Soğuk

Soğuk

Son dakika soğuk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan soğuk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını soğuk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Soğuk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan soğuk gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.269 soğuk haberi bulunmuştur. Tüm soğuk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor?
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz devam ediyor! Rusya Ukrayna sınırına 100 bin asker yığdı. ‘Soğuk Savaş’ halini alan gerginlikte, iki taraf da geri adım atmıyor. AB, her türlü senaryoya karşı hazırlık yaparken İngiltere, Ukrayna’ya anti-tank silahı vererek krize doğrudan müdahil oldu. Türkiye ve Almanya ise krizin yatıştırılmasından yana. Peki, Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki sorun ne? Rusya Ukrayna krizi hakkında merak edilenler...
21.01.2022Dünya
İstanbul’a kar yağışı ne zaman bekleniyor? İstanbul'da kar tutacak mı, saat kaçta, hangi ilçelerde başlayacak?
İstanbul’a kar yağışı ne zaman bekleniyor? İstanbul'da kar tutacak mı, saat kaçta, hangi ilçelerde başlayacak? İstanbul’a saat kaçta kar yağacak, İstanbul’da kar ne zaman yağacak? İstanbul hava durumu raporları yakından takip ediliyor. İstanbul’da hafta başı kısa süreli belli bölgelerde kar etkisini gösterse de kısa süreli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı hava durumu raporuyla İstanbul’u bu hafta nasıl bir havanın beklediğini aktardı. Peki, İstanbul’da hava durumu nasıl olacak? İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak?
21.01.2022Yaşam
Son yılların en yoğun kar yağışı olacak! Flaş uyarı geldi: Hafta sonu evlerinizden çıkmayın!
Son yılların en yoğun kar yağışı olacak! Flaş uyarı geldi: Hafta sonu evlerinizden çıkmayın!Bolu’da hafta sonu beklenen son yılların en yoğun kar yağışı öncesinde Bolu Valiliğinden vatandaşlara zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları uyarısı yapıldı.
21.01.2022Gündem
İzlanda kışı nedir, nasıl olur? İzlanda alçak basıncı kaç gün sürecek, İstanbul’u nasıl etkileyecek?
İzlanda kışı nedir, nasıl olur? İzlanda alçak basıncı kaç gün sürecek, İstanbul’u nasıl etkileyecek?Kar yağışı uyarıları peş peşe geliyor, İstanbul'u İzlanda kışı bekliyor. Türkiye soğuk ve karlı havanın etkisine girdi. Meteoroloji, AFAD ve AKOM tarafından hazırlanan hava durumu tahmin raporlarına göre, İstanbul'da akşam saatlerine doğru sıcaklıklar hissedilir derece düşecek, kent genelinde kar yağışı görülecek.  İstanbul'da kar yağışının 4-5 gün süreceği tahmin edilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün beklenen kar yağışı ile ilgili olarak tüm Valiliklerin uyarıldığını belirtti. AFAD ise, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiği çağrısı yaptı. Söz konusu gelişmenin ardından İzlanda kışı hakkında yapılan aramalar arttı. İzlanda kışı nedir? İzlanda kışı nasıl olur, İstanbul’da İzlanda kışı kaç gün sürecek? İzlanda alçak basıncı İstanbul’u nasıl etkileyecek?
21.01.2022Gündem
Kar ne zaman yağacak, hangi illerde kar yağışı bekleniyor? Hava durumu nasıl olacak, bu hafta kar yağışı var mı?
Kar ne zaman yağacak, hangi illerde kar yağışı bekleniyor? Hava durumu nasıl olacak, bu hafta kar yağışı var mı? Kar yağacak mı, kar yağışı var mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahmini yaptı ve kuvvetli kar yağışına karşı uyardı. Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, 22 Ocak Cumartesi’den itibaren batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde etkili olacağını haber veren Meteoroloji, Karadeniz üzerinden de daha soğuk ve daha yoğun kar yağışının geleceğini aktardı. Peki, kar ne zaman yağacak, hangi illerde kar yağışı bekleniyor? Hava durumu nasıl olacak?
21.01.2022Yaşam
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! Kanunen zorunlu, yaptırmayan trafiğe çıkamıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! Kanunen zorunlu, yaptırmayan trafiğe çıkamıyorArabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! Kanunen zorunlu, 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yapılması gerekiyor. Taktırmayanlar trafiğe çıkamıyor. Pek çok kişi önemsemiyor ama kazaların yüzde 92’si bundan kaynaklanıyor. İstanbul’da kar yağışı bu akşam başlıyor, uzmanlardan kış lastiği uyarısı geldi. Kış lastiği alırken dikkat edilmesi gerekenleri anlatan İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Çetin Büyükçınar, “Kışlık lastiği alırken ise 3 zirveli dağımızın sembol olarak olması gerekiyor, lastik üzerinde M+S yazısı bulunmalı. Lastiğin diş yapısına bakıldığı zaman çok derinmiş diye bakılmamalı, çünkü hamur yapısı kışlık lastik olma özelliğini taşıyor" dedi.
21.01.2022Otomobil
Zirai don nöbeti başladı! 10 gün boyunca devam edecekler
Zirai don nöbeti başladı! 10 gün boyunca devam edeceklerMersin’de geceleri sıfır rakıma kadar eksilerde seyreden hava sıcaklığı ile birlikte zirai don önlemi alan çiftçiler, örtü altında soba, açık bahçelerde ise lastik yakarak dumanlama yöntemiyle dona karşı nöbet tutmaya başladı
20.01.2022Yaşam
Kar geliyor! Meteoroloji son dakika uyardı! Günlerce kuvvetli olacak, sıcaklıklar eksiye düşüyor! İzlanda kışı vuracak! İstanbul, Ankara ve birçok ilde...
Kar geliyor! Meteoroloji son dakika uyardı! Günlerce kuvvetli olacak, sıcaklıklar eksiye düşüyor! İzlanda kışı vuracak! İstanbul, Ankara ve birçok ilde...Kar geliyor. Çok kuvvetli olacak. Tarih belil oldu. Günlerce etkisi sürecek. İzlanda kışı fena vuracak. İstanbu, Ankara dahil birçok şehir için alarm verildi. İstanbul’un Cuma gününden itibaren İzlanda alçak basın sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor. Tahminlere göre, sıcaklıklar Cuma akşam saatlerinden itibaren hissedilir derecede düşecek. Devam eden günlerde de eksi derecelerde seyredecek. İstanbul'da cuma gece yarısından sonra kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Bugün hava nasıl? Kar yağışı ne zaman başlıyor? Hangi illerde kar yağışı etkili olacak? İşte detaylar...
20.01.2022Gündem
Yarın okullar tatil mi? 21 Ocak okullar tatil mi 2022, var mı, kar nedeniyle tatil olan iller neresi?
Yarın okullar tatil mi? 21 Ocak okullar tatil mi 2022, var mı, kar nedeniyle tatil olan iller neresi?Kar nedeniyle bazı illerde okullar tatil edildi. Okullarla ilgili tatil haberleri peş peşe gelirken, öğrenciler ve veliler ise arama motorları aracılığıyla hangi illerde okulların tatil edildiğini araştırıyor. Yoğun kar yağışları ve soğuk hava nedeniyle 19 Ocak ve 20 Ocak'ta bazı illerde Valilikler eğitim-öğretime ara verildiğini duyurdu. Peki, yarın okul var mı, 21 Ocak okullar tatil mi? İşte kar nedeniyle okulların tatil olduğu iller…
20.01.2022Eğitim
Kar alarmı verildi! İstanbul böylesini görmedi, İzlanda kışı geliyor, yarın sabah başlıyor ve günlerce sürecek
Kar alarmı verildi! İstanbul böylesini görmedi, İzlanda kışı geliyor, yarın sabah başlıyor ve günlerce sürecekKar yağışı başlıyor. Yoğun yağışa karşı ekipler hazır bekliyor. İstanbul için son dakika kar yağışı açıklaması yapıldı. Günlerdir uyarı üstüne uyarı yapılıyordu. Kısa süreli kar yağışı İstanbul'da etkili olsa da asıl yağışın cuma günü başlayacağı açıklandı. Meteoroloji haritalı olarak duyurdu. Ardından AKOM vatandaşlara kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Kar yağışı yarın sabahın erken saatlerinde başlıyor. Karın en çok etkileyeceği ilçeler açıklandı. İstanbul'un büyük bölümü kar yağışının etkisi altına girecek. Saat verildi. Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile ve diğer birçok ilçe yoğun kar yağışından etkilenecek.
20.01.2022Gündem
Muş'ta ilginç görüntü! 'Buz dağı' oluştu
Muş'ta ilginç görüntü! 'Buz dağı' oluştuMuş'un Malazgirt ilçesinde soğuk sebebiyle patlayan borudan fışkıran su 'buz dağı' oluşturdu. Apartman boyuna yaklaşan buz kütlesi ilgi çekti.
20.01.2022Yaşam
Bitlis merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı; 332 köy yolu kapalı
Bitlis merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aştı; 332 köy yolu kapalıBitlis'te 2 gündür süren yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Kent merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi aşarken, 332 köye ulaşım sağlanamıyor.
20.01.2022Yaşam
Boğaz ağrısını bitiriyor, sirkesi ile gargara yapınca çok etkili! İşte boğaz ağrısına karşı 10 mucize öneri...
Boğaz ağrısını bitiriyor, sirkesi ile gargara yapınca çok etkili! İşte boğaz ağrısına karşı 10 mucize öneri...Omicron’un belirtileri arasında ilk sıralarda yer alan boğaz ağrısını bitiriyor, anti-inflamatuar, antibakteriyel ve antiviral bakımından çok zengin. Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Ozan Fındık, boğaz ağrısında mutlaka hekime başvurmak gerektiğine dikkat çekerek, “Soğuk algınlığından gribe, faranjitten bademcik enfeksiyonuna kadar pek çok hastalık boğaz ağrısı yapabiliyor. Tedavi altta yatan hastalığa göre belirlendiği için mutlaka hekime başvurmak gerekiyor. Çünkü hekime danışılmadan çeşitli yöntemlerle boğaz ağrısını gidermeye çalışmak hastalığın şiddetlenmesine ve tedavi süresinin uzamasına neden olabiliyor” dedi. Fındık, kış aylarında sık görülen boğaz ağrısına karşı almamız gereken önlemleri anlattı; önemli öneriler ve uyarılarda bulundu...
20.01.2022Sağlık
Kars tamamen beyaza büründü! Kartpostallık görüntüler oluştu
Kars tamamen beyaza büründü! Kartpostallık görüntüler oluştuKars, kar yağışıyla birlikte tamamen beyaza büründü. Kentin en önemli simgelerinden Kars Kalesi, Beylerbeyi Sarayı ve Havariler Kilisesi kartpostallık görüntüler oluşturdu.
20.01.2022Yaşam
Soğuk kış günlerinde sokak hayvanları unutulmadı
Soğuk kış günlerinde sokak hayvanları unutulmadıİstanbul'da kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için hayvanseverler tarafından boş arazilere mama bırakıldı.
20.01.2022Yaşam
Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan galibiyet yorumu
Fenerbahçe'de İsmail Kartal'dan galibiyet yorumuFenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Süper Lig'in 22. haftasında Altay'ı 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.
19.01.2022Fenerbahçe
Meteoroloji nedenini açıkladı! Kastamonu'da tedirgin eden görüntü, bulutlar denizle birleşti
Meteoroloji nedenini açıkladı! Kastamonu'da tedirgin eden görüntü, bulutlar denizle birleştiKastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde bulutlar Karadeniz ile birleşince ortaya muhteşem görüntü çıktı. Vatandaşlar o anları cep telefonlarıyla görüntüledi.
19.01.2022Yaşam
Yarın okullar tatil edildi! İşte 20 Ocak'ta okulların tatil olduğu iller...
Yarın okullar tatil edildi! İşte 20 Ocak'ta okulların tatil olduğu iller...Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın çok sayıda kentte okullar tatil edildi. Bazı illerde ise süre uzatıldı. İşte 20 Aralık için okulların tatil olduğu iller...
19.01.2022Gündem
Gaps diyeti nedir, nasıl yapılır? Gaps diyet listesi!
Gaps diyeti nedir, nasıl yapılır? Gaps diyet listesi!Zayıflamak için uygulanan birçok çeşitli diyet bulunmaktadır. Birçok diyet türünü ise ilk defa duymuş olabilirsiniz. Gaps diyeti de son zamanlarda oldukça fazla uygulanmakta olan diyetlerden birisi olarak ifade edilebilir. Gaps diyeti nedir, nasıl yapılır? Gaps diyet listesi nasıl olmalıdır? Gaps diyeti ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
19.01.2022Sağlık
Olumsuz hava balıkçıları vurdu, fiyatlar yükseldi
Olumsuz hava balıkçıları vurdu, fiyatlar yükseldiKaradeniz açıklarında etkili olan hava muhalefeti nedeniyle balıkçılar ağ atmakta güçlük çekti. Balıkçılar az miktarda balık avlarken, fiyatlar ise yükselişe geçti.
19.01.2022Ekonomi
Yoğun kar nedeniyle Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu ulaşıma kapandı! Mahsur kalan 2 bin kişi kurtarıldı
Yoğun kar nedeniyle Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu ulaşıma kapandı! Mahsur kalan 2 bin kişi kurtarıldıGaziantep'te yoğun kar yağışı Tarsus- Adana- Gaziantep Otoyolu'nu ulaşıma kapattı. Gaziantep Valisi Davut Gül, Tarsus-Adana-Gaziantep karayolunda ulaşım sağlanamadığını ancak mahsur kalanlardan 2 bin 900'e yakınının kurtarıldığını açıkladı. Vali Gül, "Bir bu kadar kişinin de yolda kaldığını düşünüyoruz, tahmini bir rakam. 3-4 saat içinde yol açıldığında ulaşım normale dönmüş olacak" dedi.
19.01.2022Gündem
Hangi illerde okullar tatil? 19 Ocak 2022 kar tatili olan iller!
Hangi illerde okullar tatil? 19 Ocak 2022 kar tatili olan iller!Türkiye’de etkili olan kar, bazı illerde eğitimin aksamasına neden oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrası yurdun bazı illerinde yoğun kar yağışı etkili oldu. Adıyaman, Bilecik, Kütahya, Kırşehir, Uşak, Adana gibi kentler başta olmak üzere Türkiye’de birçok kentte okullar tatil edildi. İşte okulları tatil olan iller...
19.01.2022Eğitim
Okullara kar tatili! Valilikler peş peşe duyurdu: Çok sayıda şehirde eğitime kar engeli...
Okullara kar tatili! Valilikler peş peşe duyurdu: Çok sayıda şehirde eğitime kar engeli...Eğitime bir çok şehirde yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman, Bilecik, Elazığ, Bingöl, Kütahya, Konya, Kastamonu, Malatya, Bolu, Muş, Hatay, Adana, Düzce, Bitlis, Uşak, Zonguldak, Erzurum ve Burdur'da yarın okulların tatil edildiği duyuruldu.
18.01.2022Gündem
Kar altında antik havuz keyfi
Kar altında antik havuz keyfiDeniz'de UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, travertenleriyle ünlü Pamukkale'de kar yağışı etkili oldu. Yerli ve yabancı turistler ise 36 derecelik sıcaklığına sahip antik havuza girerek kar altında yüzdü.
18.01.2022Yaşam
Bakan Soylu: Dünya Kupası'nda 3 bin 250 Türk polisi görev yapacak
Bakan Soylu: Dünya Kupası'nda 3 bin 250 Türk polisi görev yapacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Katar 2022 FIFA Dünya Futbol Şampiyonası'nda güvenliği Türk polisinin sağlayacağını belirterek, “3 bin 250 personelimiz, yaklaşık 45 gün Katar'da Dünya Kupası için geçici olarak görev yapacak" dedi.
18.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

karmeteorolojikar yağışıkar tatiliistanbul hava durumu

Soğuk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki soğuk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.