Tezgah

Tezgah

Son dakika tezgah haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tezgah ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tezgah haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tezgah

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tezgah gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.035 tezgah haberi bulunmuştur. Tüm tezgah haberleri aşağıda listelenmiştir.
Balık fiyatları halde 20 lira tezgahta 100 lira! 5 katı fark balıkçıları isyan ettirdi: Fiyatları düşürün...
Balık fiyatları halde 20 lira tezgahta 100 lira! 5 katı fark balıkçıları isyan ettirdi: Fiyatları düşürün...Balık fiyatlarındaki farklar balıkçılar ile esnafı karşı karşıya getirdi. İstanbul Gürpınar Balık Hali'nde denize açılmayan balıkçılar ve hale balık almaya gelen esnaf arasında hamside fiyat gerginliği sürüyor.
21.09.2023Gündem
Çiğ köfte akşamında kaptanlar belli oldu! 18 Eylül MasterChef All Star'da kırmızı ve mavi takımda kimler var?
Çiğ köfte akşamında kaptanlar belli oldu! 18 Eylül MasterChef All Star'da kırmızı ve mavi takımda kimler var?MasterChef All Star'da yeni kaptanlar belli oldu. 18 Eylül MasterChef kaptanlar kim oldu sorusu da cevabını buldu. Kırmızı ve mavi takım bu akşam çiğ köfte yapmak için tezgah başına geçecek. Şefler yarışmacılarından en iyi çiğ köfteyi yapmalarını isteyecek. Peki MasterChef All Star'da kırmızı ve mavi takımlar nasıl oluştu?
18.09.2023Televizyon
Masterchef All Star'da  Mehmet şef fenalaştı! Mehmet Yalçınkaya'nın açıklamaları şaşırttı
Masterchef All Star'da Mehmet şef fenalaştı! Mehmet Yalçınkaya'nın açıklamaları şaşırttıMasterChef All Star'ın ekranlara gelen 11 Eylül tarihli 85. son bölümünde, yarışmacılar kaptanlık oyununda en iyi döneri yapmak için tezgah başında zamanla mücadele etti. Kıran kırana yarışın sonunda bütün yarışmacıların dönerini tadan jüri üyelerinden Mehmet Şef, rahatsızlandı.
12.09.2023Televizyon
İstanbul'da balık boyu denetimi! Tek tek ölçüldü
İstanbul'da balık boyu denetimi! Tek tek ölçüldüİstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri balıkların perakende satıldığı noktalara ve depolama alanlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Balıkların boyları ve uygunlukları ölçüldü, esnafa hijyen uyarıları yapıldı. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, "2023 yılında şu ana kadar 35 bine yakın denetim yaptık, yaklaşık 889 kişiye 4 milyon liraya yakın idari para cezası uygulandı, 90 milyon su ürününe ise el konuldu." dedi. Karaca, "Bu sene isravritte bir sıkıntı görüyoruz, 13 santimetre boyu. Geçen gün, yaklaşık 1 ton istavrit balığına su ürünleri halinde boy yasağından dolayı el koyduk." diye konuştu.
9.09.2023Yaşam
Tezgah değil, çöp kutusu değil! Mutfağın en kirli yerini kimse bilmiyor
Tezgah değil, çöp kutusu değil! Mutfağın en kirli yerini kimse bilmiyorHijyen açısından evin en önemli yeri mutfaktır. Sık sık temizlenmesi gereken mutfakta kullanılan temizlik ürünleri sanılanın aksine hijyenik değildir. Temiz olduğunu sandığınız yer bakteri yuvası olabilir. Mutfağın en kirli yerini duyunca inanamayacaksınız.
5.09.2023Sağlık
Tezgahlar doldu taştı! Balık fiyatları geriledi
Tezgahlar doldu taştı! Balık fiyatları gerilediÜlke genelinde Marmara, Ege ve Karadeniz'de balık avı yasağının kalkmasıyla ilk balıklar tezgahtaki yerlerini aldı. Yasağın kalkmasıyla fiyatlar da geriledi.
5.09.2023Ekonomi
Av yasağı kalktı tezgahlar balıkla doldu taştı! Kilo fiyatları belli oldu
Av yasağı kalktı tezgahlar balıkla doldu taştı! Kilo fiyatları belli olduAv sezonunun başlamasıyla denize açılan balıkçılar dün ağlarını hamsiyle doldurdu. Palamut ise çok ender görüldü. 15 kiloluk kasası mezatta 2 bin 500 liradan alıcı bulan hamsinin kilosu tezgahlara ise 150 liradan giriş yaptı.
2.09.2023Ekonomi
Sergen yeni düşmanını buldu! MasterChef All Star'da Kerem ve Sergen tezgah başında tartıştı
Sergen yeni düşmanını buldu! MasterChef All Star'da Kerem ve Sergen tezgah başında tartıştıMasterChef All Star'da haftanın takımları oluştu. 28 Ağustos MasterChef takım kaptanları Esra Tokelli ve Alican Sabunsoy oldu. Mavi takımda buluşan MasterChef Sergen ve Kerem arasında ilk takım oyununda kriz çıktı.
28.08.2023Televizyon
MasterChef Esra evli mi? 2023 MasterChef All Star Esra Tokelli nereli, kaç yaşında?
MasterChef Esra evli mi? 2023 MasterChef All Star Esra Tokelli nereli, kaç yaşında?Esra Tokelli, MasterChef All Star 2023'te ana kadro için mücadel ediyor. 44 yaşındaki Esra Tokelli, geçtiğimiz sezonlarda yarışmıştı. MasterChef 2023 yarışmacılar arasında yer alabilmek için tezgah başına geçecek Tokelli, İstanbul'dan yarışmaya katılıyor. Peki MasterChef Esra evli mi, nereli?
28.08.2023Televizyon
Mehmet Şef Alican'ı stüdyoya gömdü Esra O'nu kaptan yaptı! MasterChef All Star'da haftanın takımları belli oldu
Mehmet Şef Alican'ı stüdyoya gömdü Esra O'nu kaptan yaptı! MasterChef All Star'da haftanın takımları belli olduMasterChef All Star yeni takımlar belirlendi. 28 Ağustos MasterChef takım kaptanlık oyununda yarışmacılar baklava yapmak için tezgah başına geçti. Batuhan'ın yaptığı baklava sosyal medyada gündem olurken MasterChef Tahsin ve Hasan'ın tarifleri beğeni kazandı. Öte yandan tadım kısmında Mehmet Şef, MasterChef Alican Sabunsoy'a hiç beklemediği anda lafı soktu. Peki MasterChef haftanın takımları ve kaptanlar kimler oldu? İşte detaylar...
28.08.2023Televizyon
Denizlerde av yasağı kalkıyor! Tezgahlar dolup taşacak
Denizlerde av yasağı kalkıyor! Tezgahlar dolup taşacakDenizlerde av yasağı 1 Eylül'de sona eriyor. Teknelerini ve ağlarını yeni sezona hazırlayan balıkçılar av sezonunun başlamasını bekliyor. Rumeli Feneri'ndeki balıkçı barınağında hazırlıklarını sürdüren balıkçılardan İsmail Pekdemir, "Geçen yıllara göre palamut çok var diyemeyiz ama Allah nasip ederse hamsi var, çinekop var, istavrit var, lüfer var yani Allah herkesin rızkını verir. " dedi. Balıkçı Aydoğan Kamburoğlu ise artan maliyetleri gerekçe göstererek, "Zaten şu an da hazırlığımızı yapıyoruz ama denize çıkıp çıkmayacağımız henüz belli değil. Artan maliyetlerden dolayı şu an da eleman dahi almış değilim. " diye konuştu.
27.08.2023Yaşam
MasterChef Rıfat elendi mi? Rıfat Yurttaş kimdir, kaç yaşında?
MasterChef Rıfat elendi mi? Rıfat Yurttaş kimdir, kaç yaşında? MasterChef Rıfat elendi mi sorusu gündemdeki yerini aldı. 20 Ağustos MasterChef kim elendi sorusu izleyicinin merak konusu oldu. Hafta boyunca yapılan dokunulmazlık oyunları sonrası potaya giren eleme adayları bugün yeniden tezgah başına geçiyor. Bu isimlerden birisi de Rıfat Yurttaş oldu. Peki MasterChef Rıfat Yurttaş kimdir?
21.08.2023Televizyon
Fırsatçıların yeni hilesi ortaya çıktı: Esmer pirinçten bal! Gıda Güvenliği Denetim Uzmanı açıkladı
Fırsatçıların yeni hilesi ortaya çıktı: Esmer pirinçten bal! Gıda Güvenliği Denetim Uzmanı açıkladıBallar artık piyasada üretimi yaygınlaşan sahtecilik olaylarından dolayı çoğu tüketiciye güven vermiyor. Katkı maddeleri ile üretilen bal, hem sağlığı tehdit ediyor, hem de paranın çöpe gitmesine neden oluyor. TÜKONFED Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Komite Başkanı Nurten Sırma, fırsatçıların yeni yöntemini anlatarak, sahte balın nasıl anlaşılabileceğine ilişkin bilgilendirici açıklamalarda bulundu.
2.08.2023Ekonomi
Sirkeci’deki börekçide mide bulandıran görüntü: Fare tepsilerin içinde gezdi
Sirkeci’deki börekçide mide bulandıran görüntü: Fare tepsilerin içinde gezdiFatih Sirkeci’deki bir börekçide, farenin tepsilerin içerisindeki yiyecek kırıntılarını yediği o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Dükkanda ayrıca hijyen kurallarının hiçe sayıldığı görüldü.
1.08.2023Gündem
Kaptanlık oyununda gerginlik tavan yaptı! MasterChef All Star'da Alican'ın gelişi iki kişiyi çıldırttı!
Kaptanlık oyununda gerginlik tavan yaptı! MasterChef All Star'da Alican'ın gelişi iki kişiyi çıldırttı!MasterChef All Star yarışmasında yeni haftanın kaptanlık oyunu oynandı. Kırmızı ve mavi takım arasındaki kıran kırana mücadele giderek kızışıyor. 31 Temmuz akşamı yayınlanan yeni bölümde mavi takım yarışmacıları takım kaptanlığı için tezgah başına geçti. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden oluşan bir tabak hazırlandı. Yarışmaya dahil olan MasterChef Alican'ın gelişi iki kişiyi oldukça çıldırttı.
1.08.2023Televizyon
Stüdyoda kazansa da kaybetse de övülüyorlar! MasterChef All Star yeni başladı ama şampiyon iki adayı var!
Stüdyoda kazansa da kaybetse de övülüyorlar! MasterChef All Star yeni başladı ama şampiyon iki adayı var!MasterChef All Star tüm hızıyla devam ediyor. Dokunulmazlık oyunlarının yanısıra takım oyunları da kıran kırana geçen lezzet yarışmasında yarışmacılar da ellerinden geleni yapıyor. Tezgah başına geçince bambaşka bir insan olan MasterChef All Star yarışmacıları bir yandan da gergin anlara şahit oluyor. Sosyal medyada şimdiden iki şampiyonluk için iki aday var.
27.07.2023Televizyon
Dilara ve Tahsin tartıştı! MasterChef All Star eleme adayları kim oldu? 25 Temmuz MasterChef kim kazandı?
Dilara ve Tahsin tartıştı! MasterChef All Star eleme adayları kim oldu? 25 Temmuz MasterChef kim kazandı?MasterChef All Star'da ilk eleme adayları yeni haftada belli oldu. 25 Temmuz MasterChef takım oyununu kim kazandı sorusu da gündem oldu. Kırmızı ve mavi takım kıran kırana mücadele için tezgah başına geçti. 7 farklı bölgeden tariflerin yapıldığı yarışmada takım oyununu kazanan taraf belli oldu. Peki MasterChef takım oyununu kim kazandı?
25.07.2023Televizyon
MasterChef All Star takım kaptanları kim oldu? 24 Temmuz MASTERCHEF KIRMIZI, MAVİ TAKIMLARDA KİMLER VAR?
MasterChef All Star takım kaptanları kim oldu? 24 Temmuz MASTERCHEF KIRMIZI, MAVİ TAKIMLARDA KİMLER VAR?MasterChef All Star'da yeni takım kaptanları belli oldu. Eleme oyunu sonrası takımlar kaptanlık için yine tezgah başına geçti. Zorlu mücadelelere sahne olan rekabette takım kaptanları da netleşti. Peki 24 Temmuz MasterChef kırmızı ve mavi takımlarda kimler var?
24.07.2023Televizyon
Tezgahlar balıkla dolup taştı! Fiyatlar yarıya düştü
Tezgahlar balıkla dolup taştı! Fiyatlar yarıya düştüYasak kalktı, tezgahlar balıkla doldu. İzmir Balıkçı İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Şahin Çakan, 15 Temmuz itibarıyla Ege'de izin verilen trol avcılığı ile balık fiyatlarının düştüğünü söyledi.
24.07.2023Ekonomi
Çanakkale'de sardalyalar tezgahları süslüyor
Çanakkale'de sardalyalar tezgahları süslüyorSardalyalar tezgahlara düştü. Çanakkale'de, temmuz ayının ortalarında yağ oranı zirveye çıkan sardalya boyuna göre, kilosu 120 TL ile 200 TL arasında satılıyor. Ayrıca 15 Temmuz itibarıyla Ege Denizi'nin 6 mil açığında trol balıkçılarının av yasağının kalkması, balık piyasasını hareketlendirdi. Balıkhane esnafı Cemal Kartal, "Sardalya 1,5 aydır yağlı ama şu an yağ oranı zirvede. Şu an mangal söndüren cinsten dediğimiz zaman. Tezgahta iri ve ufak olmak üzere iki boy sardalyamız var" dedi.
20.07.2023Ekonomi
17 Temmuz MasterChef kaptanları kim oldu? MasterChef All Star'da kim kazandı?
17 Temmuz MasterChef kaptanları kim oldu? MasterChef All Star'da kim kazandı?MasterChef All Star tüm hızıyla sürüyor. Güzide'nin elenmesi sonrası kırmızı ve mavi takım tekrar tezgah başına geçti. Geçtiğimiz hafta Sergen ve Eray takım kaptanlıklarını almıştı. Peki 17 Temmuz MasterChef takım kaptanları kim oldu?
17.07.2023Televizyon
MasterChef All Star'da ilk takım oyununu kim kazandı? 11 Temmuz MasterChef dokunulmazlık kim kazandı?
MasterChef All Star'da ilk takım oyununu kim kazandı? 11 Temmuz MasterChef dokunulmazlık kim kazandı?MasterChef All Star'da ilk takım oyunu için mavi ve kırmızı takım tezgah başına geçti. Yeni sezonda ilk kez takımların karşı karşıya geldiği yarışmada dokunulmazlık oyunu da oynanıyor. Takımların belli olmasıyla birlikte sezonun flaş başlangıcı yapıldı. Peki 11 Temmuz MasterChef All Star dokunulmazlık kim kazandı?
11.07.2023Televizyon
MasterChef All Star 2023 kadrosu (ilk 20) | 2023 Masterchef yarışmacıları belli oldu, mücadele başlıyor!
MasterChef All Star 2023 kadrosu (ilk 20) | 2023 Masterchef yarışmacıları belli oldu, mücadele başlıyor!MasterChef All Star ana kadrosu belli oldu. tv8'de yayınlanan yarışmanın 20. yarışmacısı da Gamze Tosun oldu. Böylelikla ana kadro mücadeleri için tezgah başına geçen geçmiş sezon yarışmacılarından 20 isim tamamlandı. Şef Mehmet Yalçınkaya, yeni bölümde MasterChef Fatma Nur ile ilgili yeni açıklamayı yaptı. Bilindiği gibi fragmanda, Fatma Nur'un devam edemeyeceğini belirtmişti. İşte MasterChef 2023 ana kadro yarışmacıları liste
7.07.2023Televizyon
MasterChef All Star 18. yarışmacı kim oldu? 4 Temmuz MasterChef'te kim kazandı?
MasterChef All Star 18. yarışmacı kim oldu? 4 Temmuz MasterChef'te kim kazandı?MasterChef All Star'da ana kadroya giren 18. yarışmacı kim oldu sorusunun yanıtı merak ediliyor. Mücadele 4. grupla devam ediyor. 2022 sezonunda isimler tezgah başında yerini aldı. Ana kadro için kıran kırana rekabet devam etti. İki aamalı oyun sürdü. MasterChef All Star 18'înci yarışmacı da netleşti. Peki 4 Temmuz MasterCHef'te kim kazandı?
4.07.2023Televizyon
Kendi sezonunda 3 kez hastanelik oldu! MasterChef Çağatay hasta mı?
Kendi sezonunda 3 kez hastanelik oldu! MasterChef Çağatay hasta mı?MasterChef All Star'ın 16. yarışmacısı Çağatay Akgül oldu. 2022 sezonunda yarışmacıların tezgah başına geçtiğim lezzet yarışmasında en iyi tabağı çıkarmak için yarışıldı. Jüri üyelerini etkileyen şef adayları yaratıcılık aşamasına da çıktı. Yarıştığı sezonda hastalığıyla gündem olan MasterChef Çağatay ana kadroya girmeye hak kazandı. Peki MasterChef Çağatay hastalığı ne?
3.07.2023Televizyon

Benzer Haber Etiketleri

Tezgah ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tezgah haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.