Vekil

Vekil

Son dakika vekil haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan vekil ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını vekil haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Vekil

haberleri sayfasında son dakika yaşanan vekil gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.653 vekil haberi bulunmuştur. Tüm vekil haberleri aşağıda listelenmiştir.
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Yunanistan’ı sert dille uyardı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Yunanistan’ı sert dille uyardıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yunanistan’ı sert bir dille uyararak, “Bu aziz milleti unutmayın, ona buna güvenerek haddinizi aşmayın” dedi.
15.09.2022Siyaset
Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete’de yayımlandı! Avukatlık ücretine zam geldi!
Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete’de yayımlandı! Avukatlık ücretine zam geldi!Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde, maktu ücretlere ilişkin önceki Tarife’nin yayımı sonrası oluşan mali tablo dikkate alınarak, çeşitli kalemlerde yüzde 70 ile yüzde 199 arasında olmak üzere ortalama yüzde 110 oranında artış yapıldı. Peki, Avukatlık ücreti ne kadar oldu? İşte davaya göre avukatlık ücretleri!
3.09.2022Ekonomi
AK Partili Turan'dan, Ahmet Şık'a tepki
AK Partili Turan'dan, Ahmet Şık'a tepkiAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık'ın AK Parti'ye yönelik sözlerine tepki gösterdi. Turan, "'AK Parti kapatılacak, AK Partililer yargılanacak' demiş. Son sözü baştan söyleyeyim; kapatmazsanız adam değilsiniz, yargılamazsanız adam değilsiniz." dedi.
31.08.2022Siyaset
Son dakika... Kamu çalışanı milyonları ilgilendiriyor! Memuriyetten ayrılanlar yeniden memur olabilir mi?
Son dakika... Kamu çalışanı milyonları ilgilendiriyor! Memuriyetten ayrılanlar yeniden memur olabilir mi?Milyonlarca kişi memur olmanın hayalini kuruyor. Kamuda çalışma imkanı bulanların ise bu hayali bazen yarım kalabiliyor. Çeşitli nedenlerme memuriyetten ayrılan ya da memurken emekli olanlar yeniden kamuda çalışıp çalışamayacaklarını merak ediyor. Memuriyetten ayrılanlar için yeniden kamuda çalışma imkanı bulunuyor.
Kremlin'e yakın ismin kızı öldürüldü! Saldırının arkasındaki ismi açıkladılar...
Kremlin'e yakın ismin kızı öldürüldü! Saldırının arkasındaki ismi açıkladılar...Ünlü Rus düşünür Aleksander Dugin’in aracına yerleştirilen bombanın infilakı Rusya’da gündemi sarstı. Ülkede halk nezdinde Ukrayna karşıtı hareketlerin ivme kazanması bekleniyor. Suikast sonucu kızını kaybeden 60 yaşındaki Dugin, 2007 yılında Türkiye’de görülen “Ergenekon” davasında da adını duyurmuştu. Suikastın üzerinden 48 saat geçmeden eski Rus vekil saldırının arkasındaki ismi açıkladı.
22.08.2022Dünya
e-Devlet'ten ücretsiz başvuru yapılıyor, 10 dakikada tamamlanıyor! 10 bin 280 TL...
e-Devlet'ten ücretsiz başvuru yapılıyor, 10 dakikada tamamlanıyor! 10 bin 280 TL...İnternetten alışveriş yapan herkesi yakından ilgilendiriyor. Site üzerinden her gün on binlerce alışveriş yapılıyor. Siparişler vatandaşların eline ulaşıyor ancak eksik, yanlış ya da bozuk ürünler sebebiyle çoğu kişi mağduriyet yaşıyor. Bu durumda olan vatandaşlar ise hakkını aramak yerine 'süreç çok yavaş işler, nasılsa elimize itiraz sonucu bir şey geçmeyecek' diyerek başvuru yapmıyor. Boşa giden paralar ise her yıl milyarları buluyor. Dilekçe vermek için kurumlara gitmeye gerek yok. Mağduriyet yaşayanlar e-Devlet üzerinden şikayetlerini dile getirebiliyor. Bu işlem 10 dakikada tamamlanıyor. Aynı zamanda hakem heyetine başvuru için herhangi bir ücret de ödenmiyor; masraflar devlet tarafından karşılanıyor. Adım adım anlatıldı. İşte konuya ilişkin detaylar...
15.08.2022Ekonomi
Bakanlık 6 ilde 130 sözleşmeli personel alacak! Kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilecek!
Bakanlık 6 ilde 130 sözleşmeli personel alacak! Kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilecek!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 130 personel alacak! Yayımlanan ilana göre, Bakanlık, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında görevlendirilmek üzere başta mühendis olmak üzere çok sayıda personel alacak. Peki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı şartları!
Akşener: Oy verirken herkesi en ince kuyumcu terazisinde tartın
Akşener: Oy verirken herkesi en ince kuyumcu terazisinde tartınİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Siyasetçinin görevi; seçmeninin derdini tasasını dinleyip, çözüm üretmek, çözümler üzerinden de rekabet etmektedir. Artık sizi ‘şuculu buculu’ üzerinden düşman etmeye çalışanlara, 'Hadi oradan' diyeceksiniz. Oy verirken, ben dahil herkesi en ince kuyumcu terazisinde tartacaksınız" dedi.
11.08.2022Siyaset
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek?
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Yeni Varlık Barışı düzenlemesi ayrıntılar belli oldu. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz gibi varlıkların ekonomiye kazandırılması hedeflenenen Varlık Barışı’nda son gün 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Peki, Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Varlık Barışı’nda vergi dairelerinde beyanda bulunulacak mı? Varlık Barışı’nda transfer nasıl gerçekleşecek? Varlık Barışı vergilendirme nasıl olacak? İşte detaylar…
9.08.2022Ekonomi
CHP milletvekili sayısı! CHP’nin kaç milletvekili var 120 mi?
CHP milletvekili sayısı! CHP’nin kaç milletvekili var 120 mi?CHP'nin her hafta salı günü TBMM'de yaptığı grup toplantısı, bu haftadan itibaren ekim ayına kadar değişik illerde yapılacak. Bunun ilk durağı Erzurum oldu. 120 vekil yarın (2 Ağustos) Ankara'dan saat 07.40'da kalkacak olan Erzurum uçağına binecek, aynı gün saat 20.40 uçağıyla da Ankara'ya dönecek. Söz konusu gelişmenin ardından CHP’nin milletvekili sayısıyla ilgili araştırma yapılmaya başlandı. Öte yandan Vekillerin aynı uçakta bulunması parti içinde endişe yarattı. Peki, CHP’nin kaç milletvekili var 120 mi? İşte CHP milletvekili sayısı...
1.08.2022Siyaset
İYİ Parti lideri Akşener: Türkiye’nin çözülemeyecek problemi yok
İYİ Parti lideri Akşener: Türkiye’nin çözülemeyecek problemi yokİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Türkiye’nin çözülemeyecek problemi yok. Birlikte el ele verip bu karanlık düzeni değiştireceğiz ve seçmenin velinimet olduğunu göstereceğiz" dedi.
30.07.2022Siyaset
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan DBP'li Salihe Aydeniz kararı
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan DBP'li Salihe Aydeniz kararıSon dakika gelişmesi. TBMM Karma Komisyonu polise yumruk atan DBP'li vekil Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi.
26.07.2022Gündem
HDP'li vekillerin seçimini Kandil'de yapmışlar! PKK'lı terörist itiraf etti
HDP'li vekillerin seçimini Kandil'de yapmışlar! PKK'lı terörist itiraf ettiGri listede aranırken PKK’dan kaçan Merdan Rüştü Ovalıoğlu, ifadesinde, 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP’nin milletvekili listesinin Kandil’de hazırlandığını, adaylarla burada tek tek görüşüldüğünü söyledi. Ovalıoğlu, 12’si halen milletvekili 17 kişiyle ilgili tanıklıklarını ayrıntılarıyla anlattı.
22.07.2022Gündem
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor! Zararı karşılamak zorunda
Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor! Zararı karşılamak zorundaEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Zararı apartman yönetimi karşılamak zorunda. Güvenlik sistemi bozuk olan apartmanlarda herhangi bir kullanım hatası yoksa sorunu site yönetiminin gidermesi gerekiyor. Site yönetiminin bu tip sorunlarla derhal ilgilenmesi, ilgili firmayı arayarak, mümkün olan en kısa sürede bakım-onarımı yaptırması gerekiyor. Aksi halde, doğabilecek zararlardan site yönetimi sorumlu oluyor. Ancak, site yönetimi ilgilendiği halde, sorun hemen giderilemiyorsa, onarımın yapılabilmesi için zamana ihtiyaç varsa örneğin yurtdışından parça bekleniyorsa yapacak da başka bir şey yoksa, artık yönetim sorumlu tutulamaz. İşte apartman yönetimiyle ilgili ev sahibi ve kiracıların bilmesi gereken tüm detaylar...
11.07.2022Ekonomi
İsveçli vekillerin PKK/YPG'ye desteği hükümeti panikletti! Başbakan Andersson ve bakanlardan tepki...
İsveçli vekillerin PKK/YPG'ye desteği hükümeti panikletti! Başbakan Andersson ve bakanlardan tepki...NATO'ya katılım için Türkiye ile mutabakat imzalayan İsveç’te Sol Parti vekillerinin terör örgütü PKK/YPG’nin sözde bayraklarıyla kameralara poz vermesi Türkiye’ye bu örgütlere desteğin kesileceğine dair taahhütte bulunan hükümeti telaşlandırdı. Başbakan Andersson ve bakanlar görüntülerin kabul edilemez olduğunu söyledi.
7.07.2022Dünya
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığı kaldırıldı
DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığı kaldırıldıTBMM Anayasa, Adalet Karma Komisyonu'nda kurulan Hazırlık Komisyonu'nda, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı, Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili dosya, CHP ve HDP'li üyelerin ret oylarına karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.
6.07.2022Gündem
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye'ye asılsız suçlama! Köşeye sıkışınca gazeteciye hakaret etti.
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye'ye asılsız suçlama! Köşeye sıkışınca gazeteciye hakaret etti.Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis bugün AB Parlamentosu başkanı Roberta Metsola'nın daveti üzerine Avrupa Parlamentosu'na seslendi. Ancak söz konusu toplantı hiç de Yunan Başbakan'ın beklediği bir havada gerçekleşmedi.
5.07.2022Dünya
Kurban bağışında vekalet nasıl verilir? İnternetten kurban bağışında vekalet nasıl verilir, alınır?
Kurban bağışında vekalet nasıl verilir? İnternetten kurban bağışında vekalet nasıl verilir, alınır? Kurban Bayramı yaklaşırken kurban bağışı ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Kurban ibadetini bağışlamak isteyenler sıklıkla vekalat konusunda araştırma yapıyor. Dini hükümlere göre, Kişi, kurbanını bizzat kesebileceği gibi vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Peki, Kurban bağışında vekalet nasıl verilir? İnternetten kurban bağışında vekalet nasıl verilir, alınır? İşte detaylar…
5.07.2022Dini Bilgiler
Aykut Erdoğdu'nun eski eşi kimdir? Özge Pomen’in ses kaydı olayı nedir?
Aykut Erdoğdu'nun eski eşi kimdir? Özge Pomen’in ses kaydı olayı nedir?İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve eşi Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Tuba Torun CHP'den istifa etti. İstanbul Milletvekili Erdoğdu'nun eski eşiyle yaptığı bir telefon görüşmesinin kayıtları sosyal medyaya yansımıştı. Söz konusu gelişmenin ardından Aykut Erdoğdu'nun eski eşi kimdir, Özge Pomen nereli, kaç yaşında, Aykut Erdoğdu'nun ilk eşi Özge Pomen’in ses kaydı nedir? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.
29.06.2022Gündem
NATO’daki Türkiye zaferi PKK yanlısı vekili çılgına çevirdi! İsveç’i böyle tehdit etti
NATO’daki Türkiye zaferi PKK yanlısı vekili çılgına çevirdi! İsveç’i böyle tehdit ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Madrid'deki NATO liderler zirvesi öncesinde Stoltenberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ve İsveç Başbakanı Magdalena Andersson'la görüşmesi Türkiye’nin zaferi ile sonuçlandı. NATO'ya üye olmak için Türkiye'nin taleplerini kabul eden İsveç'te PKK yanlısı Emine Kakabaveh bir kez daha gündem oldu. Yapılan anlaşmayı 'Kara gün' olarak nitelendiren Kakabaveh, İsveç hükümetini resmen tehdit etti.
29.06.2022Dünya
Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar: Sessiz kalmayacağız!
Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar: Sessiz kalmayacağız!AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Meclis'te bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Amerika Birleşik Devletleri’de dahil olmak üzere güçlü olduğunu zannettiğimiz ekonomilerde bile resesyon riskinin ortaya çıktığı ve bu konuların konuşulmakta olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı. Kurtulmuş konuşmasının devamında, "Yunanistan'daki adaların silahlandırılmasına sessiz kalmayacağız." sözlerine yer verdi.
28.06.2022Siyaset
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yeni eşi Tuba Torun’un ses kaydı sosyal medyada
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yeni eşi Tuba Torun’un ses kaydı sosyal medyadaCHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yeni eşi Tuba Torun’un ses kaydı da sosyal medyaya düştü. CHP’li Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı paylaşıldıktan kısa bir süre sonra yeni bir ses kaydı sosyal medyaya düştü. Yeni ses kaydı, Sosyal medyadaki ‘Özge’ adlı hesaptan, özetle “Dolarla vekil oluyorlar, ben olamıyorum’ demiştin hatırlıyor musun Tuba Torun. Neyse ki artık partidesin, Aykut Erdoğdu’yu aldın sırada vekillik var” ifadesi eşliğinde paylaşıldı
27.06.2022Siyaset
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Orman yangınları her bir vatandaşımızı derinden üzmektedir. Cezaların yeniden ele alınmasında fayda görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları, bizim için ayrıca talimattır. Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalar somutlaşınca Cumhurbaşkanı'mız ve kamuoyuna açıklayacağız" dedi.
25.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili tartışmalara son noktayı koyduAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ağrı'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimlerindeki adaylığına yönelik tartışmalara da değindi. Bozdağ, "2023’te yapılacak seçim Cumhurbaşkanımızın ikinci seçimi olacaktır. Yürürlüğü açıkça yazıyor." ifadelerini kullandı.
25.06.2022Siyaset
İsmailağa Cemaati lideri kim olacak, Mahmut Efendinin yerine kim gelecek? Hasan Kılıç Hocaefendi kimdir?
İsmailağa Cemaati lideri kim olacak, Mahmut Efendinin yerine kim gelecek? Hasan Kılıç Hocaefendi kimdir?Mahmut efendinin yerine kim gelecek, İsmailağa Cemaati yen lideri kim olacak? İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, 93 yaşında vefat etti. Cenazesi bugün Ali Haydar Efendi'nin yanına; Eyüpsultan Sakızağacı mezarlığına defnedilecek. Söz konusu ölümün ardından İsmailağa Cemaati lideri kim olacak, Hasan Kılıç Hocaefendi kimdir? Mahmut Ustaosmanoğlu yerine kim gelecek?
24.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vekil ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki vekil haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.