Zühtü Arslan

Zühtü Arslan

Son dakika Zühtü Arslan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Zühtü Arslan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Zühtü Arslan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Zühtü Arslan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan zühtü arslan gelişmeleri de dahil olmak üzere 186 zühtü arslan haberi bulunmuştur. Tüm zühtü arslan haberleri aşağıda listelenmiştir.
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Bu yoldan derhal dönmelidir
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Bu yoldan derhal dönmelidirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir'de '14 Mayıs'ta Aziz Milletim Sıra Sende' temalı açık hava toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'nun etnik ve mezhep temelli kimlik siyaseti çok tehlikelidir. Sonu uçurum olan bu yoldan derhal dönmelidir" dedi.
29.04.2023Gündem
AYM Başkanı Arslan: Cumhuriyetin geleceği, yargı bağımsızlığına bağlıdır
AYM Başkanı Arslan: Cumhuriyetin geleceği, yargı bağımsızlığına bağlıdırANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Demokratik cumhuriyetin geleceği, hukuksal ve siyasal düzlemde kuvvetler ayrılığı ilkesinin ve bu kapsamda özellikle yargı bağımsızlığının tam manasıyla hayata geçirilmesine bağlıdır" dedi.
25.04.2023Gündem
AYM heyetinden Anıtkabir'e ziyaret
AYM heyetinden Anıtkabir'e ziyaretAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan başkanlığındaki heyet, AYM'nin 61'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etti.
25.04.2023Gündem
Boşanan çiftleri ilgilendiren nafaka kararı!
Boşanan çiftleri ilgilendiren nafaka kararı!Evli milyonlarca çifti ilgilendiren son dakika gelişmesi! Yargıtay, boşanmış çiftleri yakından ilgilendiren bir karara imza attı. İşte çocuğun okul ve servis giderleri için yapılan harcamalarla ilgili dikkat çeken kararın detayları.
3.02.2023Gündem
Zühtü Arslan kimdir? Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan kaç oy aldı, nereli, kaç yaşında? AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın biyografisi!
Zühtü Arslan kimdir? Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan kaç oy aldı, nereli, kaç yaşında? AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın biyografisi!Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ın görev süresinin dolması nedeniyle Yüksek Mahkemede bugün başkanlık seçimini yaptı. Görev süresi biten Arslan, yeniden aday olarak seçildi. Peki, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan kimdir? Zühtü Arslan kaç oy aldı, nereli, kaç yaşında? AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın biyografisi…
3.02.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zühtü Arslan'a tebrik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zühtü Arslan'a tebrikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanlığına yeniden seçilen Zühtü Arslan'ı tebrik etti.
2.02.2023Gündem
AYM Başkanlığı'na Zühtü Arslan yeniden seçildi
AYM Başkanlığı'na Zühtü Arslan yeniden seçildiAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'ın görev süresinin dolması nedeniyle Yüksek Mahkemede bugün başkanlık seçimini yaptı. Görev süresi biten Arslan, yeniden aday olarak 8 oyla seçildi.
2.02.2023Gündem
Anayasa Mahkemesi seçimi ne zaman? Anayasa mahkemesi başkanı görev süresi nedir, kaç yıllığına seçilir?
Anayasa Mahkemesi seçimi ne zaman? Anayasa mahkemesi başkanı görev süresi nedir, kaç yıllığına seçilir?Zühtü Arslan’ın görev süresinin dolması nedeniyle Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu’nda başkanlık seçimi yapılacak. Peki, Anayasa Mahkemesi seçimi ne zaman? Anayasa mahkemesi başkanı görev süresi nedir, kaç yıllığına seçilir?
25.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Vahşet boyutuna ulaştı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Vahşet boyutuna ulaştı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam Dünyası Anayasa Yargısı Konferansı Açılış Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Batı komşumuz Yunanistan'ın göçmenlere karşı gösterdiği tavır artık vahşet boyutuna varmıştır" diyerek tepki gösterdi.
23.12.2022Gündem
AYM Başkanı Arslan: 123 bine yakın bireysel başvuru var
AYM Başkanı Arslan: 123 bine yakın bireysel başvuru varAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Bugün itibarıyla mahkememize 123 bine yakın bireysel başvuru var. Dünyanın hiçbir anayasa mahkemesinde, hiçbir ulusal insan hakları mahkemesinin önünde bu kadar başvuru yok" dedi.
1.11.2022Gündem
Zühtü Arslan: Anayasa Mahkemesi, temel hak ve özgürlükleri koruyor
Zühtü Arslan: Anayasa Mahkemesi, temel hak ve özgürlükleri koruyorAnayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, "Anayasa Mahkemesi, anayasanın üstünlüğü ilkesini hayata geçiren, varlık nedeni olan temel hak ve özgürlükleri koruyan bir mahkeme olarak yoluna devam etmektedir” dedi.
31.10.2022Gündem
Devlet erkanı Anıtkabir'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG vurgusu
Devlet erkanı Anıtkabir'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG vurgusu29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. "Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, ''Bu tarihi günü TOGG'un açılışıyla taçlandırıyoruz'' açıklamasında bulundu.
29.10.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyesi İnce’nin yemin törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyesi İnce’nin yemin törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Muhterem İnce’nin yemin törenine katıldı.
17.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı çerçevesinde tebrikleri kabul etti.
30.08.2022Siyaset
Türkiye aşkına, vatan uğruna! 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, binler Saraçhane Meydanı'na akın ediyor...
Türkiye aşkına, vatan uğruna! 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, binler Saraçhane Meydanı'na akın ediyor...15 Temmuz 2016 günü Türkiye, demokrasisine yönelen büyük tehlikeyi canlarını ortaya koyan halkın verdiği destansı mücadele sayesinde bertaraf etti. Millet iradesini hiçe sayan cuntacıların girişimi, sokaklara dökülen halk tarafından tarihin çöplüğüne gömüldü. O gün şehit ve gazi olan kahramanların anısı ise yaşatılmaya devam ediyor.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde “Türkiye Aşkına” temasıyla Türkiye genelinde ve yurt dışında binlerce anma etkinliği düzenleniyor.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Saraçhane Meydanı’nda gerçekleşecek etkinliklere katılacak ve millete seslenecek.
Etkinliğe MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılacak.
15.07.2022Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye bu hain tertibi boşa çıkardı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye bu hain tertibi boşa çıkardıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz, darbelerle oluşan tarihi dönemin kapatıldığının tescil edildiği bir gecedir. Bu yönüyle 15 Temmuz'a çok net bir şekilde halk hareketi diyebiliriz. Böyle bir hareket dünya tarihinde de yoktur" dedi.
15.07.2022Siyaset
AYM Başkanı Arslan: AYM'lere düşen OHAL'in olağanlaşmasını engellemek
AYM Başkanı Arslan: AYM'lere düşen OHAL'in olağanlaşmasını engellemekAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Dünyanın her yerinde olağanüstünün olağanlaşması diye bir olgudan bahsedilir. Bu da olağanüstü hal (OHAL) rejiminin bir süre sonra olağan araçlarla OHAL rejimi ilan edilmeden devam etmesi anlamına gelir. Bu belki de OHAL rejimlerinin sonrasındaki en büyük tehlikedir. Dolayısıyla Anayasa Mahkemelerine düşen de olağanüstünün olağanlaşmasını engellemektir" dedi.
16.05.2022Gündem
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyız
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyızAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Bireysel başvuruda iş yükünü radikal bir şekilde çözmenin yolu, bireysel başvurunun objektif etkisinin hayata geçirilmesidir. Daha açık bir ifadeyle ihlallerin kaynağını kurutmaktır. Bu da ancak AYM bir ihlal kararı verdikten sonra ihlale sebep olan kanun veya idari makamların kararları veya yargı kararlarının ortadan kaldırılmasıyla mümkündür" dedi.
25.04.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan'ı kabul etti
21.04.2022Siyaset
HDP, kapatma davasında savunmasını AYM'ye teslim etti
HDP, kapatma davasında savunmasını AYM'ye teslim ettiHDP, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan kapatma davası kapsamında, esas hakkındaki savunmasını Anayasa Mahkemesi’ne teslim etti.
19.04.2022 Siyaset
MSB'den 'Zeliha Nine' için başsağlığı mesajı
MSB'den 'Zeliha Nine' için başsağlığı mesajıMilli Savunma Bakanlığı, ilerleyen yaşına rağmen Mehmetçiğe yün çoraplar örüp gönderen Zeliha Barlas'ın (118) hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı paylaştı.
1.03.2022Gündem
İstanbul Valisi Yerlikaya: 112’yi gereksiz yere meşgul etmeyelim
İstanbul Valisi Yerlikaya: 112’yi gereksiz yere meşgul etmeyelimİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden 112 Acil Çağrı Merkezi Koordinasyon toplantısı gerçekleştirdiklerini belirterek, 2021 yılında İstanbul’da toplam 18 milyon 48 bin 561 çağrı geldi. Bunlardan vakaya dönüşmeyenlerin sayısı: 12 Milyon 192 bin 131. Lütfen, 112’yi gereksiz yere meşgul etmeyelim” ifadelerini kullandı.
1.03.2022Gündem
Zühtü Arslan: Uzun yargılamalar AYM'den önce denetlenmeli
Zühtü Arslan: Uzun yargılamalar AYM'den önce denetlenmeliAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, bireysel başvurularda iş yükünün arttığını ve AYM'nin aldığı tedbirlerin bu konuda yeterli olmadığını belirterek, "Uzun yargılamaların bir şekilde AYM'den önce denetimden geçmesi gerekiyor. Uzun yargılama şikayetleri için bir etkili yol oluşturulması gerekiyor" dedi.
1.03.2022Gündem
Anayasa Mahkemesi'nden flaş HDP kararı
Anayasa Mahkemesi'nden flaş HDP kararıAnayasa Mahkemesi (AYM), Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılması istemiyle açılan davada partiye esas hakkındaki savunmasını hazırlaması için 60 günlük ek süre verdi.
16.02.2022Gündem
AYM Başkanı Arslan: AYM, neredeyse AİHM'in 47 ülkeden aldığı kadar başvuru alıyor
AYM Başkanı Arslan: AYM, neredeyse AİHM'in 47 ülkeden aldığı kadar başvuru alıyorAnayasa Mahkemesi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan, "Bugün Anayasa Mahkemesi önünde 66 bine yakın bireysel başvuru bulunmaktadır. AİHM önünde şu anda 70 bine yakın derdest başvuru bulunmaktadır ve bu başvurular 47 ülkeden alınan başvurular. Anayasa mahkemesi neredeyse tek başına AİHM'in 47 ülkeden aldığı kadar başvuru alıyor" dedi.
14.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Zühtü Arslan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki zühtü arslan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.