Yurt Dışı

Yurt Dışı

Son dakika yurt dışı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yurt dışı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yurt dışı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yurt Dışı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yurt dışı gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.380 yurt dışı haberi bulunmuştur. Tüm yurt dışı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası, politika değişiminin ardından bugün dördüncü kez toplandı. Toplantı sonrası piyasaların merakla beklediği faiz kararı açıklandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 30 seviyesine yükseltti.
21.09.2023Ekonomi
Hatsan ne zaman işlem görecek, Hatsan halka arz kaç lot verdi? Hatsan halka arz sonuçları: Hatsan halka arz ne zaman işlem görecek? Hatsan borsa işlem tarihi…
Hatsan ne zaman işlem görecek, Hatsan halka arz kaç lot verdi? Hatsan halka arz sonuçları: Hatsan halka arz ne zaman işlem görecek? Hatsan borsa işlem tarihi…Borsa İstanbul'da halka arzı tamamlanan şirketler arasında Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 14 - 15 Eylül 2023 tarihleri arasında talep toplama sürecini tamamladı. Borsa İstanbul'da Hat-San Gemi halka arz olurken talep toplama işlemi ise sona erince ne zaman işlem göreceği ve kaç lot verdiği sorgulanmaya başlandı. Peki, Hatsan borsada ne zaman işlem görecek, Hatsan halka arz kaç lot verdi? İşte Hatsan ne zaman işlem görecek sorusunun yanıtı ile Hatsan halka arz sonuçları…
21.09.2023Ekonomi
Gözler Merkez Bankası ve Fed'in kararında! Piyasalarda sert hareket mi olacak?
Gözler Merkez Bankası ve Fed'in kararında! Piyasalarda sert hareket mi olacak?Altın, dolar ve borsa yatırımcılarının gözü kulağı önümüzdeki iki günde olacak. Bugün Fed faiz kararını açıklayacak, yarın ise TCMB’nin faiz kararı belli olacak. Peki iki kritik gelişme sonrası piyasalarda yön ne olacak? Uzmanlar tek tek değerlendirdi. İşte detaylar...
20.09.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5. kol tuzaklarıyla boğuştuk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5. kol tuzaklarıyla boğuştukCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen “Gençlik Buluşması” programında açıklamalarda bulundu. "Gençlerimizi küresel bataklığa çekmeye çalışanların oyunlarını bozduk" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5. kol tuzaklarıyla boğuştuk. Sayısız oyunu bozduk, ekonomi oyununu da bozacağız" ifadelerini kullandı.
14.09.2023Gündem
Yatırım yapılacağı yalanıyla müşterilerini dolandırdı: Para aldıkları dönemde şikayetçi olmadılar
Yatırım yapılacağı yalanıyla müşterilerini dolandırdı: Para aldıkları dönemde şikayetçi olmadılar  İzmit'te, çalıştığı sigorta firması bünyesinde yatırım yapılacağı yalanıyla müşterileri, eski eşiyle birlikte para toplayıp dolandırdıkları suçlamasıyla tutuklu yargılanan Murat İnce, "Beni uzunca bir süre şikayet etmediler, zira o dönemde yatırımları karşılığında para alıyorlardı" dedi.
7.09.2023Gündem
Fransa Bayrağı Anlamı Nedir? Fransa Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?
Fransa Bayrağı Anlamı Nedir? Fransa Bayrağı Nasıl Oluştu, Renkleri Ne Anlama Geliyor?Fransa bayrağı, dünya genelinde saygı gören ve tanınan bayraklara arasında yer alır. Bayrak, Fransa'nın tarihinde oldukça köklü bir geçmişe dayanır. Pek çok farklı etkinlikte kullanılan bu bayrak, Fransa'nın kültürel kimliğinin de çok önemli bir sembolü olarak bilinir. Fransa bayrağı ile ilgili bilgi edinmek, Fransa'nın kültürünü, tarihini ve ulusal kimliğini anlamak için de oldukça önemlidir.
7.09.2023Eğitim
Ev sahibinin başına gelmeyen kalmadı! Satış için tapu fotoğrafını gönderince ortaya çıktı
Ev sahibinin başına gelmeyen kalmadı! Satış için tapu fotoğrafını gönderince ortaya çıktıAntalya'da yaşayan Emine Sapmaz (43), dairesinin satış işlemi için tapu fotoğrafını gönderdiği kiracısı Oğuz A.'nın, evi bir başkasına kiraladığını öğrendi. İmzasının taklit edilip kendisinin yurt dışındaymış gibi gösterildiğini belirten Sapmaz, evde gizli bir bölmedeki altın ve paralarının da çalındığını iddia etti.
6.09.2023Yaşam
300 bin lira ödedikleri tatilde ters kelepçeyle mahzene atıldılar
300 bin lira ödedikleri tatilde ters kelepçeyle mahzene atıldılarİzmir'de yaşayan çift küçük kızları ile birlikte güzel bir yurt dışı tatili yapmak istediler ama 300 bin TL'lik tatilde başlarına gelmeyen kalmadı. Tatilleri zehir oldu.
1.09.2023Yaşam
ARF Almost Ready to Fly Girişim Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemi başladı
ARF Almost Ready to Fly Girişim Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemi başladıGirişimcilik ekosistemine ve açık inovasyona katkı sunma amacıyla Sabancı Topluluğu tarafından hayata geçirilen Sabancı ARF Almost Ready to Fly Girişim Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemi başladı.
Bakanlık rakamları paylaştı! En pahalı uçuş belli oldu
Bakanlık rakamları paylaştı! En pahalı uçuş belli olduTürkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı verilerine göre hava ulaşımında hizmet verilen yolcu sayısının 2023'ün 7 aylık döneminde bir önceki yıla kıyasla yüzde 22,65 artarak 118 milyon 679 bine ulaştığı görülüyor. Çevrim içi seyahat platformu Turna.com ise uçak bileti satışlarından yola çıkarak 2023’ün ilk 7 ayının seyahat karnesini açıkladı. Buna göre yılın en pahalı uçuşu tek yönde 66 bin 600 TL ile İstanbul’dan Çin’e yapıldı.
25.08.2023Ekonomi
Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısında rekor
Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısında rekorTürkiye, 2023 yılının ilk 7 ayında toplam 30 milyon 93 bin 446 ziyaretçiyi ağırlarken turizmde rekor yılı olan 2019’daki 26 milyon 524 bin rakamını geçti.
25.08.2023Ekonomi
Kreş ve anaokulu fiyatları velileri şok etti! Üniversitelerle yarışıyor
Kreş ve anaokulu fiyatları velileri şok etti! Üniversitelerle yarışıyorKreş ve anaokulu ücretleri, bu yıl üniversite fiyatlarını aşarak 500 bin TL’ye ulaştı. Hem çocuğun hem de ailenin zorlu görüşmelerden geçerek kabul edildiği bu okullarda, fahiş fiyatlara rağmen boş yer bulunamıyor.
19.08.2023Ekonomi
Terör örgütünün finansman kaynağına büyük darbe! Orman yakmaları için para veriyordu
Terör örgütünün finansman kaynağına büyük darbe! Orman yakmaları için para veriyorduAdana merkezli 3 ilde PKK/KCK'nın eylem ve orman yangınlarındaki sabotaj faaliyetlerine yönelik çalışma kapsamında, örgüt talimatıyla finansman sağladıkları belirtilen 5 kişi gözaltına alındı.
18.08.2023Gündem
Ülker, ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı
Ülker, ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladıÜlker Bisküvi, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamada, yılın ilk yarıyıl cirosunun 19,6 milyar TL olduğunu duyurdu. Şirketin, Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 66, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı ise yüzde 34 oldu.
18.08.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Yüzde 4,5 civarında büyüme öngörüyoruz
Bakan Şimşek: Yüzde 4,5 civarında büyüme öngörüyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Bankalar Birliği toplantısında özel bankalara seslendi. Bakan Şimşek, "Bu dönem artık geride kalmalı" dedi.
17.08.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Verimliliği artırmak temel hedefimiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Verimliliği artırmak temel hedefimizCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program hazırlık sürecinin de ele alınacağı TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldı. Yılmaz "Merkez bankası miktarsal sıkılaştırmada tüketimle üretim arasında farklı bir uygulama yapılmaktadır. Tüketimde daha dengeli bir yapı görülürken Üretim ihracat ve yatırımı destekleyici çerçeve yapılmaktadır. Daha düşük tek haneli enflasyon hedeflerden resesyona düşmeden devam etmek durumundayız" dedi.
16.08.2023Ekonomi
Oyun oynadığını sandı tüm parasından oldu: Bir tıkla her şeyini kaybetti!
Oyun oynadığını sandı tüm parasından oldu: Bir tıkla her şeyini kaybetti!Son zamanlarda Türkiye'de yaşayan milyonlarca kişi, Whatsapp üzerinden yabancı numaralardan arama aldığını bildirdi. Uzmanlar, bu tür aramaların genellikle dolandırıcılık amaçlı olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.
16.08.2023Gündem
Bir 'tık'la bütün servetini kaybetti
Bir 'tık'la bütün servetini kaybettiTürkiye’de özellikle telefonla aradıkları şahısları savcı, polis asker diyerek dolandıranlardan sonra şimdi de WhatsApp üzerinden yurt dışı kaynaklı arama ve mesajlarla vatandaşları dolandırmaya çalışanların sayısında hızla artış yaşanmaya başlandı.
16.08.2023Haber
Tatlıpınar (TATEN) Enerji ne zaman işlem görecek? Tatlıpınar Enerji hisse kaç lot verdi? TATEN halka arz sonuçları ve borsa işlem tarihi…
Tatlıpınar (TATEN) Enerji ne zaman işlem görecek? Tatlıpınar Enerji hisse kaç lot verdi? TATEN halka arz sonuçları ve borsa işlem tarihi…Tatlıpınar Enerji borsada ne zaman işlem görecek, Tatlıpınar Enerji halka arz sonuçları açıklandı mı? TATEN borsa işlem tarihi yatırımcılar tarafından sorgulanıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onay alan Tatlıpınar Enerji talep toplama işlemleri 10-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Tatlıpınar Enerji halka arz sonuçları belli olunca Tatlıpınar Enerji (TATEN) borsa işlem tarihi de gündeme geldi. Tatlıpınar Enerji'nin halka arz büyüklüğü 1,58 milyar lira oldu. Tatlıpınar Enerji paylarının mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 22,50 TL olarak açıklandı ve belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 1.579.500.000 TL olarak gerçekleşti. Peki, Tatlıpınar Enerji ne zaman işlem görecek,  Tatlıpınar Enerji hisse kaç lot verdi? Tatlıpınar hisse borsa işlem tarihi…
15.08.2023Ekonomi
Kasabada 50 yıl sonra ilk defa cinayet işlendi! Ceset Türk erkek arkadaşının evinden çıktı! Flaş operasyon
Kasabada 50 yıl sonra ilk defa cinayet işlendi! Ceset Türk erkek arkadaşının evinden çıktı! Flaş operasyonİtalya, 21 yaşındaki Celine Frei Matzohl'nin cinayet haberi ile sarsıldı. Silandro kasabasında son 50 yıldır ilk kez bir cinayet işlendi. Matzohl'in cansız bedeni eski erkek arkadaşı Ömer Çim'in dairesinde bulundu. Türk asıllı Çim yurtdışına kaçmaya çalışırken film gibi bir operasyon ile yakalandı.
15.08.2023Dünya
Dolandırıcılara 12 bin 500 dolarını kaptırdı! Yüksek kazanç ümidi internet reklamıyla kabusa döndü
Dolandırıcılara 12 bin 500 dolarını kaptırdı! Yüksek kazanç ümidi internet reklamıyla kabusa döndüYüksek kazanç ümidiyle internette gördüğü reklama tıklayan Zeynep Naile Dilmaç hayatının şokuyla karşılaştı. Geçtiğimiz yıl 40 dolar kazandığını ve doldurduğu formla her şeyin başladığını belirten Dilmaç yaşadıklarını anlattı.
11.08.2023Yaşam
2024 yılı 15 tatil (yarıyıl) ne zaman, 2023-2024 sömestr tarihi belli oldu mu? MEB yeni eğitim öğretim yılı ara tatil, sömestr ve yaz tatili tarihleri 2024
2024 yılı 15 tatil (yarıyıl) ne zaman, 2023-2024 sömestr tarihi belli oldu mu? MEB yeni eğitim öğretim yılı ara tatil, sömestr ve yaz tatili tarihleri 20242024 yılı 15 tatil ne zaman? 2024 sömestr tatili ne zaman başlıyor ve bitiyor? 2024 Şubat tatili, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isteyeler tarafından sorgulanıyor. Yurt içi ve yurt dışı tatil planı olanlar, uygun fiyat kampanyalarını takip ederken, takvimini yarıyıl tatiline göre ayarlıyor. Peki, 15 tatil ne zaman 2024, sömestr tatili ne zaman başlıyor ve bitiyor? İşte 2024 Şubat tatili…
10.08.2023Eğitim
Pegasus 5 euro bilet nasıl alınır? Pegasus 5 euro kampanyası nerelerde geçerli, hangi ülkelerde, Pegasus 5 euro uçak bileti hangi tarihleri kapsıyor?
Pegasus 5 euro bilet nasıl alınır? Pegasus 5 euro kampanyası nerelerde geçerli, hangi ülkelerde, Pegasus 5 euro uçak bileti hangi tarihleri kapsıyor?Pegasus kampanya yurtdışı 5 euro kampanyası detayları sorgulanıyor. Pegasus, 10-11 Ağustos 2023 tarihinde alınan yurt dışı biletlerini 5 euro + vergiler dahil satışa çıkardı. Ücret duyurusu Yurt Dışı uçuşlarında Süper Eko paket ücreti için geçerli olacak. Yurt dışında Süper Eko dışındaki paketler için o paketin ücreti kapsam dahilinde olacak. Peki, Pegasus 5 euro bilet nasıl alınır? Pegasus 5 euro kampanyası nerelerde geçerli, hangi ülkelerde, Pegasus 5 euro uçak bileti hangi tarihleri kapsıyor?
10.08.2023Gündem
Anadolujet çöktü mü, neden açılmıyor? Anadolu Jet kampanya 9 dolar bitti mi, site zaman düzelecek, siteye ulaşılamıyor sorunu ne?
Anadolujet çöktü mü, neden açılmıyor? Anadolu Jet kampanya 9 dolar bitti mi, site zaman düzelecek, siteye ulaşılamıyor sorunu ne?AnadoluJet, 9 dolar+vergilerden başlayan fiyatlarla yurt dışı seferleri düzenleyeceğini açıkladı. Açıklamanın ardından bilet almak isteyen vatandaşlar, siteye giriş yapmak istedi ancak erişim sağlayamadı. Peki, AnadoluJet çöktü mü? Anadolu Jet ne zaman açılacak? İşte AnadoluJet 9 dolar bilet kampanyası detayları ve siteye giriş sorunu ile ilgili detaylar.
10.08.2023Ekonomi
AnadoluJet'ten yeni kampanya! 12 Ağustos'ta sona eriyor
AnadoluJet'ten yeni kampanya! 12 Ağustos'ta sona eriyorAnadoluJet, 9 dolar+vergilerden başlayan fiyatlarla yurt dışı seferleri düzenliyor.
10.08.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Yurt Dışı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yurt dışı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.