Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Son dakika Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aile ve sosyal hizmetler bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.007 aile ve sosyal hizmetler bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm aile ve sosyal hizmetler bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel liste! Evde bakım maaşı yattı mı? E-devlet TC evde bakım maaşı sorgulama
Evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel liste! Evde bakım maaşı yattı mı? E-devlet TC evde bakım maaşı sorgulamaTemmuz ayına girişle evde bakım maaşlarının yatacağı tarihe yönelik araştırmalar arttı. Peki, Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? İşte evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama
1.07.2024Ekonomi
Kayseri'deki provokasyonun perde arkası! Bakan Yerlikaya: 67 kişi gözaltına alındı
Kayseri'deki provokasyonun perde arkası! Bakan Yerlikaya: 67 kişi gözaltına alındıKayseri'de Suriye uyruklu küçük yaştaki çocuğa Suriye uyruklu bir kişinin cinsel istismarda bulunduğu iddiası sonrası yaşanan olaylarda 14 emniyet mensubu ve 1 itfaiye eri yaralandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ise olayla ilgili, "Mağdur çocuk, kardeşleri ve anne emniyetteki işlemlerin ardından devlet korumasına alınmıştır" açıklamasını yaptı. CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ ise olayın perde arkasını anlattı. Öte yandan Suriye uyruklu çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Kayseri'de gözaltına alınan Suriyeli şüpheli tutuklandı.
1.07.2024Gündem
Engelliye araçta ‘tanım’ değişiyor! Vergi paketinin detayları belli olacak
Engelliye araçta ‘tanım’ değişiyor! Vergi paketinin detayları belli olacakVergi paketi bugün reel sektöre anlatılacak. Paketin ilk haline göre birçok maddenin çıkarıldığı dile getirilirken, çok uluslu şirketlere asgari kurumlar vergisi, yurtiçi firmalara asgari kurumlar vergisi, asgari gelir vergisi gibi uygulamalar reel sektöre anlatılacak.
1.07.2024Ekonomi
Sosyal medyadaki istismar ile ilgili karar verildi
Sosyal medyadaki istismar ile ilgili karar verildiNevşehir'de bir sosyal medya platformunda 5 yaşındaki kuzenini dudağından öpmeye zorlayan genç kadın, polis tarafından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adli mercilere çıkarılan genç kadın tutuklandı.
24.06.2024Gündem
TikTok'taki olay büyük tepki çekmişti! Bakanlık duyurdu: Videodaki şahıs gözaltına alındı
TikTok'taki olay büyük tepki çekmişti! Bakanlık duyurdu: Videodaki şahıs gözaltına alındıTikTok'ta bir kullanıcı, kuzeni olduğunu söylediği küçük çocuğu zorla öperek o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Tepkilerin ardından şahıs gözaltına alınırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan da son dakika açıklaması yapıldı.
24.06.2024Gündem
Ara Güler'in kitabı Bakanlığın çocuk dostu kitap listesine girdi
Ara Güler'in kitabı Bakanlığın çocuk dostu kitap listesine girdiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 1740 kitabı ‘çocuk dostu’ olarak ilan etti. Kitaplar arasında “Ara Güler -İyi Fotoğrafçı Dikiş Makinesiyle de Resim Çeker”, “Pollyanna, Charlie’nin Çikolata Fabrikası”, “Muhammed Ali Kimdi”, “ Leonardo Da Vinci ve Onun Süper Beyni”, “Heidi”, “Mutlu Prens” ve “Dede Korkut Hikâyeleri” de bulunuyor.
18.06.2024Gündem
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yaşlı ve engellilere anlamlı bayram hazırlığı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yaşlı ve engellilere anlamlı bayram hazırlığıGaziantep Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi, yaşlı ve engelli bireylerin evlerinde temizlik ve kişisel bakım hizmeti veriyor.
13.06.2024Gaziantep
Deniz Akkaya ve Somer Sivrioğlu adliyelik oldu
Deniz Akkaya ve Somer Sivrioğlu adliyelik olduDeniz Akkaya ve 15 yaşındaki kızının karakolluk olmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçmişti.
13.06.2024Magazin
Dar gelirliye elektrik ve doğal gaz desteği!
Dar gelirliye elektrik ve doğal gaz desteği!Doğalgaz ve elektrik maliyetlerine karşı tüm kesimlerin desteklenmesi yerine, ihtiyaç sahiplerine odaklanan bir sisteme geçiş yapılacak. Dar gelirlilere yönelik destek kapsamının artırılması öngörülürken, yüksek elektrik ve gaz tüketimi olan üst gelir grubu daha fazla ödeyecek.
10.06.2024Ekonomi
Tuba Ünsal'dan Deniz Akkaya destek! ‘Derinden etkiledi’
Tuba Ünsal'dan Deniz Akkaya destek! ‘Derinden etkiledi’Eski manken Deniz Akkaya’nın 16 yaşındaki kızı A.Ö. tarafından balkona kilitlediği haberlerinin etkisi devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçmiş, A.Ö.'yü koruma altına almıştı. Oyuncu ve model Tuba Ünsal, meslektaşının yaşadığı durum hakkında konuştu; Akkaya ile kızının yaşadıklarından çok etkilendiğini anlattı.
30.05.2024Magazin
Deniz Akkaya açıklamalarına devam ediyor! ‘Teyzem, kızımı boğmaya çalıştı, babam narsistik kişilik bozukluğuna sahip’
Deniz Akkaya açıklamalarına devam ediyor! ‘Teyzem, kızımı boğmaya çalıştı, babam narsistik kişilik bozukluğuna sahip’Eski manken Deniz Akkaya, 16 yaşındaki kızı A.Ö.'nün kendisine saldırıp, balkona kilitlediğini söylemesiyle biranda magazin gündemine oturdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın harekete geçmesi üzerine kızı koruma altına alınan Akkaya, açıklamalarına devam ediyor.
29.05.2024Magazin
Devlet koruması altında olmak ne demek? Devlet koruması altında olanlar kimler, devlet koruması nedir, nasıl olunur?
Devlet koruması altında olmak ne demek? Devlet koruması altında olanlar kimler, devlet koruması nedir, nasıl olunur?Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eski manken Deniz Akkaya'nın kızını koruma altına aldı ve psikolojik destek sağlamaya başladı. Söz konusu gelişmenin ardından “Devlet koruması altında olmak ne demek, devlet koruması nedir, nasıl olunur? Kimler devlet koruması altına alınır?” sorusuna yanıt aranmaya başlandı.
28.05.2024Gündem
Deniz Akkaya 'kızım tarafından saldırıya uğradım' dedi! Bakanlık harekete geçti, Ünlü modelin kızı koruma altına alındı
Deniz Akkaya 'kızım tarafından saldırıya uğradım' dedi! Bakanlık harekete geçti, Ünlü modelin kızı koruma altına alındıSosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sık sık magazin gündemine konu olan Deniz Akkaya, yaptığı son dakika açıklamasıyla herkesi şaşırttı. Ünlü manken, 16 yaşındaki kızı Ayşe'nin kendisine saldırıp, balkona kilitlediğini söyledi. Magazin gündemine bomba gibi düşen olayın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girerek; ünlü ismin kızını koruma altına aldı. Akkaya'dan konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi.
28.05.2024Magazin
Evlilik kredisi gençlerin imdadına yetişti! İlk ödemeler yapıldı
Evlilik kredisi gençlerin imdadına yetişti! İlk ödemeler yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yeni evlenecek genç çiftlere destek olmak için başlattığı evlilik kredisinin ilk ödemeleri hesaplara yatırıldı. Genç çiftlerin kullandığı faizsiz 150 bin liralık kredi yeni yuva kurmalarına büyük destek oluyor.
23.05.2024Ekonomi
Öğretmenlerin ek ders yöntemine Yargıtay kararını verdi!
Öğretmenlerin ek ders yöntemine Yargıtay kararını verdi!Öğretmenlerin yıllardır muallakta kalan ‘ek derslilerin sendikalara üye olamama’ tartışmasında Yargıtay son noktayı koydu. Bölge Mahkemesi’nin ‘ek ders karşılığında çalışanlar kamu görevlileri sendikalarına üye olabilir’ kararı Yargıtay tarafından onandı. Sağlık-Sen Hukuk Birimi’nin kazandığı dava ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan ek derslilerin kamu görevlisi olduğu vurgulandı ve ek derslilerin kamu görevlileri sendikalarına üye olabilmesinin önü açıldı.
22.05.2024Gündem
Emekliye kira desteğinde rakam belli oldu; 10 bin TL emekli maaşı alana kira, fatura ve gıda desteği şartları nedir?
Emekliye kira desteğinde rakam belli oldu; 10 bin TL emekli maaşı alana kira, fatura ve gıda desteği şartları nedir?Emekliler 10 bin TL maaşa ek olarak kira, gıda, fatura desteği almak için başvurulara yakında başlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek destek ödemelerinde en düşük emekli maaşı alan emeklilere "bölgesel destek" geliyor. Buna göre kira, gıda ve fatura desteği olacak. Peki emeklilere bölgesel destek şartları nedir?
8.05.2024Ekonomi
Dünyanın farklı ülkelerinden Mühendis Kızlar 10-12 Mayıs’ta İstanbul'da buluşacak
Dünyanın farklı ülkelerinden Mühendis Kızlar 10-12 Mayıs’ta İstanbul'da buluşacakLimak Şirketler Grubu’nun, STEM alanlarında kadın istihdamını artırmayı amaçlayan ve ülke sınırlarını aşarak küresel bir sosyal etki hareketine dönüşen projesi Global Engineer Girls (GEG) 10-12 Mayıs tarihleri arasında Kosova, Kuzey Makedonya, Suudi Arabistan ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen mühendis kızları İstanbul’da ağırlayacak.
8.05.2024Vitrin
Aile destek ödemesi ne zaman yatacak 2024 Mayıs? Aile destek programı ödemeleri ne zaman bitecek, aile destek ödemesi en son ne zaman yatacak?
Aile destek ödemesi ne zaman yatacak 2024 Mayıs? Aile destek programı ödemeleri ne zaman bitecek, aile destek ödemesi en son ne zaman yatacak?Mayıs ayı Aile Destek Programı Mayıs 2024 ödemelerine yönelik hak sahipleri aramalarını yoğunlaştırdı. Nisan ayı ödemeler Ramazan bayramı nedeniyle hesaplara erken yatmıştı. Mayıs ayında ilk haftayı geride bırakırken Aile Destek paralarının ne zaman yatacağı, erken yatıp yatmayacağı ile ilgili aramalar arttı. Aile Destek Programı 2024 yılında sona erecek. Peki, Aile destek ödemesi ne zaman yatacak 2024 Mayıs? Aile destek programı ödemeleri bu ay son mu?
8.05.2024Ekonomi
Aile Destek Mayıs ödemesi ne zaman? Aile Destek Programı Mayıs ödemesi ayın kaçında yatacak?
Aile Destek Mayıs ödemesi ne zaman? Aile Destek Programı Mayıs ödemesi ayın kaçında yatacak?Tüm hızıyla süren Aile Destek Programı bir yıl daha uzatılmıştı. Son ödemenin Haziran ayında yapılacağı ödemelerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın süreyi uzatıp uzatmayacağı merak konusu oldu. Binlerce ailenin merakla beklediği Mayıs 2024 Aile destek ödemesi ayın kaçında yatacak? İşte detaylar...
2.05.2024Ekonomi
Yaşlı Destek Programı (YADES) nedir, ne zaman yürürlüğe girer, kimler yararlanabilir
Yaşlı Destek Programı (YADES) nedir, ne zaman yürürlüğe girer, kimler yararlanabilirAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaşlılar için hazırlanan YADES programına ilişkin açıklamalarda bulundu. Destek ödemelerinin yapılacağı YADES kapsamında başvurular da başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yaşlı Destek Programı kapsamında yaşlı vatandaşların daha geniş bakım hizmetlerine ulaşması amaçlanıyor.
29.04.2024Ekonomi
Emekliye bölgesel destek mi verilecek, bölgesel destek formülü nedir, neleri kapsayacak? Emekliye bölgesel destek başvuru şartları açıklandı mı, ne zaman başvuru yapılacak?
Emekliye bölgesel destek mi verilecek, bölgesel destek formülü nedir, neleri kapsayacak? Emekliye bölgesel destek başvuru şartları açıklandı mı, ne zaman başvuru yapılacak?Emekli vatandaşlar için bölgesel destek verileceği iddiaları gündeme gelince desteğe yönelik araştırmalar da hızlandı. İddialara göre düşü emekli maaşı alanlar için şehrin ekonomik parametreleri göz önünde bulundurularak yardımlar verilecek. Peki, Emekliye bölgesel destek ne zaman verilecek, bölgesel destek nedir, şartlar açıklandı mı, kapsamı ne olacak, gerçekten emekliye bölgesel destek verilecek mi?
26.04.2024Ekonomi
Mayıs ayı aile destek parası ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi mayıs ayı ne zaman hesaplara yatacak?
Mayıs ayı aile destek parası ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi mayıs ayı ne zaman hesaplara yatacak?Nisan ayı Aile Destek Programı ödemeleri Ramazan Bayramı’ndan önce hesaplara yatırıldı. Mayıs ayının gelmesine az bir süre kala, ödemelerden faydalanan vatandaşlar mayıs ayı aile destek ödemelerine çevrildi. Peki, mayıs ayı Aile Destek Ödemesi ne zaman yatacak, mayıs ayı aile destek parası mayıs ayının kaçında hesaplara yatacak?
23.04.2024Ekonomi
Bakanlık ve kamu kurumlarına 647 yeni kadro! Resmi Gazete'de yayımlandı
Bakanlık ve kamu kurumlarına 647 yeni kadro! Resmi Gazete'de yayımlandıBazı kamu kurumlarına yeni kadro ihdas edildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
6.04.2024Gündem
SED yardımı bayramdan önce yatacak mı 2024, Nisan SED yardımı bayram öncesi yatar mı? SED ödemeleri ne zaman verilecek?
SED yardımı bayramdan önce yatacak mı 2024, Nisan SED yardımı bayram öncesi yatar mı? SED ödemeleri ne zaman verilecek?Bayramdan önce SED yardımı yatacak mı, SED yardımı ne zaman hesaplara yatar? Sosyal ve Ekonomik Destek Yardımı (SED) ile ilgili aramalar bayramın yaklaşmasıyla birlikte arttı. Yardıma muhtaç bireylere ödenen SED’in hesaplara yatacağı tarih merak ediliyor.
3.04.2024Ekonomi
Bayramdan önce evde bakım maaşları yatacak mı, engelli maaşları ne zaman verilecek 2024? Nisan ayı engelli maaşı ve evde bakım aylığı ödeme takvimi
Bayramdan önce evde bakım maaşları yatacak mı, engelli maaşları ne zaman verilecek 2024? Nisan ayı engelli maaşı ve evde bakım aylığı ödeme takvimiRamazan Bayramı heyecanı ülkeyi sardı. 11 ayın sultanı Ramazan ayını uğurlarken, bayram için alışveriş yapacaklar, 9 gün tatili değerlendirecek olan vatandaşlar maaşlarının bayram öncesi yatırılıp yatırılmayacağı sorgulanmaya başlandı. Peki, evde bakım maaşı ile engelli maaşları bayramdan önce yatacak mı, engelli maaşları ne zaman verilecek?
3.04.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aile ve sosyal hizmetler bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.