Zincir Market

Zincir Market

Son dakika zincir market haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan zincir market ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını zincir market haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Zincir Market

haberleri sayfasında son dakika yaşanan zincir market gelişmeleri de dahil olmak üzere 290 zincir market haberi bulunmuştur. Tüm zincir market haberleri aşağıda listelenmiştir.
Zincir marketlerin iptal davalarına mahkemeden ret
Zincir marketlerin iptal davalarına mahkemeden retRekabet Kurulu'nun haklarında verdiği idari para cezasının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle 5 zincir market ile 1 tedarikçi firmanın açtığı davalarda ret kararı çıktı.
25.04.2023Ekonomi
Zincir marketlere ‘mesafe’ kısıtlaması geliyor! Küçük esnafa nefes aldıracak uygulama
Zincir marketlere ‘mesafe’ kısıtlaması geliyor! Küçük esnafa nefes aldıracak uygulamaRekabet Kurumu, zincir market açılışları için mesafe uyarısında bulundu. Açıklamada, belirlenecek bir mesafe çapında aynı ekonomik bütünlük içerisinde yer alan perakendecilerin ikinci bir şube açmalarının yasaklanabileceği belirtildi. Küçük esnafın neredeyse yok olduğunu dile getiren TÜKONFED Başkan Vekili Güllü, düzenlemenin hayata geçmesinin yerel işletmelerin rekabetine büyük oranda katkıda bulunacağını söyledi.
6.04.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den sabit fiyat açıklaması: Daha da genişleyecek
Bakan Nebati'den sabit fiyat açıklaması: Daha da genişleyecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, vatandaşların haksız fiyat artışları karşısındaki bilinçli duruşunun enflasyonla mücadelede tamamlayıcı bir rol oynadığını belirtti. Bakan Nebati, zincir marketlerin 'sabit fiyat' uygulaması ile ilgili “Perakende sektörü destek veriyor, verecek. Daha da genişleyecek. Önemli olan buradaki şey, enflasyonla ilgili beklentiler kırılınca, son yaptığımız şeylerle beklentiler oldukça düşmüş” dedi.
10.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati iş dünyasına seslendi: Elinizi taşın altına koyun
Bakan Nebati iş dünyasına seslendi: Elinizi taşın altına koyunMÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadelenin çok boyutlu ve topyekûn yapılması gereken bir mücadele olduğunun farkındayız. Fiyat sabitlemesi yapan ve çok sayıda üründe indirimlere giden işletmelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Dün itibarıyla, bu çağrılarımıza Türkiye çapında faaliyet gösteren bazı zincir marketlerimizin karşılık verdiğini büyük bir memnuniyetle öğrendik. Buradan, tüm işletmelerimize benzer uygulamaları hayata geçirmeleri için de çağrıda bulunuyorum. Enflasyon hepimizin ortak sorunu. İşsizliğe ve küçülmeye sebep olmadan bu sorunu beraberce aşacağız. Sizler de gelin elinizi taşın altına koyun" dedi.
5.01.2023Ekonomi
Zincir marketlerde fiyatlar sabitlendi! Ocak ayında zam yok
Zincir marketlerde fiyatlar sabitlendi! Ocak ayında zam yokAsgari ücrete yapılan zammın ardından vatandaşlar marketlerde etiketlerin değiştiğini, birçok üründe fiyat artışı olduğunu iddia etti. Konu ile ilgili harekete geçildi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş zincir marketlerin yöneticileri ile toplantı yaptı. Yapılan görüşmenin ardından 3 market binlerce üründe fiyatları sabitlediğini duyurdu. Uzmanlara göre, diğer zincir marketler de benzer uygulamalara gidebilir.
4.01.2023Ekonomi
Marketlerde skandal etiket oyunu! Hepsini indirimle satıyorlar
Marketlerde skandal etiket oyunu! Hepsini indirimle satıyorlarMarket raflarında kurulan tuzak gözler önüne serildi. Marketteki 'etiket' oyunundan sonra şimdi de 'indirim' adı altında son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı ortaya çıktı. Hatta son kullanma tarihi yıllar geçmiş ürünler bile var.
4.01.2023Gündem
Tarım Kredi'den sonra zincir marketler de devreye girdi! 1000 üründe fiyatlar sabitlendi
Tarım Kredi'den sonra zincir marketler de devreye girdi! 1000 üründe fiyatlar sabitlendi4 zincir marketten biri olan ŞOK market, aldığı kararla 1000 üründe fiyatları sabitledi. 1000 üründe ocak ayı boyunca fiyatların sabitleneceğini açıklayan ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, kampanyanın ülke ekonomisine ve müşterilerin bütçesine katkı vermek üzere yapıldığını söyledi.
1.01.2023Ekonomi
Bakan Muş: 4 ulusal zincir markete etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk
Bakan Muş: 4 ulusal zincir markete etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulundukTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk" dedi.
26.12.2022Ekonomi
Ceza alan zincir marketler! Hangi zincir marketler ceza aldı, neden ceza yediler? Zincir marketlere ceza listesi
Ceza alan zincir marketler! Hangi zincir marketler ceza aldı, neden ceza yediler? Zincir marketlere ceza listesiCeza alan zincir marketler hangileri? Rekabet Kurulu, zincir marketlere 2,7 milyar liralık ceza verilen soruşturmanın devamı kapsamında, 13 teşebbüse 878,6 milyon liralık idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı. İşte Ceza alan zincir marketler…
23.12.2022Ekonomi
Rekabet Kurulu Başkanı Küle: Kartel yapılanması gördük
Rekabet Kurulu Başkanı Küle: Kartel yapılanması gördükRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, fahiş fiyat artışı nedeniyle 13 teşebbüse 878 milyon TL idari para cezası uygulanan soruşturmada, 'topla-dağıt karteli' dedikleri tipte kartel yapılanmasıyla karşılaştıklarını söyledi. Küle, "Yüksek paya sahip tedarikçiler ile yine yüksek paya sahip perakende şirketlerinin mevcut ticari ilişkilerini kullanarak refah dağılımını nasıl bozdukları, suni fiyat artışları ile moral de dahil toplumsal adaleti nasıl tahrip ettikleri, yoğunlaşmanın olduğu piyasalarda rekabet ihlallerinin kolaylaştığı, kritik dönemlerde özellikle alt pazardaki darboğazın tüketiciler üzerindeki baskısını artırdığı görüldü" dedi.
22.12.2022Gündem
Ticaret Bakanı Muş'tan zincir marketlerle ilgili açıklama
Ticaret Bakanı Muş'tan zincir marketlerle ilgili açıklamaTicaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlerle ilgili olarak, "Daha yakın takip sistemi oluşturacağız. Gerekli adımlar atılıyor. Bakanlıklar TBMM'nin yasalarını uygulamakla görevledir. Sonuna kadar uyguladığımızı belirtmek isterim" dedi.
7.12.2022Ekonomi
Zincir marketler için yeni uygulama! Resmi Gazete'de yayımlandı
Zincir marketler için yeni uygulama! Resmi Gazete'de yayımlandıPerakende Ticarette Uygulanacak İlke Ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre zincir mağazalar satışa sundukları ürünlere ilişkin verileri Ticaret Bakanlığı'nın sistemine aktaracak.
6.12.2022Ekonomi
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Yeni uygulama devreye alınacak
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Yeni uygulama devreye alınacakCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından zincir marketlerin fahiş fiyat artırımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu dönemde yeni bir kampanyanın alevlendirdiğini görüyoruz. Ortaya koyulan ithamlar Ticaret Bakanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Kamuoyunda huzursuzluğa yol açan her rahatsızlığın üzerine gitmek bizim görevimizdir. Ticaret Bakanlığımız önümüzdeki günlerde yeni uygulamayı devreye alacaktır." dedi.
28.11.2022Ekonomi
Bakan Muş'tan zincir marketlere ilişkin açıklama
Bakan Muş'tan zincir marketlere ilişkin açıklamaTicaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlere ilişkin iddialar konusunda, "Piyasa koşulları içinde, serbest piyasa ilkelerine aykırı davrandıkları yerde, mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz." dedi.
23.11.2022Ekonomi
A101 kaçta açılıyor 2022, sabah A101 saat kaçta açılıyor? A101 çalışma saatleri
A101 kaçta açılıyor 2022, sabah A101 saat kaçta açılıyor? A101 çalışma saatleriTürkiye’nin 81 ilinde bulunan zincir market A101 aktüel ürünleriyle vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor. Geniş ürün yelpazesiyle haftanın her günü hizmet veren A101’in çalışma saatleriyle merak ediliyor. Peki, A101 kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte A101 çalışma saatleri…
1.09.2022Ekonomi
Marketlerde yeni dönem başlıyor! Zincir marketlerde de satılacak
Marketlerde yeni dönem başlıyor! Zincir marketlerde de satılacakUcuz ayçiçek yağı, yumurta, un, şeker satışlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bir zincir market ile Tarım Kredi Kooperatifleri arasında platform oluşturulacak. Bu zincir marketin şubelerinde Tarım Kredi'nin ürünleri satılacak. Bu sayede Tarım Kredi ürünleri daha fazla tüketici grubuna hitap edecek" dedi. Bakan Kirişci bir kez daha mazot ve gübre için desteklerin nakdi olarak değil kart aracılığıyla yapılacağını aktardı. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı çiftçiler için kart uygulamasının sonbaharda başlayacağını belirterek, "Sistem oturursa tohum ve ilaç için de uygulanacak" dedi.
23.08.2022Ekonomi
Zincir marketlerin yürütmenin durdurulması istemine ikinci ret
Zincir marketlerin yürütmenin durdurulması istemine ikinci retRekabet Kurumu'nun zincir marketlere yönelik 'rekabet ihlali' soruşturmasında 2,7 milyar lira cezası kesilen 5 zincir market ve 1 tedarikçi, kararı mahkemeye taşırken, yürütmenin durdurulması talebiyle açılan dava reddedilmişti. Ret kararını üst mahkemeye götüren zincir marketlerden 4'ünün itirazı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8'inci İdari Dava Dairesi tarafından da reddedildi.
16.08.2022Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: 'Market ve AVM olmasın' demiyoruz, kuralı olsun
TESK Başkanı Palandöken: 'Market ve AVM olmasın' demiyoruz, kuralı olsunTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlere ve AVM’lere karşı olmadıklarını belirtip, "'Market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor” dedi.
3.08.2022Ekonomi
Tanzim satış ne demek? Tanzim satış yeniden başlar mı? Tanzim satışla gıda fiyatları düşer mi?
Tanzim satış ne demek? Tanzim satış yeniden başlar mı? Tanzim satışla gıda fiyatları düşer mi?Yüksek enflasyon nedeniyle gıda fiyatlarındaki artış devam ediyor. Hükümet piyasada fahiş fiyat denetlemelerine devam ederken vatandaş da 2019 yılında yükselen gıda fiyatlarına karşı aldığı önlem olan tanzim satışın geri gelmesini istiyor. 2019 yılında kurulan tanzim satış gıda fiyatlarının azaltılması için devreye girmiş, vatandaş tarafından büyük ilgi görmüştü. Sosyal medyada tanzim satışların yeniden başlatılması ile ilgili talepler dile getiriliyor. Peki, Tanzim satış ne demek? Tanzim satış yeniden başlar mı? Gıda fiyatları düşer mi? İşte detaylar…
24.07.2022Ekonomi
Mama fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Müdahale açıklaması
Mama fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Müdahale açıklamasıGeçtiğimiz günlerde CNN Türk’te açıklamalarda bulunan Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, mama fiyatlarına müdahale yapıldığını açıklamıştı. Peki Rekabet Kurumu bu durum karşısında hangi adımı attı, vatandaşlar neler yapmalı? İşte cevabı...
26.06.2022Ekonomi
Yumurta fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Soruşturma devam ediyor
Yumurta fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Soruşturma devam ediyorYumurta fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle yumurta fiyatlarını da kapsayan soruşturmayla ilgili bilgi verdi. Küle, "Belli başlı fiyatı beraber belirleme arz kısıt oluşturma hassas bilgi ve pazar paylaşımı üzerine çok ciddi birkaç husus kartel iddiaları var soruşturma heyetinin. 2 aşamalı oldu çünkü taraf sayısı çok. 2'ye böldük. Aynı soruşturma 2 dosyada devam ediyor. İlk soruşturmada 17 taraf var. İkinci soruşturmada da 25 taraf var." dedi.
24.06.2022Ekonomi
Market fiyatları ve stokçularla ilgili flaş açıklama! ‘Üretici haklıdır’ deyip duyurdu: Ayçiçek yağı fiyatları...
Market fiyatları ve stokçularla ilgili flaş açıklama! ‘Üretici haklıdır’ deyip duyurdu: Ayçiçek yağı fiyatları...Market fiyatları ve stokçularla ilgili son dakika açıklaması! Fiyatları artırıldı, stokta vurgun sonrası hükümet düğmeye bastı. Kanun teklifi cuma günü TBMM’ye sunuldu, büyük cezalar kapıda. Onlarca sebzenin boş arazilere döküldüğünü duyurup, üretici ile marketler arasındaki büyük farklı açıkladı. Ayçiçek yağı fiyatlarının kıtlık bahanesi ile artırıldığına dikkati çeken sektör temsilcisi Aydın Ağaoğlu, “Bilinçsiz tüketiciler rafları boşalttılar. İnanın ayçiçek yağı 180-200 lira bandına çıktı. Raflardaki ürünler depolara götürüldü” dedi. Alış fiyatının 1.20 lira olan bir ürünün marketlerde 7.50 liraya sattığını dile getiren Ağaoğlu, “Üretici haklıdır. Üreticiyi kazandırmamız lazım ki üreticinin daha çok üretmeye şevki gelsin” ifadelerini kullandı.
7.06.2022Ekonomi
Zincir markette şok eden olay! Herkesin içinde kasiyeri dövdü
Zincir markette şok eden olay! Herkesin içinde kasiyeri dövdüİzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir zincir markette kimliği belirsiz kadın, kendi çocuğunun gözü önünde mağaza çalışanı Aydan Canpolat'ı (22) darbetti. O anlar mağazanın güvenlik kameralarına yansırken, Canpolat bu kişiden şikayetçi oldu. Canpolat, "Bana saldıran kadından korktuğum için işimden de istifa ettim. Hem darp edildim hem de işimden oldum. Tek isteğim bulunması" dedi.
7.06.2022Yaşam
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Tarih verildi
Zincir marketlerle ilgili flaş açıklama! Tarih verildiRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, 5 zincir market ve 17 tedarikçinin rekabeti ihlal edip etmediklerine ilişkin ikinci soruşturmanın raporunun 26 Nisan’da çıkacağını söyledi.
25.03.2022Ekonomi
Şeker fiyatları ne kadar? BİM, A101, ŞOK’ta toz şeker ve küp şeker fiyatı kaç TL, 50 kg’lık toz şeker fiyatı ne oldu?
Şeker fiyatları ne kadar? BİM, A101, ŞOK’ta toz şeker ve küp şeker fiyatı kaç TL, 50 kg’lık toz şeker fiyatı ne oldu?“Şeker fiyatları ne kadar oldu?” ve “Şeker fiyatları neden yükseldi?” sorularına yanıt aranırken BİM, A101, ŞOK marketlerdeki küp ve toz şeker fiyatları da araştırılmaya başlandı. Şeker fiyatları tartışmaları devam ederken ​Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Peki, BİM, A101, ŞOK’ta toz şeker ve küp şeker fiyatı kaç TL, 50 kg’lık toz şeker fiyatı ne oldu? İşte küp şeker ve toz şeker güncel fiyat listesi.
24.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Zincir Market ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki zincir market haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.