Veri

Veri

Son dakika veri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan veri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını veri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Veri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan veri gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.475 veri haberi bulunmuştur. Tüm veri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kılıçdaroğlu, oy kullandığı sandıktan 1'inci çıktı
Kılıçdaroğlu, oy kullandığı sandıktan 1'inci çıktıCHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, oy kullandığı sandıkta 224, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 90 oy aldı.
İsmini Twitter'da görünce harekete geçti! Şikayet edin, cezası 3 aydan başlıyor
İsmini Twitter'da görünce harekete geçti! Şikayet edin, cezası 3 aydan başlıyorSosyal medya kullanımının yoğun şekilde artması, artık suçları oradan işlemeye doğru götürdü. Çalışanını işten çıkardıktan sonra ismini de yazıp Tweet atan firma için kötü haber geldi ve şirket aleyhine tazminat cezası kararı verildi. Vatandaşların kişisel bilgilerinin sosyal medya platformlarında başkaları tarafından paylaşımı suç unsuru oluşturuyor. Peki böyle bir durumla karşılaşanlar nereye, ne kadar süre içinde şikayet edebilir? İşte detaylar...
26.05.2023Gündem
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 8,5'da bıraktı.
25.05.2023Ekonomi
MMA Türkiye üyeleri Smarties X’den ödüllerle döndü
MMA Türkiye üyeleri Smarties X’den ödüllerle döndüPazarlama alanında yenilikçiliği ve iş başarısını ödüllendiren 2022 yılı Smarties X Ödülleri MMA Global tarafından Miami, Florida'da düzenlenen Possible Conference & Exposition'da sahiplerini buldu.
25.05.2023Magazin
Mavi Vatan’da Türk donanmasının gücüne güç katacak! Sırada Gür sınıfı denizaltılar var...
Mavi Vatan’da Türk donanmasının gücüne güç katacak! Sırada Gür sınıfı denizaltılar var...Mavi Vatan’ın koruyucusu Türk donanması gücüne güç katıyor. Donanmanın sessiz ve derin gücü denizaltıların etkisini arttırmak için süren çabalara milli ve modern sistemlerin uygulanmasıyla devam ediyor.
23.05.2023Gündem
Tüketici güven endeksi arttı
Tüketici güven endeksi arttıTüketici güven endeksi, mayısta aylık bazda yüzde 4 artışla 91,1 oldu.
22.05.2023Ekonomi
Gökyüzünü Türk kalkanı koruyacak: Son testler bitti
Gökyüzünü Türk kalkanı koruyacak: Son testler bittiTürk hava sahası, gelecek tehditlere karşı Rusya’dan satın alınan S-400 bataryalarının yanı sıra, envantere alınma aşamasındaki Siper Blok 1 Füze Sistemi’yle korunacak.
22.05.2023Gündem
Siemens büyümesini ilk çeyrekte de sürdürdü
Siemens büyümesini ilk çeyrekte de sürdürdüSiemens AG, 2023 yılının ikinci çeyreğinde Dijital Endüstriler ve Akıllı Altyapı iş alanlarında marj artışları ve tüm zamanların en yüksek kârının yanı sıra bakiye siparişler de dahil olmak üzere çok sayıda rekor kırdı.
19.05.2023Ekonomi
Telefonunu toplu alanlarda şarj edenler dikkat! Tüm veriler çalınıyor
Telefonunu toplu alanlarda şarj edenler dikkat! Tüm veriler çalınıyorToplu alanlarda bulunan şarj istasyonlarında veri çalınma riskine karşı uzmanından uyarı geldi. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilgin Metin, “Birçok şarj istasyonunda eğer halka açık ortamlardaysa içerisine çeşitli donanımsal veriler yerleştiriliyor. Siz telefonunuzu buraya taktığınız zaman telefonunuzun içerisindeki verilere erişilebiliyor" dedi.
18.05.2023Yaşam
Osman Nuri Kabaktepe: İstanbul'un bazı ilçelerinde itirazlarımız var
Osman Nuri Kabaktepe: İstanbul'un bazı ilçelerinde itirazlarımız varAK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, seçim sürecinde gerçekleştirilecek saha çalışmaları hakkında, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda konuştu. Kabaktepe, “Muhakkak maddi hatalar olur, partiler tespitlerini yapıyor, bizim de tespitlerimiz var, bu tespitlere itirazlar oluyor. Bizim de İstanbul'un bazı ilçelerinde itirazlarımız var. Diğer partilerin de itirazları var. Bunlar her dönemde olacaktır" şeklinde konuştu.
17.05.2023Gündem
YSK Başkanı Yener: Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi yoktur
YSK Başkanı Yener: Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi yokturYüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener seçim sürecine ilişkin konuştu. YSK Başkanı Yener, 'YSK itirazları yasal sürede görüşülüp sonuçlandırılacak. Sosyal medyada paylaşılan asılsız iddialara itibar edilmemeli.' dedi.
17.05.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İmamoğlu ve Yavaş milletimize özür borçlular
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İmamoğlu ve Yavaş milletimize özür borçlularAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız seçimi açık ara önde bitirdi. Muhalefet bütün antidemokratik refleksleri sergiledi." ifadelerini kullandı.
15.05.2023Gündem
YSK Başkanı'ndan seçim sonuçlarına ilişkin yeni açıklama
YSK Başkanı'ndan seçim sonuçlarına ilişkin yeni açıklamaYSK Başkanı Ahmet Yener seçim sonuçlarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Yener, "Yurt içi sandık sayısı yüzde 100 oranında açılmış olup, katılım oranı yüzde 88,92, yurt dışında ise 52,69 oranında gerçekleşmiştir. Cumhurbaşkanı Seçimi'nde adayların seçilme yeterliliğini kazanamadığını, 28 Mayıs Pazar günü ikinci tur seçimin yapılmasına karar verilmiştir." diye konuştu.
15.05.2023Gündem
YSK Başkanı Yener oy oranlarını açıkladı
YSK Başkanı Yener oy oranlarını açıkladıYSK'da veri akışı devam ediyor. YSK Başkanı Ahmet Yener son oy oranını açıkladı. YSK Başkanı Ahmet Yener, 'Sandıkların yüzde 99,4'ü açıldı. 09.45 itibariyle Sayın Erdoğan 49,4 oy oranına sahiptir. Sayın Kılıçdaroğlu 44,9 oy oranına sahiptir. Yurt içinde açılmayan sandık sayısı 27' dedi.
15.05.2023Gündem
Yurt dışı oy kuyruğu! '10 binin üzerinde insan mevcut'
Yurt dışı oy kuyruğu! '10 binin üzerinde insan mevcut'Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurtdışı temsilciliklerinde kullanılan ve uçakla Ankara’ya getirilen oyların bulunduğu ATO Kongresium’da görevliler ve partililer oy sayımını yapmak için uzun kuyruklar oluşturdu.
15.05.2023Gündem
Yurt dışı oylarında son durum! İşte açılan sandık sayısı
Yurt dışı oylarında son durum! İşte açılan sandık sayısı14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim sonuçları belli olmaya başladı. Yurt dışında kullanılarak Ankara'ya getirilen 1 milyon 817 bin oyun sayımına başlandı, işte ilk sonuçlar...
15.05.2023Gündem
YSK Başkanı Yener, sisteme girilen sandık sayısını duyurdu
YSK Başkanı Yener, sisteme girilen sandık sayısını duyurduYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, sisteme girilen sandık sayısını açıkladı. Yener, "Saat 02.25 itibariyle toplam sandıklarda açılma oranı yüzde 91.93 olup, yurt içi sandıklarda açılma oranı yüzde 94.68, yurt dışı sandıklarda açılma oranı ise yüzde 36.85'tir. Bu verilere göre sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.49, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.79 Sayın Sinan Oğan yüzde 5.29, Sayın Muharrem İnce yüzde 0.43 oy oranına sahiptir." dedi.
15.05.2023Gündem
Sinan Oğan: Seçimler ikinci tura kalmış görünüyor
Sinan Oğan: Seçimler ikinci tura kalmış görünüyorTürkiye cumhurbaşkanı ve milletvekili oy sayımı sürerken ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, seçim değerlendirmesinde bulundu. "Seçimler ikinci tura kalmış görünüyor" diyen Oğan, "Bu süreçte memleketimize hayırlı bir sonuç olması için biz elimizden geleni yapacağız. Şu an şunu veya bunu destekleyeceğiz asla demeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
14.05.2023Gündem
YSK Başkanı Yener sisteme girilen sandık sayısını açıkladı
YSK Başkanı Yener sisteme girilen sandık sayısını açıkladıYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Şu anda açılan sandık oranı YSK'nın sisteminde yurt içinde 71.64, yurt dışında toplam 18.76, toplam açılma oranı 69.12'dir... Şu anda veri girişi devam etmektedir.” dedi.
14.05.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sayım şeffaflıkla ilerliyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sayım şeffaflıkla ilerliyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin açıklamalarına tepki göstererek, “Çıkıp da sayım süreci devam ederken biz hiçbir şekilde seçim sonucu açıklamayız. Milletimiz müsterih olsun. Sayım devam etmektedir. Bütün siyasi partilerin temsilcileri oradadır. Vatandaşlarımız oradadır. Türk demokrasisi, bütün dünya önünde alnımızı ak edecek bir sınav vermeye devam etmektedir. Ekrem İmamoğlu çıktı 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur diyerekten bir açıklama yaptı. Bu diktatörce bir yaklaşımdır. Milli iradeye saygısızlıktır” dedi.
14.05.2023Gündem
YSK Başkanı Yener: Yayın yasağı kalktı
YSK Başkanı Yener: Yayın yasağı kalktıSandıkların kapanmasının ardından YSK Başkanı Başkanı Ahmet Yener açıklama yaptı. YSK Başkanı Yener, yayın yasağının kalktığını söyledi.
14.05.2023Gündem
Bizim Toptan ve Kerevitaş net satış gelirlerini açıkladı
Bizim Toptan ve Kerevitaş net satış gelirlerini açıkladıBizim Toptan, 2023 yılının ilk çeyreğinde kurumsal müşterilere hizmet verdiği Ev Dışı Tüketim (EDT) kanalındaki başarılı performansının da katkısıyla, net satış gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 91,5 artırarak büyümesini sürdürdü. Öte yandan Kerevitaş inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımıyla büyümeye devam ediyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde şirketin konsolide cirosu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 oranında artarak 3,2 milyar TL oldu.
12.05.2023Ekonomi
Resmi Gazete’de yayımlandı! ‘Ulusal Engelli Veri Sistemi’ oluşturulacak
Resmi Gazete’de yayımlandı! ‘Ulusal Engelli Veri Sistemi’ oluşturulacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, engelli bireylere tanınan hak ve hizmetlerden yararlanmada kullanılmak üzere, Engelli Bireylere Kimlik Kartı Verilmesine ve 'Ulusal Engelli Veri Sistemi' oluşturulmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
12.05.2023Gündem
Depremde hayat kurtaracak cihaz tasarlandı! En ufak sesi bile tespit ediyor
Depremde hayat kurtaracak cihaz tasarlandı! En ufak sesi bile tespit ediyorSivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dilci ve Ar-Ge Bilişim Uzmanı Emrah Bekçi, binalarda insan sayısını bildirecek, deprem anında sesli uyarı, deprem sonrası ise hassas dinleme ve canlı tespiti yapacak cihaz tasarladı. Deprem Acil Müdahale Ağı Sistemi (DAMAS) olarak adlandırılan cihaz için patent başvurusu yapıldı.
9.05.2023Gündem
Güneş Sistemi nasıl son bulacak? 'Dünya’nın geleceğini görüyoruz'
Güneş Sistemi nasıl son bulacak? 'Dünya’nın geleceğini görüyoruz'Gök bilimciler ilk kez, ölmekte olan bir yıldızın yörüngesindeki gezegenlerden birini yutmasıyla ortaya çıkan ışık patlamasını gözlemledi.

Benzer Haber Etiketleri

Veri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki veri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.