Bitcoin

Bitcoin

Son dakika bitcoin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bitcoin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bitcoin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bitcoin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bitcoin gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.157 bitcoin haberi bulunmuştur. Tüm bitcoin haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bitcoin bir haftada yüzde 40 arttı! Yükselişi devam edecek mi?
Bitcoin bir haftada yüzde 40 arttı! Yükselişi devam edecek mi?Bitcoin ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yılın başında 16 bin 500 doların biraz üzerinde işlem gören Bitcoin, bir hafta önce başlayan ralli ile hızlı bir yükselişe geçti ve 27 bin doları geçip 28 bin doları zorlayarak son 9 ayın zirvesine oturdu. Sadece bir haftada yüzde 40 yükselerek, 2022’de bir hayli zarar eden yatırımcısına kendini affettiremese de yüz güldürdü. Bu yükseliş bekleniyor muydu ve ne tetikledi? Daha önemlisi, yükseliş devam eder mi? Uzmanlar yanıtladı.
20.03.2023Ekonomi
Kripto parada bunu yapan büyük zarar ediyor! Yatırımcıya kritik uyarı geldi
Kripto parada bunu yapan büyük zarar ediyor! Yatırımcıya kritik uyarı geldiKripto parada dalgalı seyir sürüyor. Geçtiğimiz haftayı 20 bin doların altında kapatan bitcoin gelen verilerle birlikte yeni haftaya 20 bin doların üstünde başladı. Blockchain ve Metaverse Teknoloji Danışmanı Devrim Danyal, yatırımcının yaptığı en büyük hatanın altını çizerek kritik uyarılarda bulundu.
14.03.2023Ekonomi
Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin kaç TL, dolar fiyatı ne kadar?
Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin kaç TL, dolar fiyatı ne kadar?Silicon Valley Bank'de mevduat sahiplerinin korunacağının açıklanması ve 22 Mart'ta Fed'den 50 değil 25 baz puanlık faiz artırımı beklenmeye başlamasıyla Bitcoin'de hızlı bir toparlanma yaşandı. Dünyanın en büyük kripto parası günlük yüzde 8.7 yükselerek 22.455 dolara yükseldi. Bu durum son 1 haftada yaşadığı kayıpların tamamını sildi. Peki, Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin kaç TL, dolar fiyatı ne kadar?
13.03.2023Ekonomi
Kripto paralarda büyük düşüş! Bitcoin yine 19 bin dolarda
Kripto paralarda büyük düşüş! Bitcoin yine 19 bin dolardaKripto paralarda son dakika açıklaması geldi. Kripto paralarda yeniden düşüş başladı. Bir türlü toparlanamayan ve kripto para piyasalarına olan güvenin sarsılmasında büyük rol oynayan Bitcoin yeniden 20 bin doların altına geriledi.
10.03.2023Ekonomi
Bitcoin 45 dakikada dibi gördü!
Bitcoin 45 dakikada dibi gördü!Bitcoin sabaha karşı Asya piyasalarının açılmasıyla 45 dakika içerisinde yaklaşık yüzde 5 değer kaybederek 23.426 dolardan 22.267 dolara düştü. Kripto paraların toplam piyasa değerinde söz konusu 45 dakikada 50 milyar dolarlık düşüş yaşandı.
3.03.2023Ekonomi
Kripto paracılar dikkat! Soruşturma açıldı
Kripto paracılar dikkat! Soruşturma açıldıABD sermaye piyasası otoritesi SEC, kripto faaliyetleri için Robinhood'a soruşturma daveti gönderdi.
28.02.2023Ekonomi
Kripto paralar ile ilgili flaş karar! Bitcoin'e onay yok, işte IMF'nin yeni planı
Kripto paralar ile ilgili flaş karar! Bitcoin'e onay yok, işte IMF'nin yeni planıKripto paralar ile ilgili harekete geçildi. IMF, 9 maddelik kripto para eylem planını açıkladı. Raporda Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerine yasal statü verilmemesi gerektiğinin altı çizildi. İşte haberin detayları...
24.02.2023Ekonomi
Dünya Türkiye için seferber oldu! Dolandırıcıları Yunan medyası deşifre etti...
Dünya Türkiye için seferber oldu! Dolandırıcıları Yunan medyası deşifre etti...Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddettindeki depremlerin vurduğu Türkiye için tüm dünya harekete geçti. Tarihin en büyük felaketi sonrası pek çok ülke Türkiye'ye yardım ve arama kurtarma ekibi gönderdi. Dünya basını Türkiye'deki gelişmelere gemiş yer ayırmaya devam ederken Yunan basınıise dolandırıcıları deşifre etti.
15.02.2023Dünya
Kripto para piyasasında kritik eşik aşıldı! Son 5.5 ayın en yüksek seviyesi
Kripto para piyasasında kritik eşik aşıldı! Son 5.5 ayın en yüksek seviyesiKripto para piyasası FED'in açıklamalarından sonra yukarı doğru hareketlendi. Bitcoin uzun bir aranın ardından ilk kez kritik seviyeyi aşarken Ethereum’dan güçlü yükseliş geldi. Peki Fed kararında hangi mesajlar verildi. Kripto paralardaki yükselişin sebebi ne? İşte detaylar...
2.02.2023Ekonomi
Macera olsun diye Kuzey Kore'ye gitti hayatı karardı! Propaganda posterini çaldı dehşeti yaşadı
Macera olsun diye Kuzey Kore'ye gitti hayatı karardı! Propaganda posterini çaldı dehşeti yaşadıHong Kong'da okumak için hazırlıklar yapıyordu, ancak okul başlamadan önce unutulmaz bir maceraya atılmayı kafasına koymuştu. "Annenizin uzak durmanızı isteyeceği yerlere ekonomik seyahat" sloganlı bir firma ile Kuzey Kore'ye giden genç adam, burada bir propaganda posteri çaldığı gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ülkesinin araya girmesi ile evine getirildiğinde ise korkunç gerçek ortaya çıktı.
24.01.2023Dünya
"Ocak ayı uydu görüntüsü felaket manzarası içeriyor"
"Ocak ayı uydu görüntüsü felaket manzarası içeriyor" Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş, Van Gölü Havzası ve çevresini gösteren son 4 yılın ocak ayına ait Landsat uydu görüntülerini paylaşarak kuraklığa dikkat çekti. Dr. Akkuş, "Artık göllerin çekilmeye başlandığını, hatta kuruduğunu akarsuların yaz aylarında tamamen kuruduğunu görüyoruz. 2020'den günümüze kadar olan ocak ayı uydu görüntülerine baktığımızda 2023'ün görüntüsü adeta bir felaket manzarası içeriyor " dedi.
23.01.2023Gündem
Yasak 12 yıl sonra kalktı, esnafın yüzü güldü
Yasak 12 yıl sonra kalktı, esnafın yüzü güldüAdana’da İncirlik Hava Üssü’nde kente çıkışı yasak olan ABD askerlerinin yaklaşık 12 yıl aradan sonra tekrardan üst dışına çıkmalarına izin verildi. Karar, İncirlik Mahallesi esnafını sevindirirken, kapatılan birçok iş yeri yeniden açılmaya başladı.
23.01.2023Yaşam
Her yerde aranıyor! Bulana 100 bin dolar ödül verilecek: 'Bitcoin katili olacağım'
Her yerde aranıyor! Bulana 100 bin dolar ödül verilecek: 'Bitcoin katili olacağım'Haziran 2016'da, Ruja Ignatova kendisini 'Kripto Kraliçesi' ilan etti ve şirketi OneCoin'i büyüyen kripto para piyasasında Bitcoin'in kazançlı bir rakibi olarak tanıttı. Ignatova, bir etkinlikte yatırımcılar kendisini alkışlayıp ıslık çalarken, "İki yıl içinde OneCoin, Bitcoin katili olacak." dedi. Bu olaydan 16 ay sonra ise Ignatova, 4 milyar dolarlık bir vurgun yaparak kayıplara karıştı. İşte FBI'ın nerede olduğunu bilene 100 bin dolar ödül vereceğini duyurduğu Kripto Kraliçesi'nin hikayesi...
23.01.2023Dünya
Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını bugün açıklayacak
Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını bugün açıklayacakMerkez Bankası bugün yılın ilk faiz kararını açıklayacak. Faiz tek hanede ve geçtiğimiz toplantı özetlerinde bu durumun bir süre daha devam edeceğine dair sinyaller verilmişti. Küresel piyasalar veri yoğunluğunu atlatmışken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bugün saat 14:00'de faiz kararını açıklayacak.
19.01.2023Ekonomi
Kripto paralarda kısa sürede hızlı yükseliş! Yatırımcılar dikkat
Kripto paralarda kısa sürede hızlı yükseliş! Yatırımcılar dikkatKripto para birimleri küresel enflasyondaki gidişatın düşüşe geçmesiyle birlikte değerlenmeye başladı. Kripto para birimleri kısa sürede yüzde 30 oranında güç kazandı. Yükseliş anlarında yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekiyor.
17.01.2023Ekonomi
Bitcoin flaş tahmin! Uçuşa geçti
Bitcoin flaş tahmin! Uçuşa geçtiBitcoin ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin 381 gün aranın ardından yeniden atağa geçti. Kritik 20 bin dolar seviyesinin üzerine yükselen BTC için yeniden umut veren tahminler yapıldı. SkyBridge Capital‘in kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in 2 yıl içinde 50 ila 100 bin dolara yükselebileceğini dile getirdi. Yatırımcı Bill Tai ise yükseliş öncesi 12 bin dolar dip seviyelerinin gelebileceğini öngördüğünü söyledi.
16.01.2023Ekonomi
Kripto paralara 'enflasyon' dopingi! Bitcoin zirveyi gördü
Kripto paralara 'enflasyon' dopingi! Bitcoin zirveyi gördüKripto paralar 2023 yılıyla beraber toparlanmaya başladı. ABD enflasyonunun etkisiyle kripto para piyasaları çıkışa geçti. Bitcoin son 2 ayın en büyük yükselişini gerçekleştirdi.
14.01.2023Ekonomi
Kripto paralarda sert yükseliş! Bitcoin'in grafiği pik yaptı
Kripto paralarda sert yükseliş! Bitcoin'in grafiği pik yaptıKripto paralarda son dakika gelişmesi. Kripto paralarda yükseliş trendi sürüyor. 8 Kasım 2022'den bu yana bir ilk gerçekleşti. Kripto para yatırımcıları resmen havalara uçtu. Bitcoin 17.000 doları aşmasından günler sonra bir başka kritik seviyeyi de kırdı. Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin'de yükseliş devam eder mi? İşte tüm detaylar...
12.01.2023Ekonomi
'Dijital Türk Lirası'nda ilk ödeme gerçekleştirildi
'Dijital Türk Lirası'nda ilk ödeme gerçekleştirildiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 'Dijital Türk Lirası Projesi'nin birinci faz çalışmaları kapsamında, ilk ödeme işlemlerinin başarılı şekilde gerçekleştirildiğini ve kapalı devre pilot uygulama testlerinin 2023'ün ilk çeyreğinde devam edeceğini duyurdu.
29.12.2022Ekonomi
Kripto para piyasasında son dakika gelişmesi! Faaliyetlerini durdurdu
Kripto para piyasasında son dakika gelişmesi! Faaliyetlerini durdurduKripto para piyasasındaki son dakika gelişmeleri yatırımcıların yakın markajında. Sanal paranın atası olarak kabul edilen Bitcoin rekor üstüne rekor kırarken piyasa hacmi de bir hayli büyüdü. Ancak son zamanlarda dev kripto para borsalarının patması da gündemden düşmüyor. Dünyanın sayılı büyük kripto para borsalarından Kraken, Japonya'da faaliyet göstermeme kararı aldı.
28.12.2022Ekonomi
Ünlü avukata ‘ihanet’ davası! Başlık parası verip genç kızla evlendi iddiası
Ünlü avukata ‘ihanet’ davası! Başlık parası verip genç kızla evlendi iddiasıÜnlü avukat ve eski savcı E.Y.’nin 400 bin lira başlık parası karşılığı 23 yaşındaki genç bir kızla imam nikâhı kıyarak kendisini aldattığını iddia eden 48 yıllık eşi N.Y., boşanma davası açtı.
19.12.2022Yaşam
Hodl ne demek? Bitcoin Hodl Günü neden kutlanıyor? Bitcoin Hodl stratejisi nedir?
Hodl ne demek? Bitcoin Hodl Günü neden kutlanıyor? Bitcoin Hodl stratejisi nedir?Sosyal medyada Bitcoin Hodl Day gündemde. 18 Aralık dünyada Bitcoin Hodl günü olarak kutlanıyor. Twitter’da en üstlerde görünen başlık pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Peki, Hodl ne demek? Bitcoin Hodl Day nedir? Bitcoin Hodl Günü neden kutlanıyor? Bitcoin Hodl stratejisi nedir? İşte detaylar…
18.12.2022Ekonomi
Kripto parada flaş gelişme! 24 saat içinde eridi
Kripto parada flaş gelişme! 24 saat içinde eridiFTX’in çöküşünün ardından kripto para piyasasında hareketlilik sürüyor. Piyasanın büyüklüğü 800 milyar doların biraz üstünde seyrederken; Binance CEO’su Zhao geçtiğimiz hafta 24 saat içinde platformdan 1 milyar doların üzerinde varlık çekildiğini duyurdu. Blockchain analitik firması Nansen ise bu oranın 3 milyar dolar olduğunu belirtti. Kriptolarda dalgalı seyir sürse de uzmanlar bu ortamın geleneksel varlıkları olumsuz etkilemediğini söylüyor.
18.12.2022Ekonomi
Kripto paralarda son durum! Ethereum ve Bitcoin ne kadar? Kripto paralar neden düştü? FED kararı kripto paraları nasıl etkiledi?
Kripto paralarda son durum! Ethereum ve Bitcoin ne kadar? Kripto paralar neden düştü? FED kararı kripto paraları nasıl etkiledi? Kripto paralarda düşüş devam ediyor! Geçtiğimiz hafta boyunca yatay fiyat hareketine devam eden ve bu hafta başında küresel piyasalardan da destek alan Bitcoin, ABD’den gelen enflasyon verisiyle bir ayın en yüksek seviyesine yükselmişti. Fed faiz kararı sonrası kripto paralarda geri çekilme başladı. Yatırımcı da kripto paralardaki son durumu merak ederken, özellikle Ethereum ve Bitcoin’in neden düştüğünü araştırıyor. Peki, Ethereum ve Bitcoin ne kadar? Kripto paralar neden düştü? FED kararı kripto paraları nasıl etkiledi? FED kararı Ethereum ve Bitcoin’i nasıl etkiledi? İşte Kripto paralarda son durum…
15.12.2022Ekonomi
Altın fiyatları ile ilgili kritik tahmin geldi! 'Devam edecek' deyip uyardı
Altın fiyatları ile ilgili kritik tahmin geldi! 'Devam edecek' deyip uyardıFed’in faizi 50 baz puan artırarak yüzde 4,50'ye yükseltmesinin ardından düşüşe geçene gram altın güne yükselişle başladı. Uzmanlardan ise altın ve Bitcoin fiyatları ile ilgili kritik tahminler arda arda geldi. Gelişmenin piyasalar için ters köşe olduğunu ifade eden Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, altında baskılamanın devam edeceğini belirterek, gram altın ile ilgili önemli mesajlar verdi.
16.12.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bitcoin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bitcoin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.