Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı

Son dakika Adalet Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Adalet Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Adalet Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan adalet bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 29.398 adalet bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm adalet bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, AÖF bütünleme var mı?
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Anadolu Üniversitesi AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, AÖF bütünleme var mı?AÖF öğrencileri merakla AÖF sınav sonuçlarını bekliyor. 8-9 Ocak Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavları tamamlandı, şimdi gözler Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak açıklama çevrildi. 2021 yılında yapılan sınavların sonuçları bir hafta içinde açıklanmıştı. Öğrenciler AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusuna yanıt ararken, AÖF bütünleme sınavı ne zaman sorusunun da yanıtını sorguluyor. Peki, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama…
15.01.2022Eğitim
AB kararı duyurdu! Rusya’ya yaptırımlar 6 ay daha uzattı
AB kararı duyurdu! Rusya’ya yaptırımlar 6 ay daha uzattıAvrupa Birliği (AB) Rusya’ya uyguladığı ekonomik yaptırımları 6 ay daha uzattığını duyurdu. Açıklamada, ‘’Yaptırımlar ayrıca savunmayla ilgili tüm malzemelerin doğrudan veya dolaylı ithalatını, ihracatını veya transferini yasaklamakta ve Rusya'da askeri kullanım veya askeri son kullanıcılar için yasak getirmektedir. Yaptırımlar, Rusya'nın petrol üretimi ve arama gibi Rus enerji sektöründe kullanılabilecek belirli hassas teknolojilere erişimini daha da kısıtlıyor’’ ifadeleri yer aldı.
13.01.2022Dünya
ABD’deki Kongre baskınıyla ilgili 11 kişi "isyana teşvik eden komplo kurmak" ile suçlandı
ABD’deki Kongre baskınıyla ilgili 11 kişi "isyana teşvik eden komplo kurmak" ile suçlandıABD’de eski ABD Başkanı Donald Trump destekçileri tarafından Kongre binasına yapılan baskınla ilgili aralarında "Oath Keepers" adlı aşırı sağcı grubun lideri Steward Rhodes'un da bulunduğu toplam 11 kişiyi "isyana teşvik eden komplo kurmak" ile suçlandı.
13.01.2022Dünya
Veri skandalı patladı, dünya diken üstünde! Avrupa'nın 'Snowden' vakası
Veri skandalı patladı, dünya diken üstünde! Avrupa'nın 'Snowden' vakasıAB polis teşkilatı Europol'ün milyonlarca kişiye ait hassas bilgileri yasa dışı bir şekilde toplandığı tespit edildi. Avrupa Veri Koruma Denetçisi'nin kişisel verileri silmesi talimatı vermesine rağmen Europol direniyor ve yakın zamanda oluşacak yasal bir zemini bekliyor.
13.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: AB bizim için stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: AB bizim için stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ankara büyükelçileri ile gerçekleştirdiği toplantıda konuştu. Erdoğan," Avrupa Birliği'nin 2022 yılında stratejik miyopluktan kurtularak Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde daha cesur davranmasını ümit ediyoruz, Coğrafi, tarihi, beşeri olarak Avrupa kıtasının bir parçası olan Türkiye, AB tam üyelik hedefine bağlıdır. AB bizim için stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor" dedi.
13.01.2022Siyaset
Bakan Gül: Binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz
Bakan Gül: Binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmazAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk eğitiminin önemine vurgu yaparak "Güncel hukuk vizyonunun ve eser üretme çabasının kapısından içeri girmediği, akademik kadrosu yetersiz bir binaya 'hukuk fakültesi' tabelası asılması onu hukuk fakültesi yapmaz. Sadece tabelayla olan bir değer değildir" dedi.
13.01.2022Siyaset
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yeni fotoğrafları ortaya çıktı!
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yeni fotoğrafları ortaya çıktı!HDP'li milletvekili Semra Güzel'in terör kampında yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Adıyaman'da 2017'de etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen fezleke, TBMM'ye ulaştı. Öte yandan HDP’li Semra Güzel’in terör örgütü kampında çekilmiş yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Detayları CNN TÜRK'te gazeteci Ceyhun Bozkurt aktardı.
12.01.2022Gündem
HDP'li Semra Güzel'in fezlekesi Meclis'e ulaştı
HDP'li Semra Güzel'in fezlekesi Meclis'e ulaştıAdıyaman'da 2017'de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen fezleke, TBMM'ye ulaştı.
12.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan “Hızlıca çözün” talimatı! HDP’li Semra Güzel'in fezlekesi hızla komisyona...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan “Hızlıca çözün” talimatı! HDP’li Semra Güzel'in fezlekesi hızla komisyona...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in fezlekesiyle ilgili partisinin grup başkanvekillerine, “Bu işi hızlıca çözün, bir an önce bitirin. Ne gerekiyorsa yapın” talimatı verdi. Talimatın ardından Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyon’un bu hafta toplanması için planlama yapıldığı öğrenildi. HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı fezlekesi Meclis'e ulaştı.
12.01.2022Gündem
HDP'li Semra Güzel 'sözlüm' demişti! Terörist Volkan Bora, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş!
HDP'li Semra Güzel 'sözlüm' demişti! Terörist Volkan Bora, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş!Adıyaman'da güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirilen ve HDP Milletvekili Semra Güzel ile birlikte samimi fotoğrafları ortaya çıkan 'Koçero Meleti' kod adlı PKK'lı terörist Volkan Bora'nın, 2015 ve 2016 yılında 2 asker ile 1 güvenlik korucusunun şehit edildiği saldırının faillerinden olduğu belirtildi. HDP'li Semra Güzel, terörist Volkan Bora ile üniversite yıllarında tanıştıklarını ve sözlendiklerini, görüşmenin çözüm sürecinde olduğunu ve örgütün yönlendirmesi ile söz konusu kıyafetleri giydiğini ifade ederek kendisini savundu
11.01.2022Gündem
PKK'lı ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel hakkında flaş gelişme
PKK'lı ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel hakkında flaş gelişmeAdalet Bakanlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkındaki fezlekeyle ilgili prosedürü tamamladı. Güzelin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen fezleke, TBMM’ye iletilmek üzere Cumhurbaşkanlığına gönderildi.
11.01.2022Siyaset
Kıskançlık krizi sonrası dayak çay ile tatlıya bağlandı
Kıskançlık krizi sonrası dayak çay ile tatlıya bağlandıAnkara'da Meral C., kendisini iş yerinde çalışma arkadaşı ile aldattığı gerekçesiyle tartıştığı kocası Halil C. tarafından darp edildiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Meral C., eşi Halil C. ile aynı iş yerinde çay içmesi şartıyla uzlaştı.
10.01.2022Yaşam
E-tebligat ile 2021’de 40 milyon tebligat elektronik ortamda gönderildi
E-tebligat ile 2021’de 40 milyon tebligat elektronik ortamda gönderildiYargısal süreçlerin hızlanmasını, kağıt tasarrufu ve doğanın korunmasını sağlayan e-tebligat ile sadece 2021 yılında 40 milyondan fazla ileti muhataplarına elektronik ortamda ulaştırıldı.
10.01.2022Gündem
Saat uygulamasıyla ilgili flaş gelişme! Bakan Dönmez son noktayı koydu
Saat uygulamasıyla ilgili flaş gelişme! Bakan Dönmez son noktayı koyduSaat uygulamasıyla ilgili son dakika açıklaması! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sabit saat uygulamasında bir değişiklik olmayacağını ifade etti.
10.01.2022Gündem
Yunanistan'dan insanlık dışı tavır! 'BM'ye aykırı hareket ediyor'
Yunanistan'dan insanlık dışı tavır! 'BM'ye aykırı hareket ediyor'Ege'deki insanlık dramı sürüyor. Yunanistan göçmenlere ne yaptı, bundan sonraki süreçte neler yapılmalı? Gazeteci Bünyamin Aygün, Ege Denizi'nde yaşanan göçmen dramını CNN TÜRK'e değerlendirdi.
9.01.2022Gündem
WhatsApp'lı boşanma davasıyla ilgili emsal karar! Yargıtay 'olmaz' dedi!
WhatsApp'lı boşanma davasıyla ilgili emsal karar! Yargıtay 'olmaz' dedi!Bir süredir geçinemeyen genç çift anlaşmalı boşanmaya karar verince mahkeme, yurt dışında ikamet eden kocayı görüntülü olarak canlı arayarak, çiftin boşanmasına hükmetti. Davaya son noktayı koyan Yargıtay, cep telefonundan eşin görüntülü aranıp beyanı tutanağa geçirilmesi suretiyle anlaşmalı boşanma kararı verilemeyeceğine hükmetti.
9.01.2022Gündem
Bakan Akar'dan Kazakistan mesajı: 'Her türlü yardıma hazırız'
Bakan Akar'dan Kazakistan mesajı: 'Her türlü yardıma hazırız'Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 33 bin 275 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Kazakistan'daki son gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Bakan Akar, “Bizim inancımız Kazakistan, oradaki kardeşlerimiz kendi imkan ve kabiliyetleriyle oradaki bütün zorlukları aşacaktır. Biz Kazakistan'ın her zaman olduğu gibi bugün de yanındayız. Herhangi bir talep geldiğinde, istek olduğunda, bize emir, talimat verildiğinde biz de Kazakistanlı kardeşlerimize her türlü yardımı yapmaya, elimizden gelen desteği sağlamaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.
8.01.2022Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan tepkisi: 'Kuzu postuna bürünerek mağdur imajı veriyor'
Bakan Akar'dan Yunanistan tepkisi: 'Kuzu postuna bürünerek mağdur imajı veriyor'Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Tüm iyi niyetli diyalog çağrılarımıza rağmen Yunanistan, her türlü gerçeği çarpıtarak ve adeta kuzu postuna bürünerek mağdur bir ülke olduğu imajını vermeye çalışmakta” dedi.
8.01.2022Siyaset
THY'den flaş proje! Yosundan jet yakıtı
THY'den flaş proje! Yosundan jet yakıtıINDEPENDENT Projesi kapsamında hayata geçirilen karbon negatif biyorafineri tesisi açıldı. Yosundan üretilen biyoyakıtla ilk uçuşun THY ile bu yıl yapılması planlanıyor.
Binlerce kişiye iş fırsatı! Kamuya memur ve sözleşmeli personel alınacak!
Binlerce kişiye iş fırsatı! Kamuya memur ve sözleşmeli personel alınacak!Kamuda memur olmak isteyenlere iş fırsatı! İş arayan binlerce kişi için kamu kurumları harekete geçti. Devlet kurumlarında pek çok kadroya alım yapılacak. Kamuda açık onbinlerce kadro için ilan bakanlıklar ve kurumlar ilana çıktı. Kamu personeline yönelik işlemler Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nce yürütülüyor. İşe alım süreçlerinin tamamı Kariyer Kapısı Platformu üzerinden gerçekleştiriliyor. Kamu ilanları "kariyerkapisi. cbiko.gov.tr" adresi üzerinden yayımlanıyor. Peki, Hangi kamu kurumu memur ve personel alımı gerçekleştiriyor? Memur alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte Kariyer Kapısı memur ve personel alımı ilanları...
Nafaka ile ilgili flaş gelişme! Kademeli formül, devlet destekli ödeme...
Nafaka ile ilgili flaş gelişme! Kademeli formül, devlet destekli ödeme...Nafaka ödemeleri son dönemde gündemdeki yerini koruyor. Süresiz nafakanın kaldırılması ile ilgili talepler gelirken bunun tam aksine nafaka ödemelerinin süresiz olarak yapılması gerektiğini savunanlar da bulunuyor. Çekişmeli boşanmalar ve milyonları ilgilendiren süresiz nafaka düzenlemesinde ise sona gelindi. Kademeli formülün öne çıktığı düzenlemeye göre, nafaka süresine üst sınır ya da evlilik süresine göre nafaka seçenekleri masada. Çekişmeli boşanmalarda ise anlaşmazlıkların eşler boşandıktan sonra karara bağlanması planlanıyor. Öte yandan süresiz nafakaya yönelik çalışmalarda, evlilik süresiyle sınırlılık şartı ve devamında nafaka alacak eşin gelir durumuna göre devletin nafaka ödemesi üzerinde duruluyor.
7.01.2022Gündem
İhracatta rekor geldi Türkiye dünyanın ‘merkezi’ oluyor!
İhracatta rekor geldi Türkiye dünyanın ‘merkezi’ oluyor!Türkiye, 2022 yılına yeni bir ihracat rekoru ile girdi. 2021 yılında yapılan 225.4 milyar dolarlık ihracat, dünyada küresel ticaret zincirinin kırıldığı pandemi sürecinde Türkiye’nin önemli bir tedarik merkezi olarak görüldüğünü ortaya koydu.
7.01.2022Ekonomi
ATA AÖF harf notu karşılıkları 2022! DD, CC, BB, AA ne demek, ATA AÖF harf notu anlamları? ATA AÖF ders geçme notu kaç 2022?
ATA AÖF harf notu karşılıkları 2022! DD, CC, BB, AA ne demek, ATA AÖF harf notu anlamları? ATA AÖF ders geçme notu kaç 2022?ATA AÖF harf notu karşılıkları ve puan karşılığı merak ediliyor. ATA AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih sorgulanırken ATA AÖF ders geçme notu kaç 2022, sorusuna yanıt aranıyor. Geçtiğimiz hafta yapılan güz dönemi Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine (ATA AÖF) final sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. Peki, ATA AÖF ders geçme notu kaç 2022, CC geçer mi? İşte ATA AÖF harf notu karşılıkları 2022...
6.01.2022Eğitim
Enerji tasarrufu sağlıyor, fiyatı 100 lira, yüzde 80...
Enerji tasarrufu sağlıyor, fiyatı 100 lira, yüzde 80...Elektrik fiyatlarına gelen kademeli zam sonra dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Faturaların düşmesini sağlıyor. Ancak Türkiye'deki binaların yüzde 80'inde bulunmuyor. Metrekare fiyatı 150 lira 2 ile 5 yıl içerisinde kendini amorti ediyor. Dünya genelinde binalarda büyük enerji tasarrufu sağlanıyor. Türkiye’de binaların yüzde 80’inde ısı yalıtımı olmadığını açıklayan İZODER, enerji verimliliği ve iklim değişikliği ile mücadele için yeni mevzuat çalışmasına ihtiyaç olduğunu duyurdu. Yalıtım kalınlıkları açısından Avrupa’nın çok gerisinde olduğumuzu belirten İZODER Başkanı Emrullah Eruslu, “Madrid’de 12 cm kalınlığında yalıtım levhası kullanılıyor. Ama aynı iklim kuşağındaki İstanbul’da 4 cm... Gelişmiş ülkelerle aramızdaki yalıtım uygulamaları farkını kapatmalıyız” dedi.
6.01.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Sokağa çıkmayacağız, gereğini sandıkta yapacağız
Kılıçdaroğlu: Sokağa çıkmayacağız, gereğini sandıkta yapacağızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Beyefendi anladığım kadarıyla bizim sokağa çıkmamızı istiyor, çıkmayacağız. Zorlayacak, baskı kuracak çıkmayacağız. Ama gereğini sandıkta yapacağız" dedi.
5.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Semra Güzelhdphdp'li vekilababd

Adalet Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki adalet bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.