprem! 14 kişi hayatını kaybettiEkvador'un güneyindeki Balao kenti yakınlarında meydana gelen 6,7 büyüklüğündeki depremde en az 14 kişi hayatını kaybetti.
19.03.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk dünyasının tek vücut olduğunu göstermiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk dünyasının tek vücut olduğunu göstermiş olacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirve Toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yardıma ilk koşanların Türk Dünyası olduğunu vurgulayarak, "Arama kurtarma ekipleriniz birçok vatandaşımızı hayata bağladı. Gönderdiğiniz ata yadigarı çadırlar vatandaşlarımıza yuva oldu. Aziz milletimiz bu yardımınızı unutmayacaktır. Afetlerle mücadelede iş birliğini artırmalıyız" ifadelerini kulandı.
16.03.2023Gündem
Irak'ta askeri helikopter düştü, içinden PKK'lı teröristlerin ölüsü çıktı
Irak'ta askeri helikopter düştü, içinden PKK'lı teröristlerin ölüsü çıktıKuzeydeki Duhok yakınlarında akşam saatlerinde bir dağın yamacına çakılan helikopterin hangi ülkeye ait olduğu henüz bilinmiyor. Yerel medya, Eurocopter AS350 tipi araçtaki yedi kişinin tümünün PKK'lı olduğunu yazdı.
16.03.2023Dünya
İbrahim Kalın: ABD ile yapıcı diyalog mümkün
İbrahim Kalın: ABD ile yapıcı diyalog mümkünABD’nin başkenti Washington’da ABD Ticaret Odası’nda düzenlenen ABD-Türkiye İş Forumu’na katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, iki ülke ilişkileri ile ilgili önemli mesajlar verdi.
15.03.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçeler
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçelerKahramanmaraşlı depremlerden sonra İstanbul'un ilçelerinin depreme ne kadar hazırlıklı ve dayanıklı olduğu tartışılıyor. AFAD tarafından yayınlanan 'kırmızı eylem' planıyla birlikte İstanbul'da meydana gelebilecek olası deprem öncesinde 'En riskli ilçeler' ve 'En riskli mahalleler' belli oldu. CNN Türk Deprem Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14.03.2023Gündem
İçişleri Bakanlığı 81 ile 'seçim genelgesi' gönderdi
İçişleri Bakanlığı 81 ile 'seçim genelgesi' gönderdiİçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “ İçişleri Bakanlığı, Merkez/Taşra Teşkilatı Planlaması”, “Oy Verme Günü Alınacak Tedbirler”, “Oy Verme Günü ve Sonrasında Alınması Gereken Tedbirler” ve “Diğer Hususlar” konu başlıklarını içeren toplam 61 maddelik “Seçim Tedbirleri Genelgesi” gönderdi.
13.03.2023Gündem
Uzak Doğu ülkelerine THY'den Ramazan ayına özel program
Uzak Doğu ülkelerine THY'den Ramazan ayına özel programRamazan ayına sayılı günler kala Türk Hava Yolları (THY) İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 'Ramazan'ı İstanbul'da geçir' paket programıyla Uzak Doğu ülkelerinde bulunan Müslümanları İstanbul'a getirmeyi planladıklarını açıkladı.
13.03.2023Ekonomi
Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO’su” belli oldu
Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO’su” belli olduDataExpert iş birliğinde BMI Business School tarafından CFO’ların şirketlerdeki önemine dikkat çekmek üzere hazırlanan “En Etkin 50 CFO” araştırmasının sonuçları açıklandı.
10.03.2023Ekonomi
Deprem uyarısı! 'Şu an aktif fay bulunmuyor'
Deprem uyarısı! 'Şu an aktif fay bulunmuyor'Jeoloji uzmanı Fahri Çelik, Mardin’de deprem konusunda insanların rahat olması gerektiğini, şehirde şu an aktif fay bulunmadığını söyledi.
4.03.2023Gündem
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandıTÜİK, şubat ayı enflasyon verilerini açıkladı. Tüketici fiyatları Şubat'ta aylık %3,15 ve %55,18 artış gösterdi.
3.03.2023Ekonomi
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!
Merkez Bankası'ndan deprem sonrası kritik açıklama!Merkez Bankası PPK toplantı özetinde deprem felaketi sonrasında iktisadi faaliyete ilişkin göstergeler üzerinde belirsizlik oluştuğu, depremin doğrudan etkilerinin yanında, yeniden inşa faaliyetleri ve uygulanan destekleyici politikalar kanalıyla dolaylı etkilerinin zaman içinde değişen çeşitli sektörel ve bölgesel yansımaları olacağı belirtildi.
2.03.2023Gündem
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili indirim kararı
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili indirim kararıBOTAŞ, mart itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın toptan satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidildiğini açıkladı
28.02.2023Ekonomi
12 balina karaya vurdu! Ölüm nedenleri deprem mi? Uzmanlar gerçeği açıkladı
12 balina karaya vurdu! Ölüm nedenleri deprem mi? Uzmanlar gerçeği açıkladıDepremden 3,5 gün sonra 12 adet Akdeniz Gagalı Balina karaya vurdu. Uzmanlar bu olay sonrası çalışma başlattı. Karaya vuran balinaların ölüm nedenini araştırdı. Türkiye'de peş peşe meydana gelen depremler sonrası birçok balinanın ölmesi akıllara ölümlerinin sebebi deprem mi, sismik çalışmalar mı? sorusunu getirdi. Uzmanlar balina ölümleriyle ilgili gerçeği açıkladı.
25.02.2023Dünya
Enerji Bakanlığı: Elektrik ve doğal gaz akışında sorun yok
Enerji Bakanlığı: Elektrik ve doğal gaz akışında sorun yokEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği 11 ilde elektrik ve doğal gaz iletim hatlarına ilişkin sorun bulunmadığını duyurdu.
22.02.2023Ekonomi
TPAO'dan petrol arama hamlesi! 9 ilde harekete geçildi
TPAO'dan petrol arama hamlesi! 9 ilde harekete geçildi9 ilde petrol arama için harekete geçildi. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO) 9 ildeki 15 saha için petrol arama ruhsatı verildi.
21.02.2023Ekonomi
Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttı
Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttıYurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE) yıllık %50,98, aylık %4 arttı.
20.02.2023Ekonomi
Deprem enkazları oraya dökülecek! Detaylar ortaya çıktı
Deprem enkazları oraya dökülecek! Detaylar ortaya çıktıDeprem felaketinde enkazın nasıl kaldırılacağına yönelik çalışmalar da netleşmeye başladı.
18.02.2023Gündem
Bakan Dönmez: BOTAŞ onarım işlemlerini tamamladı
Bakan Dönmez: BOTAŞ onarım işlemlerini tamamladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Şırnak Valisi Osman Bilgin ile birlikte depremden etkilenen bölgelerde enerji hatlarındaki onarım çalışmalarını inceledi. Bakan Dönmez, "BOTAŞ onarım işlemlerini tamamladı. Artık bu şehirlerimizin girişinde doğalgaz var" dedi.
12.02.2023Gündem
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Büyük hasar meydana geldi
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Büyük hasar meydana geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Şehirlere doğalgaz taşıyan ana doğalgaz bor hatlarında 18 adet büyük hasar meydana geldi. Bunlar boruların kopması suretiyle oluştu." dedi.
11.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Petrol ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki petrol haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.