Yurt Dışı Oyları

Yurt Dışı Oyları

Son dakika Yurt dışı oyları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Yurt dışı oyları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Yurt dışı oyları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yurt Dışı Oyları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yurt dışı oyları gelişmeleri de dahil olmak üzere 74 yurt dışı oyları haberi bulunmuştur. Tüm yurt dışı oyları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Son dakika: AK Parti'nin kongre tarihi belli oldu
Son dakika: AK Parti'nin kongre tarihi belli oldu AK Parti 6. Olağan Kongresi'nin 18 Ağustos Cumartesi günü yapılacağı bildirildi.
29.06.2018Siyaset
Yurt dışı oyları sayılınca vekilliği kaybetti
Yurt dışı oyları sayılınca vekilliği kaybettiYurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla Kahramanamraş'ta dün İYİ Parti'nin kazandığı milletvekilliği bugün CHP'nin oldu.
25.06.2018Siyaset
Oy verme işlemi Türkiye genelinde başladı
Oy verme işlemi Türkiye genelinde başladıCumhurbaşkanlığı ve 27'nci dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye genelinde oy verme işlemi başladı.
24.06.2018Siyaset
Türkiye yarın sandık başına gidiyor
Türkiye yarın sandık başına gidiyorTürkiye, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için yarın sandık başına gidiyor. Yurt içinde toplam 56 milyon 322 bin 632 seçmen, 180 bin 65 sandıkta oy kullanacak.
23.06.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gurbetçilere videolu çağrı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gurbetçilere videolu çağrıYarın sandık başına gidecek olan gurbetçilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan mesaj geldi.
6.06.2018Siyaset
Gurbetçiler yarın sandık başına gidiyor
Gurbetçiler yarın sandık başına gidiyorYurt dışında yaşayan 3 milyondan fazla Türk seçmen, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yarın sandık başına gidiyor. Yurt dışındaki seçmenler, 19 Haziran'a kadar oylarını kullanabilecek.
6.06.2018Siyaset
Yurt dışı oylarına üst düzey koruma
Yurt dışı oylarına üst düzey korumaYurt dışında kullanılan oylar, tüm aşamalarda üst düzeyde korunarak 24 Haziran'dan önce Türkiye'ye ulaştırılacak. Oy pusulaları ve kullanılan oylar, 5 kişilik Sandık Saklama ve Ulaştırma Komisyonu'nun sorumluluğunda olacak - Oy pusulaları ve oylar, misyonlarda 5 ayrı kilidi bulunan özel odalarda tutulacak - Yurt dışı seçmenin yüzde 85'inin bulunduğu Avrupa'daki oyların büyük kısmı THY'ye ait 3 uçakla yurda getirilecek. Uzak mesafeki oylar ise diplomatik kurye eşliğinde yolcu koltuklarında taşınacak.
6.06.2018Siyaset
Yurt dışındaki mühürsüz oylar da geçerli sayıldı
Yurt dışındaki mühürsüz oylar da geçerli sayıldıYurt Dışı Seçim Kurulu, YSK'nın verdiği karar kapsamında mühürsüz oyları geçerli saydı.
18.04.2017Siyaset
Gurbet elden ‘Evet’ geldi
Gurbet elden ‘Evet’ geldiReferandum sürecinde gerilim yaşanan Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk seçmenlerin tercihi ‘Evet’ oldu. Almanya’dan yüzde 63, Hollanda’dan yüzde 70 ‘Evet’ oyu geldi
29.09.2021Gündem
İşte yurt dışında kullanılan oyların rengi!
İşte yurt dışında kullanılan oyların rengi!Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için yurt dışında kullanılan oyların sayımı Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde yapıldı. İşte sonuçlar...
29.09.2021Gündem
Tüm sandıklar kapandı! Oy sayma işlemi başladı
Tüm sandıklar kapandı! Oy sayma işlemi başladıDoğu'da saat 16:00 itibarıyla oy verme işlemi sona erdi. Batı illerinde de sandıklar kapandı. Oy sayım işlemlerine başlandı. İlk sonuçlar gelmeye başladı. Yasaklar kalkar kalmaz sonuçları açıklayacağız.
29.09.2021Gündem
Oy verme işlemi başladı...
Oy verme işlemi başladı...Doğu ve Güneydoğu ile Doğu Karadeniz’deki 32 ilde oy verme işlemi 07.00'den itibaren başladı.
16.04.2017Siyaset
Yurt dışı oyları Türkiye'ye geliyor
Yurt dışı oyları Türkiye'ye geliyor16 Nisan referandumu öncesi yurt dışında kullanılan oylar Türkiye'ye getiriliyor
12.04.2017Siyaset
Çok çarpıcı anket haberi: Diğerlerinden farklı, sadece bir ülkede ...
Çok çarpıcı anket haberi: Diğerlerinden farklı, sadece bir ülkede ...Yurt dışında oy kullanma süreci sona erdi. Türkiye'de pazar günü vatandaş sandık başına gidecek. Gelen son anket yurt dışı oylarıyla alakalı. Yurt dışı sandıkları yüzde 3 etki yapacak.
29.09.2021Gündem
Referanduma sayılı günler kala 3 büyükşehir anketi
Referanduma sayılı günler kala 3 büyükşehir anketiORC Araştırma şirketi, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaptığı anket çalışmasıyla seçmenlerin nabzını tuttu.
29.09.2021Gündem
Yurt dışı oylarında ilk gün tarihi rakam
Yurt dışı oylarında ilk gün tarihi rakamYurt dışındaki temsilciliklerde ve gümrük kapılarında oy verme işlemi başladı. Gurbetçi vatandaşlar ilk gün sandıklara akın etti.
28.03.2017Siyaset
Adil Gür'den flaş açıklamalar
Adil Gür'den flaş açıklamalarA&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür, “Anayasa için 330 oyla referanduma gitmek mümkün, Meclis’teki partilerden bir tanesi destek verirse olur...
29.09.2021Gündem
MHP Tokat’ta seçim sonuçlarına itiraz etti
MHP Tokat’ta seçim sonuçlarına itiraz ettiTOKAT’ta 25’inci dönem MHP milletvekili olup, 1 Kasım’da 500 oyla seçilemeyen Abdurrahman Başkan, bütün ilçelerde sonuçlara itiraz ettiklerini belirterek, "Sandık sonuçlarında ciddi anormallikler var. Bizim oylarımızın 77 binden 54 bine düşme ihtimalini, biz rüyamızda görsek inanmayız" dedi.
29.09.2021Gündem
MHP'li başkan kalp krizi geçirdi
MHP'li başkan kalp krizi geçirdiManisada’da yurt dışı oylarının illere dağıtılması sonucu vekil sayısını artırarak kentten 5 milletvekili çıkartan AK Parti, bu sonucu MHP ile eski DYP ve eski ANAP’lıların oyunu alarak elde etti...
29.09.2021Gündem
Yurt dışı oyları AKP ve HDP’ye gitti
Yurt dışı oyları AKP ve HDP’ye gittiCHP, ilk sonuçlara göre yurt dışındakaki 54 temsilcilikten toplamda sadece yüzde 16...
29.09.2021Gündem
Seçimin kaderini etkileyecek 5 faktör
Seçimin kaderini etkileyecek 5 faktör1 Kasım'da yapılacak seçim öncesinde son dönemece girilirken, Ak Parti'nin tek başına iktidara gelip gelemeyeceği konusu seçimin odak noktasında yer aldı...
29.09.2021Gündem
Japonya da HDP dedi!
Japonya da HDP dedi!Yurt dışı oylar en çok HDP ve Ak Parti’ye yaradı. Gurbetçi oyları Ak Parti’ye 2, HDP’ye 1 vekil daha kazandırdı. Barajı aşması için HDP’ye uzak doğudan bile destek geldi
29.09.2021Gündem
Diyarbakır’da 100 kişiden 80’i Lice’de 96’sı HDP’ye oy attı
Diyarbakır’da 100 kişiden 80’i Lice’de 96’sı HDP’ye oy attıGüneydoğu Anadolu’da HDP beklenen seçim zaferini fazlasıyla elde etti. Batman, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta oylarını patlattı. Diyarbakır’ın Lice ve Kocaköy ilçelerinde her 10 seçmenden 9.6’sı HDP’ye oy verdi. Bölge ortalaması yüzde 50’yi aştı
7.06.2015Siyaset
Yurt dışı oyları sayımında arbede çıktı
Yurt dışı oyları sayımında arbede çıktıYurt dışı oylarının sayımında 'oylar çöpe atıldı' iddiasıyla arbede çıktı...
7.06.2015Siyaset
FLAŞ! Yurt dışı oyları...
FLAŞ! Yurt dışı oyları...Milletvekili genel seçimi için yurt dışında kullanılan oyların sayımına ATO Congresium'da başlandı...
7.06.2015Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yurt Dışı Oyları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yurt dışı oyları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.