Yaz Okulu

Yaz Okulu

Son dakika yaz okulu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yaz okulu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yaz okulu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yaz Okulu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yaz okulu gelişmeleri de dahil olmak üzere 656 yaz okulu haberi bulunmuştur. Tüm yaz okulu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelim
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelimUşak'ta 'Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık olarak tüm okulların ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olduklarını belirtti. Özer, "Türkiye'nin eğitim gündeminden şu bağış olayını düşürelim artık" dedi. Öte yandan Bakan Özer, "En son kurmuş olduğumuz Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 0.12'yle aldı öğrenciyi. Mesleki eğitim de toparlanmaya başladı. Öğretmenler ne kadar güçlüyse eğitim sistemi ve toplum da o kadar güçlü" diye konuştu.
9.08.2022Eğitim
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? 2022 AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi yayınlandı mı?
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? 2022 AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi yayınlandı mı? AÖF yaz okulu sınav tarihleri adaylar tarafından merak ediliyor. AÖF yaz okulu sınavına katılacak öğrenciler AÖF yaz okulu sınavı ne zaman yapılacağını ve AÖF yaz okulu sınav giriş belgesinin yayınlanıp yayınlanmadığını araştırıyor. Peki, AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? 2022 AÖF yaz okulu sınav giriş belgesi yayınlandı mı? İşte 2022 AÖF yaz okulu sınav giriş yerleri sorgulama ekranı!
9.08.2022Eğitim
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman, sınav tarihleri açıklandı mı? 2022 AÖF yaz okulu nasıl olacak, yüz yüze mi, kaç soru sorulacak?
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman, sınav tarihleri açıklandı mı? 2022 AÖF yaz okulu nasıl olacak, yüz yüze mi, kaç soru sorulacak?AÖF yaz okulu sınav tarihine ilişkin aramalar ağustos ayına girilmesiyle arttı. Tek sınav üzerinden yapılan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavında her ders için 20 soru sorulur. Sınav süresi ise 30 dakikadır. Geçme notu 35'tir. Sınav sisteminde 4 yanlış bir doğru uygulaması devam etmektedir. Peki, AÖF yaz okulu sınav tarihleri açıklandı mı? 2022 AÖF yaz okulu sınavları ne zaman, saat kaçta? AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze mi yapılacak?
1.08.2022Eğitim
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze mi?
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze mi? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavları öğrenciler tarafından araştırılıyor. Sınava kısa bir süre kala AÖF yaz okulu sınav tarihi, nasıl yapılacağı kaç soru sorulacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze mi? ? AÖF yaz okulu sınavına kimler girebilir? AÖF yaz okulu sınavı kaç soru, kaç dakika? İşte detaylar…
31.07.2022Eğitim
En zor iki bölümü bir arada bitirdi dünya peşinden koştu
En zor iki bölümü bir arada bitirdi dünya peşinden koştuMalatyalı değirmenci bir baba ile ev hanımı annenin ilk çocuğu olan İbrahim Ethem Hamamcı (24) Fen Lisesi'nden mezun oldu, 2016'da LYS Türkiye birincisi olarak üniversiteyi kazandı. Uluslararası tıp bölümünü seçen Hamamcı, aynı anda bilgisayar mühendisliği de okuyarak çift anadal yaptı ve okulu Medipol Üniversitesi'nde bir ilke imza attı. Bilgisayar mühendisliğinden mezun olan Hamamcı, tıp fakültesi 6'ncı sınıfta olmasına rağmen Yale, Pensilvanya Üniversitesi gibi dünyanın en saygın üniversitelerinden burslu doktora kabulü aldı. Ama o, tercihini İsviçre'den yana kullandı ve şimdi en büyük hedefi, sağlıkta yapay zeka üzerine çalışarak doktor meslektaşlarının üzerindeki yoğun hasta yükünü biraz olsun hafifletmek.
24.07.2022Yaşam
MEB son dakika duyurdu! 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıflar için geçerli, bugünden itibaren...
MEB son dakika duyurdu! 4,5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıflar için geçerli, bugünden itibaren...Milli Eğitim Bakanlığı öğrerciler için harekete geçti. MEB tarafından resmi açıklama yapıldı. 4. sınıftan 11. sınıfa kadar tüm öğrencileri kapsıyor. Yaz tatili ile birlikte milyonlarca öğrenci beklemeye başlamıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada bugünden itibaren öğrencilerin kullanımına açıldığı duyuruldu. Matematik ve İngilizce öğretiminde eğlenceli ve günlük yaşamla ilişkili etkinlikler içeren yeni yaklaşımların kullanıldığı, yaz okulu programına uygun matematik ve İngilizce yaz okulu dergileri hazırlandı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz okulu dergilerinin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin yararlanması için bugün yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinde elektronik ortamda da erişime açıldığını bildirdi.
4.07.2022Eğitim
Çocukların yaz tatilini verimli geçirmeleri için öneriler!
Çocukların yaz tatilini verimli geçirmeleri için öneriler!Eğitimci Can Uysal, çocukların yaz tatilini eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için çocuklar ve anne babalara önemli tavsiyelerde bulundu.

Yaz tatili oldukça uzun bir periyot, bu nedenle tatili doğru değerlendirmek çok kıymetli. Bu periyotta anne babalara tavsiyem; çocuklara mümkün olduğu kadar sevdikleri konularda, hobileriyle eşleşen kitaplar almaları. Bu kitaplar çocukları hem geliştirecek hem de yaz sürecinde entelektüel sermayelerine yaz boyunca ciddi anlamda katkıda bulunacak. Yaz okulları bu noktada ayrı bir alternatif olabilir. Yabancı dil konusunda kendilerini geliştirmeleri ve aynı zamanda spor ve sanatla da bunu desteklemeleri oldukça mümkündür. Çevrenizde bulunan yaz okulu ve yaz kamplarını iyi bir şekilde araştırmanızı tavsiye ederiz. Bir diğer önemli unsur da, çocuklarımızın sokaklarda ve doğada vakit geçirebilmesidir. Eğer imkan varsa mutlaka doğada kaliteli zamanı çocuğunuzla birlikte geçirmenizi tavsiye ederiz. Akran iletişimi; doğada ve kamplarda sizlerle beraber, farklı ailelerle beraber oluşturulan sosyolojik ortamlar evlatlarımızın gelişimine ciddi katkı sağlamaktadır. Bir sonraki eğitim yılı, yaz aylarındaki performansıyla çok ilgilidir.
28.06.2022Sağlık
MEB'den son dakika kararı! Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu, ilk kez uygulanacak, milyonlarca öğrenciyi kapsıyor, yaz tatilinde...
MEB'den son dakika kararı! Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu, ilk kez uygulanacak, milyonlarca öğrenciyi kapsıyor, yaz tatilinde...Milli Eğitim Bakanlığı'dan resmi açıklama geldi. Resmen değişiyor. Bu yıl ilk kez uygulanacak. Detaylar Bakan Özer tarafından açıklandı. Milyonlarca öğrenciyi doğrudan ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngilizce Öğretimi ve Yaz Okulları İngilizce Kurslarına Yönelik İş birliği Protokolü İmza Töreni'ne katıldı.Burada yaptığı konuşmada önemli değerlendirmelerde bulunan Özer, "2022-2023 eğitim yılından itibaren Türkçe, matematik ve fen bilimlerinin ardından ilk kez Arapça ve İngilizce 'Destekleme ve Yetiştirme Kursları' açacağız." diye konuştu.
27.06.2022Eğitim
Yaz okulu dönemi başlıyor! Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika açıklaması! Öğrenci milyonları ilgilendiriyor
Yaz okulu dönemi başlıyor! Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika açıklaması! Öğrenci milyonları ilgilendiriyorMEB'den son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu. Milyonlarca öğretmen ve öğrenciyi ilgilendiriyor. Eğitimde yeni yaz okulu dönemi başlıyor. Öğrenciler ve öğretmenler ücretsiz eğitim görecek. Yaz tatilinde dil eğitiminin detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilgili detayları açıklayarak, "Biliyorsunuz yabancı dille ilgili bizim ülkemizin bir sıkıntısı var. Artık bunu kırmak istiyoruz. Bunun ilgili çalışmalarımız nihayetlendi. Metadolojiyi değiştireceğiz, öğretme yaklaşımını değiştireceğiz. İnşallah bunu ilk olarak da yaz okullarında deneyeceğiz. Yaz okullarında almış olduğumuz geri beslemelerle birlikte inşallah 2022-2023 eğitim öğretim yılında bu kazanımları elde ettiğimiz bulguları eğitim sistemine dahil edeceğiz. Bunu ilk defa yapacağız. İngilizce çok iyi öğretilen okullarımız var. Şu an İngilizce ile başlıyoruz sonra Arapçayı dahil edeceğiz. Fransızca, Almanca ile ilgili yaklaşımları geliştireceğiz. Ama öncelikle büyük öğrenci kitlesinin almış olduğu İngilizce problemini halletmemiz gerekiyor. İngilizce öğretilen çok iyi okullarımız var. Yani tüm eğitim sistemiyle ilgili matematikle ilgili kronik bir problememiz yok. Ama biz istiyoruz ki tüm okullarımızda matematikle ilgili güçlü bir eğitim olsun. Eğitimde fırsat eşitliği dediğimiz şey o. İyiye herkesin erişimini artırmak. Sadece belli dar alanlarda, belli okullarda nitelikli eğitime değil tüm okullarımızda bu nitelikli eğitime erişimi artırmak. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz Türkiye'nin istediği noktasında ücretsiz bir şekilde bu yaz okullarından faydalanabilirler. Belki önümüzdeki günlerde yaz okullarıyla ilgili seçenekleri de artırabiliriz." ifadelerini kullandı.
25.06.2022Eğitim
MEB harekete geçti! Flaş okul kararı, tüm öğrenciler artık...
MEB harekete geçti! Flaş okul kararı, tüm öğrenciler artık...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Resmen başlıyor. Okulların 3 aylık yaz tatiline girmesinin ardından karar verildi. İlk kez olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu yaz ilk defa milli eğitim bakanlığı olarak çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız. Yaz okullarında yanlarında olacağız. 4 tane yaz okulu açıyoruz. Film yaz okulu, matematik yaz okulu ve İngilizce yaz okulu, Türkiye’nin neresine gidersin gitsin öğrencilerimiz başvurarak ücretsiz yararlanabilecek. Öte yandan 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 2023 eğitim öğretim yılı takvimi MEB tarafından yayınlandı. Karnelerini alan öğrenciler "yaz tatili ne zaman bitecek?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte 2023 eğitim öğretim yılı takvimi ve son dakika haberinin detayları...
18.06.2022Eğitim
Yaz okulu 2022 MEB başvuru nasıl yapılır (DYK yaz kursu başvuru yap)? e kurs yaz okulu öğrenci başvuru kaydı ne zaman sona erecek, yaz okulu ne zaman başlıyor?
Yaz okulu 2022 MEB başvuru nasıl yapılır (DYK yaz kursu başvuru yap)? e kurs yaz okulu öğrenci başvuru kaydı ne zaman sona erecek, yaz okulu ne zaman başlıyor?Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından bu yıl 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar olan tüm eğitim gruplarına açılacak yaz okulları için başvuruları devam ediyor. Peki, Yaz okulu 2022 MEB başvuru nasıl yapılır? e kurs yaz okulu başvuru kaydı ne zaman sona erecek? Yaz okulu ne zaman başlıyor?
17.06.2022Eğitim
18 milyon öğrenci bugün karne alıyor! Yaz tatili başlıyor, Bakan Özer'den mesaj...
18 milyon öğrenci bugün karne alıyor! Yaz tatili başlıyor, Bakan Özer'den mesaj...2021-2022 eğitim öğretim yılı bugün sona erecek. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline girecek. Öğrenciler yılın yorgunluğunu tatilde atacak. 2022-2023 eğitim öğretim yılı ise 12 Eylül 2022'de başlayacak. Bu yaz çok sayıda yaz okulu ve kurs programları devreye alınacak. Başvuru tarihleri de belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de, 2021-2022 eğitim öğretim yılı sonu mesajı yayımladı.
17.06.2022Eğitim
MEB'den yaz tatili ile ilgili son dakika açıklaması! 81 ilde ilk kez uygulanacak, yarın...
MEB'den yaz tatili ile ilgili son dakika açıklaması! 81 ilde ilk kez uygulanacak, yarın...Milyonlarca öğrenci bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yaz taili açıklaması geldi. 6 Eylül'de çalan okul zili yarın itibarı ile son kez çalacak. Karnelerini alacak öğrenciler için yaz tatili süreci başlayacak. Bakan Özer yaz tatili ile ilgili tüm öğrencileri yakınan ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurdu. Ayrıca öğrencilerin bilim ve teknolojiye ilgilerini artırmak amacıyla "MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” hazırlandı. Ayrıca "Kütüphanesiz okul kalmasın projesi" ile de 2021 sonu itibarı ile tüm Türkiye'de kütüphanesiz il kalmadı. Bu yıl ilk kez yaz tatili boyunca kütüphaneler açık kalacak. İşte yaz tatili boyunca öğrencileri bekleyen yenilikler...
16.06.2022Eğitim
YSK öncesi binlerce öğrenciyi TYT ve AYT heyecanı sardı! İşte şampiyonlardan sınav taktikleri...
YSK öncesi binlerce öğrenciyi TYT ve AYT heyecanı sardı! İşte şampiyonlardan sınav taktikleri...YSK öncesi son dakika açıklaması! Binlerce öğrenciyi TYT ve AYT heyecanı sararken geçmiş yılların şampiyonlarından çok önemli tavsiyeler geldi. YKS şampiyonlarının taktikleri ise birbirinden farklı. Kimi son haftayı dinlenmeye ayırırken kimi ders çalışmaya devam ettiğini söylüyor. Sınavda zamanı doğru kullanmak için hepsinin ortak önerisi turlama tekniği. İşte yaşayanlardan YSK tavsiyeleri...
15.06.2022Eğitim
Yaz okulu çocuğun sosyalleşmesine imkan sağlıyor
Yaz okulu çocuğun sosyalleşmesine imkan sağlıyorÇocuğun bedensel, ruhsal ve sosyal gelişiminde sosyalleşmenin çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Uzman Klinik Psikolog Seren Doğantekin, yaz tatilinin gelmesiyle beraber başlayacak yaz okullarının çocuğun sosyalleşmesine önemli katkılar sağlayacağını belirtiyor. Özellikle pandemide çocukların arkadaşlarından uzak kaldığını hatırlatan Doğantekin, yaz döneminde bu durumun telafi edilebileceğini söyledi. Doğantekin, yaz okulu seçerken çocuğun kişisel özelliklerine ve ilgi alanlarına göre tercih yapılması gerektiğini kaydetti.
15.06.2022Eğitim
MEB'den son dakika yaz tatili kararı! İlk kez uygulanacak, bu yıl 81 ilde...
MEB'den son dakika yaz tatili kararı! İlk kez uygulanacak, bu yıl 81 ilde...Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Yaz tatili ile ilgili karar MEB tarafından son dakika olarak duyurduldu. Bu yıl bir ilk gerçekleştirilecek. 81 il ve 922 ilçede uygulanacak. 17 Haziran'dan sonra başlıyor. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına MEB tarafından birçok proje hayata geçiriliyor. Okul öncesi eğitime erişimden, okullar arası imkan farklılıklarını azaltmaya kadar pek çok farklı proje uygulamaya konuldu. "Kütüphanesiz okul kalmasın projesi" ile de 2021 sonu itibarı ile tüm Türkiye'de kütüphanesiz il kalmadı. Bu yıl ilk kez yaz tatili boyunca kütüphaneler açık kalacak. Ayrıca ücretsiz yaz okulları ile öğrenciler yaz aylarında bilimden sanata, yabancı dilden matematiğe ilgili alanlarına uygun ücretsiz olarak eğitim alabilecekler.
14.06.2022Eğitim
BİLSEM yaz okulları başvurusu ne zaman? BİLSEM öğretmen başvuruları hangi tarihte? BİLSEM kursları ne zaman başlıyor?
BİLSEM yaz okulları başvurusu ne zaman? BİLSEM öğretmen başvuruları hangi tarihte? BİLSEM kursları ne zaman başlıyor? MEB duyurdu! BİLSEM’lerde yaz okularına başvuru tarihi belli oldu. BİLSEM Yaz Okulları’na ilişkin kılavuz illere gönderildi. Başvurular haziran ayında alınacak. Peki, BİLSEM yaz okulları başvurusu ne zaman? BİLSEM kursları ne zaman başlıyor? BİLSEM yaz okuluna kimler başvuru yapabilecek? BİLSEM yaz okulu kursları hangi gün olacak? İşte detaylar…
6.06.2022Eğitim
KOMEK yaz okulu başvurusu nasıl yapılır, 2022 KOMEK kayıtları başladı mı? Online Genç KOMEK yaz okulu başvuru süreci
KOMEK yaz okulu başvurusu nasıl yapılır, 2022 KOMEK kayıtları başladı mı? Online Genç KOMEK yaz okulu başvuru süreciKonya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) yeni dönem kayıtları başladı. KOMEK yaz döneminde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle hizmet verecek. KOMEK yaz okulu başvurusu nasıl yapılır, 2022 KOMEK kayıtları nasıl olacak? İşte Online Genç KOMEK yaz okulu başvuru süreci…
6.06.2022Eğitim
MEB son dakika duyurdu! Tarih belli oldu, 25 Haziran'da başlıyor, 2-12. sınıf öğrencileri...
MEB son dakika duyurdu! Tarih belli oldu, 25 Haziran'da başlıyor, 2-12. sınıf öğrencileri...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu. Merakla beklenen tarih belli oldu. 2.sınıftan 12. sınıfa kadar milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. 25 Haziran'da başlıyor. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, BİLSEM’lerde yapılacak yaz okulları için öğrenci başvurularının 25 Haziran alınmaya başlanacağını duyurdu.
6.06.2022Eğitim
Yaz okulları ile yaz dönemi DYK kursları başvuruları başlıyor
Yaz okulları ile yaz dönemi DYK kursları başvuruları başlıyorMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ile yaz okulları için öğrenci başvurularının, 15-18 Haziran'da alınacağını bildirdi.
3.06.2022Gündem
MEB son dakika duyurdu! Yaz tatili öncesi flaş karar, 81 ilde geçerli, 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, ilk kez...
MEB son dakika duyurdu! Yaz tatili öncesi flaş karar, 81 ilde geçerli, 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, ilk kez...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Milyonlarca öğrenciye güzel haber. 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm öğrencileri ilgilendiriyor. İlk kez uygulanacak. Bakan Özer 'kronik bir problem' diyerek duyurdu ve detayları paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çankırı'da anaokulunun açılış töreninden yaptığı açıklamada, "4. sınıftan 12. sınıfa, tüm öğrencilerimizi oyun kıvamındaki matematik seferberliğiyle yaz okulunda buluşturuyoruz. Dördüncüsü yıllardan beri kronik bir problem olan yabancı dille, İngilizce ile ilgili, bunu çözmek için İngilizce yaz okulunu açıyoruz" dedi.
3.06.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Bu yıl ücretsiz başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: Bu yıl ücretsiz başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması ve Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, eğitim-öğretimdeki ücretsiz kitap dağıtımına ilişkin "Bir yenilik daha yapıyoruz; yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız. Bu yeni uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
2.06.2022Siyaset
Anadolu Üniversitesi duyurdu! AÖF sınav sonuçları açıklandı! 2022 AÖF sınav sonuçları öğrenme ekranı ve AÖF harf notları!
Anadolu Üniversitesi duyurdu! AÖF sınav sonuçları açıklandı! 2022 AÖF sınav sonuçları öğrenme ekranı ve AÖF harf notları!Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu! Anadolu Üniversitesi Açıköğretim 2021-2022 Bahar dönemi final sınavı sonuçları öğrenci bilgi sistemi üzerinden açıklandı. İşte 2022 AÖF sınav sonuçları öğrenme ekranı ve harf notları!
1.06.2022Eğitim
MEB'den yaz tatili öncesi son dakika kararı! Tarih verildi, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri ile...
MEB'den yaz tatili öncesi son dakika kararı! Tarih verildi, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri ile...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! Son dakika kararının detayları belli oldu. 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerini doğrudan ilgilendiriyor. Milyonlarca öğrenci yaz tatili için geri sayıma başladı. Tatil öncesi MEB'den son dakika kararı geldi. Bakan Özer tarafından tek açıklandı. 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında hayata geçirilecek. MEB okuma becerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak çalışma başlattı. 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerinin yaş gruplarına uygun metinler oluşturuldu. İlk etapta 4. sınıf düzeyine yönelik hazırlanmış metinlerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı başında basılı ve ücretsiz olarak öğrencilere iletildi. 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında ise 3 ve 5. sınıf düzeyindeki metinler aynı şekilde ücretsiz olarak öğrencilerle buluşturulacak. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurdu. Ayrıca öğrencilerin bilim ve teknolojiye ilgilerini artırmak amacıyla "MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmenler için de güzel haber geldi. Bakan Özer, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma dönemi, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz. Okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitimle mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Onun akabindeki 27-30 Haziran tarihleri arasında Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz'a kadar öğretmenlerimiz kendi gelişimlerini kendileri planlayacaklar" ifadelerini kullandı.
29.05.2022Eğitim
MEB'den son dakika yaz tatili kararı! 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, 17 Haziran'da ilk kez...
MEB'den son dakika yaz tatili kararı! 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, 17 Haziran'da ilk kez...MEB resmen duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yaz tatili ile ilgili son dakika kararı. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencileri kapsıyor. Bakanlık tarafından bir ilk hayata geçiriliyor. 17 Haziran tarihi itibarı ile başlıyor. Okullarda eğitim süreci son iki yıldır pandemi koşullarında devam ediyor. Koronavirüs salgının en yoğun olduğu dönemlerde uzaktan eğitim uygulamasına geçilse de normalleşme süreci ile okullarda yüz yüze eğitim yeniden başladı. Maske, mesafe ve hijyen odaklı önlemler ile birlikte pandemi süreci öğretmenlerin özverisiyle başarılı bir şekilde geçirildi. Bakanlık tarafından bu süreçte veliler sıklıkla bilgilendirildi. Şimdi de yaz tatili için geri sayım başladı. Tatil öncesi MEB tarafından önemli adımlar atıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurdu. Ayrıca öğrencilerin bilim ve teknolojiye ilgilerini artırmak amacıyla "MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” hazırlandı. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrenciler için aldı yeni kararlar...
26.05.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Yaz Okulu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yaz okulu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.