81 İl

81 İl

Son dakika 81 il haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 81 il ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 81 il haber sayfamızda bulabilirsiniz.

81 İl

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 81 il gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.202 81 il haberi bulunmuştur. Tüm 81 il haberleri aşağıda listelenmiştir.
2022 KPSS ortaöğretim başvuruları ne zaman başlıyor? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman?
2022 KPSS ortaöğretim başvuruları ne zaman başlıyor? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ortaöğretim sınavının başvuru ve sınav takvimi merak ediliyor. Lise mezunlarının kamu kurumlarının personel alımlarına başvuru yapabilmek için katıldığı KPSS ortaöğretim sınavı kasım ayında yapılacak. Peki, KPSS ortaöğretim başvuruları ne zaman başlıyor? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte detaylar…
19.08.2022Eğitim
TOKİ başvuru şartları ve tarihleri belli oldu mu, TOKİ 81 ilde sosyal konut projesi başvuruları ne zaman yapılacak, TOKİ başvuruları başladı mı?
TOKİ başvuru şartları ve tarihleri belli oldu mu, TOKİ 81 ilde sosyal konut projesi başvuruları ne zaman yapılacak, TOKİ başvuruları başladı mı?TOKİ başvuru şartları ve diğer detaylara yönelik araştırmalar yoğunlaştı. 81 ilde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı amaçlayan TOKİ sosyal konut projesi aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak da geçiyor. Peki, 81 ilde TOKİ başvuruları başladı mı, TOKİ sosyal konut projesi başvuruları ne zaman ne zaman, TOKİ başvurusu nasıl yapılır? İşte 2022 TOKİ başvuru şartları ve tarihlerine yönelik merak edilenler...
18.08.2022Ekonomi
Otobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet hepsini kapsıyor! 81 ile gönderildi! Yeni dönem
Otobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet hepsini kapsıyor! 81 ile gönderildi! Yeni dönemOtobüs, minibüs, taksi, scooter, bisiklet, motosiklet kullanan herkesi ilgilendiriyor. 81 ile yazı gönderildi. Trafikte hem taşıtlara hem yolculara yeni kurallar geldi. Olası sert frenlerde, kazalarda bebek ve çocukların anne kucağından fırlamasına karşı minibüs, otobüs ve taksilerde “çocuk bağlama sistemleri” zorunlu oldu. Otobüs ve minibüslerde tüm yolcular emniyet kemeri takmadan harekete izin verilmeyecek. Kemer takmayan yolcular polise bildirilecek. Gece motosiklet, bisiklet ve scooter kullanırken ‘reflektif yelek’ giyilecek.
18.08.2022Gündem
EGM'den 81 ile 'bekçi' genelgesi: Gündüz görev almayacaklar!
EGM'den 81 ile 'bekçi' genelgesi: Gündüz görev almayacaklar!Emniyet Genel Müdürlüğü, Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile ilgili düzenlemeler yaptı. Yapılan yeni düzenlemeler 81 il emniyet müdürlüğüne bildirildi. Düzenlemeye göre, bekçilerle ilgili "Emniyet Genel Müdürlüğü'nden uygun görüş alan iller dahil 81 ilin mülki amirliklerden aldıkları 'gündüz çalışma olurları' sonlandırılmıştır. Böylece Çarşı ve Mahalle Bekçileri gündüz saatleri içerisinde görev yapamayacak." denildi.
16.08.2022Gündem
Bekçiler gündüz çalışıyor mu? Bekçiler kaç saat çalışır?
Bekçiler gündüz çalışıyor mu? Bekçiler kaç saat çalışır?Emniyet Genel Müdürlüğü Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitti. Düzenleme 81 il emniyet müdürlüğüne uygulanması üzere gönderdi. Çarşı ve Mahalle Bekçileri gündüz saatleri içerisinde görev yapamayacak. Peki, Bekçiler kaç saat çalışır?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara mektup
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara mektupCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kaleme aldığı mektup, Türkiye’nin dört bir yanında kurulan AK noktalarda milyonlarca üyeye ve vatandaşa ulaştırılacak.
12.08.2022Siyaset
Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek?
Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek? İçişleri Bakanlığı üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kala yurtlarla ilgili genelge yayınladı. 81 il valiliğine gönderilen genelgede yurtlarla ilgili fahiş fiyat uygulayanlarla, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin barınmasına varana kadar pek çok sorunun çözümü için önerilerde bulunuldu. Peki, Maddi durumu yetersiz öğrencilere yurt sorunu nasıl giderilecek? Yurt ücretleri nasıl denetlenecek? Durumu olmayan öğrenciler nasıl yurt bulacak? İşte İçişleri Bakanlığı’nın yurt genelgesi ve yurtlar ile ilgili yapılacak çalışmalar…
11.08.2022Eğitim
Valiliklere ''Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri'' konulu genelge
Valiliklere ''Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri'' konulu genelgeOkulların açılmasına az bir süre kala, 81 il valiliğine 'Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri'' genelge gönderildi. Bu göre; eğitim-öğretim dönemi boyunca üniversite öğrencilerinin konaklayacağı yurt, pansiyon, apart vb. yerlerde olası fahiş fiyat uygulamalarına müsaade edilmeyecek, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla burs ve konaklama konularında yardımcı olunacak.
11.08.2022Eğitim
Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile toplantı yaptı
Bakan Soylu ve Bakan Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile toplantı yaptıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile öğrenci yurtlarına ilişkin toplantı yaptı. Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin dünya üzerindeki en büyük ve en nitelikli yurt altyapısına sahip olduğunu vurgularken, “Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz. 81 il, 251 ilçe 775 yurdumuz bulunuyor” dedi.
5.08.2022Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Siyaset
Sakın bu linke tıklamayın! EGM uyardı: Cinsel suçlu olarak...
Sakın bu linke tıklamayın! EGM uyardı: Cinsel suçlu olarak...Emniyet Genel Müdürlüğünden vatandaşlara son dakika uyarısı geldi. EGM, genel müdürlük ile EUROPOL'den gönderildiği izlenimi verilen, dolandırıcılık ve zararlı yazılım maksatlı e-postalardaki linklerin açılmaması ve ekindeki dosyaların indirilmemesi uyarısında bulundu. Açıklamada e-postalardan örnek görseller de paylaşıldı. Söz konusu dolandırıcılık maksatlı e-postalardaki "Cinsel suçlu olarak kaydedileceksiniz, bilgisayarınızın başında ne yaptığınız görülecek" şeklindeki ifadeler dikkat çekti.
1.08.2022Gündem
KPSS yorumları! KPSS sınavı zor muydu kolay mıydı, KPSS lisans sınavı soruları (Genel Yetenek – Genel Kültür) nasıldı?
KPSS yorumları! KPSS sınavı zor muydu kolay mıydı, KPSS lisans sınavı soruları (Genel Yetenek – Genel Kültür) nasıldı?KPSS sınavı yorumları, 31 Temmuz Pazar günü 81 il ve 104 sınav merkezinde uygulanan sınavın ardından gündem oldu. Kamuda memuriyetlik için ter döken adaylar Genel Yetenek – Genel Kültür oturumlarının ardından 2022 KPSS sınavı kolay mı, zor mu? KPSS nasıldı? araştırmasına başladı. İşte KPSS lisans sınav yorumları…
1.08.2022Eğitim
e-Devlet hizmetlerinde yeni dönem! Artık...
e-Devlet hizmetlerinde yeni dönem! Artık...e-Devlet kapısı üzerinden sağlanan hizmetlere bir yenisi daha eklendi. Vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak hizmet 81 il için geçerli olacak. Artık nönetçi eczane bilgilerine e-Devlet sistemi üzerinden öğrenilebilecek.
31.07.2022Gündem
KPSS sınav süresi kaç dakika? KPSS saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?
KPSS sınav süresi kaç dakika? KPSS saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek?2022 KPSS lisans sınavı için yüz binlerce aday ter dökecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri oturumları bugün yapılacak. Adaylar sabah saatlerinden itibaren sınavın yapılacağı okullara gelmeye başladı. Peki, KPSS sınav süresi kaç dakika? KPSS saat kaçta başlayacak, saat kaçta bitecek? KPSS’den en erken saat kaçta çıkılır? KPSS’de ilk kaç dakika çıkmak yasak? İşte detaylar…
31.07.2022Eğitim
KPSS sınav yerlerinde emanetçi var mı, KPSS sınavında emanetçi olacak mı? Telefon, çanta, anahtar emanet edilir mi?
KPSS sınav yerlerinde emanetçi var mı, KPSS sınavında emanetçi olacak mı? Telefon, çanta, anahtar emanet edilir mi?KPSS lisans oturumları yarın başlıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezi ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa dahil 104 sınav merkezinde düzenlenecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri oturumları yarın yapılacak. Sınava girecek adaylar KPSS'de emanetçiler açık mı, KPSS sınav yerlerinde emanetçi var mı, telefon, çanta, anahtar emanet edilir mi? sorularına yanıt aramaya başladı.
30.07.2022Eğitim
Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulamasını 2 yılda 218 bin kişi telefonuna indirdi
Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulamasını 2 yılda 218 bin kişi telefonuna indirdiÇevre ve hayvanlara karşı işlenen suçların önlenmesi amacıyla geliştirilen Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) uygulaması 2 yılda 218 bin kişi akıllı telefonlarını yükledi.
28.07.2022Yaşam
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge! 15 Ağustos'ta...
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine yeni genelge! 15 Ağustos'ta...İçişleri Bakanlığı Hacı Bektaş Veli’yi Anma Etkinlikleri ile Muharrem ayının aynı döneme denk gelmesi üzerine 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. Genelgede Hacı Bektaş Veli’yi Anma programlarına katılmak isteyen vatandaşlara destek olunması istenirken, Muharrem ayında Yas-ı Mateme ortak olma ve oruç açma lokmalarına vali ve kaymakamların da katılımıyla cemevi yöneticileri, vakıf veya derneklerdeki vatandaşlar ve kanaat önderleriyle birlikte olunması istendi.
28.07.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ile genelge gönderildi
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 81 ile genelge gönderildiİçişleri Bakanlığı son dönemde meydana gelen boğulma vakalarına karşı valilikleri uyardı. Bakanlık gönderdiği genelge ile valiliklerden sosyal donatı alanları yeterli görülen ve can güvenliği riski taşımayan deniz, göl, gölet vb. yüzülebilir yerlerin her yıl mart ayının sonuna kadar “yüzme alanı” olarak belirlenmesini ve kamuoyuna duyurulmasını istedi.
26.07.2022Gündem
Fuat Oktay: Afetlerde tatilde gezenler varken biz yatırımları hayata geçiriyoruz
Fuat Oktay: Afetlerde tatilde gezenler varken biz yatırımları hayata geçiriyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Bir tarafta temel atmama törenleri yapanlar, afetlerde tatilde gezenler varken biz; her alanda milletin ihtiyacına cevap verecek yatırımları hayata geçiriyoruz. Bir tarafta 6’lı masa zevatı teröre kol kanat gererken, Cumhur İttifakı olarak biz; terörü kaynağında kurutmak için amansız bir mücadele veriyoruz" dedi.
16.07.2022Siyaset
15 Temmuz'da gazi olan Tümgeneral Ala gözyaşlarını tutamadı
15 Temmuz'da gazi olan Tümgeneral Ala gözyaşlarını tutamadıErzincan'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda program düzenlendi. Programda konuşma yapan 15 Temmuz gazisi, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, o gece yaşadıklarını hatırlayarak gözyaşlarına hâkim olamadı.
15.07.2022Gündem
KYK borçları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Kasapoğlu duyurdu: Çalışmalarımız hazır!
KYK borçları ile ilgili flaş açıklama! Bakan Kasapoğlu duyurdu: Çalışmalarımız hazır!Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren gelişme! KYK borçları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gençleri mağdur etmeyeceklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK borçları ile ilgili “Çalışmalarımız hazır. Kabine toplantısında konuyu ele alacağız” dedi. Gençlere yurt müjdesi de veren Bakan Kasapoğlu, “15 Temmuz- 1 Eylül tarihleri itibarıyla gençlerimiz nereyi gezmek istiyorlarsa ücretsiz konaklamayı onlara sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
13.07.2022Ekonomi
Bakan Soylu duyurdu! Yarın başlıyor
Bakan Soylu duyurdu! Yarın başlıyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başkanlığında 81 İl Trafik Birim Amirleri ile videokonferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi. Yarın trafik denetimlerininin başlayacağını duyuran Soylu, yola çıkacak ailelere de emniyet kemeri uyarısında bulundu.
6.07.2022Siyaset
İzmir'de yolsuzluk operasyonu! Belediye başkanı ve meclis üyesi gözaltına alındı
İzmir'de yolsuzluk operasyonu! Belediye başkanı ve meclis üyesi gözaltına alındıİzmir Menderes Belediyesi'ndeki yolsuzluk soruşturması kapsamında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç gözaltına alındı.
5.07.2022Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Kurban Bayramı' genelgesi! 81 il valiliğine gönderildi, 18 Temmuz’a kadar...
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Kurban Bayramı' genelgesi! 81 il valiliğine gönderildi, 18 Temmuz’a kadar...İçişleri Bakanlığı 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi 81 İl Valiliğine, karayollarında alınacak trafik tedbirleri ile ilgili genelge gönderdi. Genelgede, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla karayollarında trafik denetimlerinin 07 Temmuz’da başlayacağı ve 18 Temmuz’a kadar devam edeceği belirtildi. Bu tarihler arasında ülke genelinde emniyet ve jandarma sorumluluk bölgesinde günlük 9.580 ekip/tim, 17.529 personel olmak üzere toplam 114.960 ekip/tim, 210.352 personel görev alacak.
5.07.2022Gündem
Herkesi ilgilendiriyor! Bu mesajı sakın açmayın
Herkesi ilgilendiriyor! Bu mesajı sakın açmayınBu mesaja dikkat. Sakın o linke tıklamayın. Kritik uyarı yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, “paula.moreira@aluno.unb.br” e-posta adresinden gönderilen iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceği uyarısında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
30.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

81 İl ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 81 il haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.