Shiba

Shiba

Son dakika Shiba haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Shiba ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Shiba haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Shiba

haberleri sayfasında son dakika yaşanan shiba gelişmeleri de dahil olmak üzere 86 shiba haberi bulunmuştur. Tüm shiba haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kripto paralar fena çakıldı! Bitcoin, Ethereum, Doge...
Kripto paralar fena çakıldı! Bitcoin, Ethereum, Doge...Kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kripto paralar çakıldı. Kripto para piyasaları darbe almaya devam ediyor. Piyasada yanıltıcı izlenim uyandıran kişiler nedeniyle fiyat hareketleri oluşturulmaya çalışılsa da gerçekler ağır basarak piyasada düşüş devam ediyor. Bitcoin dün yüzde 5 yükseliş yaşarken bugün yüzde 7’ye yakın kayıpla işlem görüyor. Büyük dalgalanmaların ve para kayıplarının görüldüğü kripto para piyasasında Bitcoin düşüş ve yükselişe liderlik etmeye devam ediyor. Bitcoin dün yüzde 5 civarında primle 31 bin 500 Dolar civarında seyrederken aradan 24 saat geçmeden yüzde 7 oranında düşüşle 29 bin 500 dolara kadar geriledi. 2 bin dolarlık kayıp yaşayan Bitcoin için bazı uzmanlar 9 hafta sonra yeşil mum kapanışı olduğunu ve yükselişin gerçekleşebileceğini belirtse de beklentiler gerçekleşmeden kayıplar derinleşti.
7.06.2022Ekonomi
Kripto para piyasası ile ilgili dikkat çeken 'ölü coin' uyarısı! 'Bu daha iyi günlerimiz'
Kripto para piyasası ile ilgili dikkat çeken 'ölü coin' uyarısı! 'Bu daha iyi günlerimiz'Kripto para piyasasına ilişkin flaş açıklama! Kriptoda yaşanan sert düşüşler ölü coinlerin sayısını artırdı. Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş 'çok daha farklı bir piyasa göreceğiz, bu daha iyi günlerimiz' dedi ve yatırımcıyı uyardı. Piyasada çöküş görülür mü? sorusunu da yanıtlayan Kurtuluş, daha ciddi düşüşler olacağını vurgulayarak çöküş yaşanmasını beklemediklerini belirtti. İşte kripto piyasası ile ilgili değerlendirmeler...
27.05.2022Ekonomi
Yapı Kredi resmen duyurdu! Hesabı olan herkesi kapsıyor, bankada yeni dönem başlıyor...
Yapı Kredi resmen duyurdu! Hesabı olan herkesi kapsıyor, bankada yeni dönem başlıyor...Bankalarda yeni dönem! Çok önemli bir değişiklik için yeni adım atıldı. Bankalarda hesabı olan milyonlarca kişiyi kapsıyor. Çalışma saatleri ve günlerine ilişkin yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Bankalar bundan böyle cumartesi günü de açık olacak. Tam gün şeklinde hizmet verilecek. Yapı Kredi, yeni uygulamaya ilişkin ilk pilot banka oldu. Yapı Kredi'nin bir şubesinin cumartesi günü tam gün olarak hizmet verileceği müşterilere duyurulurken, aynı zamanda bütün işlemlerin, normal zamanda yani hafta içi olduğu gibi gerçekleştirileceği belirtildi. Yeni uygulama ile ilgili diğer bankalar da harekete geçiyor.
27.05.2022Ekonomi
2022’nin ilk 4 ayında kurulan şirket sayısı arttı
2022’nin ilk 4 ayında kurulan şirket sayısı arttıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2022 yılı Nisan ayı kurulan ve kapanan şirketler istatistiklerini açıkladı. 2022’nin ilk 4 ayında kurulan şirket sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,3 arttı.
27.05.2022Ekonomi
Kripto paralarda deprem! Şimdi de Tether korkusu başladı, yatırımcı büyük zararda, Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin
Kripto paralarda deprem! Şimdi de Tether korkusu başladı, yatırımcı büyük zararda, Bitcoin, Ethereum, Solana, DogecoinKripto paralardaki on dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Piyasaya düşüş trendi hakim. Kripto para piyasaları stabilkoinlerden aldığı yarayı sarmaya devam etse de güçsüz seyir yerini koruyor. Lider kripto para birimi Bitcoin güçlenmeyi yakalayamıyor ve yerinde saymaya devam ediyor. Piyasaların yeni korkusu ise sanal dünyanın doları olarak adlandırılan Tether’in değer kaybetme olasılığı. Dolara endeksli ve Terra UST’nin neredeyse değerinin sıfırlanması gözleri Tether’e çevirtti.
19.05.2022Ekonomi
Kripto paralarda Fed faizi etkisi! Flaş karar, dengeler değişti! Bitcoin ve Ethereum ve Altcoin’ler...
Kripto paralarda Fed faizi etkisi! Flaş karar, dengeler değişti! Bitcoin ve Ethereum ve Altcoin’ler...Kripto paralarla ilgili son dakika gelişmesi. Resmen değişti. Piyasalar hareketlendi. ABD Merkez Bankası’nın faizi artırması ve Fed Başkanı’nın enflasyona ilişkin olumsuz açıklamaları piyasaları hareketlendirdi. Bir süredir düşüşte olan altın yükseliş gösterirken, euro/dolar paritesi yükselmeye başladı ve dolar güçlü para birimleri karşısında hafif değer kaybına uğradı. Faiz artırımının en etkili görüldüğü alan ise kripto paralar oldu. Bitcoin yüzde 5 yükselirken sert satışlarla karşılaşan altcoinlerde de primlenme göze çarptı. İşte Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum...
4.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye’nin kurulu gücü 100 bin megavatı aştı
Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye’nin kurulu gücü 100 bin megavatı aştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin elektrikte toplam kurulu gücünün 100 bin megavatı aştığını bildirdi.
11.04.2022Ekonomi
Kripto para piyasası altüst oldu! Kayıp büyük, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Shiba Inu...
Kripto para piyasası altüst oldu! Kayıp büyük, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Shiba Inu...Kripto para piyasasındaki son durum yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Kısa sürede hızlı yükseliş içine giren kripto paralar yatırımcısına adeta yalancı bahar yaşattı. Piyasada güç kaybı yeniden belirmeye başladı. Küçük fiyat hareketleriyle yatırımcılarını heyecanlandıran kripto paralar bu kez sert düştü. Piyasanın en büyük oyuncu Bitcoin'de de kayıp büyüyor. Bitcoin yeniden 40 bin dolar seviyelerine geriledi.
11.04.2022Ekonomi
Kripto parada son dakika gelişmesi! Büyük düşüş! Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin...
Kripto parada son dakika gelişmesi! Büyük düşüş! Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin...Kripto para piyasalarında güç kaybı yeniden belirmeye başladı. Kısa sürede hızlı yükseliş içine giren kripto paralar kâr satışlarıyla karşılaştı. Bitcoin yeniden 43 bin dolar seviyelerine geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin Mart ayının son günlerde yaşadığı yükseliş dalgasını kalıcı hale getiremedi. Bitcoin yüzde 5’e yakın düşüşle 43 bin 330 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Geçtiğimiz Kasım ayında 69 bin dolara ulaşan Bitcoin zirveden yüzde 37 uzakta işlem görüyor. Bitcoin’e ayak uydurmaya çalışan Ethereum da cansız seyrediyor. 3 bin doların üzerinde tutunmaya çalışan Ethereum yüzde 5 oranında düşüşle 3209 dolardan işlem görüyor. İşte kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
7.04.2022Ekonomi
Kripto parada son dakika gelişmesi! Altüstü oldu! Bitcoin, Ethereum...
Kripto parada son dakika gelişmesi! Altüstü oldu! Bitcoin, Ethereum...Kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Kripto para piyasalarında dalgalı seyir devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kritik yükseliş gerçekleştiren ve bu noktada kazanımlarını koruma çabası içine girişen kripto para piyasaları küçük düşüş ve yükselişlerle denge arayışını sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, kripto piyasalarına yön vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında 69 bin dolar seviyesini gören Bitcoin bugün yüzde 1,5 oranında primle 46 bin 791 dolar seviyesinden alıcı buluyor. Tarihi zirvesinden yüzde 32 aşağıda seyreden Bitcoin’in dominansı ise yüzde 42’ye yakın seyrediyor. Uzun süre 2500 dolar seviyelerinde işlem gören ve ivme kazanamayan Ethereum güçlenmeye başladı. Ethereum Bitcoin’deki yükselişi takip ederek 3500 doların üstünde tutunmaya çalışıyor. Davalarla mücadele eden Ripple pek güç kazanamasa da piyasalardaki ritme ayak uydurmaya çalışıyor. Ripple 0.82 dolar seviyesinde işlem görüyor.
5.04.2022Ekonomi
Kripto parada son dakika gelişmesi! Bitcoin ve Ethereum fiyatları uçuşa geçti! Sürpriz coin...
Kripto parada son dakika gelişmesi! Bitcoin ve Ethereum fiyatları uçuşa geçti! Sürpriz coin...Kripto paralarla ilgili son dakika açıklaması! Kripto para fiyatları yeniden yükselişe geçti. Kripto paraların durgunluk sürecini iyi değerlendiren Terra blokzinciri kısa sürede dev Bitcoin portföyü oluşturdu. Lider kripto para birimi Bitcoin ise geçtiğimiz haftadan bu yana yükseliş trendi içine girdi. Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana yüzde 20'ye yakın primli seyrediyor. 69 bin dolar olan tarihi yüksek seviyesinin gerisinde olan Bitcoin şu sıralar yüzde 1 oranında primle 47 bin 540 dolar seviyesinde işlem görüyor. Stabilkoinlerden olan Tether'e ilişkin de yorum yapan Kwon, Tether'in 10 milyar dolara ulaşabilecek Bitcoin rezervi ile destekleneceğini belirtmişti. 22 Mart'ta Tether'i desteklemek için 3 milyar dolarlık fonlarının olduğunu duyuran Kwon, "Bitcoin rezervi UST'nin dolara endeksli konumunu devam ettirme kabiliyetinin iyileştirilmeye yardım edecek, özellikle Terra'nın UST'den sermaye çekmeye yönelik kısa vadeli taleple karşı karşıya kaldığı dönemlerde" dedi. İşte kripto para fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
29.03.2022Ekonomi
Bitcoin fiyatları uçuşa geçti! Aylar sonra ilk kez oldu
Bitcoin fiyatları uçuşa geçti! Aylar sonra ilk kez olduBitcoin fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kripto para birimleriyle ilgili gelişmeler gündemden düşmüyor. Kripto para piyasaları Rusya'nın kripto para hamlesi, ABD Başkanı Joe Biden’ın devlet kurumlarına kripto paralara daha fazla odaklanmalarına yönelik verdiği talimat ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın açıklamalarına odaklanırken, İngiltere'nin getireceği düzenleme merak konusu oldu. Tüm bu gelişmelerin ardında Bitcoin 3 Ocak'taki rakamını yeniden yakalayarak 47 bin dolar bandını gördü. Ethereum son 24 saatte yüzde 4.7'den fazla artışla 3 bin 300 dolar seviyesini aştı. BNB 430 dolar seviyesinde seyrederken, yükselişten etkilenen Dogecoin 0,148624 dolar ve Shiba ise 0,00002637 dolar bandında ilerliyor.
28.03.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!Merkez Bankası politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
17.03.2022Ekonomi
Enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu: Kalıcı olarak düşürmek konusunda kararlıyız
Enflasyon ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Nebati duyurdu: Kalıcı olarak düşürmek konusunda kararlıyızEnflasyonla ilgili son dakika açıklaması! Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Londra'da yatırımcılara seslendi. Bakan Nebati, "Enflasyonu kalıcı olarak düşürmek konusunda kararlıyız. TL'deki değer kaybı maalesef enflasyondaki yüksek seyirde belirleyici olmuştur" dedi. Türkiye’nin yerli ve milli arabası hakkında da açıklama yapan Bakan Nebati, “Yerli elektrik aracımız TOGG'un bu yıl yollarda olmasını bekliyoruz, gelecek yıl seçim kampanyamızda birçoğumuzun bu aracı kullandığını görmüş olacağız” ifadelerini kullandı.
17.03.2022Ekonomi
Kripto paralarda sürpriz gelişme! Yükselişe geçti! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba...
Kripto paralarda sürpriz gelişme! Yükselişe geçti! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba...Bitcoin, Ethereum, Dogecoin fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. ABD Merkez Bankası Fed’in faiz artırım hamlesiyle birlikte kripto paralarda yükseliş hareketi görüldü. Fed’in faiz beklentilerinin gerçekleşmesi yatırımcıların öngörülerini netleştirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin yüzde 5’in üzerinde primle 41 bin 148 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin'in dominansı yüzde 44'e yaklaşmış durumda. Güçsüz seyirden bir türlü çıkamayan Ethereum da Bitcoin’e ayak uydurarak yükseliş grafiği sergilemeye başladı. Ethereum yüzde 6’ya yakın primle 2760 dolar seviyesinde işlem görüyor.
17.03.2022Ekonomi
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Flaş detay, Yüzde 25...
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Flaş detay, Yüzde 25...Kredi, kredi karı borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Ev, araba, teknolojik ürün alacaklar ya da daha küçük miktarlı harcama yapmayı planlayanlar için kritik uyarılar geldi. Borcu olanlar ve para biriktirmede zorlananlar ile borcu olmasa da para artırıp yatırım yapamayanların küçük adımlarla para biriktirerek yatırım yapması mümkün. Günümüz şartlarında neredeyse herkesin borcu bulunuyor. Kredi, kredi kartı borçları ve banka dışı borçlar arttıkça kişinin yatırım yapma imkanı ortadan kalkıyor. Ancak doğru stratejiler ile yatırım yapılabiliyor. Öncelikle kişinin içerisinde bulunduğu durumu analiz etmesi gerekiyor. Birçok kişi artık ev, araba almanın hayal olduğunu düşünüyor. Peki maaşlı olarak çalışan kişilerin öncelikle borçlarını kaptım ev ya da araba sahibi olması gerçekten mümkün değil mi? Örneğin 500 bin liralık bir ev almak istiyorsunuz o zaman 100 bin lira peşinatı biriktirmek için her ay düzenli olarak birikim yapmaya başlamalı ve bu şekilde peşinatı hangi tarihte tamamlayacağınızı hesaplamanız gerekiyor. Yaptığınız plana sadık kalarak ev hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı borcundan kurtulmak istiyorsanız: “Maaşımın yüzde 25’ini bu borcu kapatmak için ayıracağım. Kıyafet harcamalarımı yarıya indireceğim ve borcumu dört ayda kapatacağım” gibi hedefler belirleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
17.03.2022Uzmana Sor
En az 2 bin TL para ödemesi yapılacak! Resmen duyuruldu ve belli oldu
En az 2 bin TL para ödemesi yapılacak! Resmen duyuruldu ve belli olduSon dakika destek açıklaması! En az 2 bin lira olmak üzere 2 bin 900 TL'ye kadar para ödemesi yapılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi açıkladı. Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta sel afetinden zarar gören küçük ölçekli balıkçılara destekleme ödemesi yapılacak. Balıkçı başına, tekne büyüklüğüne göre yapılacak ödemeler için Bakan Kirişçi "2022 yılı içerisinde alacakları 'Geleneksel Kıyı Balıkçılığı' destekleme miktarı kadar ödeme yapılacak" dedi.
12.03.2022Ekonomi
Altını çamurdan çıkarıyorlar, sel onların geçim kaynağı!  Haftada 7-8 gram altın...
Altını çamurdan çıkarıyorlar, sel onların geçim kaynağı! Haftada 7-8 gram altın...Altını sudan çıkarıyorlar, sel onlar için geçim kaynağı oluyor. Haftada 7-8 gram altın çıkarıyorlar. Altın avcıları, sel sularıyla birlikte dere yatakları dolunca yeniden sahaya indi. Soğuk havaya rağmen suya girip savaklarla selin getirdiği çamuru eleyen kırıntı madencileri, istedikleri altını buluyor. Eritilen altınlar, ayar işleminden sonra hurda altın olarak atölyelere satılıyor.
12.03.2022Ekonomi
Kripto para fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Büyük düşüş! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba...
Kripto para fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Büyük düşüş! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba...Kripto paralarla ilgili son dakika gelişmesi! Kripto paralar dibi gördü. Kripto para piyasaları uzun süredir toparlanamıyor. Tarihi zirvelere yakın noktalardan alım yapanlar henüz zararlarını tazmin edemese de düşük fiyattan da satmak istemiyor. Bitcoin tarihi yüksek seviyesinden yüzde 43 geride işlem görüyor. Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’nın ekonomik anlamda dünyadan koparılması da kripto paralar üzerinde büyük etki yaratmadı. Lider kripto para birimi Bitcoin dar bantta güçsüz seyir izlemeye yöneldi. Bitcoin şu sıralar 39 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. 5 bin dolar sınırından 2500 dolara gerileyen ve tarihi zirvesinden neredeyse yüzde 50 geride olan Ethereum ivme yakalayamadı. Şu sıralar Ethereum 2578 dolardan alıcı buluyor. Diğer kripto para birimlerinden bugüne özel olarak pozitif ayrışan Ripple yüzde 5’in üzerinde primle 0.7853 dolar seviyesinde bulunuyor. İşte kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm gelişmeler...
12.03.2022Ekonomi
Bitcoin, Ethereum, Ripple'da sert yükseliş! Kripto para fiyatları uçuşa geçti! Son dakika gelişmesi
Bitcoin, Ethereum, Ripple'da sert yükseliş! Kripto para fiyatları uçuşa geçti! Son dakika gelişmesiBitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Kripto para fiyatları uçuşa geçti. Kripto para dünyasında hızlı yükselişler görülmeye başlandı. Lider kripto para birimi Bitcoin ile başlayan yükseliş hareketi diğer coinlere de yansıdı. Kripto para piyasasında topyekun yükselişler görülürken Bitcoin son bir yılın en büyük günlük artışını gerçekleştirerek 44 bin doları aştı. Bitcoin’in dominansı gelen alımlarla birlikte güçlenmeye başladı. Uzun süredir yüzde 42 seviyelerinde olan Bitcoin dominansı bugün yüzde 43.77 seviyesine yükseldi. Ethereum da Bitcoin’e ayak uydurarak yükseliş hareketi gösteriyor. En çok tercih edilen ikinci kripto para birimi Ethereum yüzde 12 oranında yükselişle 2918 dolardan alıcı buluyor. Ethereum da tarihi zirvesinden yüzde 40 geride seyrediyor. ABD’de başı davalarla belada olan Ripple da yükseliş hareketi gösteriyor. Ripple yüzde 8 oranında yükselişle 0.77 dolardan alıcı buluyor. İşte kripto para fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar...
1.03.2022Ekonomi
Altın, dolar, kripto para, petrol fiyatları... Para piyasalarına Rusya şoku! Tarihi çöküş başladı
Altın, dolar, kripto para, petrol fiyatları... Para piyasalarına Rusya şoku! Tarihi çöküş başladıAltın, dolar, kripto para, petrol fiyatları...Rusya piyasaları da vurdu. Sert hareketler başladı. Para piyasaları altüst oldu. Tarihi çöküş yaşanıyor. Rusya'nın Ukrayna'ya karşı askeri harekata başlamasıyla birlikte para piyasalarında da hareketlenmeler görülmeye başlandı. Altın tarafında güçlü yükselişler oluşurken kripto paralarda çöküş yaşanmaya başladı. Ons altın, Ukrayna'daki patlamalarla birlikte 1931 dolara kadar yükseliş gösterdi.
24.02.2022Ekonomi
Ziraat Bankası'ndan 2 yıl geri ödemesiz kredi! Hibe desteği de veriliyor, başvurular...
Ziraat Bankası'ndan 2 yıl geri ödemesiz kredi! Hibe desteği de veriliyor, başvurular...Kredi ve hibe desteği açıklaması! Ziraat Bankası 2 yıl ödemesiz kredi veriyor. Devlet de hibe desteği veriyor, tutar 400 bin liraya kadar çıkıyor. Hayvancılık yapmak isteyenler için devlet hibe desteği sunuyor. Tutarın yüzde 40'ı karşılanıyor. Geri kalan parayı ödeyemeyenler için ise Ziraat Bankası devreye girerek 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor. 2 yılın ardından ise geri ödemeler 5 yıl içinde uygun taksitlerle yapılıyor. Hibeden yararlanmak için bazı şartlar bulunuyor. En önemlisi ise en az 1 yıllık hayvancılıkla uğraşan bir işletme olunması gerekli. Hibe desteği için başvurular nereye yapılıyor? Gebe düve hibesi için şartlar neler? Gebe düve hibesinden kimler yararlanabiliyor? İşte hibe desteği ve kredi ile ilgili detaylar...
23.02.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar ile ilgili flaş uyarı! Hakkaniyet indirimi, yüzde 20...
Ev sahibi ve kiracılar ile ilgili flaş uyarı! Hakkaniyet indirimi, yüzde 20...Ev sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiren gelişme! Kiralarda hızlı yükseldi, İstanbul'da fiyatlar üç katına kadar ulaştı. Hem ev sahipleri hem de kiracılar için flaş uyarılar art arda geldi. Tahliye hakkı ile ilgili kritik beşi yıl detayı ortaya çıktı. Kiralar, ortalama bir ev için 4 bin TL bandında seyrederken, yeni yapılarda ve markalı projelerde bu fiyat 10 bin TL'nin üzerine çıkıyor. Ev sahipleri kiralara fahiş zam yapmak amacıyla kiracılarını çıkarmak istiyor. Peki kiracılar bu durumlarda ne yapmalı? Ev sahibinin tahliye hakkı bulunuyor mu? Tahliye taahhüdünde kiracının belli bir tarihte evi boşaltmayı yazılı olarak taahhüt ettiğini hatırlatan uzmanlar, “Şayet bu sözleşmeye uygun şekilde davranılmadıysa, mülk sahibi kira sözleşmesini, bir ay içinde dava açmak suretiyle sona erdirebilir” uyarısında bulundu. ‘Kira tespit davası' açma hakkına vurgu yapılan açıklamada, mahkemenin bölge rayiçlerine göre kiracıya yüzde 10 hakkaniyet indirimi uygulayabileceği ve 10 yıllıktan fazla ise hakkaniyet indiriminin yüzde 20'ye çıkabileceği belirtildi.
22.02.2022Ekonomi
Elektrik faturaları ile ilgili flaş uyarı! İnanılmaz tuzak, elektrik faturalarının farkı...
Elektrik faturaları ile ilgili flaş uyarı! İnanılmaz tuzak, elektrik faturalarının farkı...Elektrik faturaları ile ilgili son dakika uyarısı! Pek çok kişi mağdur oldu, tuzak kuruyorlar. Sosyal medya dolandırıcılarının yeni yöntemi elektrik faturaları oldu. Bu yöntemle birçok kişinin banka ya da sosyal medya hesabına erişerek tuzağa düşürmek isteyen dolandırıcılar için Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan uyarılarda bulundu. Demircan, “En önemli kriterleri gündemi kullanmak. Gelen linkler tıklandığında tüm hesabınız boşaltılabiliyor ya da sosyal medya hesabınız hack'leniyor. Linklere tıklamayın ve şikayet edin” dedi.
22.02.2022Gündem
Kripto paralar çakıldı! Kripto para fiyatlarında şok gelişme! Bitcoin, Ethereum, Ripple, Doga, Shiba...
Kripto paralar çakıldı! Kripto para fiyatlarında şok gelişme! Bitcoin, Ethereum, Ripple, Doga, Shiba...Kripto para fiyatlarında şok eden gelişme! Kripto paralar çakıldı. Kripto para fiyatlarında böylesi görülmedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanımasıyla birlikte küresel piyasalar ve kripto paralarda sert düşüş yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin yüzde 7, Ethereum da yüzde 8'e yakın kayıplar gördü. Lider kripto para birimi Bitcoin sert düşüşe devam ediyor. Tarihi zirvesinden yüzde 47 geride seyreden Bitcoin ayı piyasasından henüz kurtulamadı. Uzun süredir ayı piyasasının etkisinde olan Bitcoin saat 08:14 itibarıyla yüzde 7 oranında düşüşle 36 bin 630 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’in dominansı ise yüzde 42.74 seviyesinde bulunuyor. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da gerilemeye devam ediyor. Ethereum saat 08:14 itibarıyla yüzde 9’a yakın kayıpla 2516 dolar seviyesinde işlem görüyor. ABD’de başı davalarla belada olan Ripple’da kayıplar derinleşiyor. Ripple yüzde 15 oranında düşüşle 0.6772 dolar seviyesinde işlem görüyor.
22.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Shiba ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki shiba haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.