23 Nisan

23 Nisan

Son dakika 23 nisan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 23 nisan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 23 nisan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

23 Nisan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 23 nisan gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.153 23 nisan haberi bulunmuştur. Tüm 23 nisan haberleri aşağıda listelenmiştir.
30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi, yarım gün mü? Okullar, hastaneler, bankalar açık mı, işçilere tatil mi? Zafer Bayramı hangi gün?
30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi, yarım gün mü? Okullar, hastaneler, bankalar açık mı, işçilere tatil mi? Zafer Bayramı hangi gün?30 Ağustos resmi tatil mi, Zafer Bayramı hangi gün? sorusuna yanıt aranıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı yurt genelinde milli bayram olduğundan o günün tatil olup olmadığı merak ediliyor. Peki, 30 Ağustos tatil mi, yarım gün mü, Zafer Bayramı’nda Okullar, hastaneler, bankalar açık mı, 30 Ağustos işçilere tatil mi?
18.08.2022Gündem
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?İsviçre'nin Lozan şehrinde 99 yıl önce imzalanan Lozan antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu belgesi kabul ediliyor. Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması'nın imzalanmasının üzerinden 99 yıl geçti. Etkilerini bugüne dek devam ettiren Lozan Antlaşması’nın yıldönümü nedeniyle pek çok kişi maddelerini ve anlaşmanın öndemini araştırıyor. Peki, Lozan antlaşması nedir? Lozan nerede, kim tarafından imzalandı? Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması süresi ne? Lozan anlaşması tarihi ne? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne? İşte bilmeniz gerekenler…
24.07.2022Gündem
15 Temmuz’da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa İstanbul çalışıyor mu, resmi tatil mi?
15 Temmuz’da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa İstanbul çalışıyor mu, resmi tatil mi?15 Temmuz'da borsa açık mı, 15 Temmuz'da Borsa İstanbul çalışıyor mu? 15 Temmuz'da Borsa İstanbul'un açık olup olmadığı merak ediliyor. Demokrasi ve Milli Birlik Günü yarın tüm Türkiye’de anılacak.
14.07.2022Gündem
Vebitcoin vurgununda 16 kişinin 1316'şar yıl hapsi istendi
Vebitcoin vurgununda 16 kişinin 1316'şar yıl hapsi istendiMUĞLA merkezli kripto para işlem platformu Vebitcoin'in faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasının ardından 329 kişiyi mağdur ettiği ileri sürülen şirketin tutuklu CEO'su 'Baron' lakaplı İlker Baş'ın da arasında bulunduğu 16 sanık hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı. 249 sayfalık iddianamede, İlker Baş, 'Hanımağa' lakaplı eşi Güliz Baş ile birlikte diğer sanıklar hakkında, nitelikli dolandırıcılık suçundan 1316'şar yıl hapis cezası istendi. Şirketin faaliyetine son verdiği gün, 488 bin dolarlık kripto paranın farklı cüzdan hesabına havale edildiği belirtildi.
12.07.2022Yaşam
8 Temmuz Arefe günü borsa açık mı, borsa Cuma günü çalışıyor mu? Borsa İstanbul (BİST) saat kaçta kapanıyor?
8 Temmuz Arefe günü borsa açık mı, borsa Cuma günü çalışıyor mu? Borsa İstanbul (BİST) saat kaçta kapanıyor?Borsa İstanbul arefe günü resmi tatil olup olmadığı merak ediliyor. Borsa açılış ve kapanış saatleri, hisse piyasalarında zamanında işlem yapabilmek için çok önemlidir. Peki, 8 Temmuz Arefe günü borsa İstanbul açık mı, arefe günü borsa kaçta kapanıyor, Cuma günü borsa saat kaça kadar açık, işlem saatleri ne?
6.07.2022Gündem
Gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ne demek? Gezegenlerin hizalanması bitti mi? Gezegenler yan yana nasıl izlenir?
Gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ne demek? Gezegenlerin hizalanması bitti mi? Gezegenler yan yana nasıl izlenir?Nadir görülen gök olaylarından gezegensel hizalanma gökyüzü meraklılarının gündeminde. Satürn, Mars, Venüs ve Jüpiter ard arda sıralanması olarak tanımlanan gezegensel hizlanma olayı devam ediyor. Şafak vaktinde görülen bu gökyüzü olayı ilgiyle takip ediliyor. Peki, Gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ne demek? Gezegenlerin hizalanması bitti mi? Gezegenler yan yana geldi mi? 24 Haziran gezegenler hizalanıyor mu? Gezegensel hizalanma ne demek? Gezegenler yan yana nasıl izlenir? İşte detaylar…
Avans ödenecek! Paralar hesaba yatacak! Çalışan milyonları ilgilendiriyor
Avans ödenecek! Paralar hesaba yatacak! Çalışan milyonları ilgilendiriyorParalar hesaba yatacak. Çalışan milyonlarca vatandaşa avans ödenecek. İşçilerin yıllık izne hak kazanabilmeleri için son işyerinde en az bir yıl çalışmaları gerekiyor. Yıllık izin süresi, o işyerindeki çalışma süresine göre hesaplanıyor. Kullanılmayan yıllık izin ücreti çalışırken ödenmiyor. Çalışması bir yıldan beş yıla kadar olanlara 14 gün; 5 yıldan fazla 15 yıldan az olanlara 20 gün; çalışması 15 yıl ve daha fazla olanlara 26 gün yıllık ücretli izin veriliyor. Yıllık izin, bu sürelerin altında olamaz ama toplu iş sözleşmesiyle veya işverenle işçi arasındaki iş sözleşmesiyle artırılabiliyor. Kullanılmayan yıllık izin ücreti çalışırken ödenmiyor. Öte yandan Yönetmeliğe göre, işveren, yıllık ücretli iznini kullanan her işçiye izin dönemine ilişkin ücreti ile ödenmesi bu döneme rastlayan diğer ücretleri, izne başlamadan önce peşin olarak vermek veya avans olarak ödemek zorunda. İşte yıllık izin ile ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren detaylar...
Binlerce kişi mağdur olmuştu! Vebitcoin iddianamesi kabul edildi
Binlerce kişi mağdur olmuştu! Vebitcoin iddianamesi kabul edildiMuğla merkezli kripto para işlem platformu Vebitcoin'in faaliyetlerini durdurduğunun açıklamasından sonra onlarca kişiyi mağdur ettiği iddia edilen şirketin tutuklu CEO'su 'Baron' lakaplı İlker Baş'ın da arasında bulunduğu 16 kişi hakkında hazırlanan iddianame, Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
17.06.2022Gündem
Eski istihbaratçı Sabri Uzun’un rütbeleri sökülecek!
Eski istihbaratçı Sabri Uzun’un rütbeleri sökülecek!Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hakkında soruşturma yürütülen emekli emniyet müdürü Sabri Uzun'un rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.
11.06.2022Gündem
Nif Çayı, kamyondan dökülen atıklar nedeniyle kırmızı akmış
Nif Çayı, kamyondan dökülen atıklar nedeniyle kırmızı akmışManisa'da kırmızıya dönen Nif Çayı'na, iki noktada kamyondan atık döküldüğü belirlendi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nce sudan alınan numunelerle ilgili inceleme sürerken, kamyon ve şoförün belirlenmesi için çalışma başlatıldı.
27.05.2022Yaşam
Kargolar 19 Mayıs'ta açık mı, bugün kargolar çalışıyor mu? 19 Mayıs kargolar dağıtım yapıyor mu, Yurtiçi, MNG, PTT, Aras, UPS tatil mi, kapalı mı?
Kargolar 19 Mayıs'ta açık mı, bugün kargolar çalışıyor mu? 19 Mayıs kargolar dağıtım yapıyor mu, Yurtiçi, MNG, PTT, Aras, UPS tatil mi, kapalı mı?19 Mayıs kargolar açık mı, kargolar bugün çalışıyor mu? Kargo gönderecekler veya kargo bekleyenler merak içerisinde kargoların durumunu sorguluyor. 19 Mayıs'ta kargoların çalışma saatleriyle ilgili sorgulanan konular haberimizde. Peki, 19 Mayıs kargolar dağıtım yapıyor mu, Yurtiçi, MNG, PTT, Aras, UPS bugün çalışıyor mu, kargo şirketleri kapalı mı? Kargolar 19 Mayıs'ta tatil mi?
19.05.2022Gündem
19 Mayıs toplu taşıma ücretsiz mi? İETT İstanbul’da metro, metrobüs, otobüs, tramvay 19 Mayıs Perşembe bedava mı?
19 Mayıs toplu taşıma ücretsiz mi? İETT İstanbul’da metro, metrobüs, otobüs, tramvay 19 Mayıs Perşembe bedava mı?19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. 19 Mayıs etkinliklerine katılacaklar, resmi tatil nedeniyle Perşembe günü boş olanlar İstanbul’u gezmek için arama motorlarına yönelerek, İETT İstanbul’da metro, metrobüs, otobüs, tramvay 19 Mayıs Perşembe bedava mı? sorusuna yanıt arıyor.
18.05.2022Gündem
Burcu Özberk'in aklı tatilde kaldı!
Burcu Özberk'in aklı tatilde kaldı!Burcu Özberk başrolünde olduğu 'Aşk Mantık İntikam' erken final yapınca soluğu 23 Nisan’da Endonezya’nın Bali adasında almıştı. Tatili biten oyuncu Etiler'de görüntülendi. Özberk, gazetecilerle konuşarak dikkat çeken açıklamalar yaptı.
16.05.2022Magazin
Çavuşoğlu: Somut adımları görmek istiyoruz
Çavuşoğlu: Somut adımları görmek istiyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Christophe Lutundula Apala ile bir araya geldi.
13.05.2022Siyaset
18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü? 18 Mayıs hangi gün, 20 Mayıs resmi tatile eklenecek mi, okullar tatil mi?
18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü? 18 Mayıs hangi gün, 20 Mayıs resmi tatile eklenecek mi, okullar tatil mi?18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü? 19 Mayıs 2022 tarihinin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle resmi tatil olması, 18 Mayıs’ın da tatil olup olmadığının sorgulanmasına neden oldu. Peki, 18 Mayıs hangi gün, 20 Mayıs resmi tatile eklenecek mi, okullar tatil mi?
12.05.2022Eğitim
AK Parti'li Çelik, Basel'de '23 Nisan Festivali'ne saldırıyı kınadı
AK Parti'li Çelik, Basel'de '23 Nisan Festivali'ne saldırıyı kınadıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen '23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'nde PKK yandaşları tarafından gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.
9.05.2022Siyaset
İsviçre'de terör örgütü PKK yandaşları, Türk vatandaşlarına saldırdı
İsviçre'de terör örgütü PKK yandaşları, Türk vatandaşlarına saldırdıİsviçre'de PKK yandaşları, Türk vatandaşlarına saldırdı İsviçre'nin Basel kentinde bugün düzenlenen 23 Nisan kutlamalarında terör örgütü PKK yandaşları, Türk vatandaşlarına saldırdı.
8.05.2022Dünya
Müstehcen sitelerde telefon numarasını paylaştılar! Akılalmaz araç tuzağı...
Müstehcen sitelerde telefon numarasını paylaştılar! Akılalmaz araç tuzağı...Denizli’den uygun fiyata ilana verilen arızalı araç için Çorum’dan gelen alıcı, hayatının şokunu yaşadı. Hem araçtan hem de parasından olan alıcı, parasını talep ettiği şüpheliler tarafından numarası müstehcen sitelerde paylaşılınca başına gelmeyen kalmadı.
6.05.2022Yaşam
Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri!
Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri!Baharın gelişinin kutlandığı Hıdırellez her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanıyor. Halk takviminde yer alan Hıdırellez’de geleneksel ritüeller gerçekleştiriliyor, dilekler dileniyor ve bereketi simgeleyen bazı uygulamalar yapılıyor. Türk coğrafyası için önemli olan bu gün ile ilgili akıllarda pek çok soru işareti de bulunuyor. Özellikle Hıdırellez’in İslam’da yeri olup olmadığı merak ediliyor. Peki, Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri ne? İşte merak edilenler…
5.05.2022Dini Bilgiler
Ünlü sanatçı Niran Ünsal acil ameliyata alındı
Ünlü sanatçı Niran Ünsal acil ameliyata alındıGeçtiğimiz günlerde ameliyat masasına yatan Niran Ünsal, rahatsızlığıyla ilgili bir paylaşım yaptı.
1.05.2022Magazin
İnternet haberciliğinde dönüm noktası! Meclis'e geliyor...
İnternet haberciliğinde dönüm noktası! Meclis'e geliyor...AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal 'Dezenformasyon Düzenlemesi' ile ilgili yaptığı açıklamada; "Avrupa Birliği’nin, 23 Nisan 2022’de kabul ettiği Dijital Hizmet Yasası’nı olduğu gibi kendi hazırladığımız Dijital Yasa Teklifi yasamıza aktaracağız. Avrupa Dijital Hizmetler Yasası internette bir dönüm noktası. Bu yasanın içeriğine baktığımızda; gerçek hayatta yasa dışı olanın, internet ortamında da yasa dışı olması gerektiği ilkesi esas alınıyor. Dijital platformlarda dezenformasyon önlenecek ve platformların algoritmalarının şeffaflığı artırılacak. Çünkü algoritmaların şeffaflık konusu özellikle dezenformasyonun denetiminde önemli bir nokta bizim için. Bunlarla ilgili alt düzenlemeler getirilecek." dedi.
29.04.2022Siyaset
Aleyna Tilki paylaştı,yorum yağdı! "Annesi babası nasıl izin veriyor bunlara?"
Aleyna Tilki paylaştı,yorum yağdı! "Annesi babası nasıl izin veriyor bunlara?"Son zamanlarda her hareketiyle olay olan ünlü şarkıcı Aleyna Tilki geçtiğimiz günlerde 23 Nisan'ı iç çamaşırıyla kutlamış ve sosyal medyada tepki görmüştü. 22 yaşındaki şarkıcı bu kez motorun üstünde fileli çorabıyla poz verdi.
28.04.2022Magazin
Pençe operasyonlarında 1067 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe operasyonlarında 1067 terörist etkisiz hale getirildiTürk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği “Pençe operasyonları” ile terör örgütüne ağır darbe vurdu. 2019'da Hakurk ile başlayıp Sinat-Haftanin ile devam eden, Metina ve Avaşin-Basyan ile genişleyen ve son olarak Zap bölgesi ile devam eden Pençe operasyonlarında şu ana kadar bin 67 terörist etkisiz hale getirildi.
28.04.2022Gündem
Arabasına saldırdılar sandı, gerçek çok farklı çıktı! Güvenlik kamerası kayıtlarında...
Arabasına saldırdılar sandı, gerçek çok farklı çıktı! Güvenlik kamerası kayıtlarında...Rize’de park halindeki aracının ön camının kırıldığını fark eden iş insanı kasıtlı olarak yapıldığını düşünerek güvenlik kameralarını izlediğinde 1 çocuğun köpekten kaçabilmek için otomobilinin camının üzerine atladığını görünce gerçek ortaya çıktı.
28.04.2022Yaşam
FETÖ'den aranan eski başsavcı, semt pazarında yakalanmış
FETÖ'den aranan eski başsavcı, semt pazarında yakalanmışFETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan ve 6 yıldır aranan eski başsavcı Neyzen Özcan'ın semt pazarında yakalandığı ortaya çıktı. Sahte kimlikle yakalanıp, gözaltına alınan Özcan, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
26.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

23 Nisan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 23 nisan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.