Tahıl Krizi

Tahıl Krizi

Son dakika tahıl krizi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tahıl krizi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tahıl krizi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tahıl Krizi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tahıl krizi gelişmeleri de dahil olmak üzere 160 tahıl krizi haberi bulunmuştur. Tüm tahıl krizi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Erken seçim tartışması! AK Partili Çelik: Seçim tarihine ilişkin değerlendirme yapılıyor
Erken seçim tartışması! AK Partili Çelik: Seçim tarihine ilişkin değerlendirme yapılıyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Bizim irademiz seçimin 18 Haziran'da zamanında yapılması yönünde. Fakat 18 Haziran’la ilgili çıkabilecek bazı sıkıntılar; yani vatandaşlarımızın yurt içinde bir seyahat dönemi olması ve çeşitli şekillerde ülkemizde büyük bir hareketliliğin yaşandığı bir dönem olması sebebiyle bir değerlendirme yapılıyor'' dedi.
2.01.2023Gündem
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattı
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, ekonomi gündemine ilişkin tüm detayları TRT Haber canlı yayınında değerlendirdi. Bilgin, "EYT düzenlemesini ocak ayı içerisinde Meclis'e takdim edeceğiz" dedi. Emekli olacakların ağırlıklı yaş ortalamasının 50'nin üzerinde olduğunu belirtti. EYT'nin maliyetinin 100 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.
29.12.2022Ekonomi
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması! Tarih verdi
Bakan Bilgin'den flaş EYT açıklaması! Tarih verdiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir programda gündeme dair merak edilenleri yanıtladı. Bakan Bilgin "Belirlediğimiz asgari ücret rakamı, Cumhuriyet tarihinin rekoru. Peşin muhalefet yapmak isteyenler kendilerine gerekçe üretmekte zorlanabilir. Biz doğru yaptığımızı biliyoruz" dedi. Bakan Bilgin ayrıca EYT'ye dair yaptığı açıklamada "Bir yaş aralığı olması ihtimal dahilindedir. Henüz netleşmedi. İmkanlar nispetinde en kapsayıcısı olacak. Kamu çalışanlarımız için yaptığımız çok önemli bir şey var. Talep edilirken çok konuşuluyordu ama çözülünce pek konuşulmuyor. O da şu, sözleşmeli personellerimizi kadroya geçirdik. Yarın Meclis'e gidiyor." ifadelerini kullandı.
25.12.2022Ekonomi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş EYT açıklaması
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den flaş EYT açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kamu çalışanlarını 3600 ek gösterge düzenlemesiyle yaklaşık 6 milyonu kapsayan bir düzenlemeyle onların hayatlarında ve emeklilik süreçlerinde karışılacakları sorunları çözecek bir uygulamayı gündeme getirdik. Biliyorsunuz Emeklilikte yaşı bekleyenlerle ilgili yaptığımız çok yakında bu ay içerisinde meclise sunabileceğimiz bir uygulamamız var. Ekonomide sorunlar var, ekonominin sosyal yansımaları var, sosyal problemlere dönüşü var onları biz teker teker çözerek ilerleyeceğiz" dedi.
19.12.2022Ekonomi
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg CNN Türk'e konuştu: Erdoğan önemli bir rol oynuyor
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg CNN Türk'e konuştu: Erdoğan önemli bir rol oynuyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, CNN Türk'e verdiği özel röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tahıl krizinde oynadığı role dikkat çekti ve 'minnettarız' dedi.
5.11.2022Dünya
Bakan Akar 'sona yaklaştık' dedi ve ekledi: Zap'ı temizleyip sınıra kilit atacağız
Bakan Akar 'sona yaklaştık' dedi ve ekledi: Zap'ı temizleyip sınıra kilit atacağızMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Pençe Kilit Operasyon sahasının tamamı kontrol altına alınmak üzere, sona doğru doğru yaklaştık. Zap’ı teröristlerden temizleyeceğiz ve böylece hudutlarımızın tamamını kilit altına alacağız" dedi.
3.11.2022Gündem
Tahıl krizi aşıldı! Bakan Akar: Ukrayna teminat verdi
Tahıl krizi aşıldı! Bakan Akar: Ukrayna teminat verdiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl krizinin aşılması, kimyasal silah iddiaları ve terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
3.11.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu'dan Rusya ve Ukrayna açıklaması!
Bakan Çavuşoğlu'dan Rusya ve Ukrayna açıklaması!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tahıl krizi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir görüşme gerçekleşeceğini açıkladı.
1.11.2022Siyaset
Fiyatı yüzde 300 arttı! Tahıldan sonra yeni kriz
Fiyatı yüzde 300 arttı! Tahıldan sonra yeni krizRusya’nın Avrupa’ya yönelik doğal gaz kısıtlamalarının dünyayı kısa zamanda bir gübre krizine bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ile son görüşmesinde Rus gübresinin ve tahıl ürünlerinin kesintisiz ihracı ana gündem maddeleri arasındaydı. Tahıl koridorunun ardından olası bir Gübre koridoru dünyayı bir kez daha rahatlatan bir gelişme olacak.
1.10.2022Ekonomi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Geldiğimiz bu noktada bütün dünyanın umudu Türkiye oldu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Geldiğimiz bu noktada bütün dünyanın umudu Türkiye olduKastamonu’da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Geldiğimiz bu dönemde sadece mazlum ülkelerin, ihtiyaç sahibi ülkelerin umuduyuz? Geldiğimiz bu noktada bütün dünyanın umudu Türkiye oldu” dedi.
13.09.2022Siyaset
Doğal gaz fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Dönmez duyurdu
Doğal gaz fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Dönmez duyurduDoğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa’da bir enerji krizi yaşandığını ve Türkiye’nin de bundan etkilendiğini ifade ederek, "Doğal gaz tedarikçileri sevkiyat programlarına uyduğu taktirde bu kışı sıkıntı yaşamadan geçireceğiz inşallah. Fiyatlar konusunda maalesef biz de dünyadaki gelişmelerden olumsuz yönde etkileniyoruz. Burada da artışın vatandaşlarımız üzerindeki etkisini en aza indirmek için sübvansiyonlarımız bir başka deyişle vatandaşa desteğimiz artırarak devam ediyoruz. Doğal gazda yüzde 80 oranında sübvansiyon uyguluyoruz." dedi.
10.09.2022Ekonomi
Ak Partili Ünal: Türkiye, yalan habere maruz kalan ülkeler sıralamasında 1'inci sırada
Ak Partili Ünal: Türkiye, yalan habere maruz kalan ülkeler sıralamasında 1'inci sıradaAK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Türkiye'nin en çok yalan habere maruz kalan ülke olduğunu belirterek, "Türkiye, yalan habere maruz kalan ülkeler sıralamasında 1'inci sırada yüzde 49 ile. O yüzden lütfen bunların yalanlarına asla inanmayın" dedi.
9.09.2022Siyaset
Tahıl yüklü 5 gemi daha Ukrayna'dan hareket etti! MSB duyurdu
Tahıl yüklü 5 gemi daha Ukrayna'dan hareket etti! MSB duyurduMilli Savunma Bakanlığı, bugün itibarıyla tahıl yüklü 5 geminin daha Ukrayna limanlarından hareket ettiğini duyurdu.
8.09.2022Gündem
Kirişci: 33 gemiyle 721 ton tahıl taşındı
Kirişci: 33 gemiyle 721 ton tahıl taşındıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tahıl koridorundan dün itibariyle gemilerin yol almaya başladığını, 33 gemiyle 721 ton tahıl taşındığını belirterek "Bunun daha devamı var, arkası geliyor. Dünya şöyle bir nefes aldı" dedi.
23.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık
Bakan Karaismailoğlu: Milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bütün dünya tarafından izlendiğini belirterek, "20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık. Sırf Ulaştırma Bakanlığı olarak 183 milyar dolarlık iş yaptık. 183 milyar dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık" dedi.
9.08.2022Ekonomi
Çavuşoğlu ile Blinken tahıl anlaşması ve Dağlık Karabağ'ı görüştü
Çavuşoğlu ile Blinken tahıl anlaşması ve Dağlık Karabağ'ı görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Ukrayna tahılının ihracatının devamını ve Dağlık Karabağ sorununu ele aldı.
4.08.2022Siyaset
Ukrayna'dan çıkan ilk tahıl yüklü gemi İstanbul açıklarında
Ukrayna'dan çıkan ilk tahıl yüklü gemi İstanbul açıklarındaUkrayna'nın Odessa Limanı'ndan dün yola çıkan mısır yüklü Razoni isimli gemi İstanbul açıklarına geldi. Kumköy açıklarına demirleyen gemi, yarın yapılacak denetimlerin ardından Türk boğazlarından geçerek Lübnan'a gitmesi bekleniyor.
2.08.2022Gündem
Kozan’da ekmek 4 TL oldu
Kozan’da ekmek 4 TL olduAdana’nın Kozan ilçesinde 210 gram ekmek yarından itibaren 4 liradan satışa sunulacak.
31.07.2022Yaşam
Bakan Kirişci: Türkiye yüzyılının, projeksiyonlarını yapıyoruz
Bakan Kirişci: Türkiye yüzyılının, projeksiyonlarını yapıyoruzTarım ve ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Tohumluk fiyatları makarnalık ve ekmeklik buğday için 10,5 TL/kg, tritikale için 9,5 TL/kg ve Arpa için 9 TL/kg olarak belirlenmiştir. Bizler yürüttüğümüz tarım politikalarıyla, her türlü yatırım ve desteklerimizle Türkiye yüzyılının, projeksiyonlarını yapıyoruz" dedi.
29.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıkladı! Enflasyonla ilgili tarih verdi, fiyatlar düşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıkladı! Enflasyonla ilgili tarih verdi, fiyatlar düşecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme dair soruları yanıtladı. İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üye olması süreciyle ilgili konuşan Erdoğan, "Her şeyden önce PKK/YPG ile FETÖ'ye destek verilmeyeceği, bunun kırmızı çizgimiz olduğunu kendilerine orada ısrarla anlattık. Kesinlikle Türkiye'den bu konuda taviz beklenmesinler" dedi. Tahıl anlaşmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Fiyatlardaki düşüş devam edecek. En az gelişmiş ülkelerin üzerindeki baskı azalacak. Ortaya çıkacak kıtlıklar peşinen engellenecek." dedi. Enflasyonla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "Şubat-Mart ayı itibariyle düşüşü görürüz." dedi.
25.07.2022Siyaset
AK Parti'li 11 grup başkanvekili İzmir'de buluştu
AK Parti'li 11 grup başkanvekili İzmir'de buluştuCHP’li belediye başkanları tarafından yönetilen 11 büyükşehrin AK Parti’li belediye meclis grup başkanvekili İzmir'de bir araya gelip, ortak basın toplantısı düzenledi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Hızal, "Seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getiremeyen CHP'li büyükşehir belediye başkanları, her seferinde bu beceriksizliklerini örtecek bir başka mazeret örtüsünün altına saklanmaktadır" dedi.
25.07.2022Siyaset
Rusya tahııl krizindeki sorumluluğunu önce itiraf etti sonra reddetti!
Rusya tahııl krizindeki sorumluluğunu önce itiraf etti sonra reddetti!Tahıl koridoru anlaşmasından hemen sonra Ukrayna’nın Odessa şehrini vuran Rusya’dan üst üste çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Afrika ziyaretinde yaptığı açıklamalarla şaşkınlık yaratırken yeni bir döneme başladıklarını açıkladı ve bu dönemi tanımlayan sözler kullandı…
25.07.2022Dünya
Bakan Varank: Türkiye, tüm dünyanın beklediği imzaları attırmayı başardı
Bakan Varank: Türkiye, tüm dünyanın beklediği imzaları attırmayı başardıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bütün dünya tahıl krizini, 'dünyada açlık mı olacak' diye konuşuyordu. Türkiye ağırlığını ortaya koydu, Rusya ve Ukraynayı bir masada oturtmayı başardı. Tahıl krizinde tüm dünyanın beklediği o imzaları attırmayı başardı" dedi.
22.07.2022Siyaset
Bakan Nebati'den tahıl krizinin çözülmesine ilişkin açıklama
Bakan Nebati'den tahıl krizinin çözülmesine ilişkin açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati küresel tahıl krizinin çözülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
22.07.2022Ekonomi
İstanbul'da tarihi gün! Tahıl koridoru için imzalar atıldı...
İstanbul'da tarihi gün! Tahıl koridoru için imzalar atıldı...Karadeniz üzerinden dünya pazarlarına tahıl taşınmasına ilişkin anlaşma Dolmabahçe Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri António Guterres'in katılımı ile düzenlenen törende imzalandı. Erdoğan, "Son derece önemli planın icrası İstanbul'da kurulacak müşterek koordinasyon merkezi tarafından gerçekleştirilecektir." dedi.
22.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tahıl Krizi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tahıl krizi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.