Temmuz

Temmuz

Son dakika Temmuz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Temmuz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Temmuz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Temmuz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan temmuz gelişmeleri de dahil olmak üzere 53.879 temmuz haberi bulunmuştur. Tüm temmuz haberleri aşağıda listelenmiştir.
İTO Başkanı Avdagiç: Yerli ve milli ekonomiyi inşa edenlerle beraber yürüyeceğiz
İTO Başkanı Avdagiç: Yerli ve milli ekonomiyi inşa edenlerle beraber yürüyeceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 693 bin üyesi ile İstanbul iş dünyasının çatı örgütü olan İstanbul Ticaret Odası’nın Başkanı Şekib Avdagiç’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen İTO 140’ıncı Yıl Özel Ödülleri Programı'na katıldı.
25.09.2022Ekonomi
MHP lideri Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler: Sözleri, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdır
MHP lideri Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler: Sözleri, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdırMHP lideri Devlet Bahçeli, "2023'e doğru aday belli, karar net" mitingi kapsamında Erzurum'da önemli açıklamalarda bulundu. MHP lideri Bahçeli, "Hiç kimse boş hayale kapılıp yanlış hesap yapmasın. Alayınız çıksın karşımıza. Dadaşlar Türkiye'ye yan bakanlara direnir." ifadelerini kullandı.
25.09.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katıldı. Erdoğan "Başta kamu bankaları olmak üzere düşük faizle sizi yatırıma davet ediyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca çalışanlara verilen yemek ücretinin nakit olarak da verilebileceğini ve bunun vergiden istisna edilebileceğini söyledi. Erdoğan "2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik doğalgaz ve ısınma giderinin 1000 liraya kadar olan kısmı gelir vergisi ve sigorta kesintisinden muaf tutuyoruz. Küçük esnaflarımızla ilgili de onlara destek vermede adımlarımızı inşallah atacağız. Onları da güçlendirmeye gayret edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
25.09.2022Siyaset
Kuntz'la 12.maç! 7 beraberlik 2 galibiyet 2 mağlubiyet... İşte Türkiye - Faroe Adaları maçı kadroları
Kuntz'la 12.maç! 7 beraberlik 2 galibiyet 2 mağlubiyet... İşte Türkiye - Faroe Adaları maçı kadrolarıDaha önce milli takımın başında 11 maça çıkan ve sadece 2 kez kaybeden Stefan Kutz bugün Faroe Adaları karşısında 12.karşılaşmasına çıkacak. İşte iki takımın 11'leri...
25.09.2022Futbol
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Avrupa, yoksul ülkelere ücretsiz gübre tedarikimizi engellemeye çalışıyor
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Avrupa, yoksul ülkelere ücretsiz gübre tedarikimizi engellemeye çalışıyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada, "Avrupa, yoksul ülkelere ücretsiz gübre tedarikimizi engellemeye çalışıyor" dedi.
24.09.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirveye işaret etti: Bütün dünya Türkiye'yi konuşuyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirveye işaret etti: Bütün dünya Türkiye'yi konuşuyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı'nda Sakarya Acil Durum Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türkiye'de köprülerimizde araçlar gidip geliyor. Hani ekonomide her şey çökmüştü, batmıştı. Yollar tıklım tıklım dolu. Bu ekonomik canlılığı gösteriyor." dedi. Erdoğan ayrıca, "Rusya ve Ukrayna arasında savaş var. Tarım tahıl koridorundan tahılı Karadeniz'den dünyaya dağıtan hangi ülke? Esir takasını Türkiye yaptı. Takası yapıp ülkelerine gönderdik. Ve şu anda Rusya, Ukrayna, BM Genel Sekreteri ve dünya bizleri konuşuyor." ifadelerini kullandı.
24.09.2022Siyaset
Bolu Yuva Köyü nerede, Yuva Köyü zehirlemesi nedir?
Bolu Yuva Köyü nerede, Yuva Köyü zehirlemesi nedir?Bolu Yuva Köyü zehirlenme olayının detayları netleşiyor. Bolu'da 1 kişinin öldüğü, 148 kişinin kanlı ishal nedeniyle hastanelik olduğu Yuva köyünde, zehirlenmelerden oklar köy muhtarının üzerine çevrildi. Başsavcılık, Valilik'ten konuyla ilgili soruşturma izni aldı. Peki, Yuva Köyü zehirleme olayı nedir? Bolu Yuva Köyü nerede?
24.09.2022Yaşam
KPSS puan hesaplama! Puan hesaplama nasıl yapılır, hesaplama yöntemi nedir? 70, 80, 90 puan almak için kaç net lazım?
KPSS puan hesaplama! Puan hesaplama nasıl yapılır, hesaplama yöntemi nedir? 70, 80, 90 puan almak için kaç net lazım?Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz'da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin ardından ertelenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi birinci oturumu başladı. Sınavda, adaylara, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri testlerinden oluşan 120 soru için 150 dakika süre verildi. Peki, KPSS puan hesaplama nasıl yapılır, hesaplama yöntemi nedir?
24.09.2022Eğitim
Gupse Özay'dan kızıyla ilk paylaşım! 'Yok canım ne kıskançlığı'
Gupse Özay'dan kızıyla ilk paylaşım! 'Yok canım ne kıskançlığı'Barış Arduç ile iki yıl önce evlenen ve mutlu birlikteliği devam eden Gupse Özay, 9 Eylül tarihinde ilk kez anne olmanın mutluluğunu yaşamıştı. Şimdilerde annelik heyecanı yaşayan güzel oyuncudan kızıyla ilk paylaşım geldi.
24.09.2022Magazin
Ayşegül'ün duruşmasında tercümanı jiletleyen ağabeyi tutuklandı
Ayşegül'ün duruşmasında tercümanı jiletleyen ağabeyi tutuklandıKocaeli'de Afganistan uyruklu Muhammed Atikullah tarafından cinsel istismara uğrayıp başına taşla vurularak öldürülen Ayşegül Aydın (16) ile ilgili davanın ilk duruşmasında tercümana jiletle saldıran Ayşegül'ün ağabeyi Esat Aydın (21) tutuklandı.
23.09.2022Yaşam
Bursluluk parası ne kadar 2022? İOKBS bursluluk parası ne zaman yatacak 2022? Bursluluk parası kaç yıl alınıyor, kaç ayda bir verilir?
Bursluluk parası ne kadar 2022? İOKBS bursluluk parası ne zaman yatacak 2022? Bursluluk parası kaç yıl alınıyor, kaç ayda bir verilir?Bursluluk ücreti ne kadar 2022, bursluluk parası ne zaman yatacak 2022? İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre burs alamaya hak kazanan öğrenciler MEB tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine verilen bursun miktarını sorgulamaya başladı. Peki, İOKBS burs parası ne kadar, ne zaman yatacak?
23.09.2022Eğitim
Özel karpuz 20 yıl sonra tekrar üretildi
Özel karpuz 20 yıl sonra tekrar üretildiDenizli’nin Beyağaç ilçesinde uzun yıllar boyunca üretilip ihraç edilen, adına festivaller düzenlenen ancak üretimine ara verilen ‘Beyağaç Karpuzu’, 20 yıl sonra tekrar üretilmeye başlandı.
23.09.2022Yaşam
Yağışlar azaldı, çayda rekolte düştü
Yağışlar azaldı, çayda rekolte düştüKüresel ısınmanın etkileriyle yağış rejiminin değiştiği Doğu Karadeniz'de, meteorolojik verilere göre, bu yaz döneminde geçen yıla oranla yüzde 58 daha az alınan yağış nedeniyle kuruyan içme suyu kaynakları ve dere yataklarının ardından, çay tarımı da olumsuz etkilendi. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Çay rutubetli ve yağışı bol olan yerlerde yetiştiği için yağışlar azalınca rekolte de düşüyor" dedi.
23.09.2022Yaşam
Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Dikkat çeken detay!
Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Dikkat çeken detay!Asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişmeler kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor. Yapılan rekor zammın ardından yüksek maaş alan özel sektör çalışanlarına da peş peşe zam yapıldı. Dolaylı olarak tüm çalışanları ilgilendiren asgari ücret artışı ile ilgili hükümetten önemli açıklamalar geliyor. Bakan Bilgin, asgari ücret artışına ilişkin yaptığı açıklamada, "Çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız" diye konuştu. Peki asgari ücret zammı ne kadar olacak? Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır olası asgari ücret artışı ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunarak, asgari ücret ile ilgili kritik seviyeyi açıkladı.
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Türkiye'ye "Rusya ile Ukrayna arasındaki mahkum takası" teşekkürü
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Türkiye'ye "Rusya ile Ukrayna arasındaki mahkum takası" teşekkürüBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Güvenlik Konseyi'nde yaptığı konuşmada Dün Ukrayna ile Rusya arasında 250'den fazla savaş esirinin takas edildiği haberini sevindirici bir gelişme olarak nitelendirerek, "Bu anlaşmanın sağlanmasındaki rolleri için Türkiye'ye teşekkür ederim" dedi.
22.09.2022Dünya
Bakan Bilgin: STK’lar demokrasinin en temel dinamiğidir
Bakan Bilgin: STK’lar demokrasinin en temel dinamiğidirAK Parti’nin 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programı çerçevesinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “STK’lar demokrasinin en temel dinamiğidir” dedi.
22.09.2022Siyaset
Canice katledilen Ayşegül'ün duruşması savaş alanına döndü
Canice katledilen Ayşegül'ün duruşması savaş alanına döndüKocaeli'de yabancı uyruklu şahıs tarafından adım adım takip edilen ve başına taşla vurularak öldürülen 17 yaşındaki Ayşegül Aydın'ın duruşmasında kavga çıktı. Ayşegül'ün ağabeyi, sanığın "Ben yapmadım, kendisi düştü" ifadesini çeviren tercümana elindeki kesici aletle saldırdı.
22.09.2022Gündem
Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri kapsıyor! Maaşlara zam geliyor, kabul edildi!
Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri kapsıyor! Maaşlara zam geliyor, kabul edildi!Emekli, memur milyonları kapsıyor. Müjdeli haber geldi. Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri ile ilgili son dakika gelişmesi. Oran belli oldu. Milyonlarca kişinin maaşında büyük artış yaşanacak. AK Parti tarafından 3600 ek gösterge ve öğrenci affını da içeren 57 maddelik yasa teklifini TBMM’de kabul edildi. 3600 ek gösterge düzenlemesi 5 milyon 300 bin memur ve emeklisini kapsayacak. 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrasında emekli ikramiyelerinde 50 bin liraya varan artış görülecek. Emekli aylığı da belli bir oranda yükselecek. Peki kimin maaşı ne kadar artacak? İşte son dakika haberinin detayları...
22.09.2022Emekli
U19 Mili Takımımıza 3 gol atarak yıldızlaşmıştı! Gelen haber şaşırttı, şu anda kulüpsüz...
U19 Mili Takımımıza 3 gol atarak yıldızlaşmıştı! Gelen haber şaşırttı, şu anda kulüpsüz...U19 Milli Takımımız, UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu ilk maçında karşılaştığı Lüksemburg ile 4-4 berabere kaldı. Lüksemburg'da Leon Elshan maçta hat-trick yaparken şu anda kulüpsüz olduğu ortaya çıktı.
22.09.2022Şampiy10
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası politika faizini bir puan düşürdü. Banka böylece iki ay üst üste toplam iki puanlık faiz indirime gitti. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!
22.09.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından faiz kararını açıkladı. Buna göre banka, bir hafta vadeli Repo ihale faiz oranında (Politika Faizi) 100 baz puan indirime giderek, yüzde 12 seviyesine çekti.
22.09.2022Ekonomi
Sınır kapılarında kaçakçılığa geçit yok
Sınır kapılarında kaçakçılığa geçit yokGüneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı sınır kapılarında son 3 ayda 72 kaçakçılık olayında 15 milyon 305 bin 232 TL gümrük kaçağı eşya ele geçirildi.
22.09.2022Yaşam
Eski ABD Başkanı Trump ve 3 çocuğuna dolandırıcılık davası açıldı
Eski ABD Başkanı Trump ve 3 çocuğuna dolandırıcılık davası açıldıEski ABD Başkanı Donald Trump ve 3 çocuğu Donald Trump Jr, Ivanka Trump ve Eric Trump hakkında Trump Organization'da dolandırıcılık yaptıklarına ilişkin dava açıldı.
21.09.2022Dünya
ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı
ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladıAmerikan merkez bankası (Fed) faiz kararını açıkladı. Fed, politika faizini 75 baz puan artırarak 3,00-3,25 seviyesine yükseltti.
21.09.2022Ekonomi
Türk İnterpol’ü göz açtırmıyor! Mafya tipi suç örgütü liderleri yurt dışında yakalandı
Türk İnterpol’ü göz açtırmıyor! Mafya tipi suç örgütü liderleri yurt dışında yakalandıTürk Polis Teşkilatı'nın yurt içinde mafya tipi suç örgütleri ile yaptığı etkin mücadele, uluslararası alanda da hız kesmeden devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol- Europol Daire Başkanlığınca oluşturulan özel ekip, aralarında Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in de yer aldığı 7 suç örgütü firarisinin bulundukları ülkelerde yakalanmasını sağlarken, bu yıl içerisinde 84 suçlunun da Türkiye’ye iade edilmesini sağladı.
21.09.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Temmuz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki temmuz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.