Ak Parti Sözcüsü

Ak Parti Sözcüsü

Son dakika AK Parti Sözcüsü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan AK Parti Sözcüsü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını AK Parti Sözcüsü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ak Parti Sözcüsü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ak parti sözcüsü gelişmeleri de dahil olmak üzere 339 ak parti sözcüsü haberi bulunmuştur. Tüm ak parti sözcüsü haberleri aşağıda listelenmiştir.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sığınmacı açıklaması: Biz bunları katillere teslim edemeyiz
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sığınmacı açıklaması: Biz bunları katillere teslim edemeyizAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın sığınmacılar konusundaki sözlerine tepki göstererek, "Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve biz bunları katillere teslim edemeyiz. Kılıçdaroğlu'nun son konuşması cumhurbaşkanımıza, partimize, kabinemize karşı tam bir husumet konuşmasıdır. Bu nefret, husumet konuşmasına karşı en güçlü tavrı alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
11.05.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İftira kampanyaları açık provokasyondur
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İftira kampanyaları açık provokasyondurAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada “Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur” dedi.
6.05.2022Siyaset
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! İkinci zam (ek zam) gelecek mi? Hükümet,  DİSK ve Türk İş...
Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması! İkinci zam (ek zam) gelecek mi? Hükümet, DİSK ve Türk İş...Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Son günlerde hem asgari ücretliler hem de diğer özel sektör çalışanları bu sorunun yanıtını arıyordu. Asgari ücrete yapılan rekor zam ile birlikte vergi istisnasının getirilmesi ile asgari ücretlilerin maaşlarında ciddi miktarda bir artış sağlandı. Ancak yüksek enflasyon nedeni ile asgari ücretli olarak çalışan vatandaşlar ekonomik olarak zorluk yaşıyor. Ak Parti Sözcüsü Ömer çelik tarafından yapılan, "Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız. " açıklaması vatandaşlarda asgari ücrete ikinci zam yapılacağı beklentisi oluşturdu. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada asgari ücrete zam yapılmayacağını vurguladı. Bilgin, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez asgari ücreti yüzde 50 üzerinde attırdık. Bu günlerde yeniden asgari ücret tartışmalarını anlamlı bulmuyorum. Çünkü gerekeni enflasyon farkı ile yaptık. Bu durumlarda işçiyi de işvereni de düşünmek lazım" diye konuştu. Asgari ücret zammı ile ilgili işçi sendikalarından da art arda açıklamalar geldi. İşte asgari ücretli milyonları ilgilendiren ek zam açıklamalarının detayları...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki: O ifadelerin kullanılması ahlak yoksunluğu, pespayeliktir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki: O ifadelerin kullanılması ahlak yoksunluğu, pespayeliktirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Çelik, "Gazeteci sıfatını taşıyan Sedef Kabaş'ın yaptığı kabul edilemeyecek ahlaksız bir şeydir. O ifadelerin kullanılması ahlak yoksunluğu, pespayeliktir." dedi.
24.01.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye'nin bir göçmen daha alacak durumu yoktur
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye'nin bir göçmen daha alacak durumu yokturAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.Çelik, "Kuşkusuz Türkiye tüm dünyanın gözü önünde insanların katledilmesine göz yumacak bir ülke değildir. Bunun yanı sıra tüm dünyanın şunu bilmesi gerekiyor; dünyanın gözü önünde mültecilere sahip çıkma görevini tek başına Türkiye üstleniyor. Bundan sonra Türkiye'nin bir göçmen daha alacak durumu yoktur" dedi.
2.09.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yeni yol haritası çıkarılacak
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yeni yol haritası çıkarılacakAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılan AK Parti İstişare Toplantısı'nın sonrasında önemli açıklamalarda bulunuyor.
1.07.2021Siyaset
Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten Akşener'e tepki
Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten Akşener'e tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener'in Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri kınıyoruz. Bu açıklamalarda ABD Başkanı Biden'a tepki göstermek değil Biden üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef almak gibi bir kasıt açıkça kendisini göstermektedir" dedi.
28.04.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İnsan Hakları Eylem Planı açıklamasıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptığı açıklamada "“İnsan Hakları Eylem Planı” hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan reformlar insanımız ve ülkemiz içindir." ifadelerini kullandı.
2.03.2021Siyaset
Ömer Çelik’ten CHP'ye Berat Albayrak tepkisi: Gayriahlaki bir iş yapıyorsunuz!
Ömer Çelik’ten CHP'ye Berat Albayrak tepkisi: Gayriahlaki bir iş yapıyorsunuz!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen MYK toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, "Maalesef Kılıçdaroğlu yine aile değerleri üzerinden siyaset yapmaya devam ediyor. Eski Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'tan bahsederken aile yapısına değinmek yanlış. Siyasi açıdan tabi ki de eleştirebilirsiniz. Ancak aile ilişkileri üzerinden yaparsanız bu durum gayriahlaki bir tutumdur." dedi.
23.02.2021Gündem
AK Partili Çelik'ten Geert Wilders'e tepki
AK Partili Çelik'ten Geert Wilders'e tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki gösterdi.
15.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı kararı!  Ak Parti Sözcüsü canlı yayında duyurdu...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş aşı kararı! Ak Parti Sözcüsü canlı yayında duyurdu...AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti MYK toplantısının ardından Kovid-19 aşısı yaptıracağını bildirdi.Çelik, "Önderlik etmek ve teşvik etmek için Sayın Cumhurbaşkanımız toplantımızdan sonra aşı olacaklardır." dedi.
14.01.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye olmadan Avrupa'nın güvenliği olmaz!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye olmadan Avrupa'nın güvenliği olmaz!AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ile Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Parti genel merkezindeki basına kapalı ortak toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.Çelik, "Yunanistan sürekli AB zirvesi öncesi Türkiye’ye karşı son derece provokatif açıklamalar yapıyorlar. Türkiye olmadan Avrupa’nın güvenliği olmaz." dedi.
8.12.2020Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Pompeo'ya tepki
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten, Pompeo'ya tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun işgal altındaki Filistin topraklarında gayrı meşru kurulan yerleşim yerlerini ziyaret etmesi uluslararası hukukun ve kararların açık ihlalidir. Pompeo, Golan ve Kudüs kararlarıyla Filistin’de iki devletli çözüm planının altını oyan adımlar atıyor. Bu yaklaşım, sorumsuz bir şekilde Ortadoğu’da barış ve istikrarı tehlikeye atmakta ve krizi derinleştirmektedir.'' dedi.
20.11.2020Siyaset
Ömer Çelik'ten AK Parti MYK toplantısı sonrası flaş açıklamalar
Ömer Çelik'ten AK Parti MYK toplantısı sonrası flaş açıklamalarAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, ABD seçimleriyle ilgili olarak, "Türkiye iki adayı da yakından tanıyor. Türkiye'nin hangi kanat kazanırsa kazansın ona göre hazırlıkları vardır" dedi. İzmir depremiyle ilgili açıklama yapan Ömer Çelik, "Çok sayıda görevli birim büyük bir koordinasyon şeklinde İzmir'e sahip çıkmaya oluşan yaraları sarmaya beraber olmaya çalıştı." dedi. Çelik, Bakan Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili soruya ise "Cumhurbaşkanımız takdirini paylaşacaktır" yorumunu yaptı.
9.11.2020Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Macron'a sert tepki!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Macron'a sert tepki!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK ve MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Macron'un 'Erdoğan'ı uyardım' sözlerine sert tepki göstererek, "Macron zaman zaman konuşmalarında "Ben Sayın Erdoğan'ı uyardım" gibisinden cümleler kuruyor. Bu cümlelerin hiçbirisi doğru değil. Macron Sayın Cumhurbaşkanımıza hiçbir zaman o cümleleri kurmamıştır, kuramaz. Cumhurbaşkanımızı kapalı veya açık bir ortamda uyaramaz" dedi.
27.10.2020Siyaset
AK Parti'li Çelik: Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir
AK Parti'li Çelik: Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye'nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye'nin gündemi değildir" dedi.
27.07.2020Siyaset
Ömer Çelik: En utanç verici sözler CHP’den geldi
Ömer Çelik: En utanç verici sözler CHP’den geldiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Ayasofya’nın ibadete açılması kararı ile ilgili CHP’nin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.
14.07.2020Siyaset
Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı varGelen son dakika haberine göre, Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi.Hendek'teki patlama nedeniyle kentin birçok ilçesinde vatandaşlar deprem olduğunu sanarak sokaklara fırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 108 kişinin de yaralandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 kişinin arandığını açıkladı.
3.07.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Rum Yönetimi, İslam düşmanı faşistlere karşı  tedbir almalıdır"
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Rum Yönetimi, İslam düşmanı faşistlere karşı tedbir almalıdır"AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Güney Kıbrıs'ta, Limasol'da Köprülü Camii'nin yakılmak istenmesini şiddetle kınıyoruz. Rum Yönetimi, İslam düşmanı faşistlere karşı tedbir almalıdır." ifadelerini kullandı.
1.06.2020 Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Meşru hedef kabul edeceğimizi açık şekilde söylüyoruz
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Meşru hedef kabul edeceğimizi açık şekilde söylüyoruzAK Parti MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu.Ömer Çelik, "Bugün önemli bir gün, sağlık kahramanlarımızdan hemşirelerin günü. Büyük fedakarlık gösteriyorlar kendilerine bir kez daha selamlarımızı saygılarımızı iletiyoruz." "Herhangi bir şekilde oradaki misyonlarımız, insanımız hedef olursa Hafter güçlerini, darbeci güçleri bundan sonra meşru hedef kabul edeceğimizi açık şekilde söylüyoruz." dedi.
12.05.2020Siyaset
AK Partili Çelik: 'Yassıada rejimi' bir daha asla bu topraklarda var olamayacak
AK Partili Çelik: 'Yassıada rejimi' bir daha asla bu topraklarda var olamayacakAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımıza ve milli iradeye karşı anti-demokratik çağrılarda bulunanlara karşı milletimizin iradesinin, demokrasimizin ve cumhuriyetimizin safında kararlılıkla durmaya devam edeceğiz. 'Yassıada rejimi' bir daha asla bu topraklarda var olamayacak" dedi.
5.05.2020Siyaset
AK Parti'li Çelik'ten '1 Mayıs' mesajı
AK Parti'li Çelik'ten '1 Mayıs' mesajıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü mesaj yayımlayarak kutladı.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu kadar çirkin, insanlık düşmanı metin görmedim
AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu kadar çirkin, insanlık düşmanı metin görmedimAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara Barosu'nun açıklamalarını eleştirdi ve "Tam bir faşist zihniyetin ürünü." ifadelerini kullandı. Çelik, "İnsanlık dışı çok metin gördüm, hukuk düşmanı çok metin gördüm ama Ankara Barosu'nun yayınladığı islamofobik, hukuk düşmanı, nefret düşmanı bir metin görmedim. Tüm bu çirkinliklerin ötesine geçen bir metin olmuştur." diye konuştu. Çelik, corona virüsle mücadeleye ilişkin de "Tedbirlere sıkı bir şekilde uyarsak Mayıs sonuna doğru normalleşmeyi konuşmaya başlayabileceğiz." dedi.
28.04.2020Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten flaş açıklamalarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İtalya ve İspanya'ya ülkemizin gönderdiği yardımların üzerinde 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı' yazmasını bazı siyasiler eleştiriyor. Cumhurbaşkanlığı makamının Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ettiğini bu siyasiler bilmiyor olamazlar" dedi.
1.04.2020Siyaset
Şehit Er Bekir Can Hereklioğlu son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Er Bekir Can Hereklioğlu son yolculuğuna uğurlandıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sırasında Resulayn bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerin açtığı ateşle yaralanan, tedavi gördüğü hastanede dün şehit olan Sözleşmeli Er Bekir Can Hereklioğlu (24), memleketi Adana'nın Yumurtalık ilçesinde toprağa verildi.
16.11.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ak Parti Sözcüsü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ak parti sözcüsü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.