Şap

Şap

Son dakika şap haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan şap ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını şap haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Şap

haberleri sayfasında son dakika yaşanan şap gelişmeleri de dahil olmak üzere 467 şap haberi bulunmuştur. Tüm şap haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kirişci'den et fiyatlarına ilişkin açıklama
Bakan Kirişci'den et fiyatlarına ilişkin açıklamaBakan Kirişci "Şu anda et fiyatları geriliyor, ileri gidiş söz konusu değil. İstanbul'da başladık, Ankara'ya geldik. Şu anda fiyatlarda ciddi gerileme var. Marketlere ürün veriyoruz, bunun bilinmesinde yarar var. Marketçilik yapmak gibi görevimiz yok. Et Süt Kurumu regülasyonu sağlayacak" dedi.
2.05.2023Gündem
Şap hastalığı kısıtlaması kaldırıldı, et fiyatlarındaki yükseliş durdu
Şap hastalığı kısıtlaması kaldırıldı, et fiyatlarındaki yükseliş durduTürkiye’de şap hastalığı nedeniyle canlı hayvan ticaretinin durmasıyla artan et fiyatlarındaki yükseliş, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından durdu. Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, “Fiyatların biran önce düşmesini bekliyoruz” dedi.
30.04.2023Ekonomi
Hayvan pazarlarında kurban dönemi başlamadan kısıtlama kaldırıldı
Hayvan pazarlarında kurban dönemi başlamadan kısıtlama kaldırıldıDenizli’de şap hastalığı ile mücadele çerçevesinde şap hastalığına duyarlı türden hayvan hareketlerine getirilen kısıtlamaların  belirtilen kurallar  çerçevesinde kaldırıldığı açıklandı. 
29.04.2023Yaşam
Et fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama: Düşüş bekliyoruz
Et fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama: Düşüş bekliyoruzDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren canlı hayvan borsası, şap olarak bilinen SAT-2 serotipi hastalığı riski nedeniyle 9 Mart’ta kapatılmıştı. Bugün hizmet veren hayvan borsasında hareketlilik yaşanırken, et fiyatların 5-6 liralık düşü bekleniyor.
28.04.2023Ekonomi
Bakan Kirişci, aşılama sonrası hayvan hareket kısıtlamasının kaldırıldığını duyurdu
Bakan Kirişci, aşılama sonrası hayvan hareket kısıtlamasının kaldırıldığını duyurduTürkiye'de son günlerde çok konuşulan Şap hastalığı virüsü olan SAT-2'ye karşı yapılan çalışmaların sonuç verdiğinin altını çizen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, aşılama sonrası hayvan hareket kısıtlaması kaldırıldığını duyurdu.
26.04.2023Gündem
Galatasaray yine gidip Roma'nın kapısını çaldı! Zaniolo'dan sonra bir bomba daha
Galatasaray yine gidip Roma'nın kapısını çaldı! Zaniolo'dan sonra bir bomba dahaTransfer çalışmalarına star veren ve Sacha Boey'un takımda ayrılma ihtimalini göz önünde bulunduran Galatasaray aradığı sap beki buldu. Roma'da Zaniolo ile beraber oynayan 21 yaşındaki futbolcunun Okan Buruk'un listesinde olduğu belirtilirken, anlaşmanın haziran ayında gerçekleşeceği bildirildi.
20.04.2023Galatasaray
Bakan Kirişci: Hayvan pazarlarını önümüzdeki günlerde açacağız
Bakan Kirişci: Hayvan pazarlarını önümüzdeki günlerde açacağızTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye genelinde tespit edilen şap hastalığı SAT-2 varyantı nedeniyle 9 Mart tarihinde ülke genelinde kapatılan hayvan pazarlarıyla ilgili olarak, "Aşının etkisi ile burada görülen hastalığın artık sönümlenme noktasına geldiği, mihraplardaki bu yaygınlığın artık kontrol altına alındığını önümüzdeki günlerde de inşallah bu yasağı kaldıracağımızı belirtmek isterim. Yani hayvan hareketlerimiz inşallah kısa süre sonra kamuoyuna yapacağımız açıklamalarla bunlarda serbest hale gelecek" dedi.
16.04.2023Ekonomi
Kastamonu’da şap nedeniyle bir ilçe karantinaya alındı
Kastamonu’da şap nedeniyle bir ilçe karantinaya alındıKastamonu’nun İnebolu ilçesi, SAT-2 tipi şap virüsü görülmesi üzerine karantinaya alındı. İlçede hastalık sebebi ile hayvan hareketliliği yasaklandı.
27.03.2023Gündem
Eşini öldürmeden saatler önce, çocuklarını kuzenine bırakmış
Eşini öldürmeden saatler önce, çocuklarını kuzenine bırakmış  Adana'da kendisini aldattığını düşündüğü eşi Sultan Sarıboğa’yı (40), boğazını keserek öldüren Kasım Sarıboğa (42), yakalanıp, tutuklandı. Şüphelinin, cinayetten saatler önce 2 çocuğunu kuzenine bıraktığı, diğer çocuğunun ise okulda olduğu ortaya çıktı.
24.03.2023Yaşam
Şap hastalığında ‘kuşlara’ dikkat! Uzman isim uyardı
Şap hastalığında ‘kuşlara’ dikkat! Uzman isim uyardıKayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, şap hastalığı ile ilgili verdiği bilgilerde hastalığın taşınma ihtimali nedeniyle ahırlarda önlemler alınması gerektiğini söyleyerek, “Ahırlara girip çıkan kuşlar, başka bir işletmeye virüsü taşıyabilir” dedi.
24.03.2023Gündem
Eskişehir’de şap virüsü alarmı
Eskişehir’de şap virüsü alarmıEskişehir’de alınan kararla birlikte şap hastalığına duyarlı tüm hayvan hareketlerinin ilkbahar şap aşılama kampanyası süresince durdurulduğu ve Belediyeye ait hayvan pazarının kapatıldığı bildirildi.
15.03.2023Gündem
'Serotipi' şap hastalığı uyarısı: İnsanlara da bulaşıyor
'Serotipi' şap hastalığı uyarısı: İnsanlara da bulaşıyorAnkara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Osman Safa Terzi, Irak'ta ortaya çıkan ve Türkiye'de de görülen besi hayvanlarına özgü SAT-2 serotipi şap hastalığının insanlara da bulaşabildiğini vurgulayarak, "Enfekte hayvanlarla temas söz konusu olduğunda bulaşma görüyoruz. Bir hayvanın iç organı ya da sakatatı bir yere bırakıldığında insan bununla temas ettiğinde bulaş söz konusu oluyor. Fakat insanlarda çok ciddi bir hastalık tablosu oluşturmuyor. Ağız boşluğunda aft benzeri yaralar olduğunu biliyoruz" dedi. Dr. Terzi, şap hastalığının, ekonomik olarak çok ciddi kayıplara sebep verebilecek potansiyeli bulunduğunu söyledi.
10.03.2023Gündem
Şap virüsü nedir, hastalığın belirtileri neler? SAT 2 Şap virüsü insana geçer mi, hayvanlarda ve insanlarda şap virüsü nasıl ve kaç günde ortaya çıkar?
Şap virüsü nedir, hastalığın belirtileri neler? SAT 2 Şap virüsü insana geçer mi, hayvanlarda ve insanlarda şap virüsü nasıl ve kaç günde ortaya çıkar?Türkiye’nin farklı illerinde yaklaşık 2 aydır görülen SAT-2 tipi şap virüsü nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Çeşitli illerde görülen şap hastalığı nedeniyle tüm hayvan pazarları kapatıldı ve şehirlerarası hayvan nakli yasaklandı. Peki, Şap hastalığı nedir, şap virüsü belirtileri nelerdir? Hayvanlarda görülen şap hastalığı insana bulaşır mı, SAT 2 Şap virüsünün tedavisi var mı? Şap virüsü nasıl ve kaç günde geçer? İşte Şap hastalığı 2023 gelişmeleri!
10.03.2023 Sağlık
Şap hastalığı hangi illerde görüldü, nasıl bulaşır? Şap hastalığının belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? SAT 2 Şap hastalığı nedir?
Şap hastalığı hangi illerde görüldü, nasıl bulaşır? Şap hastalığının belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? SAT 2 Şap hastalığı nedir?Türkiye'nin 3 şehrinde şap virüsü nedeniyle hayvan pazarları kapatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, tüm Türkiye genelinde ikinci bir emre kadar veterine hekim, veteriner sağlık teknikeri ve teknisyenlerin izinlerini iptal etti. Peki, Şap hastalığı hangi illerde görüldü, nasıl bulaşır? Şap hastalığının belirtileri nelerdir, tedavisi var mı? SAT 2 Şap hastalığı nedir?
9.03.2023Sağlık
Avrupa’nın en büyük canlı hayvan pazarı şap hastalığı nedeniyle kapatıldı
Avrupa’nın en büyük canlı hayvan pazarı şap hastalığı nedeniyle kapatıldıErzurum’da Avrupa’nın en büyük hayvan pazarı olan Doğu Anadolu Canlı Hayvan Pazarı SAT-2 tipi şap virüsü nedeniyle kapatıldı. Diğer illere yapılacak olan hayvan sevkiyatları da virüs nedeniyle durduruldu.
9.03.2023Gündem
Şap tehdidi Türkiye’nin en büyük hayvan pazarında yoğunluğu artırdı
Şap tehdidi Türkiye’nin en büyük hayvan pazarında yoğunluğu artırdıTürkiye’nin en büyük hayvan pazarı olma özelliğini taşıyan Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki ‘Hayvan Pazarı’nda birçok ilde görülen şap hastalığı nedeniyle yoğunluk yaşandı.
4.03.2023Gündem
14 Şubat sevgilisi olmayanlar için sözler! 14 Şubat Sevgililer Günü’ne yalnız girenler için komik, eğlenceli yalnızlık sözleri ile 14 Şubat'a sap girenler için mesajlar!
14 Şubat sevgilisi olmayanlar için sözler! 14 Şubat Sevgililer Günü’ne yalnız girenler için komik, eğlenceli yalnızlık sözleri ile 14 Şubat'a sap girenler için mesajlar!14 Şubat Sevgililer Günü geldi. Yılın en romantik ayı olan 14 Şubat’ta sevgilisi olanlar günü kutlarken sevgilisi olmayıp 14 Şubat’a sap girenler sosyal medya üzerinden komik 14 Şubat yalnızlık sözleri paylaşırken, bazıları da 14 Şubat Sevgililer Günü yalnızlık sözleri araştırması yapıyor. Biz de 14 Şubat sevgilisi olmayanlar için komik sözler derlerken aynı zamanda 14 Şubat yalnızlık sözleri derledik. İşte komik 14 Şubat sözleri ve 14 Şubat Sevgililer Günü yalnızlık sözleri...
14.02.2023Gündem
Denizli'de şap alarmı! 26 mahalleye giriş-çıkış yasaklandı
Denizli'de şap alarmı! 26 mahalleye giriş-çıkış yasaklandıDenizli’nin Acıpayam ilçesinde 2 mahallede şap hastalığının görülmesi nedeniyle toplamda 26 mahalleye kesim dışında hayvan giriş çıkışı yasaklandı.
26.01.2023Gündem
Hayvanlarda çiçek hastalığı görüldü, 50 köy karantinaya alındı
Hayvanlarda çiçek hastalığı görüldü, 50 köy karantinaya alındıZonguldak'ta 2 ağılda küçükbaş hayvanlarda çiçek hastalığı görülünce, kentin 4 ilçesinde 50 köy karantinaya alındı.
4.01.2023Yaşam
Kardemir kimin? Kardemir ortaklık yapısı!
Kardemir kimin? Kardemir ortaklık yapısı!Türkiye Varlık Fonu, Kardemir'in sermayesinin yüzde 4,4'ünü hisse başına 13,05 liradan satın almak için anlaştı. Toplam bedel 656 milyon lirayı bulacak. Peki, Kardemir kimin?
6.12.2022Ekonomi
Kayseri'de 6 mahallede "şap" karantinası
Kayseri'de 6 mahallede "şap" karantinasıKayseri'de şap hastalığı nedeniyle karantinaya alınan 2 ilçedeki 6 mahalleye hayvan giriş çıkışı yasaklandı.
25.11.2022Gündem
'Şiddet ve tecavüz içeren hiçbir yapımda yer almayız'
'Şiddet ve tecavüz içeren hiçbir yapımda yer almayız'Bir döneme damga vuran 'Öyle Bir Geçer Zaman ki' dizisinden dokuz yıl sonra 'Filme Gel' adlı film ile tekrar bir araya gelen Erkan Petekkaya ve Tolga Güleç, Melis Güvenç’in YouTube kanalına konuk oldu. İki ünlü isim, 'oyunculukta seçici olma' konusunu değerlendirdi.
26.10.2022Magazin
Bakanlık desteğiyle çeltik üretimi, 1 milyon tona çıktı
Bakanlık desteğiyle çeltik üretimi, 1 milyon tona çıktıTarım ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü 'kabuğu çıkarılmamış pirinç' olarak adlandırılan çeltikte verim artırma çalışmaları ile üretim, 1 milyon tona ulaştı. Türkiye'de 2002 yılında 60 bin hektar alanda 360 bin ton çeltik üretimi yapılırken, 2021'de bu rakam 129 bin 490 hektar alanda 1 milyon tona (pirinç karşılığı 600 bin ton) yükseldi.
21.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olurCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'de açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Ey Yunan tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen, bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a tek cümlemiz var. İzmir'i unutma." dedi.
3.09.2022Siyaset
Trump'ın evinden ocak ayında da en az 700 sayfa "gizli belge" çıkmış
Trump'ın evinden ocak ayında da en az 700 sayfa "gizli belge" çıkmışABD Ulusal Arşivleri Vekili Debra Steidel Wall tarafından ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın avukatı Evan Corcoran'a gönderilen 10 Mayıs tarihli mektupta, geçtiğimiz ocak ayında Trump'ın Florida'daki evinden alınan belgeler arasında en az 700 sayfa "gizli belge" olduğu aktarıldı.
23.08.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Şap ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki şap haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.