Yeni Anayasa

Yeni Anayasa

Son dakika yeni anayasa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeni anayasa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeni anayasa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeni Anayasa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeni anayasa gelişmeleri de dahil olmak üzere 9.773 yeni anayasa haberi bulunmuştur. Tüm yeni anayasa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: Çok yakında fiilen başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: Çok yakında fiilen başlıyorAnkara'da Danıştay Konferans Salonu'nda İdari Yargı Günü ve Danıştay'ın 154. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Erdoğan, "Hakim ve savcı yardımcılığı sistemini getiriyoruz. Bu yeni sistemi çok yakında fiilen başlatıyoruz. Danıştayımızın Türkiye'nin demokratikleşmesine katkıda bulunacağına inanıyorum." dedi.
10.05.2022Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye’ye yeni bir anayasa gereklidir
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye’ye yeni bir anayasa gereklidirTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’ye yeni bir anayasanın gerekli olduğunu belirterek, “İçerikten bağımsız olarak tamamen, halkın serbest oylarıyla seçilmiş parlamentonun bir anayasa yapması gerekiyor. Türkiye bunu hak ediyor şu andaki anayasa ne kadar değişiklikler yapılmış olsa da askeri dönemde yapılmış bir anayasa” dedi.
9.05.2022Gündem
Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı...
Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe açıkladı...Beştepe’deki kritik Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Rusya-Ukrayna arasındaki ateşkesin sağlanması için girişimlere devam edileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiler için sulama, enerji ve kredilerle ilgili müjdeleri de tek tek açıkladı.
15.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli iradeye saygısızlıktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli iradeye saygısızlıktırCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.
3.03.2022Siyaset
Erken seçim ile ilgili son dakika açıklaması! TBMM Başkanı duyurdu
Erken seçim ile ilgili son dakika açıklaması! TBMM Başkanı duyurduTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Erken seçim tartışmalarının eski hükümet sisteminin alışkanlıkları olduğunu belirten Şentop, 'O dönemde parlamento herhangi bir çoğunlukla seçim kararı alabiliyordu. Seçime gitmek için de birçok sebep vardı. Bunlardan hareketle seçim tartışmaları olurdu eskiden. Yeni anayasa değişikliği sonrası yeni hükümet sisteminin erken seçimi içinde bulundurmadığını belirtmek isterim.' dedi. Muhalefetin 'parlamenter sisteme geçilecek' tartışmasıyla ilgili ise Şentop, 'Seçimden önce mümkün değil. Seçime bununla girilecek. Seçilen Cumhurbaşkanı bu sisteme göre ülkeyi yönetecek.' ifadelerine yer verdi.
29.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüştü! Masada 4 kritik başlık vardı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüştü! Masada 4 kritik başlık vardı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yılın ilk görüşmesini Devlet Bey Konağı’nda yaptı.
6.01.2022Siyaset
Meclis Başkanı Şentop'tan erken seçim açıklaması
Meclis Başkanı Şentop'tan erken seçim açıklamasıSon dakika haberi... TBMM Başkanı Mustafa Şentop Genel Kurul'da meydana gelen olayların üzüntü verici olduğunu belirterek, "Tablo, görüntü hoş değil. Herkesin meclis içtüzüğü hükümlerine uyması gerektiğini ifade etmek istiyorum" dedi. Erken seçim tartışmalarıyla ilgili de konuşan Şentop, "Erken seçim tartışmalarını çok gereksiz buluyorum. Siyasi bir taleptir, mantığı yok" ifadelerini kullandı.
11.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli görüşmesinden dikkat çeken sonuç
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli görüşmesinden dikkat çeken sonuçÖnceki günkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinde yeni anayasa çalışmalarının ele alındığı, iki liderin 50+1 dahil Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin özüne dokunmama konusunda hemfikir olduğu ifade edildi.
19.11.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Macron'a sert tepki: Açıklamaları skandaldır
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Macron'a sert tepki: Açıklamaları skandaldırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, "Macron’un Türkiye’nin askerlerini çekmesi çağrısı skandaldır" diyerek sert tepki gösterdi.
15.11.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Temenni ederim ki; milletimizin beklentileri doğrultusunda demokratik bir anlayışla ve bütüncül bir yaklaşımla hazırlanacak yeni ve sivil bir anayasayı yapmak, böylece devletimizi ve milletimizi, nihayetinde, bir askeri darbe anayasası ile yönetilmenin ağırlığından kurtarmak en kısa zamanda ve inşallah bu yasama yılı içerisinde Gazi Meclisimize nasip olur" dedi.
27.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü çarpıcı mesajlar: Benim kitabımda geri adım atmak yok...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü çarpıcı mesajlar: Benim kitabımda geri adım atmak yok...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan büyükleçilerin skandal bildirisi ve geri adım atmalarına yönelik soruları cevapladı. Erdoğan, "Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok." dedi.
27.10.2021Siyaset
Büyükelçilerin sınır dışı krizi nasıl aşıldı? Detaylar belli oldu
Büyükelçilerin sınır dışı krizi nasıl aşıldı? Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 büyükelçinin sınır dışı edilmesiyle ilgili çıkışı etkili oldu. Mesaj yerine ulaştı. Ama Türkiye, Batı dünyası ile ilişkilerin kopmasına yol açacak sınır dışı kararını almayarak, büyük bir krizin yaşanmasına fırsat vermedi.
26.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, güçlendirilmiş parlamenter sistemin, parlamentoyu güçlendiren değil, hükümeti, yürütmeyi güçlendiren bir sistem olduğunu belirterek, "Bugün zaten güçlendirilmiş bir yürütme var. Güçlendirilmiş yürütmeden şikayetçi olup da dönüp dolaşıp yürütmeyi güçlendiren bir sistem önerisinde bulunmayı biraz ilgi çekici buluyorum." dedi.
14.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ters kroşe
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ters kroşeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin kırmızı çizgisi olan Anayasa’nın değişmez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez olan ilk dört maddesi üzerinden hedef aldı.
8.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması: Önümüzdeki senenin sonuna kadar bu mesele çözülecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması: Önümüzdeki senenin sonuna kadar bu mesele çözülecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu.Erdoğan, "Memurlara 3600 ek gösterge sözü veren biziz. Bunu toplu sözleşmeye koyan biziz. Önümüzdeki senenin sonuna kadar bu meselenin çözüleceğinin sözünü veren de biziz." dedi.
7.10.2021Siyaset
Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilebilir mi, anayasanın ilk 4 maddesi nedir?
Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilebilir mi, anayasanın ilk 4 maddesi nedir?Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, yeni anayasa konusuna değinerek ilk 4 madde tartışmalarını değerlendirdi. Erdoğan, "Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor. İlk 4 maddeyi değiştirme fikri CHP ve tüm CHP'lilerin iradesi midir, yoksa Kılıçdaroğlu'nun kişisel fikri midir?" dedi. Söz konusu açıklamaların ardından Anayasa’nın ilk 4 maddesi ile ilgili yapılan araştırmalar da arttı. Peki, Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilebilir mi, anayasanın ilk 4 maddesi nedir?
6.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk 4 madde tepkisi: CHP'nin iradesi midir, Kılıçdaroğlu'nun kişisel işi midir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk 4 madde tepkisi: CHP'nin iradesi midir, Kılıçdaroğlu'nun kişisel işi midir?Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor. İlk 4 maddeyi değiştirme fikri CHP ve tüm CHP'lilerin iradesi midir, yoksa Kılıçdaroğlu'nun kişisel işi midir?" dedi.
6.10.2021Siyaset
Ömer Çelik'ten ABD, Fransa ve CHP'ye tepki: Kırmızı çizgimizdir
Ömer Çelik'ten ABD, Fransa ve CHP'ye tepki: Kırmızı çizgimizdirAK Parti MKYK ve MYK toplantıları sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.Çelik, "Bir CHP vekili çıktı, 'Mavi Vatan kavramı saldırganlık içeriyor' dedi. Biri kalkıp böyle bir laf söylüyorsa tamamen karşısındayız. Mavi Vatan bizim açımızdan kırmızı çizgidir. Ancak Yunan Parlamentosu'ndan ifade edilecek bir sözün Türkiye'de edilmesi son derece üzücüdür.Marsilya-GS maçında Bozkurtlar'ın olay çıkarttığına dair Fransa'da bir vekil iddiada bulundu. Marsilya tribünleri içindeki bir grubun nefret söylemlerine yönelik pankart açtığı görülmüştür. Galatasaray'ı destekleyen vatandaşlar ise bu duruma uygun davranışlar sergilemiştir." dedi.
5.10.2021Siyaset
AK Parti sisteme ‘yerel’ rötuşu değerlendiriyor
AK Parti sisteme ‘yerel’ rötuşu değerlendiriyorAK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “yeni yılda millete sunulacağını” açıkladığı yeni anayasa çalışmasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde de bir revizyon düşünülüp düşünülmediği tartışmaları sürüyor.
3.10.2021Siyaset
Yeni anayasa çalışmaları ile ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama
Yeni anayasa çalışmaları ile ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasa çalışmaları çerçevesinde siyasi partilerin kendi tekliflerini açık, somut maddelere dökülmüş şekilde ortaya koymalarının önemli olduğunu söyledi.
1.10.2021Gündem
Binali Yıldırım: Yeni sistem arayışı zaman israfıdır
Binali Yıldırım: Yeni sistem arayışı zaman israfıdırAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, başkanlık sisteminin uygulaması görüldükçe kendisini geliştireceğini belirterek, "Türkiye bununla yoluna devam edecek. İyinin daha iyisi vardır. Mükemmel, iyinin düşmanıdır. Dolayısıyla yeni sistem arayışına gitmek zaman israfıdır" dedi.
1.10.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına cevap
Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına cevapCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına ilişkin, "Kendisine ve büyük bir olasılıkla MHP'ye yaptığı çağrı" dedi.
1.10.2021Siyaset
Yeni yasama yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimize en güzel 2023 hediyesi olacak
Yeni yasama yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimize en güzel 2023 hediyesi olacakTürkiye Büyük Millet Meclisi 76 günlük aranın ardından 27. Dönem 5. Yasama dönem mesaisine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu.Erdoğan, "Bir süre önce gündeme getirdiğimiz ülkemize yeni anayasa kazandırma teklifinin de Meclisimiz tarafından başarıyla hayata geçirileceğini ümit ediyorum. Yeni bir anayasa milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır." dedi.
1.10.2021Siyaset
Rusya dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye PKK/YPG ve F-35 tepkisi
Rusya dönüşü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye PKK/YPG ve F-35 tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan Soçi'de Rus mevkidaşı Putin ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası İdlib'de geri adım atılmayacağını, mutabakatın sürdüğünü belirtti. Erdoğan Afganistan, Karabağ ve ABD konularında da önemli açıklamalar yaptı.Erdoğan, "PKK/YPG, ABD'de Beyaz Saray'da ağırlandı. Burada da bunlara ilgi, maalesef ileri derecede. Malum Amerikalı McGurk denilen bir adam var. Bu adam terör örgütlerinin adeta sevk ve idaresini yapıyor" açıklamasını yapan Erdoğan, ABD ile F-35 sorununa ilişkin, "Ya uçaklarımızı verecekler ya da parayı verecekler" dedi.
30.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop duyurdu! Flaş erken seçim açıklaması!
TBMM Başkanı Şentop duyurdu! Flaş erken seçim açıklaması!TBMM Başkanı Mustafa Şentop, erken seçim ile ilgili konuşarak, "Yeni sistemde Parlamento'nun erken seçim kararı alınması zorlaştırıldı. Erken seçim olmasın diye bir sistem var Türkiye'de." dedi.
30.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yeni Anayasa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeni anayasa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.